انتخاب صفحه
تحصیل-در-مکزیک-2

تحصیل در مکزیک

مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان است که دارای فرهنگ غنی و متنوع و میراث تاریخی بی‌شماری است که بسیاری از آنها جزو میراث جهانی یونسکو هستند. این کشور یکی از پربازدیدترین مکان‌های جهان است که سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند. بااین‌حال، خارجی‌هایی را نیز جذب می‌کند که به دنبال کار برای یک کارفرمای مکزیکی یا ادامه تحصیل در یک مؤسسه آموزشی مکزیکی هستند.

پایتخت مکزیک شهر مکزیکوسیتی است. جمعیت این کشور بالغ بر ۱۳۰٫۲۶ میلیون نفر و شاخص شادمانی در سال ۲۰۲۱ عدد ۶٫۱۳ نسبت به میانگین ۵ می‌باشد.

با توجه آمارهای اقتصادی از وب‌سایت The Global Economy، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۱ معادل ۴٫۸۰ درصد و نرخ تورم در سال مذکور ۵٫۷ درصد بوده است. مکزیک از واحد پول پزو مکزیک استفاده می‌کند که با نماد MXN نشان داده می‌شود.

 

فهرست مطالب

چرا تحصیل در دانشگاه‌های مکزیک؟

انتخاب مکزیک به‌عنوان مقصد خود برای تحصیل در خارج از کشور، تجربه‌ای به‌یادماندنی را برای شما به ارمغان می‌آورد که تا پایان عمر از آن لذت خواهید برد. این کشور نه‌تنها پربازدیدترین مکان در آمریکای لاتین است، بلکه سیستم آموزش عالی آن اخیراً از نظر کیفیت درحال‌رشد بوده است.

دانشگاه‌های مکزیک صدها دوره در زمینه‌های مختلف از علوم اجتماعی گرفته تا علوم‌انسانی و مهندسی ارائه می‌دهند. همچنین تنوع کلاس‌ها وجود دارد: برخی به‌صورت پاره‌وقت، برخی دیگر تمام‌وقت، برخی دیگر کلاس‌های عصر/شبانه و برخی از دوره‌ها مانند دوره‌های کارشناسی ارشد بیزینس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

علاوه بر این، مکزیک دارای بیش از ۱۲۰۰ مؤسسه آموزش عالی است که در میان آنها حدود نیمی از دانشگاه‌ها دولتی هستند. این بدان معناست که شما می‌توانید برای هر مدرک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) با هزینه کمتر برای تحصیل باکیفیت بالا تحصیل کنید. حتی مکزیکوسیتی و مونتری در بین ۲۰ شهر برتر مقرون‌به‌صرفه دانشجویی در جهان قرار دارند.

علاوه بر این، در زمینه قدرت سیستم آموزشی، مکزیک در بین ۴۰ کشور برتر برای سیستم آموزش عالی قرار دارد. مؤسسات آموزش عالی کشور میزبان حدود ۷۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی هستند که در طول اقامت تحصیلی خود از فرهنگ متنوع و زیبایی طبیعی مکزیک نیز لذت می‌برند.

 

شرایط عمومی تحصیل در مکزیک

آموزش عالی (Educación برتر) در مکزیک به ۳ دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • مدرک کارشناسی یا لیسانس (Licenciatura): معمولاً برنامه‌های چهار‌ساله.
 • مدرک کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس (Maestría): معمولاً برنامه‌های دو‌ساله برای کسب تخصص در زمینه خاصی از دانش.
 • دکترا (Doctorado): بالاترین مدرک تحصیلی که دانشگاه‌ها ارائه می‌دهند و شامل یک تحقیق سه تا چهار‌ساله است.

بااین‌حال، همه مؤسسات آموزش عالی دانشگاه نیستند. سیستم عمومی شامل دانشگاه‌های عادی، دانشگاه‌های فنی، مؤسسات فنی، دانشگاه‌های پلی‌تکنیک و کالج‌های تربیت‌معلم است. بیشتر آموزش عالی در مکزیک خصوصی است.

