انتخاب صفحه
مهاجرت-به-مجارستان

مهاجرت به مجارستان

اگر می‌خواهید به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کنید، مجارستان یکی از گزینه‌های پیش رویتان است. این کشور کوچک با جمعیت 8 میلیون نفری در قلب اروپا قرار دارد و واحد پول رسمی آن فورینت است. برای مهاجرت به مجارستان یکی از چیزهایی که باید یاد بگیرید، زبان رسمی آن یعنی مجارستانی است.

شهروندان اتحادیه اروپا و تعدادی از کشورهای خارج از آن، برای اقامت مجارستان به‌ مدت 90 روز نیازی به ویزا ندارند، اما شهروندان دیگر کشورها برای اقامت کوتاه یا بلندمدت در این کشور باید ویزای آن را تهیه کنند. اما اخذ این ویزا به رعایت چه شرایط و داشتن چه مدارکی نیاز دارد؟

برای پاسخ به این سوال و سایر سوال‌هایتان درباره مهاجرت به مجارستان، تا انتها همراه با ما باشید.

مهاجرت به مجارستان

مجارستان از سال 2000، اداره‌ای مخصوص مهاجرت و پناهندگی تاسیس کرده که مسئول رسیدگی به امور مهاجران است. برای رسیدگی به درخواست اخذ اقامت مجارستان، باید آن را به این اداره بفرستید. این اداره مسئول تصمیم‌گیری درباره وضعیت اتباع خارجی است که به‌صورت قانونی یا غیرقانونی در این کشور حضور دارند.

برای مهاجرت به این کشور، به روش‌های گوناگون می‌توانید اقدام کنید. سرمایه گذاری در مجارستان به ارزش حداقل 5 هزار دلار آمریکا، اشتغال به کار و تحصیل در این کشور، از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ ویزای مجارستان و اقامت آن هستند.

مهاجرت قانونی به مجارستان

موقعیت جغرافیایی مجارستان باعث شده است تا این کشور یکی از اصلی‌ترین کشورهای ترانزیتی و نقطه‌ای برای مهاجرت غیرقانونی زمینی به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا باشد و از همین رو حساسیت زیادی روی این مسئله دارد. به‌همین دلیل برای اخذ اقامت در مجارستان، بسیار مهم است که به‌صورت قانونی وارد خاک این کشور شده باشید.

از مزایای مهاجرت قانونی به مجارستان و اخذ پاسپورت آن، امکان داشتن تابعیت دوگانه است. شما برای دریافت گذرنامه مجارستانی‌تان نیازی به لغو تابعیت وطن اصلی خود ندارید و می‌توانید برای اخذ آن، پاسپورت ایرانی‌تان را نیز حفظ کنید تا برای رفت‌وآمد یا تبادلات بانکی مشکلی نداشته باشید.

آمار جمعیت مجارستان

میزان جمعیت شهرهای یک کشور، می‌تواند دید خوبی نسبت به میزان پیشرفته و صنعتی بودن آن‌ها بدهد. شهرهای بزرگ همیشه امکانات بیشتری را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهند و بنابراین ممکن است برای مهاجرت انتخاب بهتری باشند.

بوداپست پرجمعیت‌ترین شهر مجارستان و یکی از پویا‌ترین شهرهای اروپا از نظر جمعیت است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که جمعیت این شهر در طول سال‌های 2005 تا 2030 تقریبا 10 درصد افزایش داشته باشد.

5 شهر بزرگ مجارستان از نظر جمعیت، به‌ ترتیب شهرهای زیر هستند:

 • بوداپست
 • دبرسن
 • میسکولک
 • سگد
 • پچ

مهاجرت به داخل و خارج از منطقه شنگن

از مزیای مهاجرت به مجارستان، واقع شدن آن در حوزه کشورهای عضو معاهده شنگن است. بنابراین شهروندان تمام کشورهای عضو این معاهده می‌توانند در یک دوره 6 ماهه و به مدت 90 روز بدون نیاز به ویزا در مجارستان اقامت داشته باشند.

