انتخاب صفحه
تحصیل-در-مالتا-2

تحصیل در مالتا

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور در یک سرزمین آرام را دارید، باید به دنبال تحصیل در مالتا باشید. مالتا در نزدیکی سواحل ایتالیا در دریای مدیترانه واقع شده است و مجمع الجزایری است که به‌خاطر معابد و قلعه‌هایش شناخته شده است. در تلاش برای به‌دست‌آوردن یک آموزش باکیفیت بالا، تعداد زیادی از دانشجویان ترجیح می‌دهند در کشورهایی با بهترین سیستم آموزشی تحصیل کنند و وقتی در مورد استانداردهای زندگی عالی و آموزش در سطح جهانی صحبت می‌کنیم، مالتا همه چیز را ارائه می‌دهد.

مالتا در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا و در سال ۲۰۰۸ به منطقه یورو پیوست. پایتخت مالتا شهر والتا، واحد پول آن یورو و جمعیت این کشور ۴۵۰ هزار نفر می‌باشد. والتا، خانه حدود ۶۵۰۰ نفر است. این جنوبی‌ترین پایتخت اروپا است و قدمت آن به سال ۱۵۶۶ برمی‌گردد. این شهر از سال ۱۹۸۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. والتا به‌عنوان یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا برای سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. در این شهر، پردیس دانشگاه مالتا را خواهید دید. این مؤسسه در سال ۱۷۶۹ تأسیس شد و حدود ۱۱۵۰۰ دانشجو دارد. حدود ۷۵۰ نفر از این دانشجویان، دانشجویان بین‌المللی هستند که از ۸۲ کشور جهان می‌آیند.

از لحاظ اقتصادی نرخ رشد این کشور ۹٫۴۱ درصد در سال ۲۰۲۱ تخمین زده شده است. نرخ تورم ۱٫۵ درصد و شاخص شادمانی نیز ۶٫۴۵ در سال ۲۰۲۱ محاسبه گردیده است.

فهرست مطالب

نمودار نرخ رشد مالتا

تحصیل-در-مالتا-1

شرایط عمومی تحصیل در مالتا

سیستم آموزش مالتا مطابق با بولونیا است. این سیستم به‌صورت زیر تعریف می‌شود:

دوره اول – دوره کارشناسی است. مدارک کارشناسی بدون توجه به موضوع موردمطالعه، تقریباً همیشه سه سال طول می‌کشد.

چرخه دوم – این چرخه تحصیلات تکمیلی است. دوره‌های کارشناسی ارشد معمولاً دو سال طول می‌کشد، اگرچه برنامه‌های تسریع شده فقط یک سال طول می‌کشد. برخی از برنامه‌های کارشناسی ارشد فقط هر دو سال یکبار اجرا می‌شوند؛ بنابراین دور بعدی زمانی شروع می‌شود که دور قبلی به پایان برسد.

دوره سوم – این دوره دکتری است. یک دکترا به طور معمول سه سال طول می‌کشد تا تکمیل شود. بااین‌حال، برخی از دانشجویان انتخاب می‌کنند که در کنار دکترا آموزش دهند. این بدان معناست که یک دکترا می‌تواند تا شش سال پاره‌وقت طول بکشد.

سیستم آموزش عالی مالتا توسط ۸ دانشگاه با ۱۳۴ برنامه تحصیلی ارائه می‌شود. به این صورت که ۸۰ برنامه کارشناسی در ۸ دانشگاه، ۵۱ برنامه کارشناسی ارشد در ۸ دانشگاه و ۳ برنامه دکترا در ۱ دانشگاه تدریس می‌شود.

مالتا به دلایل زیادی برای تحصیل مناسب است. این کشور برای مردم صلح‌دوست عالی است. در اینجا برخی از دلایلی که شما باید در مالتا تحصیل کنید آورده شده است.

