انتخاب صفحه
مهاجرت-و-تحصیل-در-مجارستان1

 

 تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در مجارستان بهتر است ابتدا با این کشور بیشتر آشنا شویم. کشور مجارستان یکی از کشورهای منطقه اتحادیه اروپا و شینگن است. واحد پول مجارستان فورینت (Forint) است که هر فورینت حدوداً معادل ۱۰۴.۳۵ ریال ایران است. (ممکن است نرخ در زمان‌های مختلف متفاوت باشد.) مساحت مجارستان ۹۳.۰۲۸ کیلومترمربع است و در مرکز اروپا و در همسایگی اتریش قرار دارد.

دین بیشتر مردم مجارستان مسیحی است که حدود ۸۲ درصد جمعیت را شامل می‌شود. نرخ جرم و جنایت در مجارستان بالا نیست و بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر حدود ۱۱۵۰ جرم رخ‌داده است. شاخص خوشبختی در مجارستان۶.۰۹ می‌باشد که از میانگین ۵ بالاتر است.

جمعیت مجارستان در ۱ جولای ۲۰۲۲ توسط سازمان ملل، ۹۹۶۷۳۰۸ نفر تخمین زده شده است که در رتبه ۹۴ جهان قرار گرفته است. نرخ رشد جمعیت این کشور ۰٫۳۶ درصد است که نشان‌دهنده کاهش جمعیت این کشور می‌باشد.

بوداپست پایتخت مجارستان، با جمعیت معادل ۱۷۴۱۰۴۱ نفر پرجمعیت‌ترین شهر مجارستان است. پس از آن شهر دبرسن با ۲۰۴۱۲۴ نفر جمعیت در رتبه بعدی قرار دارد. سایر شهرهای دانشجویی شامل  Szeged و Pécs می‌باشد. بوداپست اغلب به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا و خانه بزرگ‌ترین چشمه‌های آبگرم در جهان می‌باشد. بیش از ۴.۴ میلیون نفر سالانه از بوداپست بازدید می‌کنند که این شهر را تبدیل به ششمین شهر پرطرف‌دار اروپا کرده است.

تولید ناخالص ملی این کشور معادل ۱۸۲.۲۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ محاسبه شده است. نرخ رشد مجارستان در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ معادل ۶.۵۰ درصد و نرخ بیکاری در این کشور ماهانه ۳.۶۰ درصد می‌باشد. تورم آن به طور ماهیانه حدود ۱۴ درصد بوده است و در سال ۲۰۲۱ معادل ۵.۱ درصد محاسبه شده است.

دولت مجارستان ۴.۶۳ درصد از تولید ناخالص ملی را صرف تحصیلات می‌کند.

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در مجارستان

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید مجارستان را برای تحصیل در خارج از کشور در نظر بگیرید. اینها ۳ مورد برتر هستند:

دانشگاه‌های مجارستان تحصیلات باکیفیت بالا را با هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند.

کشوری مدرن و امن است، و هزینه‌های زندگی از پایین‌ترین‌ها در اروپاست.

مجارستان یک کشور متنوع و چندفرهنگی با تجربیات سرگرم‌کننده زیادی برای دانشجویان خارجی است.

ده‌ها دانشگاه در سراسر کشور برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در تمام رشته‌های دانشگاهی، صدها برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی موجود است. این مدارک در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به رسمیت شناخته می‌شوند.

تحصیل در مجارستان در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

اگر به فکر مهاجرت دائمی به مجارستان با خانواده خود هستید، ممکن است از خود بپرسید که استانداردهای آموزشی کشور چیست و چگونه می‌توانید فرزندان خود را در مدارس مجارستان ثبت‌نام کنید.

