انتخاب صفحه
مهاجرت به مالتا

 

بهترین روش مهاجرت به مالتا

در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا به جواب تمامی سوالات خود در مورد نحوه مهاجرت به مالتا دست پیدا کنید.مهاجرت به مالتا از روش های قانونی زیادی برای متقاضیان مهاجرت به مالتا از قبیل تحصیل، سرمایه گذاری و شرکت در دوره های زبان امکان پذیر است.متضایان مهاجرت به مالتا بایستی تمامی شرایط این روش ها را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند به آسان ترین و کم هزینه ترین روش ممکن به این کشور مهاجرت کنند.پیشنهاد میکنم اگر قصد مهاجرت و تحصیل در کشور های همچون آلمان،سوئد و نروژ را دارید برای اطلاعات و جزئیات دقیق تر با کارشناسان ریسا گروپ در ارتباط باشید.در ادامه این مقاله به بررسی روش های مهاجرت به مالتا میپردازیم.

بررسی شرایط کشور مالتا

جمهوری مالتا در حدود نیم‌قرن پیش توانست با جداشدن از بریتانیا به استقلال برسد و به جامعه جهانی بپیوندد. این کشور در حال حاضر از شمال با ایتالیا هم مرز است و‌ با وسعت بسیار کم در دل دریای مدیترانه قرار گرفته است، پس بدیهی است که اطراف آن کاملاً از آب‌پوشیده شده باشد .

این کشور در سال ۲۰۰۰ میلادی با پیوستن به اتحادیه اروپا توانست به اعضای منطقه‌ای شنگن بپیوندد و همین امر باعث شد تا جمهوری مالتا از تمامی امکانات و شرایط کشورهای عضو اتحادیه اروپا برخوردار شود حتی می‌توان گفت از محدودیت‌های موجود در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این کشور خبری نیست. با توجه شرایط جغرافیایی این کشور می‌توانیم از جمهوری مالتا به‌عنوان راهی نوین و جدید برای ورود به قاره اروپا یاد کنیم.

افرادی که از متقاضیان مهاجرت به مالتا هستند می‌توانند از روش‌های همچون تحصیل و یا سرمایه‌گذاری ‌در راستای مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت مالتا اقدام کنند. ناگفته نماند که شما با پیداکردن کار و یا ازدواج با یک فرد بومی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید و باتوجه‌به قوانین کشور مالتا فرد مهاجر می‌تواند در خواست اقامت دائم دهد و اقامت دائم این کشور منجر به اخذ تابعیت این کشور نیز خواهد شد.

مالت را می‌توان جوان ترین کشور اروپا نامید، مالت در ۳۰۰ کلیومتری آفریقا جنوبی قرار دارد و گذشته دور قسمتی از خاک ایتالیا محسوب می شده.زبان رسمی این کشور و مردم آن مالتی است .علاوه بر آن انگلیسی هم جزو زبان اصلی این کشور محسوب می شود. این کشور کوچک با توجه به این که در نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد از منابع متنوع گردشگری و توریستی زیادی برخوردار است. باید اضافه که این کشور در حال حضر از اعضای پیمان شنگن محسوب می شود و با اخذ اقامت این کشور به دیگر که کشور های اتحادیه اروپا می‌توان سفر کرد.در ادامه مقاله شما را رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به مالت آشنا می‌کنیم.

سرمایه‌گذاری در مالتا

یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت به مالتا سرمایه‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری در مالتا کاملاً روشی قانونی برای مهاجرت به این کشور به‌حساب می‌آید و روش‌های متفاوتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور جهت اخذ اقامت مالتا وجود دارد. دولت این کشور در قوانین سرمایه‌گذاری در مالتا در سال ۲۰۲۱ تغییراتی ایجاد کرده. فرد سرمایه‌گذار می‌تواند علاوه بر اقامت خود، اقامت اعضای خانواده خود را نیز اخذ کند. در ‌ادامه روش‌های رایج‌ترین سرمایه‌گذاری در مالتا بررسی می‌کنیم :

اقامت مالتا از طریق روش خود حمایتی

در این روش فرد سرمایه‌گذار باید مدارکی جهت اثبات اینکه از تمکن مالی به مقدار ۵۰۰ هزار یورو برخوردار است ارائه دهد تا بتواند اقامت این کشور را اخذ نماید، ناگفته نماند که از این مبلغ حداقل یک‌سوم آن بایستی نقد باشد.

