انتخاب صفحه
مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

شاید شما هم به مهاجرت به این کشور باستانی فکر کرده باشید. در این مقاله تیم ریسا گروپ قصد دارد به بررسی تمامی روش‌ها مهاجرت به یونان بپردازد. پس در این مقاله با تیم مجرب ریسا گروپ همراه باشید تا به پاسخ سؤالاتی همچون، نحوه اخذ تابعیت یونان، حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در یونان و نحوه پیداکردن کار در یونان، دست پیدا کنید. شایان‌ذکر است که شرکت ریسا گروپ باتجربه فراوان در زمینه اعزام دانشجو و ارائه خدمات در حوزه مهاجرت، می‌تواند شما در راستای یک مهاجرت موفق و قانونی راهنمایی کند. برای بررسی شرایط خود می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط کلی کشور یونان

این کشور مقصد ایده‌آل برای تمامی افرادی است که به جاذبه طبیعی و گردشگری علاقه دارند؛ زیرا یک‌پنجم کل وسعت این کشور از جزایری با چشم اندازه‌ها بی‌نظیر تشکیل شده است. لازم به ذکر است این کشور از نظر وسعت با کشورهایی همچون انگلستان برابری می‌کند. موقعیت جغرافیایی کشور یونان اگر بخواهیم به‌صورت دقیق بگوییم در جنوبی‌ترین نقطه شبه‌جزیره بالکان دارد. این کشور باستانی به علت موقعیت جغرافیایی خود دارای 2000 جزیره با مساحت‌های متفاوت است، اما بایستی گفت حدود 200 عدد از این جزایر فقط قابل سکونت هستند و به مابقی این جزایر همچنان رسیدگی نشده است. واحد پول این کشور مانند اکثریت کشورهای اروپایی یورو است و یکی از پرآوازه‌ترین شهر این کشور پایتخت آن، آتن است. امروزه کشور یونان به یک انتخاب صحیح برای خیلی از مهاجران و سرمایه‌گذاران تبدیل شده است، ما در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع نیز خواهیم پرداخت. اخذ اقامت و تابعیت این کشور برای فرد مهاجر و حتی خانواده وی نیز کامل امکان‌پذیر است. اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا با رایج‌ترین روش‌ها مهاجرت به یونان از قبیل سرمایه‌گذاری، خرید ملک، تحصیل و غیره آشنا شوید.

مهاجرت به یونان

مهاجرت کاری به یونان

یکی رایج‌ترین روش‌های مهاجرت پیداکردن کار در کشور مقصد است، شما اگر از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌باشید، بایستی برای مهاجرت کاری به یونان در اولین اقدام، مجوز کار اخذ نمایید. به برای اخذ مجوز کار فرد بایستی از ابتدا باستی یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از یک کارفرما در این کشور دریافت نمایید. فرد کارجو می‌تواند جهت اخذ ویزا خود پس از دریافت پیشنهاد کاری به کنسولگری یونان در کشور خود مراجعه کند. فرد مهاجر بایستی اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه‌ها زندگی در این کشور را دارد و علاوه‌برآن نیز بایستی اثبات کند هیچ‌گونه اقدامی جهت ایجاد اختلال در امنیت این کشور و مردم آن انجام نمی‌دهد. پروسه اخذ ویزا زمان بر نیز خواهد به‌طوری‌که در خیلی از موارد کارفرما از استخدام فرد منصرف شده است، به همین دلیل است شما به‌عنوان یک مهاجر جویای شغل بایستی نسبت به زمان اخذ پیشنهاد کاری و مراجعه به کنسولگری اهمیت دهید. یکی از موارد مهم که بایستی قبل از انتخاب یک کشور برای مهاجرت کار بررسی، نرخ بیکاری در آن کشور است. کشور یونان توانسته در سال اخیر نرخ بیکاری کاهش دهد؛ ولی همچنان آمار بیکاری در یونان کمی بالاست. تصویر گویا کنترل وضعیت نرخ بیکاری در سال‌ها گذشته در یونان است.

