انتخاب صفحه
تحصیل-در-نیوزیلند-2

تحصیل در نیوزیلند

نیوزیلند کشوری جزیره‌ای است که در اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور عمدتاً از دو جزیره تشکیل شده است که جزیره شمالی و جزیره جنوبی هستند، اگرچه تعداد زیادی جزایر کوچک‌تر نیز وجود دارد. نزدیک‌ترین کشورها به نیوزیلند استرالیا و کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام هستند: فیجی، کالدونیای جدید و تونگا.

نیوزیلند ترکیبی غنی از فرهنگ‌های مختلف از جمله مائوری، پاکه‌ها (افراد اروپایی تبار)، آسیایی و اقیانوسیه را ارائه می‌دهد.

این کشور توسعه‌یافته است و در رتبه‌بندی عملکرد ملی جایگاه خوبی دارد. این رتبه‌بندی‌ها همه جنبه‌ها از جمله کیفیت زندگی، سلامت، آموزش و آزادی اقتصادی را در نظر می‌گیرد. غالب‌ترین بخش اقتصاد ملی، بخش خدمات و پس از آن بخش صنعت است.

جمعیت نیوزیلند 5,120,000 نفر و شاخص شادمانی ۷٫۲۰ نسبت به میانگین ۵ می‌باشد. در ۲۰۲۱ حدود ۲۶۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های این کشور در حال تحصیل بوده‌اند.

آمارهای اقتصادی نشان می‌دهند که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در نیوزیلند در سال ۲۰۲۱ معادل ۴٫۵۶ درصد و نرخ تورم در همین سال معادل ۳٫۹ درصد بوده است.

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در نیوزیلند

نیوزیلند دارای چندین نوع مؤسسات آموزش عالی است: دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مؤسسات خصوصی و پلی‌تکنیک. ۸ دانشگاه در نیوزیلند وجود دارد که همگی آموزش باکیفیت بالایی ارائه می‌دهند که هر ۸ دانشگاه در رتبه‌بندی ۵۰۰ دانشگاه جهانی QS قرار گرفته‌اند. بالاترین رتبه دانشگاه اوکلند است که در رتبه ۸۵ قرار دارد و پس از آن دانشگاه اوتاگو در رتبه ۱۹۴ قرار دارد.

یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در نیوزیلند، رویکرد منحصربه‌فرد آموزش است. دانشجویان تشویق می‌شوند که به‌عنوان یک فرد فکر کنند و راه‌حل‌های خود را بیابند، به‌این‌ترتیب بسیاری از افراد در حین تحصیل در کشور، نقاط قوت و ایده‌های منحصربه‌فردی را توسعه می‌دهند.

شما قادر به تحصیل در نیوزیلند در تمام سطوح هستید. در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD). گزینه‌هایی برای کسب مدارک خاص، مانند دیپلم و افتخارات، وجود دارد. این نوع تحصیل معمولاً یک سال طول می‌کشند.

زبان

در نیوزیلند سه زبان رسمی وجود دارد. انگلیسی، مائوری و زبان اشاره نیوزیلند (NZSL). Te Reo Maori در سال 1987 زبان رسمی شد. NZSL، زبان اصلی جامعه ناشنوایان در نیوزیلند، در سال ۲۰۰۶ به زبان رسمی تبدیل شد.

باتوجه‌به اینکه تنها ۳٫۷ درصد از جمعیت مائوری صحبت می‌کنند، این زبان در خطر انقراض قرار دارد. مقامات در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که این اتفاق نمی‌افتد، کلاس‌های مائوری را در مدارس و همچنین کانال‌های تلویزیونی که منحصراً به زبان مائوری پخش می‌شوند، اجرا می‌کنند. تحصیل در نیوزیلند فرصتی فوق‌العاده برای غوطه‌ورشدن در فرهنگ تاریخی، انتخاب زبان مائوری و NZSL خواهد بود.

اکثر دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست، ممکن است مجبور شوید ثابت کنید که مهارت‌های انگلیسی شما با استانداردهای آموزشی نیوزیلند مطابقت دارد. معمولاً مؤسسات برنامه‌های زبان را برای بهبود مهارت‌های شما ارائه می‌کنند. اگر اطلاعات بیشتری در این مورد می‌خواهید با مؤسسه خود تماس بگیرید.

چگونه اپلای کنیم؟

نیوزیلند یک سیستم درخواست متمرکز برای دانشجویان بین‌المللی ندارد، به این معنی که شما باید برای هر مؤسسه به‌صورت جداگانه درخواست دهید. مؤسسه‌ای که برای اپلای انتخاب می‌کنید، می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد شرایط خاص به شما ارائه دهد. به‌طورکلی، احتمالاً از شما خواسته می‌شود مدرکی ارائه دهید که نشان دهد می‌توانید شهریه، ریز نمرات تحصیلی، مهارت زبان و بیمه مسافرتی/سلامتی خود در طول مدت تحصیلتان را تأمین کنید.