شرایط بسته به مؤسسه و مدرک متفاوت است، اما تکمیل دبیرستان ضروری است. سایر الزامات معمولاً امتحان ورودی و نمرات مدرسه است

مدارک موردنیاز برای درخواست در دانشگاه‌های مکزیک:

پرکردن فرم درخواست دانشگاه با کلیه اطلاعات مربوطه

هزینه‌های درخواست قابل استرداد نیست.

شواهدی مبنی بر کمک مالی

پاسپورت معتبر

متقاضیان باید اطلاعات کاملی در مورد مدارک تحصیلی خود از جمله موضوعات و نمرات ارسال کنند.

ارائه ریز نمرات رسمی از تمام مؤسساتی که دانشجویان پس از دبیرستان در آن شرکت کردند. ضمناً شامل جزئیات مهم دروس و واحدها و جزئیات دیگر مانند دوره‌های مکاتبه‌ای، دیپلم و …

علاوه بر این، متقاضیان باید نمرات آیلتس / تافل را برای اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی ارسال کنند.

آزمون ورودی دانشگاه‌های مکزیک

دانشجویان متقاضی دوره‌های تحصیلی در مکزیک باید آزمون ورودی آنلاین را ارسال کنند. (دانشجویان ممکن است نیاز به مصاحبه با نماینده دانشگاه داشته باشند).

پس از اتمام آزمون ورودی، دانشجویان باید قدم بعدی را برای دریافت ویزای دانشجویی بردارند. همه دانشجویان باید بیمه پزشکی داشته باشند.

یادگیری زبان

اسپانیایی‌زبان رسمی مکزیک است و تقریباً در تمام برنامه‌های تحصیلی رسانه آموزشی است، بااین‌حال چندین دوره به زبان انگلیسی وجود دارد. برای زندگی راحت در مکزیک، حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید اسپانیایی را یاد بگیرید.

 

تحصیل در مکزیک در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

در زیر برخی از موارد در مورد تحصیل در مکزیک آورده شده است:

در مدارس دولتی زبان تدریس اسپانیایی است.

تحصیل تا کلاس ۱۲ (۱۸ سالگی) اجباری است.

آموزش عمومی در مکزیک سکولار، رایگان و اجباری است.

سال تحصیلی از اواخر آگوست شروع می‌شود و در اوایل جولای به پایان می‌رسد.

آموزش مذهبی یا کلاس‌هایی که به زبانی غیر از اسپانیایی تدریس می‌شود توسط مدارس خصوصی ارائه می‌شود.

از سال ۲۰۰۲، مکزیک مقرر کرد که آموزش مهدکودک یا پیش‌دبستانی (Educación preescolar)، از سنین 3 تا ۵ سالگی اجباری است؛ بنابراین، مهدکودک‌ها برای کودکان بین ۴۵ روز تا ۲ سال اختیاری هستند. پیش‌دبستانی که در آن بچه‌ها در کلاس درس شرکت می‌کنند، می‌توانند به مهدکودک اول و ارشد تقسیم شوند. مهدکودک ابتدایی مربوط به سال دوم اجباری (۴ سالگی) است، درحالی‌که مهدکودک ارشد سال سوم و آخرین سال (۵ سالگی) است.

آموزش پایه (Educación Básica):

آموزش پیش‌دبستانی (Educación preescolar): سه دوره برای کودکان بین ۳ تا ۵ سال.

آموزش ابتدایی (Educación primaria): شش دوره (کلاس ۱-۶) برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال.

دبیرستان (Educación secundaria): سه دوره (پایه‌های ۷-۹) برای کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال.

آموزش متوسطه (Educación Media Superior):

دبیرستان (bachillerato یا preparatoria): سه دوره (پایه‌های ۱۰-۱۲) برای دانش‌آموزان بین ۱۵ تا ۱۸ سال. به نوبه خود، سه گزینه در این سطح وجود دارد:

دبیرستان عمومی (Bachillerato o preparatoria general): دانش‌آموز را با دانش علمی، فنی و انسانی برای تحصیلات عالی آماده می‌کند.