مجارستان دارای مدارس فراوانی است که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، از جمله:

 1. مدرسه بین‌المللی آمریکایی بوداپست – پیش از مهدکودک را تا سطوح دبیرستان ارائه می‌دهد و حداکثر ۶۷۰ کودک را در خود جای می‌دهد.
 2. مدرسه بین‌المللی بریتانیکا – سطوح پیش مهدکودک، مهدکودک، دبستان و دبیرستان را ارائه می‌دهد و حداکثر ۲۷۰ کودک را در خود جای می‌دهد.
 3. مدرسه بین‌المللی بوداپست – ISB از مهدکودک تا راهنمایی به کودکان پاسخ می‌دهد و می‌تواند حداکثر ۸۰ کودک را در خود جای دهد.
 4. مدرسه بین‌المللی مسیحی بوداپست – با چارچوب جهان‌بینی مسیحی به دانش‌آموزان کلاس‌های ۱ تا ۱۲ پاسخ می‌دهد. این مدرسه حداکثر ظرفیت ۱۷۰ دانش‌آموز را دارد.
 5. Greater Grace Christian Academy آموزش برای کودکان از پیش‌دبستانی تا کلاس ۱۲ ارائه می‌دهد و حداکثر ظرفیت ۱۷۵۵ کودک را دارد.

آیا مهدکودک در مجارستان اجباری است؟

به‌عنوان بخشی از سیستم آموزشی مجارستان، مهدکودک (óvoda) برای کودکان کمتر از پنج سال اجباری نیست. اگرچه کودکان بین سه تا شش سال حق حضور در پیش‌دبستانی را دارند، اما تا زمانی که به سن پنج‌سالگی نرسند مجبور به این کار نیستند. هنگامی که کودکان در مجارستان مهدکودک را شروع می‌کنند، برای خواسته‌های محیط مدرسه ابتدایی آماده می‌شوند.

نحوه کار مدارس ابتدایی در مجارستان

کودکان در مجارستان حداقل به مدت هشت سال در مدرسه ابتدایی تحصیل می‌کنند. آنها در کلاس ۱-۴ در سال‌های سطح پایین و کلاس ۴-۸ در سطح بالای دبستان شرکت می‌کنند. کودکانی که سال هشتم تحصیلی خود را به پایان رسانده‌اند می‌توانند در دبیرستان یا مدرسه حرفه‌ای تحصیل کنند.

ثبت‌نام مدارس در مجارستان چگونه انجام می‌شود؟

در قوانین مجارستان آموزش پایه اجباری است. مدارس خصوصی مجاز به دریافت شهریه هستند. والدین می‌توانند فرزندان خود را در هر مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنند ثبت‌نام کنند، و مدارس موظف‌اند همه کودکان را در منطقه خود بپذیرند. قبل از اینکه کودکان بتوانند در دبیرستان‌ها یا مدارس حرفه‌ای با سیستم آموزشی مجارستان ثبت‌نام کنند، باید امتحانی را بگذرانند که وزارت آموزش، استانداردهای آن را تعیین می‌کند.

هزینه مهدکودک یا پیش‌دبستانی به طور ماهیانه برای هر کودک معادل ۱۰۲۹۷۲.۸۶ فورینت و مدرسه ابتدایی بین‌المللی به طور سالانه برای هر کودک ۲۴۷۲۰۱۸.۵۱ فورینت می‌باشد.

تحصیل-در-مجارستان-و-اقامت-12

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی:

اگر قصد تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی را دارید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

بهترین دانشگاه مجارستان و معمولاً در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان، دانشگاه Szeged است. این دانشگاه با بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات در کشور است. از دیگر دانشگاه‌های برجسته می‌توان به دانشگاه Semmelweis (در بوداپست)، Eötvös Loránd (همچنین در بوداپست) و دانشگاه Pécs اشاره کرد.

مجارستان همچنین به دلیل دانشکده‌های پزشکی و دانشکده‌های دندانپزشکی خود موردتوجه قرار گرفته است که بسیاری از آنها برنامه‌های مناسبی را برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند.

چگونه اپلای کنیم؟

هر دانشگاه در مجارستان سیستم پذیرش خود را در وب‌سایت خود دارد که به دانشجویان آینده اجازه می‌دهد برای برنامه‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود درخواست دهند و در آن ثبت‌نام کنند؛ بنابراین، هنگامی که دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کردید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن آنها بروید و مدارک خود را در آنجا ارسال کنید.