نرخ بیکاری یونان

تحصیل در یونان

یکی دیگر از روش‌ها رایج مهاجرت اخذ پذیرش از یک دانشگاه در کشور مقصد است. تحصیل برای تمامی افراد زیر 15 سال در یونان اجباری است سیستم نمره دهی در یونان نسبت سیستم نمره دهی در ایران متفاوت است در یونان نمرات در بازه 0 تا 10 به دانش‌آموزان داده می‌شود. در یونان رایج است که دانش‌آموزان پس با موفقیت گذراندن دوره متوسطه برای ادامه تحصیل اکثریت مدارس علوم فنی و حرفه‌ای را انتخاب می‌کنند. دانش‌آموزان با گذراندن دوره‌های فنی حرفه‌ای به مدرک دیپلم خود را در رشته‌های همچون معماری، عمران برق اخذ می‌کنند. دانش‌آموزان پس از با موفقیت گذراندن دوره‌ها آموزشی در دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم وارد دانشگاه خواهند شد و به تحصیل در مقطع کارشناسی که حداکثر مدت‌زمان در یونان 4 سال است، خواهند پرداخت. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند حداقل موظف اند که برای ادامه تحصیل در این مقطع 4 ترم را سپری کنند که حدودا 1.5 الی 2 سال زمان خواهد برد. دانشجویان پس از با موفقیت گذراندن دوره کارشناسی ارشد می توانند مدرک “دیپلم تخصصی فوق لیساس”خویش را اخذ نمایند.دوره های دکترا نیز در یونان اکثریت به صورت دوره های تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می شود که فرد بایستی برای گذراندن دروه دکترا از پیش مدرک فوق لیسانس خود را اخذ کرده باشد.شایان ذکر است که فرد دانشجو قبل از اینکه بخواهد یونان را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل و زندگی انتخاب کند بایستی بداند که دوره های آموزشی در دانشگاهی دولتی این کشور به زبان یونانی تدریس می شود و فقط در صورتی می توانید به زبان انگلیسی در یونان ادامه تحصیل دهید که از دانشگاه ها خصوصی در یونان پذیرش بگیرید.فرد دانشجو برای تحصیل در دانشگاه ها یونان بایستی یک مدرک زبان معتبر مانند آیتلس و یا تافل ارائه دهد. فرد دانشجو می تواند پس از پایان تحصیل خود در یونان به مدت 6 ماه حضور داشته باشد کار پیدا کند، پس از پیدا کردن شغل مورد نظر فرد می تواند اقامت خود به مدت 5سال تمدید کند.در کشور با اینکه شرایط اقتصادی می توان گفت نامساعد است اما همچنان بسیاری از دانشگاه ها بورسیه ها متنوعی ارائه می دهند،که برای اطلاعات دقیق تر در مورد این بورسیه ها بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.هزینه تحصیل با توجه به مقطع و دانشگاه در یونان متفاوت است، اما به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 5 الی 10 هزار یورو،هزینه تحصیلئر مقطع ارشد حدود 5 الی 20 هزار یورو و تحصیل در مقطع دکترا حدود 1 الی 5 هزار یورو می باشد.

