انتخاب صفحه
مهاجرت به مکزیک

مهاجرت به مکزیک

اگر شما از جمله افرادی که هستید که متقاضی اخذ اقامت کشور مکزیک هستید و می خواهید مابقی مسیر زندگی خود بواسطه تحصیل،کار آفرینی،کار و یا دیگر روش های مهاجرت،دراین کشور سپری کنید،تا انتها این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا روش های اخذ اقامت این کشور و نحوه مهاجرت به کشور مکزیک را برای شما عزیزان مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.شایان ذکر است که اگر از جمله افرادی هستید که خواهان مهاجرت به کشور های اروپایی و یا ادامه تحصیل در این کشور ها هستید،می توانید مقالات وب سایت ما را مطالعه کنید و انتها هر مقاله فرم مربوط را پر کنید تا شرایط شما توسط کارشناسان و مشاوران تیم ریسا گروپ مورد بررسی قرار گیرد،علاوه بر این می توانید برای تعیین وقت مشاوره با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را در راستا اخذ اقامت کشور مورد نظرتان راهنمایی کنند.

مهاجرت به مکزیک

معرفی کلی

این کشور در شمال یکی از بزرگ‌ترین قاره‌های جهان قرار گرفته است. در حقیقت مکزیک یکی از معروف‌ترین کشور های قاره آمریکا محسوب می‌شود. پایتخت این کشور، در حقیقت محبوب‌ترین شهر این کشور نیز محسوب می‌شود، نام پایتخت این کشور مکزیکوسیتی است و به نوعی می‌توان گفت نام این شهر از خود کشور مکزیک برگرفته شده است.یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین زبان ها که مورد استفاده مردم این کشور در موقعیت‌های رسمی و اداری،زبان اسپانیایی است.جمعیت پایتخت کشور مکزیک در حقیقت طبق آمار ها و ارقام تخمین زده شده، حدود ۲۲ میلیون نفر است،همین امر باعث شده تا پایتخت این کشور به عنوان پرجمعیت ترین شهر اسپانیایی زبان دنیا شناخته شود. اگر شما از جمله افرادی هستید که برای ادامه تحصیل و یا اخذ اقامت کاری، این کشور را انتخاب کرده‌اید، می‌توانیم بگوییم که به دلیل شباهت‌های فرهنگی مردم این کشور با ایرانیان، این تصمیم می‌تواند تصمیمی درست به نظر برسد.

یکی از نقاط قوت این کشور، اقتصاد قوی‌ محسوب می‌شود. در ‌حقیقت کشور مکزیک به دلیل ارتباط گسترده با ایالات متحده آمریکا، در رتبه دوم قدرتمندترین کشورها از نظر اقتصادی در قاره آمریکا قرار دارد. شایان ذکر است که در سر تا سر جهان افراد زیادی از متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت کشور هستند،می‌توان دلیل این امر مزیت های بسیاری همانند سیستم درمان و بهداشت رایگان، نرخ پایین فساد و بزهکاری و همچنین سرعت رشد اقتصادی این کشور در سال های اخیر دانست.اگر شما از جمله افرادی هستید که این مزیت ها برایتان حائز اهمیت است ،بهتر است تا پایان این نوشتار‌ با ما همراه باشید،تا با روش‌ های مهاجرت به کشور مکزیک آشنا شوید.

 

روش های مهاجرت به کشور مکزیک

شما به عنوان یک شهروند غیر مکزیکی که قصد ورود به این کشور را دارد،در ابتدا برای ورود به کشور مکزیک نیز به یک مجوز دارید،مجوزی که به دو نوع مهاجر و غیرمهاجر تقسیم می شود.مجوز غیر مهاجر در حقیقت به افرادی اهدا می شود که قصد اقامت طولانی در این کشور ندارند و برای یک امر کوتاه مدت مانند گردشگری وارد این کشور شده اند.در نقطه مقابل آن مجوز غیر مهاجر،به افرادی اهدا می شود که از طریق روش هایی مانند ادامه تحصیل در این کشور و یا سرمایه گذاری در ‌این کشور قصد دارند مدت طولانی در‌ این کشور اقامت داشته باشند،تیم ریسا گروپ قصد دارد،در‌ این قسمت از مقاله،شما عزیزان را با مباحثی همچون نحوه ‌‌اخذ اقامت تحصیلی،کاری و دیگر روش های مهاجرت به کشور مکزیک را آشنا کند.
 

اخذ اقامت تحصیلی

 
در سال های اخیر کشور مکزیک،جزو کشور هایی بوده است که دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل در‌ مقاطع مختلف وارد این کشور شده اند.اگر شما برای ادامه تحصیل در مقطعی که مدت زمان آن بیش از ۶ ماه است،کشور مکزیک را انتخاب کرده اید،بایستی درخواست ویزا موقت تحصیلی بدهید.یکی از سختی ها غیر قابل انکار در پروسه اخذ اقامت تحصیلی کشور مکزیک،تسلط بر زبان اسپانیایی است زیرا در دانشگاه های دولتی این کشور،اکثریت رشته ها به زبان اسپانیایی تحصیل می شود،اما اگر از بابت پرداخت شهریه مشکلی ندارید،می توانید دانشگاه های خصوصی این کشور را انتخاب کنید که دوره هایی با تدریس زبان انگلیسی در این دانشگاه ها برگذار می شود.شما برای اینکه بتوانید بیش از ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید،بعد از ورود به این کشور،بایستی ویزا موقت دانشجویی خود با کارت دانشجویی موقت از طریق موسسه ملی مهاجرت در این کشور عوض کنید.دانشجویان که متقاضی اخذ ویزا تحصیلی کشور مکزیک هستند،بایستی مدارک زیر را در ابتدا ارائه دهند:
 
