انتخاب صفحه
مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا تمامی نکات و جزئیات در خصوص مهاجرت به نیوزلند آشنا شود.اگر  شما از جمله افرادی هستید که قصد پیدا کردن کار،تحصیل و یا سرمایه گذاری در این کشور دارید،با مطالعه این مقاله تمامی ابهامات و سوالاتان رفع خواهد شد.کشور نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است و کشور استرالیا نزدیک ترین همسایه در این کشور می باشد. پایتخت این کشور، ولینگتون می باشد و واحد پولی آن، دلار نیوزلند است و مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند.یکی از صنایع پر درآمد و سودآور این کشور کشاورزی است،که به دلیل شرایط آب و هوایی خاص،وجود جزایر کوچک و گون های متفاوتی از گیاهان و جانوارن باعث شده تا کشور نیوزلند از جمله کشور های پیشرو در زمینه کشاوری باشد.

مهاجرت به روش کار

اگر شما علاقه به کاری در کشور نیوزلند را دارید بایستی باید یکی از دو روش زیر را داشته باشید که عبارتند از:

  1. باید پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای نیوزلند را دریافت کنید و این کارفرما زمانی که می تواند یک شخص خارجی را استخدام کند که هیچ شهروند نیوزلندی توانایی شرایط کار را نداشته باشد.
  2. داشتن عوامل مختلفی که کارفرما نیوزلندی به آن نیاز دارند که این عوامل شامل (سن، سابقه کاری، پیشنهاد کاری، مدرک زبان و مدرک تحصیلی دانشگاهی) می باشد و همچنین داشتن مهارت و تخصصی فرد به کار را مهمترین شرایط می باشد.

اگر شما بدلیل کار قصد مهاجرت به کشور نیوزلند را دارید بایستی باید نرخ بیکاری را در کشور بررسی کنید و با توجه به نرخ بیکاری این کشور در سال 2018 نشان می دهد که 4.52 درصد می باشد که این عدد بسیار خوب است و به این معناست که شما برای استخدام شدن در این کشور شانس بالایی خواهد داشت.

مهاجرت به روش تحصیل

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت بدلیل تحصیل، دانشگاه کشور نیوزلند را انتخاب می کنند بدلیل دانشگاه های نیوزلند دارای رتبه بالا قرار دارد. بنابر این فردی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارد باید دارای معدل بالا، رزومه قوی و سطح زبان بالا باشد. برای اخذ مدرک کارشناسی باید نمره آیلتس 6 باشد و هزینه تحصیل آن سالیانه حدود 18 الی 30 هزار دلار و برای مدرک کارشناسی ارشد باید نمره آیلتس 6.5 باشد و هزینه تحصیل آن سالیانه حدود 10 الی 18 هزار دلار می باشد و همچنین برای اخذ مدرک دکتری باید نمره آیلتس 7 ، معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد باید بالای 17 باشد گرچه بستگی به رشته و دانشگاه دارد که معدل آن متفاوت است ، داشتن رزومه قوی که شامل (یک یا دو مقاله ISI معتبر، انگیزه نامه قوی، دو یا سه توضیه نامه که بستگی به دانشگاه دارد و همچنین کتاب چاپ شده و یا مقام های بین المللی در مسابقات) داشته باشد که این رزومه برای فرد قوی تر کرده و شانس فرد برای اخذ بورسیه را افزایش می دهد.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

فردی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور نیوزلند را دارد بایستی می تواند اقامت سه ساله در کشور را دریافت کند به شرطی که باید بیزنس پلن مناسب و سرمایه گذاری 100 هزار دلار را به کشور ارائه کند. فردی که بمدت یک سال از ورود به کشور نیوزلند را میگذرد و سرمایه گذاری خود را انجام داده است و در صورت رضایت کامل از کشور، دو سالی که از اقامت در کشور باقی مانده است؛ به دولت این کشور اثبات نماید که این بیزنس خود را در کشور تاثیر مثبت را دارد و دولت نیوزلند می تواند برای بار دیگر اقامت سه ساله را به او بدهد.

مهاجرت به روش تولد

قبل از این که مهاجرت به روش تولد در کشور های مختلف را بررسی کنیم لازم به نکته است که باید دو قانون به نام خاک و خون آشنا شوید و قانون خاک به این معناست که در صورتی که فردی در کشور به دنیا بیاید بدون در نظر گرفتن که والدین فرد در آن اقامت دارد یا خیر، فرد می تواند به راحتی اقامت آن کشور را بگیرد. منظور از قانون خون این است که تابعیت فردی که در یک کشور به دنیا می آید بستگی به تابعیت والدین خود را در کشور دارد یعنی برای بدنیا آوردن فرزند در یک کشور بایستی باید یا پدر یا مادر یا هر دو اقامت آن کشور را داشته باشد. و حالا بعضی از کشورها از قانون خاک و بعضی از کشور های دیگر از قانون خون پیروی می کنند.

مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت از طریق تولد در کشور نیوزلند امکان پذیر نمی باشد و به این معناست که این کشور از قانون خون پیروی می کند و منظور این است که برای بدنیا آمدن فرزند بایستی باید یا پدر یا مادر یا هر دو در کشور نیوزلند به دنیا آمده باشند.