مدارکی که باید ارائه دهید عبارت‌اند از:

بیانیه شخصی از هدف تحصیل؛

ریز نمرات شما از دبیرستان، از جمله هر دوره دانشگاهی که ممکن است گذرانده باشید؛

هرگونه نمرات آزمون مرتبط (ACT یا SAT)،

مدرکی مبنی بر تأمین مالی، یا قصد درخواست برای کمک مالی برای شهریه خود؛

اثبات پرداخت هزینه درخواست؛

در نیوزیلند در چه رشته‌ای تحصیلی کنیم؟

نیوزیلند تعدادی از متنوع‌ترین مدارک تحصیلی را در جهان ارائه می‌دهد. بااین‌حال، این تنوع رشته‌ها خیلی زیاد است، شما باید بدانید که برخی از محبوب‌ترین گزینه‌های تحصیل در نیوزیلند عبارت‌اند از:

علوم کامپیوتر در نیوزیلند

تحقیقات آموزشی در نیوزیلند

روان‌شناسی در نیوزیلند

بازرگانی در نیوزیلند

کشاورزی در نیوزیلند

مهندسی زیست‌پزشکی در نیوزیلند

کجا در نیوزیلند تحصیل کنیم؟

 1. نیوزیلند دارای برخی از شهرهای با رتبه برتر در جهان است، بنابراین جای تعجب نیست که به جز پایتخت (ولینگتون)، مقاصد محبوب دیگری نیز وجود دارد، مانند:
 2. تحصیل در اوکلند
 3.  تحصیل در ولینگتون
 4. تحصیل در کرایست چرچ

تحصیل در نیوزیلند در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

سیستم آموزشی در نیوزیلند بسیار متنوع است و یکی از بهترین‌ها در جهان است. بر اساس نمره، بالاترین سطح سواد، ریاضی و علوم را در کشور دارد. سیستم آموزشی دولتی یکی از بهترین سیستم‌هایی است که در جهان تأمین مالی می‌شود. نیوزیلند بالاترین درصد بودجه عمومی در آموزش‌وپرورش را در جهان ارائه می‌دهد. چندین شاخص نیوزیلند را به‌عنوان کشور شماره یک در جهان برای آموزش رتبه‌بندی می‌کنند.

اول، به این دلیل که بومیان نیوزیلند معتقدند که به همه تحصیلات لازم را می‌دهند. مدارس خصوصی زیادی وجود دارد، اما ازآنجایی‌که این کشور در دادن بودجه موردنیاز به مدارس دولتی بسیار عالی است، بسیاری از والدین به همان اندازه از استفاده از سیستم دولتی راضی هستند.

دلیل دیگر این است که نظام آموزشی بر پیشرفت عملی و تحصیلی تمرکز دارد. به‌جای پایبندی به رژیمی که هیچ‌کس واقعاً آن را نمی‌فهمد و واقعاً چیزی به ما نمی‌گوید، سیستم آموزش عمومی نیوزیلند بر ذهن باز و اجازه دادن به کودکان برای کشف تمرکز می‌کند، بنابراین به آنها اجازه می‌دهد به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند. این باعث می‌شود پس از اتمام تحصیلات متوسطه خود برای دانشگاه یا محل کار آماده شوند.

آموزش پیش‌دبستانی

آموزش پیش‌دبستانی در نیوزیلند با هزینه است و اجباری نیست. با وجود این، مؤسسات پیش‌دبستانی برای نوزادان بسیار محبوب هستند. ۹۴ درصد از کودکان زیر ۴ سال به مراکز آموزش پیش از دوران کودکی (ECE) مراجعه می‌کنند. اینها بچه‌هایی هستند که در سال آینده برای رفتن به مدرسه آماده می‌شوند که از ۵ سالگی شروع می‌کنند.

مدارس ابتدایی و متوسطه

تقریباً تمام مدارس ابتدایی و متوسطه برنامه مشخصی دارند، معمولاً از ساعت ۹ صبح تا ۳:۳۰ بعدازظهر. آنها در طول سال با چهار ترم مختلف به مدرسه می‌روند. شرایط به شرح زیر است:

ترم ۱: فوریه تا اواسط آوریل

۲: اواخر آوریل تا اوایل ژوئیه

۳: اواسط جولای تا اواخر سپتامبر

ترم ۴: اواسط اکتبر تا اواسط دسامبر

سه نوع مدرسه ابتدایی و متوسطه وجود دارد:

مدارس با بودجه دولتی. این مدارس رایگان هستند، با هزینه‌های جزئی برای کتاب، لوازم مدرسه و لباس فرم (در صورت استفاده، اکثر مدارس نیوزیلند آنها را دارند). مدرسه‌ای که یک کودک در آن تحصیل می‌کند بر اساس محل زندگی آنها است.