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • پاسپورت معتبر و دارای اعتبار
  • فرم درخواست دانشگاه
  • ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی
 

ثبت شرکت

 
یکی از روش های رایج و کاملا قانونی در جهت اخذ اقامت کشور مقصد سرمایه گذاری است.بر اساس آمارها و گزارشات اخیر از منابع معتبری مانند نهاد سرمایه گذاری جهانی،کشور مکزیک با توجه به اینکه با سرعت در حال توسعه است،مقصدی مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری در کشور مکزیک عناوین متفاوت دارد،اما عمده ترین و رایج ترین بین آن ها،ثبت شرکت است.یکی از دلایلی که می توان کشور مکزیک را به عنوان مقصدی مناسب برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دانست،نزدیکی این کشور به ایالت متحده است،این فاضله طوری است که یک کامیون می‌ تواند اجناس و محصولات خود را کمتر از ۴۸ ساعت به خاک آمریکا برساند.
 

کار آفرینی

 
یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور مکزیک کارآفرینی و یا همان ثبت برند و اخذ نیرو کار است.در حقیقت با توجه به دستاورد ها و پیشرفت های این کشور در حوزه اقتصادی،استارت آپ ها و شرکت های متنوعی در این کشور‌ شکل گرفته اند.در‌حقیقت ورود به خاک کشور مکزیک به عنوان کارآفرین،از پروسه سختی برخوردار است،که اولین شرط آن،تاثیرگذاری شما به عنوان یک کارآفرین است.بایستی با توجه به ارزیابی هایی که نسبت به برند و یا شرکت شما انجام می شود،مقامات مربوط به این نتیجه برسند که شما و برندتان،پتانسیل لازم برای شروع فعالیت در این کشور را دارید.
 

مهاجرت کاری

ویزا کاری کشور مکزیک دو نوع متفاوت دارد که در حقیقت بسته به فعالیت شما در‌ این کشور،به شما اهدا می شود.یکی معتبرترین آن ها ویزا اف ام ۲ نام دارد که به افرادی اهدا می‌شود که ۵سال سابقه کار در این کشور را داشته باشند.پروسه اخذ اقامت کاری این کشور،نسبت به دیگر روش ها کمی طاقت فرسا به نظر می رسید.در‌ حقیقت پس از ارتباط شما با کارفرما مورد نظرتان،بایستی کارفرما شما درخواستی مبنی براخذ مجوز کار برای شما ارائه دهد.پس ارسال این درخواست،شرایط شما توسط اداره مربوط بررسی می‌گردد و سپس بعد از ۱ الی ۲ ماه نتایج این بررسی ها اعلام می شود.اگر با درخواست فرد متقاضی موافقت شد بایستی حدودا بین ۳ الی ۶ ماه بعد به کونسلگری کشور مکزیک در کشور خود برای اخذ ویزا کاری مراجعه کند.
 

ازدواج

 
یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کشور مکزیک ازدواج با یک فرد مکزیکی تبار است.اما بسیار ضروری است که شما به عنوان یک فرد خارجی،قبل از این اقدام شرایط اقامت دائم همسر خود را مورد بررسی قرار دهید و علاوه بر آن بایستی بدانید که اخذ ویزا ازدواج برای افردای که دارای سو پیشینه جزایی و مالی هستند،کمی سخت تر از مابقی افراد است.مقامات مربوط در حقیقت بدون در نظر گرفتن موقعیت و مکان ازدواج،در ابتدا از شما و همسرتان مدارکی دال بر قانونی بودن و واقعی بودن ازدواج می خواهند.در حقیقت برای اینکه بتوانید پس از مدتی مشخص از ازدواج،برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید، اسناد که ارائه می دهید بایستی دقیق و رسمی باشند.
 

پیام آخر…

 
 
 در‌نظر گرفتن محبوبیت یک کشور بین عموم،بایستی شرایط کلی آن کشور قبل از‌ مهاجرت مورد بررسی قرار گیرد.یکی‌ مهم‌ترین مواردی که بایستی بررسی شود هزینه های زندگی روزمره در‌ کشور مقصد است. اگر شما از هر طریقی توانستید که به کشور مکزیک مهاجرت کنید،همیشه این نکته باید به یاد داشته باشید که هر چقدر محل سکونت شما به ساحل و یا مرکز شهر‌نزدیک تر باشد،هزینه های زندگی برای شما بیشتر خواهد شد.یکی دیگر از موارد مهم که بایستی قبل از مهاجرت به کشور مقصد بررسی کنید،هزینه های مربوط به اجاره مسکن می باشد.متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان معمولی در شهر مکزیکوسیتی حدود ۱۰ هزار الی ۲۰ هزار پزو مکزیک می باشد.در هر صورت اگر شما از جمله افرادی هستید که خواهان اخذ اقامت این کشور هستید می توانید برای اخذ وقت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 
شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور مکزیک بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مکزیک

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.