انتخاب صفحه
مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

در‌این مقاله تیم ریسا گروپ تصمیم گرفته است شما را با روش های مهاجرت به کشور عمان و اساسی ترین روش های اخذ اقامت کشور عمان آشنا کند.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد دارید به کشور عمان مهاجرت کنید با مطالعه این مطلب به جواب سوالات بسیاری از جمله،آیا کشور عمان برای تحصیل مناسب است؟آیا می توان ویزا کاری کشور عمان را اخذ کرد؟شرایط عموم در کشور عمان چگونه است؟نحوه سرمایه گذاری در کشور عمان چگونه است؟حداقل میزان سرمایه اولیه برای اخذ اقامت کشور عمان از طریق سرمایه گذاری چه مقدار است؟ و دیگر سوالات اساسی و مهم در راستای موضوع مهاجرت به عمان،دست پیدا کنید.شایان ذکر است که کارشناسان و مشاوران مجرب شرکت ریسا گروپ می تواند شما در راستای اخذ اقامت این کشور و دیگر کشور ها تا آخرین مرحله راهنمایی کنند،فقط کافی است از طریق ارزیابی ها مجود در آخر مقالات شرایط خود را برای ما توصیف کنید تا کارشناسان ما با شما در اسر وقت تماس بگیرند.
مهاجرت به عمان

روش های رایج مهاجرت به عمان

حاکمیت کشور عمان از سیستم پادشاهی حمایت می کند.در حقیقت این کشور در شبه جزیره عربستان واقع شده است.کشور ایران یکی از همسایگان این کشور می باشد که از غرب عمان با یکدیگر هم مرز است.کشور عمان از شمال به دریا عمان و جنوب به کشور یمن ختم می شود.در حقیقت مرز بین این کشور با کشور هایی همچون عربستان سعودی و امارت متحده عربی به صورت زمینی است.پایخت این کشور شهر مسقط نام دارد که یکی از محبوب ترین و معروف ترین ‌شهر های این کشور نیز محسوب می شود.کشور عمان از جمله کشور های حوزه خلیج فارس است که در طی سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی بوده است،زبان اصلی این کشور عربی است اما در حقیقت بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند.ریال عمان پول رسمی این کشور می باشد که در حقیقت تمامی معاملات در این کشور با ریال عمان انجام می شود.در ادامه متن به بررسی رایج ترین روش های مهاجرت به عمان میپردازیم.

مهاجرت تحصیلی

همیشه تحصیلی از راحت ترین روش های مهاجرت به کشور مقصد محسوب شده استان پایان دوره متوسط دانش آموزان به صورت رایگان در این کشور تحصیل می کنند اما نکات جالب در مورد تحصیل در این کشور این است که تحصیل در هیچ مقطعی بر خلاف کشور های اروپایی اجباری نیست.در حقیقت یکی از برنامه های کشور عمان که در حال حاضر روی آن کار می‌کند،کاهش نرخ بی سوادی در‌ میان افراد بزرگسال جامع است.بابت اخذ ویزا تحصیلی کشور عمان بایستی هزینه خاصی دریافت نمایید.علاوه بر این بایستی هزینه شهریه دانشگاه ها و مدارس بین المللی این کشور را در نظر بگیرد که به طور کلی از هزینه های بالایی در خصوص شهریه برخوردار اند.اگر از تمکن مالی پایینی برخوردار هستید می‌تواند کشورهای اروپایی همانند سوئد و آلمان را جایگزین که رنگ علمی بالا تری نیز برخوردار هستند.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری از جمله روش های رایج و پرطفدار در اخذ اقامت کشور عمان می باشد.بایستی متقاضی اقامت کاری کشور عمان بواسطه پیشنهاد کاری از یک کارفرما یا یک شرکت مستقر در عمان و ارائه مدارک لازم به کونسلگری کشور عمان در کشور مبدا،ویزا کاری کشور عمان را اخذ نماید.در حقیقت بدون ویرا کاری،هیچکس اجازه کار در خاک کشور عمان را ندارد.فرد کارجو باستی با یک ایمیل اثبات کند که فرد متخصص و ماهر در کار مربوط است زیرا نیرو کار متخصص به فراوانی در‌ عمان امروزه می توان مشاهده کرد.سن متقاضی کار بایستی کمتر ۶۱ سال و بیشتر ۲۱سال باشد و نسبت به زبان های عربی و انگلیسی تسلط‌ داشته باشد.یکی دیگر از سختی های اخذ اقامت کاری کشور عمان،سختگیری کارفرما ها و شرکت های عمانی در اخذ کارجو غیر عمانی است،زیرا آلویت در اکثریت مواقع با جذب نیرو مقیم عمان می باشد.