در اینجا مدارکی وجود دارد که ممکن است لازم باشد در طول درخواست دانشگاه خود ارسال کنید:

اسکن دیپلم شما (دبیرستان یا لیسانس)

کارنامه / سوابق دوره‌های قبلی شما

اسکن پاسپورت و/یا شناسنامه شما

رزومه شما

نمرات آزمون

مدارک تحصیلی یا کمک مالی

توصیه‌نامه (۲ یا ۳)

نمونه کارها و/یا نمونه‌های نوشتاری

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاهی در مجارستان گرفته‌اید، باید مدارک مناسبی را جمع‌آوری کنید تا ثابت کنید که با شرایط دانشگاه مطابقت دارید. اطلاعات شخصی کامل، صلاحیت‌های قبلی، اطلاعات مالی و رزومه شخصی را ارائه دهید.

برای درخواست تحصیل در یک دانشگاه در مجارستان احتمالاً از شما خواسته می‌شود برخی از مدارک زیر را ارائه دهید:

شناسنامه؛

عکس‌های جدید؛

گذرنامه؛

یک یا چند معرفی‌نامه از کارفرمایان یا اساتید گذشته؛

کپی مدارک یا گواهینامه‌های گذشته، از جمله مدرک لیسانس شما؛

ریز نمرات دانشگاهی؛

رزومه؛

سایر مدارک مالی؛

بسته به موضوع یا تخصص کارشناسی ارشد انتخابی خود، ممکن است از شما خواسته شود که نمرات آزمون‌های اضافی مانند GRE، GMAT یا LSAT را ارائه دهید.

لیست مدارک بستگی به الزامات خاص دانشگاه‌های مجارستان دارد، بنابراین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک دیگری را اضافه کنید. همچنین به‌احتمال زیاد مجبور خواهید بود ترجمه رسمی انگلیسی اسناد خود یا ترجمه‌هایی را به زبان محلی ارائه دهید.

یکی از مدارک موردنیاز مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی است. برخی از گزینه‌های محبوب برای دانشجویان بین‌المللی، مدرک زبان آیلتس، تافل یا C1 Advanced هستند. شما باید حداقل نمره زبان تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشید و از نمره آزمون شما نباید بیشتر از ۱ تا ۲ سال گذشته باشد. اگر حداقل شرایط زبان را ندارید، باید با گذراندن دوره آمادگی زبان انگلیسی، مهارت‌ها و نمرات خود را بهبود ببخشید.

مهلت درخواست برای کارشناسی ارشد در مجارستان معمولاً در تابستان (ژوئن – ژوئیه) یا در زمستان (ژانویه – فوریه) است. به‌خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها مهلت درخواست ندارند، به این معنی که هر زمان که آماده باشید می‌توانید درخواست دهید. برای جلوگیری از تأخیر یا ازدست‌دادن مهلت‌های زمانی، مدارک موردنیاز خود را با زمان کافی از قبل ارسال کنید.

تحصیل-در-مجارستان-و-اقامت-11

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

اگر می‌خواهید تحصیلات فراتر از سطح کارشناسی ارشد داشته باشید یا اگر می‌خواهید پیشرفت شخصی یا شغلی در دانشگاه داشته باشید، می‌توانید مدرک دکترا بگیرید. مدارک دکترا برنامه‌های تحصیلات تکمیلی هستند که معمولاً از مدرک کارشناسی ارشد یا MRes پیروی می‌کنند، اما بسته به دانشگاه ممکن است شرایط بیشتری وجود داشته باشد. دانش‌آموزان ملزم به انجام تحقیقات خود در یک موضوع انتخابی هستند. با کمک یک استاد راهنما، دانش و مهارت‌های تحلیلی را در یک زمینه خاص یا چندرشته‌ای توسعه می‌دهند و تحقیقات مستقلی را انجام می‌دهند.

طول مدت مدرک دکترا در هر کشور و مؤسسه متفاوت است. گاهی اوقات تحقیقات خود شما با کارهایی مانند برگزاری سمینارها یا تدریس گروهی کوچک همراه است. دانشجویان دکترا ملزم به تحصیل در محوطه دانشگاه تحت نظارت دقیق هستند، اما دانشگاه‌هایی وجود دارند که دانشجویانی را می‌پذیرند که در مقطع دکتری آموزش از راه دور پاره‌وقت ثبت‌نام کنند. در این صورت نوع پاره‌وقت معمولاً دوبرابر دوره تحصیلی تمام‌وقت است.