شما نیز اگر موفق به کسب اقامت مجارستان شوید، خواهید توانست از مزایای ویزای شنگن بهره ببرید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان

ویزای مجارستان، اجازه اقامت و گذرنامه، از اصلی‌ترین مدارکی هستند که برای مهاجرت به این کشور به آن‌ها نیاز دارید.

گذرنامه

گذرنامه در واقع کارت هویت شما است که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار اداره مهاجرت و پناهدگی قرار می‌دهد. شما در صورتی که تنها تابعیت ایران را داشته باشید، برای اقامت کوتاه یا بلندمدت در این کشور به اخذ ویزا نیز نیاز دارید.

پس از آن‌که موفق به اقامت در مجارستان و اخذ تابعیت آن شدید، می‌توانید برای پاسپورت این کشور نیز اقدام کنید. این پاسپورت یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا است که در رنکینگ جهانی در جایگاه دهم قرار دارد و با دریافت آن می‌توانید به 187 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا، سفر کنید.

مجوز اقامت

مجوز اقامت به مهاجرانی که تابعیت مجارستان را ندارند، اجازه کار و زندگی را در خاک این کشور می‌دهد. اعتبار این مجوز عموما محدود است و می‌تواند موقت یا دائمی باشد. در مجارستان علاوه بر خودتان، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سالتان، برای دریافت مجوز اقامت در مجارستان درخواست خود را ارائه دهید.

ویزا

برای ورود به خاک مجارستان، نیاز به اخذ ویزا دارید. راه‌های مختلفی مانند اهداف تجاری، درمانی و… برای اخذ ویزای مجارستان وجود دارد. در حالت کلی 6 نوع ویزا در این کشور وجود دارد که می‌توانید برای آن اقدام کنید. در بخش بعد آن‌ها را بیشتر توضیح داده‌ایم.

انواع ویزا در مجارستان

شما می‌توانید با توجه به هدفی که از سفر به مجارستان دارید، برای دریافت یکی از انواع ویزای آن اقدام کنید. برای هرکدام از انواع آن به مدارکی مانند بلیط هواپیما، رسید رزرو هتل، بیمه یا ارائه اطلاعات دیگر، نیاز دارید. 2 نوع ویزای رایج برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد که آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

هزینه درخواست دریافت این ویزاها بسته به نوع آن متغیر بوده و چیزی بین 35 تا 60 یورو است.

ویزای نوع C

این ویزا برای اهداف تجاری، شرکت در کنفرانس، درمان پزشکی، توریستی و گردشگری، شرکت در رویدادهای ورزشی و مواردی از این قبیل صادر می‌شود. برای اخذ این نوع از ویزا، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • دعوتنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • کپی کارت شناسایی ملی
 • کپی پاسپورت
 • معرفی نامه تحصیلی
 • گواهی ازدواج با تایید دفتر اسناد رسمی
 • گواهی کار و مدارک بانکی
 • سند مدارک اقامت در مجارستان
 • بیمه مسافرتی
 • کپی بلیط
 • هزینه ویزا
ویزای نوع D

ویزایی که برای مهاجرت به مجارستان باید بگیرید، ویزای نوع D است. این ویزا به شما اجازه اقامت طولانی مدت در مجارستان را برای تحصیل، کار و سرمایه ‌گذاری می‌دهد. برای اخذ آن به مدارک زیر نیاز دارید:

 • فرم درخواست
 • دعوتنامه کاری از موسسه مربوطه در مجارستان
 • کپی کارت شناسایی ملی
 • کپی پاسپورت
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی ازدواج با تایید دفتر اسناد رسمی
 • گواهی گردش حساب و تمکن مالی
 • مدرک اقامت در هتل
 • بیمه مسافرتی
 • کپی بلیط
 • هزینه ویزا

اجازه اقامت

اخذ دائمی اقامت در مجارستان، وابسته به راه‌اندازی یک سرمایه‌ گذاری و فعالیت پرسود در این کشور یا یک نیروی کاری مفید بودن است. در صورتی که بتوانید این مجوز را اخذ کنید، سایر اعضای خانواده‌تان هم که واجد شرایط باشند، قادر به اقامت در این کشور خواهند بود.