 1. این کشور اروپایی با داشتن فضای تحصیلی پرجنب‌وجوش و پنجمین سیستم بهداشت و درمان برتر در جهان، به‌عنوان یک مقصد تحصیلی مناسب مطرح است.
 2. علاوه بر زیبایی‌های مناظر و غذاهای لذیذ، این کشور یک سیستم آموزشی پویا با دوره‌های جامع در زمینه پزشکی، مهندسی و هنر ارائه می‌دهد.
 3. شما پس از دریافت مدرک از مؤسسات آموزشی که عمدتاً در والتا (پایتخت مالتا) واقع شده‌اند، چشم‌انداز شغلی قابل‌توجهی دارید.
 4. تحصیل در مالتا برای کسانی که انگلیسی‌زبان هستند سودمند است؛ زیرا هر دو زبان مالتی و انگلیسی، زبان‌های رسمی این کشور هستند.
 5. به دلیل اقتصاد پایدار، آب‌وهوای عالی و مراقبت‌های بهداشتی رایگان، تعداد زیادی از متقاضیان برای اقامت دائم در کشور درخواست می‌دهند.
 6. مالتا مکانی نسبتاً مناسب از نظر هزینه‌ای برای زندگی و تحصیل است. شما به‌راحتی قادر خواهید بود تحصیلات خود را در آنجا مدیریت کنید.

الزامات زبان

مالتا دارای سه زبان رسمی است. زبان اشاره مالتی، مالتی و انگلیسی. زبان رایج دیگری که می‌شنوید ایتالیایی است که ۶۶ درصد از مردم به آن صحبت می‌کنند و می‌فهمند.

دوره‌های تحصیلی در مالتا به دو زبان مالتی یا انگلیسی ارائه می‌شود، اما مؤسساتی مانند دانشگاه مالتا دوره‌ها را فقط به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. اگر تصمیم به تحصیل به زبان غیر مادری دارید، ممکن است مجبور شوید مدرکی دال بر مهارت زبان خود ارائه دهید. اگر استانداردهای لازم را نداشته باشید، معمولاً دانشگاه شما دوره‌های زبان را برای کمک به پیشرفت شما ارائه می‌دهد.

حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، باز هم باید تلاش کنید تاحدامکان مالتی یا ایتالیایی را یاد بگیرید. برقراری ارتباط با مردم محلی و سایر دانشجویان یک راه عالی برای تمرین است. این نه‌تنها زندگی روزمره شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند، بلکه مهارتی است که در CV/رزومه شما عالی به نظر می‌رسد.

چگونه اپلای کنیم؟

مالتا یک پورتال مرکزی ندارد. در عوض، شما باید برای دانشگاه‌ها جداگانه درخواست دهید. الزامات از دانشگاه به دانشگاه و دوره به دوره دیگر متفاوت است.

این‌ها مدارکی است که به‌طورکلی از شما درخواست می‌شود:

پاسپورت شما

اثبات سطح انگلیسی شما – این را می‌توان از طریق آزمون تافل iBT ثابت کرد.

ریز نمرات تحصیلات گذشته شما

فرم درخواست تکمیل شده – می‌توانید این فرم را در وب‌سایت دانشگاه پیدا کنید.

اگر مدارک شما به زبان انگلیسی نیست، باید اصل را همراه با ترجمه محضری ارسال کنید. در ضمن اگر برای تحصیلات تکمیلی درخواست می‌دهید، باید یک CV حرفه‌ای نیز ارسال کنید. اگر برای Ph.D درخواست می‌دهید. ممکن است نیاز به ارسال رزومه تحصیلی داشته باشید.

حتماً رسید درخواست و همچنین نامه پذیرش خود را نگه دارید. هنگام درخواست ویزای خود به نامه پذیرش نیاز دارید.

تحصیل در مالتا در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

مراکز نگهداری از کودکان (۰-۳ سال)

خدمات مراقبت از کودک به کودکان ۳ماهه تا ۳ساله ارائه می‌شود. خدمات شخصی مراقبت باکیفیت برای همه کودکان، به‌ویژه برای کودکانی که در معرض محرومیت اجتماعی قرار دارند، ارائه می‌شود. این مراکز از استانداردهای ملی برای تسهیلات مراقبت روزانه از کودک (۲۰۰۶) پیروی می‌کنند.