مهاجرت به روش ازدواج

در این روش، آسان ترین روش برای مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق ازدواج می باشد و مهاجرت به آن کشور، امر بسیار مهم می باشد. فردی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارد بایستی باید به دولت نیوزلند اثبات نماید که ازدواج با فرد دیگری کاملاً واقعی می باشد و باید مدارکی از جمله عکس، گواهی ازدواج، حساب مشترک و قرار داد اجاره نامه را ارائه دهد. در این صورت دولت نیوزلند، ویزای یک ساله را به آن زوج اعطا می کند و در حالت تداوم ازدواج بمدت دو سال ویزا تمدید می شود و بعد از سه سال زندگی مشترک، آن زوج می تواند اقامت دائم در کشور را اخذ کند و همچنین بعد از شش سال که در یک خانه مشترکی زندگی می کند می تواند پاسپورت کشور به راحتی دریافت کند.

مهاجرت به روش پناهندگی

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی هم امکان پذیر است ولی پناهندگی یک راه پر خطر است و ممکن است شما در این راه اموال خود را که سال های طولانی برای بدست آوردن آن تلاش کرده اید که تصمیم مهاجرت گرفته اید به راحتی از دست بدهید و حتی ممکن است که جان خود را به خطر بیافتد. به همین دلیل، مهاجرت از این طریق پیشنهاد نمی شود زیرا پناهنده شدن در کشور شرایط پیچیده ای دارد، اکثراً افرادی برای پناهندگی اقدام می نمایند که از نظر رفاه اجتماعی و سطح مالی یا تحصیلات ضعیف هستند، فرد امکان بازگشت به کشور خود را ندارد و  شرایط بسیار سختی را فرد باید متحمل می شود.

مهاجرت برای افراد موفق و سلبریتی ها

افرادی که در زمینه هنر فعالیت می کند می توانند اقامت کشور نیوزلند را اخذ کند و به این اقامت، ویزای استعداد یابی نامیده می شود. در صورتی که فرد موفق می تواند این ویزا را بگیرد که باید اقدام به فعالیت های ورزشی ، هنری و … کند و تجربه آن را داشته باشد و می تواند ادامه این نوع فعالیت ها را در کشور نیوزلند را دنبال کند و به شرطی که این افراد موفق، حتما دارای مقامات بین المللی و رتبه های جهانی باشد و همچنین آن شخص معروف در جهان باشد. به همین دلیل هدف دولت نیوزلند، جذب افراد نخبه ها در زمینه های ورزشی و هنری می باشد و همچنین دولت به سن این افراد بالای 55 سال ویزا صادر نمی کند بنابر این هر فرد هنرمندی نمی تواند به راحتی ویزای این کشور نیوزلند را اخذ کند.

هزینه زندگی در کشور نیوزلند

یکی از مهمترین مسائلی که هر فردی برای مهاجرت به کشور را دارد بایستی باید هزینه های زندگی در آن کشور را بررسی کند. کشور نیوزلند شامل دو جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک را دارد و داشتن آب و هوای معتدل و اقیانوسی است که یکی از کشورهای زیبا و جذاب برای مهاجرت افراد به شمار می رود و به همین دلیل، هزینه زندگی در این کشور تقریبا گران است. البته همه چیز در نیوزلند، گران نیست و به عنوان مثال مدارس و بیمه سلامت که از طرف دولت در این کشور حمایت و پشتیبانی می شود. بسیاری از وسایل مورد نیاز مردم باید از خارج به نیوزلند وارد شود و مالیات بالا و عدم رقابت در بسیاری از حوزه ها، هزینه اجناس وارداتی رو به افزایشی خواهد بود و به همین دلیل هزینه های زندگی در این کشور بالا است.

نکته جالب اینجاست که بر اساس آمار اقتصاد جهانی، نیوزلند دارای رتبه 104 کشوری است که برای گردشگران به عنوان قیمت ارزان به شمار می رود و به همین دلیل، گردشگران برای این که حس هیجانی و خوشحالی را رقم بزند و منظره جذاب و زیبا در کشور نیوزلند را تجربه کنند حاضرند برای سفر به این کشور هزینه های زیادی را پرداخت کنند و همین امر باعث افزایش قیمت ها در کشور می شود.

اخذ پاسپورت نیوزلند

پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. برای این که فردی بتواند پاسپورت این کشور را دریافت کند باید بمدت 5 سال در این کشور زندگی کند و قوانین و مقررات کشور را رعایت کند و به زبان انگلیسی مسلط باشد و همچنین نباید دچار مشکل مالی باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را به راحتی و بدون مشکل دریافت کند. در گذشته به این گونه بود که افراد معمولا پس از اینکه 5 سال در کشو نیوزلند اقامت داشتند می توانستند درخواست پاسپورت بدهند گرچه این قانون تا سال 2005 حاکم بود و از سال 2005 تا 2010 قانون دیگری منصوب شد که افراد در صورتی که گواهی اقامت دائم خود را تا قبل از سال 2005 ارائه می دادند بعد از 3 سال اقامت بصورت دائم می توانستند درخواست ویزا می دادند. اما این قانون از سال 2010 به بعد ناقص شد و در نتیجه در حال حاضر می توانند پس از 5 سال پاسپورت و تابعیت نیوزلند را دریافت کنند.اگر شما قصد اخذ اقامت و پاسپورت کشور نیوزلند یا دیگر کشور ها قاره سبز را دارید، می توانید با کارشاسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به توجه به شرایطتان به بهترین و سریع ترین روش ممکن راهنمایی کنند، تا بتوانید یک مهاجرت آسوده و بی مسئله را تجربه کنید.

منابع

www.govt.nz

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به نیوزلند

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.