تاریخچه مهاجرت به مجارستان

مجارستان جزو کشورهای مهاجرپذیری به‌شمار می‌رود که از ابتدای تاریخ شکل‌گیری خود، شاهد مهاجرت افراد به آن‌جا بوده است. این کشور به‌ دلیل مهاجر‌پذیری، فرهنگ‌های مختلفی را درون خود جای داده است.

هزینه زندگی در مجارستان

از مزایای اقامت در مجارستان، پایین‌تر بودن تقریبی هزینه زندگی در آن‌جا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. در صورت مهاجرت به مجارستان، میانگین اصلی‌ترین هزینه‌هایتان به‌صورت زیر است:

 • 230 یورو در ماه برای پرداخت قبض آب و برق
 • 13 یورو در ماه برای خرید اینترنت
 • 5 یورو در روز برای خرید یک وعده غذایی

شهر فوق‌العاده زیبای بوداپست در ارزیابی شرکت مرسر (Mercer) به اسم هزینه زندگی در سال 2021، رتبه 162 را در بین 209 شهر بزرگ دنیا به‌دست آورد.

هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با شهرهایی مانند لندن و پاریس به‌مراتب کمتر بوده اما از شهرهای صوفیه و بخارست بیشتر است.

بازار کار در مجارستان

مهاجرت به مجارستان به معنای مهاجرت به کشوری با دستمزدهای بالا، نیست. میزان پرداختی‌ها در این کشور برای مهاجران و همچنین مردم بومی آن، متوسط است.

عمده بازار کار در این کشور مربوط به حوزه تولید لوازم الکترونیک است که بسیاری از ساکنان این کشور در این زمینه فعالیت می‌کنند. بنابراین قبل از آن‌که برای کار به مجارستان مهاجرت کنید، بهتر است از طریق وبسایت‌های کاریابی آنلاین مجارستان، با یک کارفرما برای فعالیت شغلی در آن‌جا به توافق برسید.

در نظر داشته باشید که امکان دارد برای پیدا کردن یک شغل، با چالش‌های مختلفی روبرو شوید، زیرا اکثر کارفرمایان مجارستانی ترجیح می‌دهند با نیروهای کار بومی یا شهروند اتحادیه اروپا کار کنند. بنابراین اگر شهروند کشورهای دیگر هستید، شانس کمی برای جلب رضایت کارفرمایان مجارستانی خواهید داشت.

بهداشت و درمان در مجارستان

در صورت مهاجرت به مجارستان و وقوع حادثه‌ای که به دریافت خدمات درمانی اورژانسی نیاز داشته باشید، لازم نیست نگران باشید. این کشور سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی دارد که هزینه آن توسط صندوق بیمه سلامت ملی و مالیات شهروندان تامین می‌شود. بنابراین شما  به‌عنوان یک مهاجر هم می‌توانید از خدمات بهداشتی اضطراری رایگان بهره ببرید.

خطوط اورژانس مجارستان نیز از متخصصان انگلیسی زبان بهره می‌برند. این موضوع کمک می‌کند تا در هنگام تماس با اورژانس، مشکلی در برقراری ارتباط نداشته باشید. برای تماس با اورژانس مجارستان کافی است در هر ساعتی از شبانه‌روز با 112 ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر خدمات بهداشتی عمومی، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ از خدمات بیمه‌های خصوصی بهره ببرید. این امکان کمک می‌کند تا به امکانات پزشکی سطح بالاتری دسترسی داشته باشید و نیاز نباشد مدت زیادی را منتظر ویزیت پزشکان عمومی بمانید.

از طرفی بسیاری از افراد در مجارستان برای درمان به چشمه‌های آب گرم این کشور مراجعه می‌کنند که محل شناخته شده‌ای در سرتاسر اروپا برای آب درمانی هستند.