ارائه خدمات بر اساس اصل آموزش است؛ بنابراین فعالیت‌ها بر تمام زمینه‌های رشد کودک از جمله اجتماعی، عاطفی، فیزیکی، فکری، ارتباطی و خلاقیت متمرکز است. برنامه روزانه به‌گونه‌ای متعادل است که شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های بازی است که یادگیری را در یک محیط مدرن، ایمن و کاملاً مجهز تحریک می‌کند. کارکنان FES با والدین / سرپرستان همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که پتانسیل کامل هر کودک به دست می‌آید.

کلاس‌های مهدکودک (۳ تا ۵ سال)

تحصیل در مهدکودک برای کودکان ۳ تا ۵ساله در مالتا اجباری نیست، اما بسیاری از والدین این گزینه را انتخاب می‌کنند که فرزندان خود را زودتر به مدرسه بفرستند. در این مرحله، کودکان از طریق یادگیری غیررسمی مبتنی بر بازی، سواد اولیه و مهارت‌های اجتماعی را کسب می‌کنند و به‌آرامی به محیط مدرسه معرفی می‌شوند.

دبستان

کودکان در مالتا ۱۱ سال تحصیل اجباری را در سن ۵ سالگی آغاز می‌کنند. مدرسه ابتدایی برای کودکان ۵ تا ۱۱ساله (سال ۱ تا ۶) ۵ سال طول می‌کشد.

مدارس ابتدایی دولتی از سال ۱۹۸۰ مختلط هستند و بسیاری از مؤسسات خصوصی اکنون هم دختران و هم پسران را می‌پذیرند. مدارس ابتدایی که توسط کلیساها اداره می‌شود هنوز هم تمایل به تک جنسیتی دارند.

برنامه تحصیلی

کودکان در طول سال‌های دبستان موضوعات زیر را مطالعه می‌کنند: انگلیسی، مالتی، ریاضیات، دینی، نمایش، هنر، مطالعات اجتماعی، علوم، موسیقی، ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، تربیت‌بدنی و PSCD (رشد فردی و اجتماعی).

دانش‌آموزان امتحانات رسمی را از سال چهارم (هشت‌سالگی) شروع می‌کنند که توانایی‌های آنها را در طیف وسیعی از دروس مانند انگلیسی، مالتی و ریاضیات می‌سنجد.

به کودکانی که هیچ‌دانشی از زبان مالتی ندارند، اغلب دروس اضافی ارائه می‌شود. در پایان سال ششم، کودکان در امتحان پایان دبستان شرکت می‌کنند تا توانایی‌های تحصیلی و پیشرفت خود را ارزیابی کنند و سپس به مدرسه متوسطه می‌روند.

آموزش متوسطه

پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، دانش‌آموزان به مدارس راهنمایی و دبیرستان می‌روند، جایی که آموزش از سن ۱۱ تا ۱۶ سالگی اجباری است.

دانش‌آموزان باید در امتحانات گواهینامه تحصیلات متوسطه (SEC) به زبان‌های انگلیسی، مالتی، ریاضیات، یک موضوع علمی و یک زبان مدرن شرکت کنند و همچنین می‌توانند هر تعداد که بخواهند در امتحانات دیگر شرکت کنند.

دانش‌آموزانی که تصمیم می‌گیرند پس از پایان تحصیلات اجباری خود در مدرسه بمانند، می‌توانند در کلاس ششم یا کالج شرکت کنند، جایی که می‌توانند طیف وسیعی از دوره‌های آکادمیک یا حرفه‌ای را بگذرانند.

کسانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند، معمولاً در این مرحله برای امتحانات سطح A MATSEC که بر اساس مدرک بین‌المللی است، تحصیل می‌کنند.