مدارس دینی یکپارچه دولتی. تعدادی از مدارس با ماهیت مذهبی (کاتولیک) هستند که در ساختار مدارس دولتی ادغام شده‌اند. البته اینها گزینه‌هایی برای کسانی است که می‌خواهند فرزندانشان تحصیلات دینی داشته باشند. این مدارس رایگان هستند، با هزینه‌های جزئی برای کتاب، لوازم مدرسه و لباس فرم.

هزینه مدارس خصوصی از ۴۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار در سال است. اینها ممکن است مذهبی باشند، اما همچنین می‌توانند از نظر تحصیلی سخت‌گیر باشند یا گزینه‌هایی را باتوجه‌به آنچه ممکن است والدین بخواهند ارائه دهند.

بین مدارس ابتدایی و متوسطه تفاوت‌هایی وجود دارد، اما دانش‌آموزان باید از سن ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی به مدرسه بروند.

آموزش فنی و حرفه‌ای

در سطح دبیرستان، دانش‌آموزان ممکن است شروع به تخصص در یادگیری فنی و حرفه‌ای کنند. آنها می‌توانند از تعدادی از دوره‌ها و مؤسسات برای کار یا ادامه تحصیل بیشتر کمک بگیرند.

تحصیل-در-نیوزیلند-3

تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزیلند یکی از بهترین‌ها در جهان است. مدرک شما در سراسر جهان به‌عنوان مدرکی که با بسیاری از مدارک کارشناسی بریتانیا و استرالیا برابری می‌کند، شناخته می‌شود. هم کارفرمایان و هم مؤسسات آموزش عالی مدرک شما را به‌عنوان یک مدرک مهم می‌شناسند. مانند بسیاری از مدارس، دانشگاه‌ها یک سال تحصیلی دارند که از فوریه تا نوامبر ادامه دارد و ترم‌ها در ژوئن و جولای تقسیم می‌شوند.

تعدادی مدرک و گواهینامه‌های مختلف در مقطع کارشناسی وجود دارد که می‌توانید آنها را کسب کنید که همه آنها بسته به محل تحصیل شما متفاوت است. این مدارک و گواهینامه‌ها دارای تمایزات متفاوتی خواهند بود و امتیازات متفاوتی را برای ادامه تحصیل در آینده به شما اعطا می‌کنند.

گواهینامه‌های حرفه‌ای و آموزشکده‌های فنی

بیش از ۶۰۰ مدرسه آموزش عالی در سراسر کشور نیوزیلند وجود دارد که هرکدام بسته به زمینه کاری که قصد دارید وارد آن شوید، نوع آموزش متفاوتی را ارائه می‌دهند. این برنامه‌ها شما را مستقیماً در کلاس‌های عملی قرار می‌دهند و تکمیل آن بین ۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد که می‌تواند شامل دوره‌های کارآموزی و انواع دیگر تجربیات آموزشی باشد که می‌تواند به شما کمک کند پس از تکمیل برنامه خود، مستقیماً وارد حوزه کاری شوید. این برنامه‌ها شامل مهندسی عمران، برق، لوله‌کشی، مشاغل و وظایف منشی و تعدادی از مشاغل فنی دیگر است که معمولاً به مدرک کارشناسی نیاز ندارند، اما نیاز به آموزش تخصصی دارند.

مدارک کاردانی

مدارک کاردانی سطحی از تحصیلات عالی است که یک پله بالاتر از گواهینامه‌ها و برنامه‌های مدرسه فنی است. اینها تعدادی کلاس را ارائه می‌دهند. بسیاری از آنها مبتنی بر تئوری هستند، اما برخی از آنها مانند یک برنامه گواهینامه حرفه‌ای عملی خواهند بود. بسیاری از افرادی که برای مدرک کاردانی می‌روند به این دلیل وارد می‌شوند که نمی‌دانند آیا گرفتن مدرک کارشناسی برای آنها مناسب است یا خیر. در عوض، آنها دوره‌ها را می‌گذرانند و مدرک کاردانی دریافت می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد بلافاصله پس از اتمام مدرک خود به محل کار بروند یا می‌توانند تصمیم بگیرند که فقط با یک سال یا بیشتر وقت اضافی، مدرک کارشناسی را به پایان برسانند. اکثر مدارک کاردانی در رشته‌های هنرهای آزاد است. برخی از آنها ممکن است جنبه‌های فنی داشته باشند.