دبیرستان فنی (Bachillerato tecnológico): به دانش‌آموزان تخصص و دانش اولیه برای ادامه کار در یک زمینه تکنولوژیکی می‌دهد. دانشجویان فارغ‌التحصیل از این bachillerato می‌توانند مستقیماً وارد بازار کار شوند و یا تحصیلات عالی را دنبال کنند.

آموزش فنی حرفه‌ای (تکنیک حرفه‌ای): دانش‌آموزان برای حرفه‌ای شدن در زمینه‌های فنی آموزش می‌بینند که از آنجا می‌توانند مستقیماً به بازار کار دسترسی داشته باشند.

مدارس در مکزیک برای دانش‌آموزان بین‌المللی

در مکزیک، می‌توانید مدارس بین‌المللی را در تمام شهرهای بزرگ آن پیدا کنید که کلاس‌ها را در تمام سطوح، از مهدکودک تا دبیرستان، ارائه می‌دهند. همچنین طیف وسیعی از رویکردهای آموزشی متناسب با پیشینه آنها وجود دارد. تنوع بیشتر مدارس مربوط به مدارس بریتانیایی و آمریکایی است که می‌توانید در بزرگ‌ترین مراکز شهری پیدا کنید. کودک شما همچنین می‌تواند در مدارس دیگر به زبان‌های آلمانی، فرانسوی، ژاپنی و ایتالیایی آموزش ببیند و این زبان‌ها را با اسپانیایی ترکیب کند.

ازآنجایی‌که تمام مدارس بین‌المللی خصوصی هستند، همه آنها شهریه دارند که حتی از سایر مدارس خصوصی مکزیک بالاتر است. در نظر بگیرید که باید هزینه ثبت‌نام را بپردازید که از ۵۰۰ پزو مکزیک (۲۳۰ دلار) به 15,000 پزو (۷۰۰ دلار) و هزینه ماهانه 15,000 پزو (۷۰۰ دلار) تا 70,000 پزو (3,200 دلار) برای گران‌ترین‌ها می‌رسد. ضمناً مواردی از جمله لوازم آموزشی مانند کتاب، لباس فرم، فعالیت‌های فوق‌برنامه و غیره نیز وجود دارد.

 

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی

مانند بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، Licentiatura در مکزیک بسته به رشته‌ای که دانشجو انتخاب می‌کند، به ۴ تا ۵ سال تحصیل تمام‌وقت نیاز دارد. لیسانس پزشکی در مکزیک به ۶ سال تحصیل نیاز دارد.

برای دریافت پذیرش در دوره‌های تحصیلی کارشناسی در مکزیک، دانشجویان باید حداقل معدل دبیرستان را کسب کنند. اکثر دانشگاه‌های مکزیک معدل ۲٫۰ را در مقیاس ۴٫۰ می‌پذیرند.

علاوه بر این، دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند باید فارغ‌التحصیل دبیرستان باشند.

 

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد

اگر پس از دریافت مدرک لیسانس در مکزیک نیز تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های مکزیک دارید، باید مدارک مناسبی را برای برآورده کردن شرایط دانشگاه آماده کنید.

برای درخواست کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های مکزیک، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

گواهی تولد

عکس جدید

گذرنامه یا شناسه شهروندی

حداقل یک یا دو توصیه‌نامه از کارفرمایان یا اساتید قبلی

کپی مدارک یا گواهینامه‌های قبلی به همراه مدرک لیسانس

ریز نمرات تحصیلی

توصیه‌نامه

رزومه کاری (CV)

شواهدی مبنی بر کمک مالی به مطالعات مالی

لیست مدارک به نیازهای خاص دانشگاه‌های مکزیک بستگی دارد، بنابراین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک اضافی را اضافه کنید.

علاوه بر این، ممکن است لازم باشد برای اسناد خود ترجمه رسمی انگلیسی یا ترجمه محلی نیز ارائه دهید.

 

تحصیل در مکزیک در مقطع دکترا

دوراه برای دریافت مدرک دکترا وجود دارد: چه با درخواست برای دوره ۳ساله پس از مدرک کارشناسی ارشد یا درخواست برای یک دوره ۴ساله مدرک دکترا پس از مدرک لیسانس در مکزیک.