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی

مدرک کارشناسی یک مدرک دانشگاهی است که برای یک دوره تحصیلی به دست می‌آید که می‌تواند در طول زمان متفاوت باشد. این بستگی به کشور، رشته و گاهی مؤسسه آموزشی دارد. معمولاً بین برنامه‌های کارشناسی حرفه‌ای و آکادمیک تفاوت وجود دارد. یک مدرک کارشناسی حرفه‌ای معمولاً ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد، درحالی‌که دوره کارشناسی آکادمیک در اکثر کشورها ۳ سال طول می‌کشد. اگرچه این همیشه یک قانون کلی نیست.

مدارک کارشناسی تقریباً در همه کشورهای جهان وجود دارد. برنامه‌های تحصیلی عمدتاً به مدارکی مانند: کارشناسی علوم (BSc)، کارشناسی هنر (BA)،کارشناسی حقوق (LL.B.)، کارشناسی بازرگانی (B.BA) و غیره منجر می‌شود.

پس از اتمام دوره کارشناسی معمولی در همان می‌توان مدرک افتخاری یک‌ساله دریافت کرد. گاهی اوقات، این به معنای یک سال تحقیق است که با پایان‌نامه مکتوب به اتمام می‌رسد. معمولاً فقط برای دانشجویانی در دسترس است که در سال‌های قبلی تحصیل در مقطع کارشناسی نمرات بالایی کسب می‌کنند.

مدارک خاصی برای تحصیل در مالتا وجود دارد که از شما خواسته می‌شود برای ثبت‌نام دانشگاه ارائه دهید. در اینجا لیستی از موارد ضروری پذیرش ارائه شده است که باید هنگام درخواست خود برای تحصیل در مالتا داشته باشید:

گواهی پایان دوره راهنمایی یا دبیرستان

ریز نمرات و رونوشت‌ها

یک سال تحصیلات دانشگاهی با موفقیت (هر مدرک یا دیپلمی)

اثبات تسلط به زبان انگلیسی با ارائه نمرات آزمون آیلتس، تافل و …

 انگیزه نامه و توصیه‌نامه

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد

چندین دوره کارشناسی ارشد از جمله مهندسی، فناوری اطلاعات و علوم‌انسانی وجود دارد که به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. علاوه بر این، اگر واقعاً به این کشور علاقه‌مند هستید، ممکن است برنامه‌ای با زبان، ادبیات و تاریخ مالتی در نظر بگیرید.

مدارکی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

گواهی موقت از مؤسسه آکادمیک قبلی خود که از آنجا مدرک کارشناسی خود را به پایان رسانده‌اید.

مدرک کارشناسی

اثبات تسلط به زبان انگلیسی با ارائه نمرات آزمون آیلتس، تافل و …

انگیزه نامه و توصیه‌نامه

فرم درخواست

تحصیل در مالتا در مقطع دکترا

درخواست‌ها در هر زمانی از سال پذیرفته می‌شوند. پیشنهادهای پژوهشی در مرحله اول پس از مصاحبه با متقاضی در سطح کمیته‌ها و هیئت‌های دکتری دانشکده/مؤسسه/مرکز/دانشگاه موردبحث قرار می‌گیرد.

پیشنهادها متعاقباً قبل از بررسی نهایی توسط سنا به کمیته علمی دکترا ارائه می‌شود. در صورت قبولی، تمامی داوطلبان دکتری به‌عنوان Master of Philosophy با امکان انتقال به وضعیت دکتری کامل طی حداقل دوازده ماه (تمام‌وقت) یا بیست و چهار ماه (پاره‌وقت) ثبت‌نام می‌کنند. پیشرفت مستلزم ارائه کار کتبی است که توسط یک هیئت موقت که به طور خاص برای این هدف تشکیل شده است ارزیابی می‌شود.

محبوب‌ترین رشته‌های دکترا در مالتا مدیریت، حقوق و فقه و بازاریابی می‌باشند و در دانشگاه مالتا برگزار می‌گردند.