مدرک کارشناسی

برخلاف کشورهایی مانند ایالات متحده که ۴ سال طول می‌کشد تا دوره کارشناسی را به پایان برسانند، نیوزیلند در واقع به شما امکان می‌دهد ظرف ۳ سال آن را به پایان برسانید. این به این دلیل است که کلاس‌های آموزش عمومی بسیار اندک هستند. ممکن است مجبور شوید در کلاس‌هایی شرکت کنید که مستقیماً در رشته تحصیلی شما نیستند (دانشجویان پرستاری ممکن است مجبور شوند در کلاس جبر و غیره شرکت کنند)، اما هر کلاسی که شرکت می‌کنید برای دوره تحصیلی شما تنظیم می‌شود. شما با کلاس‌هایی که مستقیماً به رشته اصلی مرتبط نیستند وقت خود را تلف نمی‌کنید. این دوره‌ها به شما آموزش کاملی می‌دهد که شما را برای دنیای کار یا تحصیلات عالی آماده می‌کند.

تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد

دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این کشور گزینه‌های تحصیل تمام‌وقت و پاره‌وقت را ارائه می‌دهند.

مدارک ارائه شده شامل گواهینامه‌ها و دیپلم‌های تحصیلات تکمیلی و مدرک کارشناسی ارشد است. شما می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلی یا تحقیقاتی تحصیل کنید و پس از فارغ‌التحصیلی، تا ۳ سال واجد شرایط کار در نیوزیلند با ویزای کار پس از تحصیل خواهید بود.

به طور سنتی، دوره‌های کارشناسی ارشد ۲ سال طول می‌کشد تا تکمیل شود، اگرچه اکنون تعدادی برنامه وجود دارد که می‌توانند در یک سال یا ۱۸ ماه تکمیل شوند.

الزامات برنامه

حداقل شرط ورود به برنامه کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی است.

مهم‌ترین بخش درخواست شما برای مدرک کارشناسی ارشد نیوزیلند معمولاً اثبات مدارک یا تجربه شما (در صورت لزوم) است. علاوه بر اینها، ممکن است لازم باشد موارد زیر را ارسال کنید:

ریز نمرات دانشگاهی – دانشگاه‌های نیوزیلند باید یک‌ ریز نمرات تأیید شده را مشاهده کنند که در آن ماژول‌هایی را که مطالعه کرده‌اید و نمرات دریافتی شما را با جزئیات مشخص کند. دانشگاه فعلی یا قبلی شما در صورت درخواست باید بتواند این را برای شما آماده کند.

رفرنس – همه دوره‌ها به رفرنس نیاز ندارند. اگر از شما خواسته شد که برخی از آنها را ارائه دهید، احتمالاً باید اظهارات اساتید، کارفرمایان یا سایر افرادی که تجربه شما را در زمینه آکادمیک یا حرفه‌ای دارند، درج کنید.

بیانیه شخصی – به‌احتمال زیاد از شما درخواست می‌شود که یک بیانیه شخصی به‌عنوان بخشی از درخواست شما برای یک برنامه توسعه حرفه‌ای یا کارشناسی ارشد تحقیقاتی (جایی که ممکن است با پیشنهاد پروژه شما مرتبط باشد) ارائه کنید.

تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکترا

مدارک دکتری در نیوزیلند مشابه برنامه‌های سایر کشورها است. شما تحقیقات عمیق و مستقل خود را انجام خواهید داد و یافته‌های خود را در یک پایان‌نامه ارائه خواهید کرد. کار شما توسط ممتحنین خارجی بررسی می‌شود و ممکن است از شما خواسته شود که یک امتحان شفاهی را تکمیل کنید.

دوره دکتری معمولاً ۳ تا ۴ سال به طور تمام‌وقت طول می‌کشد. متقاضیان به مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط نیاز دارند.

به دلیل سیاست دولت نیوزیلند، همه دانشجویان بین‌المللی دکترا واجد شرایط پرداخت هزینه‌های مشابه با دانشجویان داخلی هستند. خوشبختانه، این موضوع هزینه‌های دکترا را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

تحصیل در نیوزیلند به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه‌های نیوزیلند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دوره‌های تحصیلی در شهرهای مختلف نیوزیلند ارائه می‌شوند. هیچ هزینه درخواستی برای بورسیه تحصیلی در نیوزیلند وجود ندارد. برای همه دوره‌ها مانند علوم و مهندسی، پزشکی، هنر، حقوق، اقتصاد و مدیریت، علوم اجتماعی، فناوری، محیط‌زیست و بسیاری از رشته‌های دیگر در دسترس هستند.