اقامت مالتا با کمک‌های بشر دوستانه

افرادی که می‌خواهد به مالتا مهاجرت کنند، می‌توانند با اهدا مبلغ حدودی ۲۰۰۰ یورو به سازمان‌های که در امور خیریه فعالیت می کندو در مالتا مستقر هستند، اقامت این کشور را اخذ نمایند.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

افرادی که قصد مهاجرت به مالتا را دارند و از تمکن مالی نسبتاً بالایی برخوردار هستند، می‌توانند با ثبت شرکت در مالتا مهاجرت کنند و اقامت این کشور را اخذ نمایند. فرد سرمایه گذار برای ثبت یک کشور خصوصی باید از تمکن مالی به مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ یورو برخوردار باشد. باید در نظر بگیرید که نرخ مالیات در مالتا نیز بالاست و نرخ مالیات‌بردرآمد شرکت حدود ۳۵ درصد است که این مقدار برای نرخ مالیات‌بردرآمد شخصی نیز صدق می‌کند.

اخذ ویزا طلایی مالتا با خرید یا اجاره ملک

افرادی که برای مهاجرت به مالتا از طریق خرید ملک یا اجاره آن اقدام می‌کنند می‌تواند درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم این کشور ارائه نماید. اگر تمکن بالایی برخوردار نیستید با اجاره ملک نیز در  مالتا می‌توانید ویزای طلایی مالتا در اخذ نمایید. مبلغ اجاره آپارتمان در مالتا سالیانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو می‌باشد. جدا از این موارد فردی که قصد خرید ملک یا اجاره آن را دارند باید مبلغی جهت ارسال درخواست اقامت خود پرداخت کند،مبلغ خرید ملک حدود ۹۰ هزار یورو و برای اجاره ملک حدود ۶۰ هزار یورو می‌باشد.

تحصیل در دانشگاه‌های مالتا

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به مالتا، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد حتی می‌توان گفت باتوجه‌به سنگین بودن هزینه‌های سرمایه‌گذاری در مالتا بهترین و به‌صرفه‌ترین روش جهت اخذ اقامت و اخذ تابعیت این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. دانشجو برای دریافت مجوز اقامت بایستی بعد از ورود به خاک مالتا درخواست خود را بعد از طی‌کردن مراحل ثبت‌نام جهت دریافت مجوز اقامت به‌صورت اینترنتی انجام دهد. با این مجوز فرد دانشجو می‌تواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کند. اتباع اروپایی می‌توانند به‌صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند؛ اما دانشجویان دیگر کشور می‌توانند برای شهریه دانشگاه بایستی سالیانه مبلغ ۱۰ هزار یورو را دز نظر بگیرند البته این رقم باتوجه‌به دانشگاه شما تغییر پیدا می‌کند.

دوره‌های مقطع کارشناسی حدوداً ۳ الی ۴ سال، دوره‌های مقطع کارشناسی ارشد حدوداً ۱ الی ۲ سال و دوره‌های مقطع دکترا حدوداً ۳ الی ۴ساله است، ناگفته نماند که در دانشگاه‌های مالتا دوره‌های پاره‌وقت آموزشی نیز ارائه می‌شود که مدت‌زمان آن حدوداً ۷ تا ۸ سال است. دانشجویان با شرایط همچون داشتن سابقه و رزومه درخشان تحصیلی و ارائه مدرک زبان معتبر مانند آیلتس می‌توانند برای دریافت بورسیه نیز اقدام کنند. همان‌طور که اشاره کردیم این کشور از وسعت کمی برخوردار است پس بدیهی می‌باشد که تعداد دانشگاه‌های مستقر در مالتا خیلی زیاد نباشند، اگر بخواهیم به معروف‌ترین آن‌ها اشاره کنیم بایستی به دانشگاه مالتا اشاره کنیم در رنکینگ جهانی رتبه ۹۶۰ را دارد.