ارزیابی مطالعه شما معمولاً از طریق پایان‌نامه انجام می‌شود که شامل تمام جزئیات تحقیق شما می‌شود. پس از ارائه پایان‌نامه، باید در یک ارائه شفاهی به کمیته مشورتی شرکت کنید.

درصورتی‌که به سؤالات آنها به‌خوبی پاسخ دهید، مدرک دکترا خواهید گرفت. تحقیقات نیاز به تلاش، زمان و هزینه زیادی خواهد داشت.

برای درخواست برای دوره دکترا، باید مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با معدل لیسانس ۸٫۰ داشته باشید.

همچنین یک دانشجوی بین‌المللی باید یا شهروند یکی از کشورهای بومی – انگلیسی باشد یا نمرات آیلتس یا تافل قابل قبولی کسب کند.

دانشجویان باید جزئیات کاملی در مورد موضوع تحقیق پیشنهادی خود و توانایی مشخص‌کردن مسئله تحقیق داشته باشند. همچنین، تفکر انتقادی و توانایی‌های منطقی نیز در رویه‌های پژوهشی مهم هستند.

برنامه‌های دکترا اصلی ارائه شده در مکزیک عبارت‌اند از: دکترا در نوآوری آموزشی در دانشگاه فناوری مونتری، دکترای حقوق در دانشگاه کریستوبال کولون، دکترای علوم با تخصص در زیست‌شناسی سلولی در Cinvestav در مکزیکوسیتی، یا دکترا در علوم مهندسی در دانشگاه صنعتی مونتری

تحصیل-در--مکزیک-3

تحصیل در مکزیک به همراه بورسیه تحصیلی

درحالی‌که تحصیل در مکزیک در حال حاضر مقرون‌به‌صرفه است، راهی برای دانشجویان وجود دارد که به‌صورت رایگان وارد آن شوند. تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی مکزیک به شرح زیر می‌باشند:

۱. برنامه بورسیه تحصیلی دولت مکزیک برای دانشجویان بین‌المللی

مبلغ بورسیه: 25% تا 100% مبلغ شهریه هرسال (حداکثر ۳۵۰۰ دلار) برای ۲-۵ سال

مدرک تحصیلی واجد شرایط: مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا

۲. برنامه بورسیه تحصیلی CONACYT OAS AMEXCID

مبلغ بورسیه: مقدار شهریه جزئی تا کامل

مدرک واجد شرایط: مدرک کارشناسی ارشد/دکتری علوم یا مهندسی در دانشگاه‌های مکزیک که بخشی از کنسرسیوم OAS هستند.

۳. بورسیه ملی CONACYT

مبلغ بورسیه: جزئی تا مبلغ شهریه کامل

مدرک واجد شرایط: کارشناسی ارشد در مهندسی و نوآوری و مدیریت بازرگانی در دانشگاه Cetys

۴. بورسیه تعالی UDEM برای دانشجویان خارجی

مبلغ بورسیه: 90% تخفیف شهریه

مدرک واجد شرایط: مدرک لیسانس در دانشگاه مونتری

۵. جایزه برادری ریکاردو گواخاردو

مبلغ بورسیه: 40٪ مبلغ شهریه (برای واجد شرایط بودن باید 60٪ کمک‌هزینه اجتماعی و اقتصادی داشته باشید).

مدرک واجد شرایط: مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد در Tecnologico de Monterrey

۶. بورسیه تحصیلی برنامه تحصیلات تکمیلی باکیفیت ملی

مبلغ بورسیه: پرداخت ماهانه برای مدت برنامه

مدرک واجد شرایط: مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا

۷. بورسیه تحصیلی CEP (DGEP سابق)

مبلغ بورسیه: نامشخص

مدرک تحصیلی واجد شرایط: مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)

 

هزینه‌های تحصیل و زندگی در مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است. در واقع، به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، زندگی راحت در مکزیک با ۱۰۰۰ دلار در ماه امکان‌پذیر است. این بستگی به سبک زندگی شما، شهر و بخشی از شهری که در آن زندگی می‌کنید دارد.