بورسیه تحصیلی شما را به‌عنوان یک دانشجوی موفق استثنایی معرفی می‌کند و می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی شما را به یک کاندید شغلی جذاب‌تر تبدیل کند.

تحصیل در نیوزیلند به‌صورت رایگان در دانشگاه‌های برتر بدون نیاز به آیلتس/تافل در واقع کار دشواری است. به‌طورکلی، دولت نیوزیلند توجه زیادی به سیستم آموزشی خود دارد. در اینجا بورسیه‌های نیوزیلند بدون آیلتس در دانشگاه‌های برتر ارائه گردیده است:

بورسیه تحصیلی دولتی

 1. جوایز تحصیلات تکمیلی ایالات متحده فولبرایت نیوزیلند
 2. بورسیه‌های امور خارجه و تجارت نیوزیلند
 3. بورسیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی دکتری نیوزیلند

بورسیه تحصیلی با بودجه دانشگاه

 1. دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT)
 2. بورسیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی دکتری نیوزیلند
 3. دانشگاه لینکلن
 4. بورسیه دکتری دانشگاه ماسی
 5. مؤسسه فناوری جنوب
 6. بورسیه‌های دانشجویی بین‌المللی دانشگاه اوکلند
 7. دانشگاه کانتربری
 8. دانشگاه اوتاگو
 9. دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

سایر بورسیه‌های نیوزیلند

 1. بورسیه‌های تحصیلی AusIMM شعبه آموزش‌وپرورش نیوزیلند
 2. بنیاد یادبود باربارا وود
 3. برنامه بورسیه و کمک‌هزینه مشترک‌المنافع
 4. بورسیه تحصیلی خارج از کشور برای تحصیل در خارج از کشور
 5. بورسیه‌های دانشگاه رزرو بانک نیوزیلند
 6. بورسیه تحصیلی R. H. T. Bates
 7. بورسیه حریم خصوصی و امنیت Surfshark
 8. بورسیه تحصیلی غیردولتی
 9. صندوق امانی کانتربری Chemeca
 10. برنامه بورسیه و کمک‌هزینه مشترک‌المنافع
 11. بورسیه تحصیلی هلن مک میلان براون
 12. بورسیه بین‌المللی کالج مهندسی UC
 13. بورسیه طراحی محصول UC
 14. بورسیه بین‌المللی کالج مهندسی UC
 15. بورسیه یادبود مرسر
 16. بورسیه سر نیل آیزاک

هزینه‌های تحصیل و زندگی در نیوزیلند

واحد پول نیوزیلند دلار نیوزیلند ($NZD) است.

مؤسسات در نیوزیلند مجاز به تعیین هزینه‌های تحصیلی خود هستند. این بدان معناست که مبلغی که پرداخت می‌کنید بسته به مؤسسه انتخابی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند انتظار داشته باشند که بین ۲۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار برای مدرک کارشناسی و بین ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار برای دوره کارشناسی ارشد بپردازند. بااین‌حال، اگر رشته‌ای؛ مانند پزشکی، مهندسی یا علوم دامپزشکی را انتخاب کنید، احتمالاً هزینه‌های شما بیشتر خواهد بود. همه دانشجویان دکترا به همان اندازه پرداخت می‌کنند که حدود ۶۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال است. برای اطلاع از هزینه دوره خاص خود، با مؤسسه خود تماس بگیرید.

برای تحصیل در نیوزیلند، ممکن است مجبور به خرید بیمه درمانی باشید. این بستگی به این دارد که اهل کجا هستید. اگر دارای ویزای دانشجویی هستید، امکان دریافت خدمات بهداشتی با بودجه عمومی را ندارید. دانشجویان استرالیا و بریتانیا یا دانشجویان دکترا از این قاعده مستثنی هستند. این دانشجویان فقط برای درمان ضروری فوری امکان استفاده از مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی را دارند. اگر اهل هر کشور دیگری هستید یا نیاز به درمان بیشتر دارید، باید مطمئن شوید که بیمه پزشکی و مسافرتی معتبر در طول اقامت خود دارید. مؤسسه انتخابی شما می‌تواند اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه دهد.