Stipendium Hungaricum:  بورسیه تحصیلی در مجارستان

مجارستان در حال تبدیل‌شدن به یک کشور محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. یکی از دلایل آن Stipendium Hungaricum است که به معنی “بورسیه مجارستانی” است. بورسیه تحصیلی بسیار گسترده است: شامل هزینه‌های تحصیل، بیمه درمانی، کمک‌هزینه مسکن و کمک‌هزینه ماهانه است. هرسال،Stipendium Hungaricum به حدود ۵۰۰۰ دانش‌آموز از بیش از ۷۰ کشور اعطا می‌شود. اینکه آیا شما واجد شرایط هستید، بستگی به برنامه‌های موجود دارد. معمولاً برای دریافت بورسیه تحصیلی خود در همان سال باید درخواست خود را با تمام مدارک تا اواسط ژانویه ارسال کنید.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در مجارستان

دانشگاه‌های مجارستان شهریه دریافت می‌کنند، اما در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. بسته به دانشگاه و برنامه، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال بپردازید. برنامه‌های مهندسی ممکن است کمی گران‌تر و تا حدود ۵۰۰۰ یورو در سال باشد. تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی معمولاً شامل شهریه حدود ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو در سال است. درعین‌حال، زندگی دانشجویی در مجارستان بسیار مقرون‌به‌صرفه است. با درنظرگرفتن اقامت، غذا، حمل‌ونقل و موارد دیگر، می‌توانید با کمتر از ۶۰۰ یورو در ماه در بوداپست (پایتخت)، و کمتر از ۵۰۰ یورو در ماه در شهرهای کوچک‌تر زندگی کنید.

به طور خلاصه هزینه هر خانواده چهارنفره به طور ماهانه ۱۷۱۲.۹۹ دلار (۶۹۲۳۰۷.۴۵ فورینت) بدون اجاره است و برای یک نفر معادل ۴۹۵.۶۰ دلار (۲۰۰۲۹۵.۹۹ فورینت) می‌باشد.

هزینه زندگی در مجارستان به طور متوسط ۴.۷۲ درصد کمتر از ایران و اجاره به طور متوسط ۲۹.۶۸ درصد پایین‌تر از ایران است.

هزینه بلیت یک‌طرفه درون‌شهری ۳۵۰ فورینت و به طور ماهیانه ۹۵۰۰ فورینت می‌باشد. ضمناً هزینه‌های عمومی مانند آب، برق، سرمایشی، گرمایشی برای آپارتمان ۸۵ متری معادل ۵۱۵۱۰.۳۲ فورینت می‌باشد.

درآمد خالص ماهیانه به طور متوسط بعد از پرداخت مالیات 65.۳۰۴۹۷۱ فورینت است.

کار هم‌زمان با تحصیل در مجارستان

اگر می‌خواهید تحصیل را با کار در مجارستان ترکیب کنید، به مجوز کار نیاز دارید. برای کار پاره‌وقت در مجارستان به اجازه اقامت برای کار نیاز دارید. مجوز کار شما تا زمانی که ویزای تحصیلی داشته باشید معتبر خواهد بود. شما مجاز به کار ۲۴ ساعته در هفته خواهید بود. در تعطیلات تابستانی می‌توانید تمام‌وقت کار کنید.

ویزای همراه تحصیل در مجارستان

دانش‌آموزان می‌توانند اعضای بلافصل خانواده (همسر، فرزندان خردسال، والدینی که تحت تکفل هستند، خواهر و برادر، درصورتی‌که به دلایلی قادر به تأمین مخارج زندگی خود نباشند) را در طول مدت تحصیل خود به مجارستان بیاورند.

به‌منظور درخواست دعوت‌نامه، دانشجویان کشورهای موردنیاز ویزا، باید مدارک زیر را به اداره کل ملی خارجیان (اداره مهاجرت و پناهندگی سابق) در بوداپست ارسال کنند.