هزینه تعدادی از اقلام موردنیاز برای درک بهتر هزینه‌ها در مکزیک در جدول زیر ارائه شده است:

غذا در رستوران ارزان 150.00 MXN 7.67 $
شیر (۱ لیتر) 22.90 MXN 1.17 $
نان سفید (۵۰۰ گرم) 36.08 MXN 1.85 $
برنج (۱ کیلو) 27.25 MXN 1.39 $
تخم‌مرغ (۱۲ عدد) 34.23 MXN 1.75 $
سیب‌زمینی (۱ کیلو) 26.96 MXN 1.38 $
بلیت یک‌طرفه 10.00 MXN 0.51 $
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 9,235.72 MXN 472.44 $

 

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی در مکزیک

دانشجویان بین‌المللی در مکزیک باید یک بیمه درمانی بخرند تا نیازهای پزشکی غیرمنتظره‌ای را که ممکن است داشته باشند پوشش دهند. معمولاً دانشگاه‌ها ممکن است از شما بخواهند که مدرکی مبنی بر پوشش را به‌عنوان شرط شروع تحصیل خود ارائه دهید.

شهریه دانشگاه در مکزیک بین مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی به طور چشمگیری متفاوت است. بااین‌حال، حتی گزینه‌های گران‌تر هنوز به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از ایالات متحده هستند.

برای دانشجویان کارشناسی، دانشگاه‌های دولتی بسیار ارزان هستند. ممکن است برای یک سال ۳۸۰ پزو (۱۷ دلار) هزینه داشته باشد، درحالی‌که یک دوره کارشناسی در یک مؤسسه خصوصی می‌تواند بین ۱۶۰۰ پزو (۷۴ دلار) تا ۱۶۳۰۰ پزو (۷۴۷ دلار) در هر ترم هزینه داشته باشد.

برای مقاطع تحصیلات تکمیلی، دانشجو در یک دانشگاه دولتی بین ۱۰۰۰ پزو (۴۵ دلار) تا ۲۵۰۰ پزو (۱۱۵ دلار) در هرسال تحصیلی پرداخت می‌کند. در یک دانشگاه خصوصی، مدرک کارشناسی ارشد می‌تواند حدود ۳۴۰۰۰ پزو (۱۵۶۰ دلار) در هر ترم هزینه داشته باشد.

 

کار دانشجویی در مکزیک

برای دانشجویانی که می‌خواهند در کنار تحصیل در مکزیک کار کنند، ویزای دانشجویی مکزیک به دارنده اجازه نمی‌دهد در طول اقامت در مکزیک کار کند. اگر پیشنهاد شغلی دارید، کارفرمای شما باید از طرف شما برای مجوز کار مکزیک در مؤسسه ملی مهاجرت درخواست دهد.

 

برترین دانشگاه‌های مکزیک

۱۰ دانشگاه برتر مکزیک که در رتبه‌بندی جهانی QS2023 قرار دارند به شرح زیر است:

Overall Score University Rank
58 Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM) =104
47.1 Tecnológico de Monterrey 170
28.3 El Colegio de México, A.C. =402
_ Universidad Panamericana (UP) 541-550
_ Universidad Anáhuac México 601-650
_ Universidad Iberoamericana IBERO 701-750
_ Instituto Politécnico Nacional (IPN) 751-800
_ Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM) 751-800
_ Universidad Autonoma Chapingo 751-800
_ ITESO, Universidad Jesuita de Guadalajara 801-1000

 

ویزای همراه تحصیلی مکزیک

همسران و فرزندان دارندگان ویزای تحصیلی/کارت اقامت موقت مکزیک می‌توانند بر اساس الحاق خانواده برای ویزای اقامت موقت درخواست دهند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مکزیک

خارجی‌هایی که می‌خواهند بیش از ۱۸۰ روز در مکزیک تحصیل کنند باید ویزای تحصیلی مکزیک دریافت کنند. ویزای تحصیلی مکزیک یکی از انواع ویزای اقامت موقت مکزیک است.

هنگام درخواست ویزای تحصیلی مکزیک، باید مدارک زیر را (به‌صورت اصلی و کپی) به سفارت مکزیک ارسال کنید:

فرم درخواست ویزای مکزیک تکمیل و امضا شده.