هزینه‌های زندگی در نیوزیلند بستگی به محل زندگی و عادات شما دارد. مانند بسیاری از کشورها، شهرهای بزرگ‌تر نسبت به شهرهای کوچک‌تر به بودجه زندگی بیشتری نیاز دارند. توصیه می‌شود که بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار در سال داشته باشید. اگر بیش از یک سال در نیوزیلند تحصیل خواهید کرد، باید ثابت کنید که حداقل ۱۵۰۰۰ دلار برای تأمین هزینه زندگی خود در سال اول دارید. اگر تا یک سال تحصیل می‌کنید، باید ثابت کنید که حداقل ۱۲۵۰ دلار برای هر ماه تحصیل دارید.

در اینجا خلاصه‌ای از میانگین هزینه‌ها آمده است:

اجاره: ۴۰۰-۱۶۰۰ یورو در ماه (بسته به نوع محل اقامت)

آب و برق: ۱۳۰-۱۷۰ یورو در ماه

هر وعده غذایی در رستوران: ۱۱ یورو

یک فنجان قهوه: ۳ یورو

یک قرص نان: ۱٫۵۰ یورو

کارت حمل‌ونقل ماهانه: ۹۰ یورو

کار دانشجویی در نیوزیلند

به شما اجازه داده می‌شود تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت و در تمام تعطیلات برنامه‌ریزی‌شده و دوره تعطیلات کریسمس و سال نو به‌صورت تمام‌وقت کار کنید.

کار نیمه‌وقت برای دانشجویان دانشگاه

شرایط ویزای شما به شما این امکان را می‌دهد که تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید اگر دوره‌های تمام‌وقت را انجام می‌دهید که:

حداقل ۲ سال تحصیلی باشد، یا

حداقل ۱ سال تحصیلی در طول مدت و بخشی از یک طرح تبادل دانشجوی دوره دانشجویی تأیید شده است، یا

منجر به یک مدرک نیوزیلند می‌شود که در رده مهاجران ماهر امتیاز کسب می‌کند.

کار تمام‌وقت

شرایط ویزای شما به شما این امکان را می‌دهد که در طول تعطیلات برنامه‌ریزی‌شده در دوره‌ها به طور تمام‌وقت کار کنید، درصورتی‌که همه موارد زیر اعمال شوند:

حداقل ۱ سال تحصیلی به‌صورت تمام‌وقت تحصیل می‌کنید.

دوره شما حداقل ۱۲۰ واحد است، و

دوره شما در یک دوره حداقل ۸ماهه (حداقل دو ترم) ارائه می‌شود.

شرایط ویزای شما به شما امکان می‌دهد در طول تعطیلات کریسمس و سال نو به‌صورت تمام‌وقت کار کنید اگر:

شما در حال گذراندن دوره تمام‌وقت هستید، و

دوره شما حداقل ۲ ترم در یک دوره حداقل ۸ماهه است.

دکتری و کارشناسی ارشد توسط دانشجویان پژوهشگر

اگر در مقطع کارشناسی ارشد از طریق برنامه تحقیقاتی یا دکترا که توسط یک مؤسسه عالی نیوزیلند اعطا می‌شود، ثبت‌نام کرده باشید، شرایط ویزای شما هیچ محدودیتی در ساعات کاری نخواهد داشت.

دانشجویان زبان انگلیسی

اگر دانشجوی زبان انگلیسی هستید، شرایط ویزای شما به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزای دانشجویی معتبر دارید تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید، مشروط بر اینکه دوره شما دارای شرایط خاصی باشد.

دوره‌های حداقل ۲۴ هفته تدریس

شرایط ویزای شما به شما این امکان را می‌دهد که در صورت اعمال همه موارد زیر، به‌صورت پاره‌وقت کار کنید:

دوره شما تمام‌وقت است؛

برنامه تحصیلی شما حداقل ۲۴ هفته تدریس است؛

هدف اصلی از مطالعه شما بهبود زبان انگلیسی است و

شما یک نتیجه آزمون زبان انگلیسی قابل قبولی دارید که بیش از ۲ سال از آن نگذشته است، مانند گواهینامه سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی با نمره کلی ۵٫۰ – باید نتیجه آزمون خود را همراه با درخواست خود ارائه دهید.

دوره‌های حداقل ۱۴ هفته تدریس

شرایط ویزای شما به شما این امکان را می‌دهد که در صورت اعمال همه موارد زیر، به‌صورت پاره‌وقت کار کنید:

مطالعه شما تمام‌وقت است؛

مطالعه شما حداقل ۱۴ هفته متوالی است؛

شما در حال مطالعه زبان انگلیسی هستید و

تحصیل شما با یک دانشگاه یا یک ارائه‌دهنده آموزشی است که توسط سازمان صلاحیت‌های نیوزیلند به‌عنوان ارائه‌دهنده رده ۱ ارزیابی شده است.

