انتخاب صفحه
مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی

یکی از زیباترین و جذاب ترین کشورهای برای مهاجرت،تحصیل و ادامه زندگی مالزی است.اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارید به این کشور توسعه یاقته مهاجرت کنید،در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع و دقیقی در خصوص مهاجرت به مالزی در اختیارتان قرار دهیم.همیچنین می‌توان اضافه کرد که اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را به بهترین روش ممکن با توجه به شرایطتان دارید، می توانید با برقرار کردن ارتباط با تیم مجرب ریسا گروپ شانس بالایی برای خود در راستای یک مهاجرت موفق به کشور مالزی ایجاد کنید.
مهاجرت به مالزی
کشور مالزی در جنوب غربی آسیا واقعا شده است.مالزی، اکشوری است از 13 استان تشکیل شده است و دریای جنوبی کشور چین را به دو قسمت مالزی شرقی و غربی تقسیم کرده است.آب و هوای ابن کشور بصورت مرطوب و استوایی می باشد،پایتخت این کشور، کوالالامپور می باشد و واحد پولی رسمی این کشور نیز ،رینگیت نام دارد و مردم این کشور به زبان مالایی(باهاسا مالایو) و انگلیسی صحبت می کنند.
کشور مالزی در زمینه اقتصاد کاملا رو به رشد است و در بخش های مختلفی از جمله کشاورزی، مواد معدنی و جنگلداری فعالیت می‌کند .

مهاجرت به روش کار

اگر شما علاقه‌مند به کار در کشور مالزی هستید و قصد دارید اقامت کاری کشور مالزی را اخذ نمایید،بایستی در ابتدا یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما در کشور مالزی دریافت کنید اما لازم است بدانید که کارفرما شما زمانی اجازه دارد شما را استخدام کند که هیچ یک از شهروندان مالزی حاضر به انجام سمت شغلی مربوطه نباشد.همچنین کار فرما برای ارسال دعوت نامه به شما،بایستی قبل از ارسال، از دولت کشور محلی مجوز لازم را بگیرد گرچه در حال حاضر، دولت و موسسات مختلف در مالزی ترجیح می دهند که بیشتر با افراد محلی خود کار کنند.
کشور مالزی در حقیقت،توجه ویژه ایی به موقعیت های شغلی مدیریتی دارد،به همین خاطر به دانشجویانی که دارای رزومه کاری و تحصیلی قوی در این زمینه هستند،مدیریت ارکان ها و سازمان های مختلف به آن ها سپرده می‌شود.
در صورت پذیرفته شدن پیشنهاد شما توسط یک کارفرما، معمولاً دولت مالزی بمدت یک یا دو سال مجوز اقامت برای شما صادر خواهد کرد و بعد از اتمام اعتبار مجوز، کارفرما در صورتی که از شرایط کار شما در مجموعه رضایت داشته باشد؛ می‌تواند درخواست تمدید مجوز شما را به دولت کشور ارائه می دهد.دولت مالزی برای شما بمدت سه یا پنج سال اقامت موقت مجدداً صادر می‌کند.شما اگر موفق به اخذ اقامت کاری از دولت مالزی شوید،می توانید برای خانواده خود نیز درخواست ویزا همراه داشته باشید.لازم به ذکر است که کار بدون مجوز در این کشور،مجازات و جریمه های سنگینی در پیش دارد.

مهاجرت به روش تحصیل

اگر شما قصد تحصیل در کشور مالزی را دارید و می خواهید از این طریق به کشور مالزی مهاجرت کنید.بایستی در ابتدا مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاهی در کشور مالزی ارسال کنید.دانشگاه مورد نظر مدارک شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که پاسخ دانشگاه با پذیرش شما، مثبت بود می توانید با ارائه مدارک لازم به کونسلگری کشور مالزی در جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور مالزی مراجعه کنید،همچنین امکان تمدید اعتبار ویزا تحصیلی کشور مالزی نیز وجود دارد،که این مدت تمدید تا انتهای زمان تحصیل می‌باشد.یکی از مشکلات تحصیل در کشور مالزی این است که فرد دانشجو در طول تحصیل خود اجازه کار ندارد و فقط در صورتی می‌تواند در کنار تحصیل کار کنید که مجوز کار از اداره امور مهاجرتی در کشور مالزی اخذ کرده باشید.باید توجه کنید که اگر شما با هدف کار پس از پایان تحصیل به این کشور مهاجرت می کنید، هرگز کشور مالزی برای این اقدام از طرف ما پیشنهاد نمی‌شود.زیرا اخذ یک موقعیت شغلی برای یک شهروند خارجی در این کشور مشکل است و دولت ترجیح می‌دهند که موقعیت های شغلی در شرکت های دولتی و یا خصوصی را به مردم محلی این کشور را بسپارند. از مزایای عالی تحصیل در دانشگاه های مالزی می توان به کیفیت بالای تحصیل اعتبار جهانی، تنوع رشته ها، تدریس به زبان انگلیسی اشاره کرد.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اگر شما علاقه‌مند به سرمایه گذاری در کشور مالزی هستید و قصد دارید اقامت کشور مالزی را از این طریق اخذ نمایید،بایستی در ابتدا یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور مالزی را انتخاب کنید.سرمایه گذاری در کشور مالزی بواسطه ثبت شرکت و یا خرید ملک امکان پذیر است از ‌این دو طریق می توانید اقامت کشور مالزی به راحتی اخذ نمایید.برای ثبت شرکت در این کشور، باید یک پروژه تجاری در ابتدا ارائه دهید و حداقل مبلغ 100.000 دلار به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرد، این امر باعث رضایت کامل از طرف دولت می‌باشد و به همین دلیل به راحتی می‌توانید از این طریق اقامت کشور مالزی را بمدت دو الی سه سال را اخذ نمائید.روش دیگر در جهت اخذ اقامت کشور مالزی،ثبت شرکت می باشد،که فرد سرمایه گذار بایستی یک نمایندگی از کسب و کار شخصی خود در کشور مالزی تاسیس نمایید و امکان ثبت شرکت مادر و یا همان دفتر مرکزی در کشور مالزی امکان پذیر نمی باشد.