پاسپورت شما به همراه فتوکپی صفحات مربوطه (صفحه اول و آخر، ویزاها و مهرهایی که دریافت کرده‌اید).

عکس در اندازه پاسپورت با پس‌زمینه سفید و گرفته شده در شش ماه گذشته.

بلیت پرواز رزرو شده (لزوماً خریداری نشده است).

نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی شما، خطاب به سفارت مکزیک، حاوی موارد زیر:

 • نام کامل شما
 • سطح، مدرک، و منطقه تحصیل شما
 • نام رشته‌ای که در آن پذیرفته شده‌اید.
 • مدت دوره شامل تاریخ شروع و پایان دوره
 • هزینه شهریه، همراه با مشخصاتی که آیا بورسیه دریافت کرده‌اید یا خیر.
 • اطلاعات تماس مؤسسه

صورت‌های بانکی یا سرمایه‌گذاری در سه ماه گذشته

مدارکی دال بر تمکن مالی کافی برای پوشش اقامت شما، مانند:

 • اثبات اینکه حداقل ۴۰۰ دلار آمریکا در ماه درآمد ثابتی دارید.
 • اثبات اینکه پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری دارید.
 • مدرکی که شما بورسیه دریافت کرده‌اید.

اگر خردسال هستید: شناسنامه والدین یا قیم قانونی خود را درج کنید.

اگر تبعه کشوری نیستید که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید: مدارکی دال بر اقامت قانونی در آنجا، مانند مجوز اقامت را وارد کنید.

پرداخت هزینه پردازش ویزای دانشجویی

چه مدت طول می‌کشد تا ویزای تحصیلی مکزیک پردازش شود؟

زمان پردازش هر نوع ویزای مکزیک به سفارتی که در آن درخواست می‌دهید بستگی دارد. می‌توانید انتظار داشته باشید که از یک هفته تا یک ماه زمان ببرد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود حداقل یک ماه قبل از زمان سفر برای ویزا اقدام کنید.

 

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در مکزیک

اگر می‌خواهید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در مکزیک بمانید و زندگی کنید، قبل از شروع جستجوی شغل تا فارغ‌التحصیلی صبر نکنید. با نزدیک‌شدن به پایان دوره تحصیلی خود، جستجوی شغل خود را خیلی قبل از فارغ‌التحصیلی شروع کنید. شما باید بدانید که همه اتباع خارجی که می‌خواهند در مکزیک شغلی سودمند داشته باشند نیاز به مجوز کار دارند.

مجوز کار/استخدام

هنگامی که یک پیشنهاد شغلی دارید، کارفرمای شما باید برای مجوز کار مکزیک از طرف شما در مؤسسه ملی مهاجرت درخواست دهد. این روند ممکن است ۳-۴ هفته طول بکشد.

آنها باید مدارک زیر را هنگام درخواست مجوز کار شما ارائه دهند:

فرم درخواست مجوز کار مکزیک

پیشنهاد کار/قرارداد اصلی، با ذکر جزئیات کامل شغل: حقوق، مدت‌زمان کار، موقعیت شغلی، آدرس شرکت و غیره. نامه باید روی سربرگ شرکت نوشته شود.

یک فتوکپی کامل از پاسپورت شما

مدارک اصلی، ریز نمرات، و سایر گواهینامه‌های شما (قانونی)

CV شما

اسناد مربوط به شرکتی که شما را استخدام می‌کند.

اساسنامه شرکت

لیستی از کارکنان و ملیت آنها

اثبات پرداخت مالیات توسط شرکت

هرگونه مدارک اضافی مربوط به شغل، تحصیل و غیره.

پس از دریافت مجوز کار، باید درخواست کارت اقامت موقت کنید که یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. برای تمدید کارت اقامت موقت خود، باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای کارت فعلی خود درخواست را ارسال کنید.