دوره‌های کوتاه‌تر زبان انگلیسی

برای واجد شرایط بودن برای حقوق کار، هر دوره زبان انگلیسی را که در ویزای دانشجویی قبلی انجام داده‌اید بررسی خواهد شد.

دوره قبلی زبان انگلیسی شما در ۱۴ هفته متوالی حساب می‌شود اگر:

این دوره جدید شما از دوره قبلی شما پیروی می‌کند، و

دوره شما با همان ارائه‌دهنده آموزش است.

دانشگاه‌های برتر نیوزیلند

Top New Zealand Universities in 2022
University THE 2022 QS 2022 ARWU 2021
University of Auckland =137 =85 201-300
Auckland University of Technology 201-250 =437
University of Otago 201-250 =194 301-400
University of Waikito 401-500 =373 701-800
University of Canterbury 501-600 258 401-500
Lincoln University 501-600 372 701-800
Victoria University of Wellington 501-600 =236 401-500
Massey University 601-800 284 701-800

ویزای همراه تحصیلی نیوزیلند

اگر ویزای دانشجویی دارید، می‌توانید از ویزای ویزیتور برای شریک زندگی و فرزندان خود استفاده کنید. همچنین ممکن است بتوانید ویزای کار برای شریک زندگی خود یا ویزای دانشجویی برای فرزندان تحت تکفل خود اخذ کنید.

با ویزای ویزیتور، شریک زندگی و فرزند شما می‌توانند:

در حین تحصیل در نیوزیلند از شما دیدن کنند و

برای مدت زمانی مشابه ویزای دانشجویی شما بمانند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

اگر بیش از ۳ ماه در نیوزیلند می‌مانید، ممکن است نیاز به درخواست ویزای دانشجویی داشته باشید. دانشجویان استرالیا یا سایر کشورهایی که با نیوزیلند توافق‌نامه دارند نیازی به درخواست ویزا ندارند.

پس از دریافت ویزای خود، می‌توانید تا ۴ سال در کشور بمانید و اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته را داشته باشید. شما باید در یک مؤسسه تأیید شده ثبت‌نام کنید و پول لازم برای پرداخت هزینه دوره خود را داشته باشید.

شما می‌توانید برای ویزای خود در سفارت یا کنسولگری نیوزیلند کشور خود درخواست دهید، اما هزینه درخواست به‌صورت آنلاین ۱۰ درصد ارزان‌تر است.

شرایط درخواست ویزای دانشجویی نیوزیلند

برای درخواست موفقیت‌آمیز برای ویزای دانشجویی نیوزیلند باید شرایط زیر را داشته باشید:

شما باید در دانشگاهی در نیوزیلند در دوره‌ای که توسط سازمان صلاحیت نیوزیلند (NZQA) به رسمیت شناخته شده است، پذیرش شده باشید.

شما باید در دوره تمام‌وقت ثبت‌نام کنید. متأسفانه امکان تحصیل پاره‌وقت با ویزای دانشجویی بین‌المللی در نیوزیلند وجود ندارد.

شما باید استاندارد قابل قبولی از سلامت را داشته باشید که معمولاً برای اثبات این موضوع نیازی به ارائه مدارک پزشکی ندارید (مگر اینکه افسر ارزیابی در INZ آنها را بخواهد) اما باید اظهارنامه‌ای را در این زمینه امضا کنید.

شما باید شخصیت خوبی داشته باشید، بدون محکومیت جنایی برجسته. اگر برای بیش از دو سال برای تحصیل در نیوزیلند درخواست می‌دهید، باید گواهینامه پلیس را از کشور(های) محل اقامت قبلی خود ارائه دهید.

علاوه بر این، در طول اقامت خود باید شرایط زیر را رعایت کنید:

شما نباید از ساعات کاری تعیین شده توسط ویزا تجاوز کنید. این محدودیت‌ها ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و ۴۰ ساعت در هفته در تعطیلات است.

شما باید بیمه درمانی جامع را در طول دوره تحصیلی خود حفظ کنید.

علاوه بر پاسپورت خود باید موارد زیر را نیز ارائه دهید:

فرم درخواست تکمیل شده

دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت

اثبات اینکه شما یک پذیرش بدون قیدوشرط برای یکی از دانشگاه‌های نیوزیلند دارید؛ به همراه رسیدی که نشان می‌دهد شما مبلغ موردنیاز را برای هزینه‌های تحصیل خودپرداخت کرده‌اید.

شواهدی مبنی بر اینکه می‌توانید در حین تحصیل در نیوزیلند از خود حمایت مالی کنید، از جمله مدارکی مبنی بر منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی و تضمین مسکن مناسب.