کار در مالتا

افرادی که به کار در مالتا فکر می‌کنند بایستی اطلاعاتی دقیق از نحوه مهاجرت کاری به مالتا در ابتدا به دست آورند. فردی که قصد مهاجرت کاری به مالتا را دارد برای اخذ اقامت مالتا در ابتدا باید مجوز کار و ویزا اخذ نماید، طبق این دستورالعمل فرد بعد از دریافت مجوز می‌تواند برای اخذ ویزا درخواست خود را ارسال نماید. شرکت مختص به امور اشتغال در مالتا وظیفه صدور مجوز کار را دارد، این شرکت شرایط افرادی که برای مهاجرت کاری کشور مالتا را انتخاب کرده‌اند جهت صدور پروانه اشتغال، بررسی می‌کند.بایستی بدانید قبل از این مراحل کارفرما شما باید آگهی استخدام را منتشر کرده باشد، اگر از اتحادیه اروپا و شهروندان بومی مالتا کسی برای استخدام اقدام نکرد، کارفرما اجازه دارد نیروی کار مدنظر خود را از دیگر کشورها انتخاب نماید. شما به‌عنوان فردی که قصد مهاجرت کاری به مالتا را دارید بایستی مدارک همچون یک قطعه عکس جدید، کپی پاسپورت، فرم درخواست ویزا، مدارک مربوط به سابقه شغلی را به کارفرمای خود ارائه دهید و بعد از آن بایستی مدارک زیر توسط کارفرمای شما جهت اخذ پروانه اشتغال برای شما به اداره امور اشتغال ارائه شود:

 • شرح موقعیت فعلی شما
 • رزومه کاری شما
 • عکس پاسپورت
 • کپی سند سفر
 • کپی ویزا دارای اعتبار
 • کپی گواهینامه‌های دارای صلاحیت و اعتبارسنجی نامه پوشش توسط کارفرما شما
 • هزینة مربوط به مهاجرت شما

برای مهاجرت کاری به هر کشوری، قبل از مهاجرت مواردی مانند میزان نرخ بیکاری و میانگین دستمزد را باید بررسی کرد تا بتوان یک مهاجرت کاری موفق را تجربه نموند. میانگین دستمزد در مالتا برای شغل‌های مدیریتی حدود ۲۵۰۰ یورو ماهیانه و شغل‌های مهندسی حدود ۱۸۰۰ یورو ماهیانه و شغل‌های رده پایین‌تر مانند کارمندی و یا کارگری حدود ۱۰۰۰ یورو  برآورد شده است. همین طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید آخرین نرخ بیکاری اعلام شده در این کشور حدود ۴ درصد است که می‌توان گفت وضعیت کار در مالتا باتوجه‌به آن از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

نرخ بیکاری در مالتا

مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج

شما با ازدواج باید یک فرد مالتیایی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید و جهت اخذ تابعیت این کشور درخواست خود را ارسال نمایید. این روش دارای شرایط خاص به خود نیز است و شامل حال هرکسی نخواهد شد برای مثال اثبات واقعی بودن رابطه شما با همسرتان الزامی است و در صورت صوری بودن آن رابطه فرد نمی‌توانید تابعیت این کشور اخذ نمایید، فرد مهاجر برای ثبت ازدواج خود باید مدارکی ارائه دهد که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

 • ثبت آگهی ازدواج
 • ارائه گذرنامه (پاسپورت)
 • کپی و اصل شناسنامه هرکدام از طرفین
 • سوگندنامه ازدواج
 • گواهی فوت همسر یا گواهی طلاق (در صورت ازدواج دوم)