مهاجرت به روش ازدواج

ازدواج با یک فرد از افراد مقیم کشور مالزی از جمله روش هایی است که به اخذ اقامت کشور مالزی ختم خواهد شد،‌شما اگر قصد ازداوج با یکی از شهروندان کشور مالزی را دارید،بایستی در ابتدا برای اخذ گذرنامه بلند مدت اقدام نمایید.این گذرنامه بلند مدت این اجازه به شما می دهد که برای ملاقات همسر خود چندین بار وارد خاک کشور مالزی شوید. این ویزای همسر مالزی در بار اول به صورت یک سال توسط دولت صادر خواهد شد و قابل تمدید به مدت چهار سال نیز می‌باشد.

مهاجرت به روش پناهندگی

قبل توضیح در خصوص پنهاندگی به کشور مالزی، سایت ذکر است که تیم ریسا گروپ هیچ‌گونه خدماتی در این راستای ارائه نمی دهد و این مطلب جهت افزایش آگاهی مخاطبین به مقاله افزوده شده است.طبق آمار های اعلام شده توسط سازمان ملل، در اوایل سال 2018 حدود 160.000 هزار پناهجو وارد کشور مالزی شده است و از این تعداد،حدود 4000 کارگر و همچنین حدود ده ها هزار نفر بدون هویت و بدون مجوز وارد کشور مالزی شده است. این کشور قوانین و مقررات یا چارچوب خاصی برای پناهندگان مشخص نشده است اما با توجه به تعداد بالای مهاجران به مالزی،مالیات بالا و مجازات سنگین برای ورود و اقامت غیر قانونی به کشور مالزی تعیین شده است.
گرچه مهاجرت و اخذ اقامت مالزی از طریق پناهندگی هم امکان پذیر است ولی پناهندگی یک راه پر خطر است و این امکان وجود دارد از نظر مالی، جانی و یا روحی مورد تهدید فرد قرار گرفته باشد .این امر کاملا غیر قابل جبران می‌باشد بنابراین، پناهنده شدن به کشور مالزی و یا به کشورهای دیگر هرگز توصیه نمی شود.

هزینه زندگی در کشور مالزی

یکی از مهمترین مسائلی که هر فرد قبل مهاجرت بایستی بررسی کند،هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد.اگر بخواهیم به چند مثال ساده از هزینه های زندگی در کشور مالزی اشاره کنیم می توان گفت هزینه 12 عدد تخم مرغ به قیمت 5.5 رینگت، هزینه برنج کیلویی 5 رینگت، هزینه یک لیتر شیر به قیمت 7.2 رینگت، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به قیمت 2370 رینگت و هزینه یک کیلوگرم مرغ 13.1 رینگت می‌باشد.
نکته جالب این است که هزینه های زندگی در مالزی 10 درصد از ایران گران تر بوده ولی اجاره آپارتمان در این کشور 35 درصد ارزان تر از ایران است.واحد پول این کشور رینگت نام دارد که برابر با 0.24 دلار آمریکا می باشد.

جمع بندی

کشور مالزی توانسته در سال های اخیر با ایجاد زیر ساخت ها قوی،توجه به سطح رفاه عموم،امنیت بالا،برخورداری از امکانات گسترده آموزشی و توجه ویژه نسب به دانشجویان بین المللی یک کشور پر طرفدار برای مهاجرت محسوب شود.اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید بایستی از شرایط ویژه ایی برخودار باشید.با تماس برقرار کردن با مشاوران مجرب تیم ریسا گروپ می توانید، می توانید از خدمات تیم ما برخودار شوید و شانس بالایی در راستای یک مهاجرت موفق به کشور را داشته باشید.
 شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور مالزی بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مالزی

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.