فرم درخواست تکمیل شده دعوت‌نامه؛

صورت‌حساب بانکی (به انگلیسی یا مجارستانی) که موجودی حساب کافی را نشان می‌دهد که برای حمایت از اعضای خانواده شما در طول اقامتشان در مجارستان کافی است؛

کپی مجوز اقامت مجارستان شما؛

گواهی ثبت‌نام CEU شما؛

مدرک رزرو هتل برای اعضای خانواده یا اجازه کتبی از صاحبخانه شما با امضای دو شاهد؛

۴۰۰۰ فورینت مجارستان بابت هزینه درخواست؛

 

دانشگاه‌های برتر مجارستان

 

Central European University (CEU)

Eötvös Loránd University (ELTE)

Semmelweis University

University of Debrecen

University of Pannonia

University of Pécs

University of Szeged

 

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

به وب‌سایت‌های سفارت و کنسولگری مراجعه کنید تا یک تصویر کلی از موضوع “برنامه ویزا” به دست آورید.

ضرب‌الاجل‌ها را بررسی کنید و بفهمید که چه مدت باید برای ویزای خود صبر کنید.

تمام اسنادی را که نیاز دارید جمع‌آوری کنید. می‌توانید لیست را در وب‌سایت سفارت پیدا کنید.

پس‌انداز پول را شروع کنید. زیرا برخی از برنامه‌ها ممکن است نیاز داشته باشند که حداقل بودجه را داشته باشید.

مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت کنید. حتی اگر این الزام همیشه برای ویزا نباشد، به شما کمک زیادی می‌کند تا در طول تحصیلات دانشگاهی خود موفق شوید.

آزمون‌های زبان انگلیسی

برای تحصیل در مجارستان، باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. مدارک مورد قبول توسط دانشگاه‌های مجارستان عبارت‌اند از:

آکادمیک PTE

تافل iBT

آکادمی آیلتس

C1 Advanced یا C2 Proficiency

بااین‌حال، همیشه باید وب‌سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط دقیق چیست.

راه‌های مفید برای اطمینان از واجد شرایط بودن برای دانشگاه مجارستان

دوره‌های آمادگی را بگذرانید.

این نوع دوره‌ها به دانشجویان جویای مدرک کمک می‌کند تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی خود، آموزش بیشتری کسب کنند.

یک برنامه  pre-MBA، pre-Law، یا pre-medicine، و همچنین هر دوره پایه یا آمادگی دیگری که به شما امکان می‌دهد در برنامه تحصیلی موردنظر خود تحصیل کنید، امتحان کنید.

زبان انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی بهبود بخشید.

اگر در یک برنامه تحصیلی در مجارستان شرکت می‌کنید، باید ثابت کنید که مهارت‌های زبانی شما برای شرکت در کلاس‌ها و درک سخنرانی‌ها به‌اندازه کافی خوب است. این دوره‌ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون‌های زبان انگلیسی موردنیاز دانشگاه‌ها آماده می‌کند.

تحصیل-در-مجارستان-13

کار پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان

آیا می‌خواهید پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان کار کنید؟ پس از پایان تحصیلات خود به مجوز کار برای یافتن شغل تمام‌وقت در مجارستان نیاز دارید. در مجارستان، می‌توانید مجوز کار را برای ماندن در کشور و کار تمام‌وقت انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید پس از پایان تحصیلات خود در مجارستان کار کنید، این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که قرارداد کاری معتبر است در اینجا کار کنید.

چگونه می‌توان درخواست داد؟

درخواست مجوز کار در حال حاضر به‌عنوان بخشی از درخواست اقامت از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام می‌شود. کارفرما برای استخدام شخص خارجی باید از وزارت کار مجوز بگیرد. اگر کارفرما بتواند ثابت کند که یک کارمند مناسب از داخل اتحادیه اروپا/EEA یا مجارستان پیدا نشده است، مجوز داده می‌شود.

پس از درخواست برای مجوز کار، باید ۶۰ تا ۷۰ روز برای تصمیم‌گیری صبر کنید.