این حداقل لیست الزامات است – بسته به شرایط دوره شما ممکن است مدارک دیگری نیز درخواست شود.

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در نیوزیلند

اگر مهارت و تجربه مناسبی دارید، همیشه زمان خوبی برای جستجوی کار در نیوزیلند است. نرخ بیکاری پایین است و ۳٫۲  درصد می‌باشد. (فوریه ۲۰۲۲).

در حال حاضر فرصت‌های شغلی زیادی در صنایعی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات و پزشکی وجود دارد – بااین‌حال، فرصت‌هایی برای کمک به مهارت‌های عمومی‌تر نیز وجود دارد.

رشد اشتغال اخیر در منابع انسانی (HR) و استخدام، تولید، حمل‌ونقل و تدارکات، تجارت و خدمات، مهندسی و خدمات اجتماعی و توسعه دیده شده است.

شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) تعداد زیادی از کسب‌وکارهای نیوزیلند را تشکیل می‌دهند، درحالی‌که حتی کسب‌وکارهای بزرگ‌تر این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی کوچک در نظر گرفته می‌شوند. مؤسسات آموزش عالی، IBM و Air New Zealand همگی دارای کارفرمایان فارغ‌التحصیل شده هستند.

مشاغل پرطرف‌دار برای فارغ‌التحصیلان

کشاورزی

ساخت‌وساز

خدمات مالی

ساخت

خدمات املاک و مستغلات

گردشگری

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت نیوزیلند

تفاوت بین اقامت و اقامت دائم وجود دارد. ویزای اقامت دائم معمولاً نتیجه ویزای اقامت است. ویزای اقامت دارای شرایط سفر است که فقط به فرد اجازه می‌دهد تا یک تاریخ خاص به‌عنوان مقیم دوباره وارد نیوزیلند شود، درحالی‌که ویزای اقامت دائم اجازه ورود مجدد به نیوزیلند را برای مدت نامحدود می‌دهد (به‌شرط معتبر بودن پاسپورت).

برای واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت دائم باید ویزای اقامت خود را حداقل به مدت ۲ سال نگه داشته باشید و با رعایت یکی از معیارهای زیر تعهد خود را به نیوزیلند نشان دهید:

 1. شما زمان کافی را در نیوزیلند گذرانده‌اید؛
 2. شما دارای وضعیت اقامت مالیاتی نیوزیلند هستید؛
 3. شما در نیوزیلند سرمایه‌گذاری کرده‌اید؛
 4. شما یک کسب‌وکار در نیوزیلند دارید؛
 5. شما یک پایگاه در نیوزیلند ایجاد کرده‌اید؛

اگر یکی از این شرایط را ندارید، ممکن است همچنان واجد شرایط تمدید شرایط سفر در ویزای اقامت خود باشید.

درخواست شهروندی

برای درخواست شهروندی، باید حداقل ۵ سال اقامت داشته باشید و هرسال فقط برای مدت کوتاهی به خارج از نیوزیلند سفرکرده باشید؛ بنابراین شما باید در مجموع حداقل ۱۳۵۰ روز و حداقل ۲۴۰ روز در هر یک از این ۵ سال با ویزای اقامت در نیوزیلند حضور داشته باشید. شما همچنین باید بتوانید انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید و الزامات شخصیت را برآورده کنید.

در بیشتر موارد، افراد از طریق چندین مرحله به شهروند نیوزیلند تبدیل می‌شوند:

 1. ویزای موقت (کار)؛
 2. ویزای اقامت؛
 3. ویزای اقامت دائم پس از ۲ سال اقامت؛

در نهایت پس از ۵ سال ویزای اقامت نیوزیلند برای شهروندی نیوزیلند اقدام کنید.

سخن پایانی

نیوزیلند کشوری منحصربه‌فرد است، با مناظر باشکوه و فرصت‌های تحصیلی عالی. این کشور یک جامعه امن و خوشامدگو با شهرت در سطح جهانی برای تحقیقات پیشرفته و انرژی خلاق است. این عناصر نیوزیلند را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. مشاوران ریسا گروپ برای تمامی مراحل پذیرش و ویزای تحصیل در نیوزیلند همراه شما می‌باشند.

منابع:

 1. www.immigration.govt.nz
 2. studylink.com
 3. education-newzealand.org
 4. kiwieducation.com
 5. www.education.govt.nz
 6. www.bachelorsportal.com
 7. education-newzealand.org
 8. www.prospects.ac.uk
 9. www.findamasters.com
 10. www.studywithnewzealand.govt.nz
 11. opportunitydesk.info
 12. www.newzealandshores.com
 13. www.theglobaleconomy.com

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به نیوزلند

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.