سیستم آموزشی در مجارستان

با مهاجرت به مجارستان می‌توانید از خدمات سیستم آموزشی مشابه با دیگر کشورهای اروپای مرکزی بهره ببرید. با این‌حال ممکن است تفاوت‌هایی نیز در این سیستم وجود داشته باشد.

از جمله این‌که در مجارستان، کلیسا منابع مالی بسیاری از مدارس دولتی را تامین می‌کند و به ‌این ترتیب مطالعات دینی در برنامه درسی این دسته از مدارس قرار دارد. در صورتی که فرزندانتان در سن آموزش باشند، باید از سن 6 تا 16 سالگی در مجارستان به مدرسه بروند.

فرزندان شما برای تحصیل در مدارس دولتی مجارستان باید به زبان مجاری مسلط باشند. در غیر این ‌صورت باید آن‌ها را در مدارس بین المللی ثبت نام کنید. اکثر مدارس بین‌المللی مجارستان در بوداپست قرار دارند و هزینه تحصیل در آن‌ها چیزی در حدود 200 تا 1200 یورو در ماه متغیر است.

رانندگی در مجارستان

ممکن است یکی از سوالاتی که در زمان مهاجرت به مجارستان برایتان پیش می‌آید، این باشد که آیا باید برای رانندگی در مجارستان گواهینامه بگیرم؟ در صورتی که در کشور خودتان گواهینامه دارید، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • شهروندان اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا می‌توانند با گواهینامه ملی خود در مجارستان رانندگی کنند.
 • شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که در مجارستان زندگی می‌کنند، می‌توانند با مجوز رانندگی بین المللی همراه با ترجمه مجارستانی گواهینامه ملی خود، در این کشور رانندگی کنند. این افراد پس از یک سال باید برای دریافت گواهینامه مجارستانی اقدام کنند.
 • شهروندان کشورهایی مانند هند، استرالیا و هنگ کنگ برای گواهینامه B و قبولی در آزمون رانندگی، باید مجوز اقامت در مجارستان را داشته باشند.
 • رانندگی در مجارستان در صورت نوشیدن مشروبات الکلی ممنوع است و با جریمه سنگینی همراه خواهد بود.
 • محدودیت سرعت در مناطق مسکونی مجارستان 50 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه‌ها 130 کیلومتر در ساعت است.
 • در این کشور باید در سمت راست جاده رانندگی کنید.
 • کودکانی که قد آن‌ها کمتر از 1.5 متر است، فقط می‌توانند در صندلی عقب ماشین بنشینند.

هزینه ملک در مجارستان

برای اقامت در مجارستان نیاز به خرید یا اجاره یک آپارتمان در این کشور دارید. میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در شهرهایی به‌ جز بوداپست، چیزی در حدود 250 تا 300 یورو در ماه است.

هزینه‌های اجاره ملک در بوداپست بالاتر است. شما باید برای اجاره یک آپارتمان در مناطق مرکزی این شهر باید ماهانه 550 یورو و برای حومه آن 400 یورو بپردازید. برای اجازه خانه ویلایی در حومه این شهر باید از بودجه خود ماهیانه بیش از 650 یورو و در مرکز شهر، در حدود 1000 یورو کنار بگذارید.

سخن نهایی

مهاجرت به مجارستان به معنای رفتن به کشوری اروپایی و کوچک است که می‌توانید در آن به‌راحتی زندگی کنید. این کشور از زمان شکل‌گیری خود میزبان مهاجران کشورهای مختلفی بوده است، بنابراین فرهنگ چندگانه آن شرایط را برای اقامت در مجارستان راحت می‌کند.

از شرایط مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای مجارستان است. شما در صورتی که با هدف سرمایه‌گذاری یا کار وارد خاک این کشور شوید، قادر خواهید بود پاسپورت این کشور را پس از مدتی دریافت کنید. به ‌این ترتیب برای سفر به بسیاری از کشورهای جهان، نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف مجارستان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به مجارستان

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مجارستان

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.