تحصیل-در-مالتا-3

تحصیل در مالتا به همراه بورسیه تحصیلی

در بیشتر موارد، به دانشجویان بین‌المللی در مالتا بورسیه تحصیلی 50% توسط دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، بااین‌حال، دانشجویانی که صلاحیت علمی فوق‌العاده‌ای را کسب کرده یا به دست آورده‌اند، مشمول فرصت‌های بورسیه تحصیلی بیشتری هستند.

دانشجویانی که در طول دوره تحصیل خود در مالتا میانگین تحصیلی قابل‌توجهی را حفظ می‌کنند مشمول بورسیه تحصیلی می‌شوند که هر ترم تمدید می‌شود مشروط بر اینکه دانشجو بتواند آن میانگین چشمگیر را حفظ کند. میانگین دقیقی که باید برای تضمین بورسیه تحصیلی حفظ شود به دانشگاه‌های مربوطه بستگی دارد.

دانشجویانی که به طور مداوم پیشرفت بالایی دارند نیز واجد شرایط دریافت بورسیه‌های متعددی مانند کمک‌هزینه تحصیلی، فرصت‌های کاری و بورسیه‌های دانشگاهی و دولتی هستند.

دانشگاه‌های مالتا همچنین به دانشجویان بورسیه‌های فوق‌العاده مرتبط با ورزش ارائه می‌دهند؛ بنابراین، مهم است که دانشگاه را از دستاوردهای ورزشی خود مطلع کنید تا بتوانند به شما به‌عنوان یک دانشجو برای دریافت بورسیه کمک کنند.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در مالتا

شهریه شما به این بستگی دارد که اهل کجا هستید، چه رشته و چه مؤسسه‌ای را انتخاب کردید. اگر دانشجویی از داخل اتحادیه اروپا / EEA هستید، شهریه دوره‌های کارشناسی تمام‌وقت را پرداخت نخواهید کرد. ولی اگر دانشجوی اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید و مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشید، هزینه تحصیلی مطابق با دانشجویان مالتا را پرداخت خواهید کرد. اگر اهل هر کشور دیگری هستید، ملزم به پرداخت شهریه در تمام دوره‌ها خواهید بود. به طور متوسط، باید انتظار داشته باشید که هزینه‌های شما بین ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو در سال باشد. قبل از ورود به مالتا، باید بین ۲۴۰ تا ۱۰۸۰ یورو (۲۹۰ تا ۱۳۰۰ دلار) سپرده پرداخت کنید.

در مورد وام‌های دانشجویی، این وام‌ها فقط برای شهروندان مالتی باز است، بنابراین شما باید بتوانید در طول تحصیل از خود حمایت مالی کنید.

هزینه‌های زندگی در مالتا مشابه سایر کشورهای اروپایی است. اگر در شهر بزرگ‌تری زندگی کنید، هزینه‌های بیشتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر خواهید داشت. به طور متوسط، شما باید بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه بودجه داشته باشید. این شامل محل اقامت، مواد غذایی و سفر می‌شود.

هزینه دیگری که باید در نظر بگیرید بیمه درمانی است. اگر دارنده کارت EHIC هستید، می‌توانید به خدمات درمانی مشابه شهروندان مالتی با همان قیمت دسترسی داشته باشید. ولی اگر دارنده کارت EHIC نیستید، به بیمه درمانی نیاز دارید. ضمناً اگر قبلاً یک بیمه‌نامه دارید، باید اطمینان حاصل کنید که در مالتا معتبر است. اگر بیمه ندارید، باید بیمه‌نامه‌ای بخرید که برای مدت تحصیل شما معتبر باشد.

کار دانشجویی در مالتا

ویزای دانشجویی شما به شما اجازه می‌دهد تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و تا ۴۰ ساعت در هفته در تعطیلات کار کنید. شما مانند یک شهروند مالتی مشمول مالیات خواهید شد.

شرایط:

دانشجویان نمی‌توانند در ۹۰ روز اول خود در مالتا درحالی‌که در یک دوره شرکت می‌کنند کار کنند.

آنها فقط پس از دریافت ویزای تحصیلی برای دوره فراتر از ۹۰ روزه می‌توانند برای مجوز کار اقدام کنند.