بخش‌های کاری مورد تقاضا

صنایع عمده شامل مواد غذایی و نوشیدنی، تنباکو، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، نفت، معدن، نساجی و پوشاک، خودرو، کالاهای بادوام مصرفی و گردشگری است. شرکت‌های بین‌المللی با دفاتر در مکزیک عبارت‌اند از AstraZeneca، Barclays، BP، Deloitte، GSK، HSBC، KPMG، Intercontinental Hotel Group، Premier Oil و Unilever.

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مکزیک

اقامت دائم مکزیک

اگر حداقل ۴ سال در مکزیک با کارت اقامت موقت زندگی کرده باشید، واجد شرایط اقامت دائم خواهید بود. این مجوز تاریخ انقضا ندارد و برای مدت نامحدودی صادر می‌شود. شما باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای کارت اقامت موقت خود برای اقامت دائم درخواست دهید.

با استفاده از این اجازه اقامت می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

مجاز به کار بدون نیاز به مجوز کار

برای بیمه درمانی رایگان اقدام کنید.

شما فقط باید یک‌بار درخواست دهید؛ زیرا نامحدود است، نیازی به تمدید آن هر یک تا دو سال نیست.

می‌توانید هرچند بار که بخواهید وارد مکزیک شده و از آن خارج شوید.

برای درخواست، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

پاسپورت معتبر به همراه فتوکپی صفحات مربوطه (صفحه اول و آخر، هرگونه ویزا و مهری که دریافت کرده‌اید).

عکس در اندازه پاسپورت با پس‌زمینه سفید و گرفته شده در شش ماه گذشته.

کارت اقامت موقت معتبر

اثبات اینکه ۴ سال از اعطای کارت اقامت موقت به شما گذشته است.

این فهرست جامعی از الزامات نیست. سفارت مکزیک ممکن است هرگونه مدارک اضافی را که صلاح بداند درخواست کند.

برای شروع درخواست، باید درخواست را در مؤسسه ملی مهاجرت تکمیل، چاپ و امضا کنید.

توجه داشته باشید که هیچ دارنده مقیم دائمی اجازه نخواهد داشت در مدت ۵ سال بیش از ۱۸ ماه در خارج از مکزیک باشد. در این صورت اقامت پس گرفته می‌شود.

تابعیت طبیعی مکزیک

شما می‌توانید پس از ۵ سال اقامت در مکزیک، صرف‌نظر از اینکه به‌عنوان مقیم موقت یا دائم زندگی کرده‌اید، برای شهروندی مکزیک اقدام کنید. مکزیک اجازه تابعیت مضاعف را می‌دهد، بنابراین باید با کشور خود مشورت کنید که آیا آنها همین قانون را مجاز می‌دانند.

این فرایند شامل بررسی سوابق جنایی است، اثبات اینکه شما سطح مکالمه اولیه اسپانیایی را دارید، تاریخ کشور را می‌دانید و بافرهنگ ملی ادغام شده‌اید. یک آزمون در مورد فرهنگ و تاریخ برگزار خواهد شد، اگرچه اگر بیش از ۶۰ سال سن دارید، ممکن است فقط نیاز به مصاحبه داشته باشید.

پس از ثبت درخواست، مراحل تکمیل حدود یک سال طول می‌کشد و ممکن است در برخی موارد بیشتر طول بکشد.

به‌عنوان یک شهروند، شما از حقوق کامل برای رأی دادن و زندگی بدون ترس از اخراج برخوردار خواهید بود. پاسپورت مکزیکی نیز یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌هاست که امکان دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور را فراهم می‌کند.

 

سخن پایانی

مکزیک کشوری در آمریکای جنوبی از لحاظ تحصیلی به دلیل هزینه‌های پایین و مقرون‌به‌صرفه می‌تواند مقصد مناسبی برای تحصیل و زندگی در این کشور باشد. در این مقاله به بررسی مهاجرت تحصیلی به مکزیک پرداختیم و روش اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مکزیک را مورد بررسی قرار داریم. اگر شما مایل به تحصیل در مکزیک هستید با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

 

منابع

 1. visaguide.world
 2. aljawaz.com
 3. internations.org
 4. globalscholarships.com
 5. numbeo.com
 6. immigrationandmigration.com
 7. topuniversities.com
 8. sre.gob.mx
 9. theglobaleconomy.com

 

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مکزیک

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.