ازدواج

یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت کشور مقصد در‌ دنیای امروز،ازدواج با فرد از شهروندان مقیم کشور مورد نظر است.یکی از روش های رایج در‌خصوص اخذ اقامت کشور عمان،ازدواج می باشد.برای مثال اگر خانمی با یک مرد عمانی ازدواج کند می تواند،شهروندی کشور عمان را اخذ نماید.فقط برای اخذ اقامت کشور عمان از طریق ازدواج بایستی مدارکی مبنی بر اثبات علاقه دو طرف در مرحله اول ارائه شود،علاوه بر آن فرد غیر عمانی بایستی مدارکی در جهت اخذ اقامت عمان ارائه دهد که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:
  • ارائه تمکن مالی
  • آشنایی با زبان عربی
  • با همسر به مدت ۱۰ سال در این کشور زندگی کرده باشد
  • دارای فرزند پسر باشند
  • دارای سو سابقه کیفری نباشد

خرید ملک

سرمایه گذاری از جمله روش های بسیار محبوب و قانونی در خصوص اخذ اقامت کشور عمان می باشد.سرمایه گذاری در عمان با عنوانین گوناگونی مطرح است.در حقیقت سرمایه گذاری در عمان با روش های از قبیل خرید ملک،ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه و حتی خرید سهام نیز امکان پذیر که در این قصد رایج ترین آن ها یعنی خرید ملک را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم.در حقیقت خرید ملک در‌ عمان از شرایط خاصی برخوردار است،یک فرد خارجی با خرید یک ملک،مالکیت آن را تا ۹۰ سال بر عهده می گیرد.تا زمانی ملک در مالکیت فرد خارجی باشد،اقامت کشور عمان را دارد.در ضمن افراد خارجی در مناطق مشخص شده توسط حاکمیت عمان می‌تواند ملک و زمین خریداری کنند و منطق ممنوع اجازه سرمایه گذاری نخواهند داشت.

مزایای مهاجرت به عمان

کشور عمان، در حقیقت در ۲ هزار کیلومتری مرز ساحلی قرار گرفته است این به معنا می باشد این کشور دارای مرز آبی است و از مسیر های فراوانی برای تجارت دریایی برخوردار می باشد.علاوه بر موقعیت جغرافیایی در‌ خصوص سرمایه گذاری یکی دیگر از مزیت های کشور عمان،نزدیکی فرهنگ و آداب رسوم مردم این کشور به ایرانیان می باشد و علاوه بر شباهت فرهنگ ها بایستی گفت مردم کشور عمان بسیار مهمان نواز و خون گرم هستند.حتی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که کشور عمان در نزدیکی ایران قرار گرفته است و هزینه رفت آمد برای شما بسیار کمتر از دیگر کشور ها دوردست می باشد.یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به کشور عمان،کیفیت زندگی در این کشور می باشد که در مقایسه با دیگر کشور ها در منطقه
خاورمیانه از سطح بالایی برخوردار می باشد.

تابعیت کشور عمان

نا در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را روش های گوناگون در خصوص اخذ اقامت کشور عمان و مهاجرت به این کشور آشنا کنیم.یکی از موارد مهم که ذکر نشده تابعیت بر اساس تولد فرزند می باشد که در حقیقت کشور عمان از‌ قاعده در این خصوصی خون پیروی می‌کند، به این معنا مه تابعیت این کشور به فرزند متولد شده نخواهد رسید و والدین غیر عمانی فرزند نیز نمی توانند اقامت این کشور را آخر نمایند.اگر بخواهیم بین روش‌های مطرح شده تا به الان،یکی‌ از آن ها را به عنوان بهترین روش برای مهاجرت و اخذ تابعیت این کشور انتخاب می کنیم،می‌توان از مهاجرت تحصیلی یاد کنیم،زیرا شما با مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در این کشور ممکن است با سختی های زیادی برخورد کنین.شایان ذکر می باشد که شرکت ریسا می‌تواند شما را تا آخرین مرحله اخذ اقامت کشور عمان و یا دیگر کشور ها راهنمایی کند.فقط کافی است برای کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.
شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور عمان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به عمان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.