دانشجویان به یک پیشنهاد شغلی و تکمیل فرم درخواست همراه با کارفرمای خود نیاز دارند.

آنها باید به کلاس‌های خود ادامه دهند.

آنها نمی‌توانند تحصیل را متوقف کنند و فقط با استفاده از پروانه اشتغال به کار مشغول شوند.

در صورت تغییر شغل/کارفرما، دانشجویان باید برای یک مجوز جدید با کارفرمای جدید خود درخواست دهند.

مراحل درخواست:

دانشجویان باید ابتدا برای ویزای تحصیلی خود اقدام کنند و قبل از درخواست برای مجوز اشتغال منتظر تأیید آن باشند.

یک پیشنهاد شغلی رسمی از کارفرما دریافت کنید.

ارسال درخواست استخدام به Jobsplus (کارفرما باید فرمی را به‌عنوان بخشی از درخواست با جزئیات پیشنهاد شغلی تکمیل کند)

پرداخت هزینه درخواست – ۲۳۰ یورو

اعطای مجوز استخدام تقریباً ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. پس از آن دانشجو می‌تواند شروع به کار کند به شرطی که حداقل ۹۰ روز در مالتا تحصیل کرده باشد.

ویزای همراه تحصیلی مالتا

این امکان وجود دارد که خانواده خود را برای تحصیل به مالتا بیاورید. بااین‌حال، باید اعضای نزدیک خانواده شما مانند همسر و فرزندان باشند. همچنین این امکان برای دوستان و سایر اعضای خانواده شما وجود دارد که در طول تحصیل در مالتا با شما ملاقات کنند، اما آنها باید مجوز اقامت دانشجویی یا ویزای دانشجویی شما را برای دریافت ویزای بازدیدکننده ارائه دهند.

دانشگاه‌های برتر مالتا

برترین و بزرگ‌ترین آنها دانشگاه مالتا است، دانشگاهی با بودجه دولتی که حدود ۱۱۰۰۰ دانشجو دارد که حدود ۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی را شامل می‌شود. پردیس اصلی دانشگاه در منطقه بندر Msida، درست در غرب والتا است. همچنین یک پردیس کوچک‌تر در والتا و دیگری در GOZO، دومین جزیره بزرگ مالتا وجود دارد. دانشگاه مالتا در رتبه‌بندی جهانی QS در رتبه 801- 1000 قرار دارد.

سیستم دانشگاه دولتی در مالتا همچنین شامل کالج هنر، علم و فناوری مالتا در Paola (در جنوب والتا) و مؤسسه مطالعات گردشگری در St Julian’s (در شمال غربی) است. همراه با دانشگاه مالتا، همه اینها در برنامه تبادل اراسموس اتحادیه اروپا و فرایند بولونیا برای سازگاری آموزش عالی در سراسر اروپا شرکت می‌کنند. زبان رسمی تدریس انگلیسی است، اگرچه دانشجویان بین‌المللی تشویق به یادگیری مالتی می‌شوند.

همچنین تعدادی کالج و دانشگاه خصوصی در مالتا وجود دارد که جدیدترین آنها یک پردیس شعبه بین‌المللی است که توسط دانشگاه Middlesex انگلستان در منطقه Pembroke (درست در شمال غربی والتا) افتتاح شده است. پردیس دوره‌های با تمرکز بر تجارت، امور مالی و ICT ارائه می‌دهد.

برای دانشجویانی که می‌خواهند سطح زبان انگلیسی خود را توسعه دهند، مالتا همچنین خانه تعداد زیادی از مدارس زبان انگلیسی است.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا

هر دانشجو بدون درنظرگرفتن ملیت، طبق قانون در مالتا ملزم به داشتن ویزای دانشجویی معتبر در تمام مدت تحصیل در مالتا است. این ویزا به طور رسمی توسط اداره مهاجرت مالتا صادر می‌شود. البته برای ورود به مالتا تا ۹۰ روز نیازی به ویزا ندارید. این بدان معنی است که شما می‌توانید یک دوره کوتاه یا دوره تابستانی را برای بهبود زبان انگلیسی خود بدون نیاز به ویزا بگذرانید.

دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش و پرداخت شهریه مربوطه دانشگاه، واجد شرایط درخواست ویزای دانشجویی مالتا هستند.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، این‌ها مواردی است که معمولاً برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا باید ارائه دهید:

فرم درخواست ویزا تکمیل شده – می‌توانید آن را در وب‌سایت نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری مالتا بیابید.

پاسپورت شما و دو عکس به‌اندازه پاسپورت

نامه پذیرش از دانشگاه شما – باید نشان دهد که دوره شما بیش از سه ماه طول خواهد کشید.

اثبات مالی – شما باید بتوانید نشان دهید که حداقل ۱۸ یورو در روز برای زندگی در طول دوره خود دارید.

اثبات محل زندگی در مالتا

بیمه درمانی با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو در سراسر اتحادیه اروپا

مدرکی که نشان می‌دهد پس از دوره تحصیلی مالتا را ترک خواهید کرد – این می‌تواند یک بلیت هواپیما یا کشتی باشد.

کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی یا با ترجمه محضری ارائه شوند. رسیدگی به درخواست حدود چهار هفته طول می‌کشد. ویزای شما در طول دوره شما معتبر خواهد بود. همچنین می‌توانید اقامت خود در مالتا را تا یک سال پس از فارغ‌التحصیلی برای ادامه تحصیل تمدید کنید.

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در مالتا

در حین تحصیل، شما مجاز به کار با مجوز دانشجویی خود هستید، بنابراین باید از این زمان برای کسب تجربه کاری و گسترش شبکه اجتماعی خود استفاده کنید.

دانشجویان بین‌المللی غیر اتحادیه اروپا که مایل‌اند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور بمانند، باید مجوز دیگری که نیاز به حمایت مالی از سوی کارفرما دارد، اخذ کنند.

مجوز کار

اتباع غیر اتحادیه اروپا در صورت تمایل به کار در مالتا ملزم به درخواست مجوز استخدام هستند. مجوز باید توسط کارفرما درخواست شود. برای شروع جستجوی کار، باید فرم ثبت‌نام (ETC 35) را به‌عنوان جوینده کار پر کنید. این تضمین نمی‌کند که شما استخدام می‌شوید و یا مجوز استخدام برای شما صادر می‌شود، زیرا فقط کارفرما می‌تواند این مجوزها را صادر کند. کارفرما باید بتواند ثابت کند که کاندیدایی از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس و یا یک تبعه مالتی قادر به انجام این شغل نیستند.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام به‌عنوان جویای کار:

هنگامی که فرم ETC 35 را پر کردید، باید آن را به Job Center ببرید که در آنجا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

کارت شناسایی

شماره NI

فرم ثبت‌نام (ETC 35)

رزومه شما در صورت موجود بودن

هر گواهی که ممکن است داشته باشید.

اگر با موفقیت شغلی پیدا کردید، کارفرمای شما باید برای مجوز اقدام کند تا بتوانید به‌صورت قانونی شروع به کار کنید. مدارک زیر برای دریافت مجوز لازم است.

فرم درخواست

رزومه

شرح موقعیت

گواهینامه‌ها

کپی مدارک سفر

یک عدد عکس پاسپورت

کپی ویزای معتبر

کپی گواهینامه‌های صلاحیت و اعتبار / شناسایی

نامه‌ای توسط کارفرما که محل کار را نشان می‌دهد.

پرداخت هزینه

شواهدی از طریق گزارش تفصیلی که نشان می‌دهد که اتباع منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس / مالتا در ابتدا برای پرکردن این موقعیت کاری به دنبال آن بودند.

بررسی مجوز تقریباً چهارتا شش هفته طول می‌کشد. به‌محض صدور مجوز، بلافاصله به شما اطلاع داده می‌شود و فرم درخواست کار با ذکر اولین روز اعتبار مجوز ایجاد می‌شود. در صورت رد شدن، ظرف ۱۵ روز ارزیابی خواهید شد.