مهاجرت افراد موفق و سرشناس به مالتا

از جمله افرادی که می‌توانند برای مهاجرت به مالتا اقدام کنند افراد سرشناس و موفق در حوزه‌هایی از قبیل هنر و ورزش‌اند که در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امتیازات ویژه‌ای برای آن‌ها جهت اخذ اقامت قائل هستند. کشور مالتا به‌تازگی به جمع این کشورها پیوسته است. این افراد در ابتدا باید از مراکز و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات که مربوط به حرفه آن‌ها هستند، یک  جاب آفر کسب نمایند در نهایت با آن‌ها سازمان به یک قرارداد نهایی برسند، و سپس این سازمان‌ها درخواستی جهت اخذ اقامت مالت برای این افراد به سازمان امور مهاجرتی در مالتا ارسال می‌کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور مقصد، پناهندگی به آن کشور محسوب می‌شود. قبل از اینکه جزئیاتی در مورد پناهندگی به مالتا در اختیار شما قرار دهیم، بایستی بدانید که کشور مالتا از اعضای کنوانسیون اتحادیه ژنو محسوب می‌شود، همین امر باعث شده تا کشور مالتا جزو پرخطرترین کشورها برای پناهندگی محسوب شود، هر‌چند به طور کلی مهاجرت با این روش از طرف ما پیشنهاد نمی‌شود. مهاجرت به مالتا از طریق پناهندگی به راحت امکان‌پذیر نیست و فقط افرادی که دارای دلیل مانند مورد آزار اذیت قرارگرفتن به علت تفاوت نژادی و یا داشتن طرز تفکر سیاسی متفاوت، می‌توانند برای پناهندگی به این کشور اقدام کنند.

بررسی هزینه‌های زندگی در مالتا

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد، پایین بودن هزینه زندگی نسبت به دیگر کشورها اروپایی در مالتا است، برای مثال اجاره آپارتمان در لندن نسبت به مالتا ۲ برابر است. هزینه‌های از قبیل حمل‌ونقل‌های درون شهر و هزینه سوخت در کشور چندان بالا نیست، همین امر سبب شده تا خیلی از افراد برای مهاجرت این کشور کوچک ساحلی را انتخاب نمایند. باید اضافه کرد از نظر هزینه‌های درمان مالتا جزو ۱۰ کشور ارزان محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در‌ مالتا از دیگر کشورها اروپایی حدوداً ۷۰ درصد کمتر است. اگر بخواهیم یک برآورد کلی از هزینه‌های زندگی در مالتا داشته باشیم برای یک فرد دانشجو حداکثر ۸۰۰ یورو (ماهیانه) و برای یک خانواده ۴ نفره حدوداً ۳۰۰۰ یورو (ماهیانه) برای هزینه های زندگی خود بایستی در نظر بگیرند.

اخذ تابعیت

شما می‌توانید هرکدام از روش‌هایی که در این مقاله ذکر شد را برای مهاجرت به مالتا انتخاب نمایید. فرد مهاجر باید جهت اخذ تابعیت مالتا اثبات کند که ۵ سال در این کشور حضور داشته و طی این مدت به طور قانونی مشغول به کار بوده است، فرد ارائه‌دهنده این مدارک می‌تواند با دریافت کارت اقامت اروپا به دیگر کشورهای حوزه شنگن رفت آمد کند. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما برای راه‌های مهاجرت به مالت و جزئیات آن آشنا کنیم. آب‌وهوا مدیترانه‌ای، سیستم درمان و بهداشت پیشرفته، امنیت بالا، پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور می‌توانند دلایلی منطقی باشد تا هر فردی که قصد مهاجرت دارد،این کشور را انتخاب کند. ما در تمامی مسیر مهاجرت می‌توانیم شما راهنمایی کنیم تا مهاجرتی موفق به هر کجایی دنیا که می‌خواهید داشته باشی، پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی و یا قصد مهاجرت کاری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید، تا با کمک ما یک مهاجرت موفق را تجربه کنید.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف مالتا بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به مالتا

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مالتا

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.