انتخاب صفحه
مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن

کشور ژاپن از جمله کشور هایی است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از اتباع ایرانی قرار گرفته است.در ادامه این مطلب تیم ریسا گروپ قصد دارد موضوعاتی همچون نحوه تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن،نحوه اخذ اقامت کاری در کشور ژاپن،طریقه سرمایه گذاری در ‌این کشور و دیگر روش های مهاجرت به کشور ژاپن مورد بررسی قرار دهد.پس اگر از جمله افرادی هستید که قصد تحصیل،سرمایه گذار و یا اخذ پیشنهاد شغلی در این کشور را دارید تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.شایان ذکر است که تیم ریسا گروپ در راستا اخذ اقامت و مهاجرت به کشور های اروپایی خدمات ویژه ایی به شکا عزیزان ارائه می دهد،برای بررسی شرایطتان و تعیین وقت مشاوره کافی است با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به ژاپن

شرایط ‌عمومی کشور ژاپن

کشور ژاپن پس از گذراندن بحران زیادی همانند حمله های اتمی کشور آمریکا و زلزله های وسیع اکنون به یکی از قدرتمند ترین کشور های جهان و قاره آسیا در حوزه صنعت و تکنولوژی تبدیل شده است.به طوری که جهانیان از کشور ژاپن به عنوان یکی از ابر قدرت های آسیایی یاد می کنند.این کشور آنقدر از نظر اقتصادی و صنعتی توانسته است پیشرفت کند که در حال حاضر خیلی از مهاجران در سرتاسر دنیا به دنبال اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به این کشور هستند.مهاجرت به کشور ژاپن به روش های زیادی همچون تحصیل،کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است،شما بایستی با تجزیه و تحلیل شرایط خود،متوجه این موضوع شوید که کدام یک از روش ها برای شما مناسب است.یکی از مواردی که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که کشور ژاپن امروزه به سختی به اتباع ایرانی اجازه اخذ اقامت می دهد.از دیگر مواردی کهبتیسنی به آن قبل از مهاجرت توجه کنید ترافیک های سنگین این کشور است،که باعث شده این کسور جزو پر ترافیک ترین و شلوغ ترین کشور های جهان محسوب شود.اگر شما از متقاضیان مهاجرت به این کشور هستید بایستی علاوه بر شلوغی،شب زنده داری ها و سر و صدا های بی انتها در شهر های بزرگ این کشور را هم به لیست ویژگی های منفی این کشور اضافه کنید.به هر حال اگر از جمله افرادی هستید که خواستار مهاجرت به این کشور قدرتمند و پر رفت آمد هستید،تا انتها مقاله با ما همراه شوید تا روش های مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

اخذ اقامت کاری کشور ژاپن

یکی از روش های پر طرفدار در جهت اخذ اقامت کشور ژاپن،اخذ پیشنهاد شغلی است.شما برای اینکه بتوانید به عنوان یک فرد خارجی اقامت کاری کشور ژاپن را به دست آورید و با این عنوان وارد خاک این کشور شوید،بایستی در ابتدا از طریق کونسلگری این کشور در کشور مبدا ویزا کاری کشور ژاپن را اخذ نمایید.یکی از موارد حائز اهمیت در راستای اخذ ویزا کاری کشور ژاپن،مدرک تحصیلی،زیرا تخصص شما با توجه به میزان تحصیلات شما تخمین زده می شود.از نکات منفی در خصوص اخذ اقامت کاری کشور ژاپن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که فرد همراه متقاضی اجازه کار نخواهد داشت.

مهارت های خاص

کشور ژاپن در عنوانی به نام مهارت های خاص ،‌پذیرای مهاجران کاری در سرتاسر جهان است.افرادی که دارای مهارت در حوزه هایی مانند مهندسی ساختمان و مدیریت گردشگری هستند می توانند از این طریق برای اخذ اقامت کاری کشور ژاپن اقدام کنند.یکی از مزیت های اخذ اقامت کاری از این طریق،این است که فرد متقاضی نیازی نیست مدرک تحصیلی ارائه دهد.اما این موضوع باعث نمی شود که از شرایط این روش عبور کنیم،فردی که به عنوان برخورداری از مهارتی خاص برای اخذ اقامت کاری کشور ژاپن اقدام می کند بایستی دوره های ویژه در حوزه تخصصی مورد تایید این کشور گذرانده باشد و نسبت به زبان ژاپنی تسلط داشته باشد.

ادامه تحصیل در کشور ژاپن

از تحصیل در کشور مقصد همیشه جزو آسان ترین و به صرفه ترین روش ها برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور مقصد یاد شده است.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن دارید بایستی در ابتدا برای اخذ ویزا تحصیلی به یکی از کونسلگری های کشور ژاپن در کشور خودتان مراجعه کنید.شما فقط در صورتی می توانید برای تحصیل وارد خاک ژاپن شوید که ویزا تحصیلی را از این طریق اخذ کرده باشید و سپس بعد از اخذ ویزا تحصیلی می توانید در دوره های تحصیلی طولانی مدت شرکت و یا ثبت نام کنید.یکی از مواردی که بایستی قبل از مهاجرت تحصیلی به کشور ژاپن مورد بررسی دانشجو قرار گیرد،عدم اجازه کار است،هیچ یک از دانشجویان در هنگام تحصیل اجازه کار ندارند مگر با موافقت و اجازه اداره امور مهاجرتی و اداره امور کاری که مستقر در کشور ژاپن هستند.