مجوزهای استخدامی معمولاً به مدت یک سال از تاریخ صدور اعتبار دارند و از طریق درخواست تمدید قابل تمدید هستند. درخواست باید ۸ هفته قبل از انقضای مجوز استخدام فعلی ارسال شود. اگر درخواست بعد از آن ۸ هفته ارسال شود، پس از انقضای مجوز رایج، کارمند دیگر مجاز به کار نخواهد بود تا زمانی که مشکل تمدید حل شود.

پس از دریافت مجوز کار، به طور خودکار اجازه اقامت معمولی نیز به شما داده می‌شود.

در اینجا برخی از مشاغل برتر مالتا ارائه گردیده است تا ایده بهتری از فرصت‌های کاری این کشور به شما ارائه گردد:

iGaming Expert

IT Specialist

Blockchain Developer

Pharmacy Technician

Hotel Manager

Financial Service Expert

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مالتا

بسته به اینکه از کجا مهاجرت می‌کنید، می‌توانید برای یکی از دو نوع اقامت درخواست دهید: اقامت معمولی یا اقامت دائم. تفاوت بین این دو در نهایت به میزان مالیات شما خلاصه می‌شود.

اقامت معمولی

اقامت معمولی برای افرادی که از اتحادیه اروپا به مالتا می‌آیند اعمال می‌شود. مالیاتی که می‌پردازید با برداشت از ۰-۳۵ درصد از درآمد شما، منهای اعتبار مالیاتی، بسته به میزان درآمد و وضعیت تأهل شما محاسبه می‌شود.

اقامت طولانی‌مدت

وضعیت اقامت طولانی‌مدت زمانی اعطا می‌شود که به طور قانونی به مدت پنج سال متوالی به طور مداوم در مالتا زندگی کرده باشید. مجموع غیبت از مالت نمی‌تواند از یک دوره ده‌ماهه در دوره پنج‌ساله تجاوز کند. شما باید بتوانید در طول پنج سال ثابت کنید که شاغل/خود اشتغال هستید یا از نظر اقتصادی خودکفا هستید.

اقامت دائم

اقامت دائم برای همه آزاد است، بدون توجه به کشور مبدأ شما. شما باید مجوز اقامت معمولی خود را هر پنج سال یکبار تمدید کنید، درحالی‌که مجوزهای اقامت دائم هرسال قابل تمدید هستند.

تابعیت طبیعی

اگر پنج سال از هفت سال گذشته و تمام دوازده ماه گذشته در مالتا اقامت داشته باشید، واجد شرایط شهروندی هستید. برای درخواست شما باید دو حامی برای پشتیبانی از درخواست خود داشته باشید. حامیان مالی نباید با شما مرتبط باشند. هر شهروند مالتا می‌تواند به‌عنوان حامی مالی عمل کند، مشروط بر اینکه تابعیت مالتا را از طریق تابعیت طبیعی به دست نیاورده باشد.

یکی از مزایای شهروندی مالتا، سفر بدون ویزا در هر یک از کشورهای عضو شینگن است و پاسپورت مالتا در رتبه نهم قوی‌ترین پاسپورت قرار دارد.

سخن نهایی

کشور مالتا یک مقصد مناسب برای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور از لحاظ بهداشت و امکانات تحصیلی موفق عمل کرده است و می‌تواند به شما در رسیدن به آینده‌ای درخشان یاری رساند. مشاوران ما در ریسا گروپ در تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای مربوطه کشور مالتا همراه شما هستند.

منابع

 1. leverageedu.com
 2. studylink.com
 3. free-apply.com
 4. topuniversities.com
 5. rocapply.com
 6. educations.com
 7. education.gov.mt
 8. angloinfo.com
 9. bachelorsportal.com
 10. master-and-more.eu
 11. um.edu.mt
 12. ese-edu.com
 13. immigrationandmigration.com
 14. maltajobs.com
 15. data.worldbank.org
 16. theglobaleconomy.com

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مالتا

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.