در صورت داشتن موارد زیر می‌توانید برای مجوز کار درخواست دهید:

قرارداد کار با یک کارفرمای مجارستانی

نمی‌توان از قبل برای مجوز کار اقدام کرد و بعداً به دنبال کار بود.

چه زمانی می‌توان درخواست را شروع کرد؟

زمانی که کارفرما دارید می‌توانید برای مجوز کار اقدام کنید. مدت‌زمان مجوز کار شما تا زمانی که قرارداد کار معتبر باشد، معتبر خواهد بود. برای اجازه کار خود باید ۶۰ یورو بپردازید. هزینه تمدید مجوز ۲۸ یورو است.

شما مجاز به کار ۴۰ ساعت در هفته خواهید بود. هنگام کار در مجارستان حداقل حقوق ۴۵۰ یورو در ماه تضمین می‌شود.

مدارک موردنیاز

برای درخواست مجوز کار به چند مدرک نیاز دارید:

به قرارداد کار؛

قرارداد مسکن؛

بیمه سلامت؛

بودجه کافی برای زندگی از صورت‌حساب بانکی تأمین می‌شود.

شماره مالیاتی؛

شماره تأمین اجتماعی؛

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مجارستان

اقامت دائم مجارستان به شما این امکان را می‌دهد که تا زمانی که می‌خواهید در مجارستان بمانید و کار کنید بدون اینکه در هنگام خروج یا بازگشت به کشور نگران ویزا باشید. دو نوع گزینه اقامت دائم برای افراد خارجی با وضعیت اقامت طولانی‌مدت صادر می‌شود.

مجوز اقامت دائم ملی (NPRP)

اتباع کشورهای ثالث می‌توانند برای اقامت دائم تحت مجوز اقامت دائم ملی (NPRP) در مجارستان درخواست دهند.

این مجوز به شما این حق را می‌دهد که:

اشتغال سودمند در مجارستان داشته باشید؛

امکان ورود نامحدود و اقامت طولانی‌مدت را فراهم می‌کند؛

از دیگر کشورهای شینگن دیدن کنید؛

مجوز اقامت دائم ملی، حق اقامت در قلمرو مجارستان را برای مدت نامحدود فراهم می‌کند. مدت اعتبار سند ۵ سال است و ۵ سال دیگر قابل تمدید است.

مجوز اقامت دائم ECPR

نوع دیگری از مجوز اقامت دائم اتحادیه اروپا (ECPR) وجود دارد که برای اتباع کشورهای ثالثی که به مدت ۵ سال در مجارستان زندگی کرده‌اند صادر می‌شود. مدت اعتبار این مجوز اقامت دائم ۵ سال است و ممکن است ۵ سال دیگر تمدید شود. این مجوز تحت شرایط زیر امکان‌پذیر است:

حداقل به مدت پنج سال قبل از ارائه درخواست، به طور مستمر در قلمرو مجارستان اقامت داشته باشید یا کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشید.

حداقل دو سال قبل از ارسال درخواست، به طور مستمر در قلمرو مجارستان اقامت داشته و حداقل پنج سال به طور مستمر در قلمرو هر کشور عضو اتحادیه اروپا اقامت قانونی داشته باشید.

در هرسال ۹۰ روز از مجارستان خارج نشوید.

سخن نهایی

باتوجه‌به هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در این کشور، مجارستان به یکی از محبوب‌ترین کشورها برای دانشجویان مشتاق به تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. هم چنین به دلیل قرارگرفتن این کشور در اروپای مرکزی و نزدیک بودن آن به ایران، می‌توان آن را جزو مقاصد مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در نظر گرفت. ریسا گروپ برای اخذ ویزای تحصیلی و اقامت در این کشور زیبا و تاریخی در خدمت شما می‌باشد.

منابع:

 1. immigrationandmigration.com
 2. www.bachelorsportal.com
 3. www.numbeo.com
 4. www.theglobaleconomy.com
 5. data.oecd.org/hungary.htm
 6. worldpopulationreview.com
 7. www.study.eu
 8. www.hngary.com
 9. www.ceu.edu
 10. www.phdportal.com

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف مجارستان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مجارستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.