سیستم تحصیل در کشور ژاپن طوری است که دانش آموز موظف به تحصیل تا قبل از ورود با دبیرستان است.تحصیل در مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در کشور ژاپن امکان پذیر نیز می باشد.د‌ر خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بایستی به این موضوع اشاره کنیم که دانشجو در طی این دوره موظف به پاس کردن ۱۲۰ الی ۱۵۰ واحد درسی می‌ باشد و در‌مواردی‌ تحصیل در این مقطع حدود ۵ الی ۶ سال نیز زمان خواهد برد.تحصیل در مقطع ارشد نیز حدود ۲ سال زمان خواهد و فرد دانشجو علاوه بر پاس کردن حدودا ۸۰ واحد درسی،بایستی در پایان مقطع پایان نامه ایی که بتواند نمره بالایی از استاد و داوران اخذ نماید،ارائه دهد.تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور ژاپن نسبت به دیگر کشور ها کمی متفاوت می باشد و حدودا ۵ سال نیز زمان خواهد برد و برخلاف دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر متمرکز بر تحقیق و پژوهش می باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور ژاپن

 

همیشه سرمایه گذاری از‌ جمله روش های محسوب شده که به سرعت و قانونی ترین شکل ممکن به اخذ اقامت کشور ‌مقصد ختم شده است.یکی از روش های مهاجرت به کشور ژاپن سرمایه گذاری در این کشور است،سرمایه گذاری در کشور ژاپن به عنوان گوناگونی رایج است،اما یکی از قانونی ترین روش های که هیچ گونه محدودیتی نسبت به آن اعلام نشده،خرید ملک در‌این کشور است.تنها مشکل خرید ملک نوع پرداخت شما می باشد.یکی از رایج ترین روش های برای پرداخت تمام قیمت و هزینه ملک،به طور مستقیم و پول نقد است که هیچ مشکلی در راستای اخذ اقامت این کشور ایجاد نمی کند.لازم به ذکر می باشد که خرید ملک و اخذ اقامت این کشور از این طریق برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

یکی دیگر از روش های سرمایه‌گذاری که می‌تواند به اخذ اقامت کشور ژاپن ختم شود،ثبت شرکت در این کشور می باشد.این روش از جمله روش هایی است که علاوه بر اخذ اقامت کشور ژاپن،سبب افزایش حاشیه سود نیز خواهد شد.سرمایه گذاران. می‌توانند اسناد مدارک خود را قبل ورود به خاک کشور ژاپن در راستای اخذ ویزا سرمایه گذاری به کونسلگری کشور ژاپن در کشور خودشان مراجعه کنند.اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهارجت از طریق ثبت کسب و کار شخصی خود را دارید بایستی کسب و کار شما از شرایط زیر برخوردار باشد:

  1. سرمایه اولیه در هنگام تاسیس بایستی حدود ۵۰۰ هزار ین ژاپن باشد.
  2. شرکت باید در فضای کار اداری در کشور ژاپن باشد.
  3. بیزینس پلن ارائه شده توسط شما بایستی توسط مقامات مربوط تایید شود.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور ژاپن

 

ازدواج از جمله روش های مهاجرت به کشور ژاپن می باشد.شهروندان دیگر کشور های می توانید با ازدواج با یک فرد مقیم کشور ژاپن،اقامت و تابعیت کشور ژاپن را اخذ نمایند.اما نمی توان به طور قطع اعلام کرد که ازدواج با یک تبع ژاپن باعث دستیابی به تابعیت این کشور می شود.شما به عنوان یک فرد خارجی می توانید پس از ازدواج با تبع ژاپنی،ویزا همراه کسب کنید و به صورت کاملا قانونی در کشور ژاپن مشغول به کار شوید.ویزا همراه برای فرد خارجی حدود ۱ الی ۳ سال اعتبار دارد و اگر از متقاضیان تابعیت کشور ژاپن باشید بایستی تابعیت کشور خود را لغو کنید،زیرا دولت ژاپن از جمله دولت هایی است که با دو تابعیتی‌ افراد مشکل دارد .به طور کلی نمی توان به ازدواج به عنوان یک روش موفق آمیز در جهت اخذ اقامت کشور ژاپن نگاه کرد.زیرا با این این روش به زحمت می توان اقامت دائم ژاپن را به دست آورد.

اقامت و تابعیت کشور ژاپن

کشور ژاپن مورد توجه خیلی از ایرانیان در سال های اخیر برای مهاجرت قرار گرفته است،هر چند که کشور ژاپن نسبت به شهروندان ایرانی سخت گیری های خاص خود را دارد.دلایلی زیادی مانند رفاه اجتماعی بالا،اقتصاد قوی و کیفیت بالا سیستم آموزشی باعث شده است تا مهاجران به عنوان یک کشور آسیایی قدرتمند به ژاپن نگاه کنند.اما اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال پاسخ سوالی مانند چگونه می توان تابعیت ژاپن را کرد می گردید؟.. بایستی در جواب گفت که روش مهاجرت شما تعیین کننده پاسخ شما است.اما به طور کلی بایستی به این موضوع اشاره کنیم برای اخذ اقامت دائم کشور ژاپن شما بایستی ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشید و طی مدت مشغول به اشتغال به صورت قانونی بوده باشید.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد اخذ اقامت کشور ژاپن را می‌توانند با کارشناسان ما در جهت تعیین وقت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور ژاپن بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

 

فایل صوتی مهاجرت به ژاپن

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به ژاپن

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.