نحوه سرمایه گذارای در یونان

برای اینکه بخواهیم یک مقصد ایده آل و مناسب جهت سرمایه گذاری در نظر بگیرید بایستی خیلی از موراد را قبل از این تصمیم مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم ترین موارد که بایستی قبل سرمایه کذاری در یک کشور دیگر به آن توجه داشت نرخ مصادره اموال است زیرا بسیاری از کشور ها نسبت به سرمایه و اموال سرمایه گذار خارجی بی اهیمت هستند و اقدام به مصادره اموال سرمایه گذار خارجی می کنند. کشور یونان را می توان به عنوان یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری دانست زیرا نرخ مصادره اموال در این کشور در کمترین میزان خود قرار دارد. طبق آمار کشور یونان توانسته در سال های اخیر نرخ مصادره اموال را به میزان قابل توجه ای کاهش دهد و همین موضوع سبب آن شده تا کشور یونان به انتخاب امن و مناسب جهت سرمایه گذاری تبدیل گردد.شهروندان دیگر کشور می توانند با سرمایه گذاری در یونان تابیعت این کشور را نیز اخذ نمایند. در حقیقت به فردی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کرده ویزا طلای تعلق می گیرد، شما با اخذ این ویزا به عنوان یک سرمایه گذار خارجی اقامت 5 ساله این کشور اخذ می کنید که قابل تمدید نیز است.طبق قوانین وصف شده در مورد سرمایه گذاری و مهاجرت به یونان، شهروندان دیگر  کشور ها جهت اخذ اقامت یونان حداقل بایستی 250 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند.فرد سرماه گذار نیز می تواند ویزا همراه برای پدر،مادر،همسر و تمامی خانواده خود دریافت نماید. امروزه در یونان سرمایه به روش ها گوناگونی همچون خرید ملک و مستغلات،خرید آپارتمان و خرید ملاک های تجاری امکان پذیر است.

ازدواج با یک تبع یونانی

با توجه به قانون اتحادیه خانواده شما به عنوان فردی که با تبع یونانی ازدواج کرده و خود تبع کشور دیگری است میتوانید اقامت این کشور را اخذ نماید. فردی که تبع کشور یونان است پس از 3 ماه حضور شما در یونان میتواند برای اخذ اقامت شما به اداره امور مهاجرت جهت اخذ اقامت همسر غیر یونانی خود مراجعه کند.همسر وی در ابتدا مجوز اقامت مجوز اقامت 5 ساله می دهند و پس از سال رابط آن مدت زمان نیز این مجوز قابل تمدید است.یکی از شروط جهت تمدید اقامت یونان برای فرد غیر یونانی این است که زوجین بایستی در طی مدت برای زندگی در یونان حضور داشته باشند .در صورتی این موارد توسط زوجیت رعایت شود می توانند اقامت فرد غیز یونانی را تا 5 سال دیگر تمدید کنند.

پناهندگی به یونان

آیا واقع پناهدگی به یونان امکان پذیر است؟ این سوال خیلی از افرادی که برای مهاجرت به یونان، می خواهند از این طریق اقدام کنند. در حقیقت خیلی از این افراد به پناهندگی به کشور یونان از طریق خاک ترکیه فکر می کنند.اما قبل از بخواهیم بدانیم پناهندگی به یونان امکان پذیر است یا خیر بایستی بدانید که دولت یونان به افرادی که پناهنده می گویید که دنیال حمایت بین اللملی هستند و یا یک شخص بی تابعیت هستند علاوه بر آن بایستی در نظر گرفت پناهندگی همواره مشکلات خود را داشته ممکن است با خطرات جانی و مالی همراه باشد.کشور یونان فقط به افرادی اجازه پناهندگی می دهد که به دلایلی همچون عضویت در گروه سیاسی خاص،داشتن تمیلات جنسی نامتعارف و یا طرز تفکر سیاسی مخالف مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند که درخواست اکثریت آن ها نیز رد خواهد شد.شایان ذکر افرادی سود جو زیادی هستند که به واسطه پناهندگی افراد از خاک ترکیه،کلاهبرداری ها زیادی انجام می دهند.

لازم به ذکر تیم ریسا گروپ هیچ گونه خدماتی مربوط به پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب جهت افزایش آگاهی مخاطبین به مقاله افزوده شده است.

هزینه های زندگی و میزامن درآمد در یونان

یکی از مهم ترین مواردی که هر فرد بایستی قبل از مهاجرت بررسی کند، هزینه های زندگی روزمره در کشور مقصد است.اگر قصد مهجرت به یونان دارید بایستی بدانید هزینه ها زندگی در یونان در مقایسه با هزینه ها زندگی در ایران بسیار بیشتر است برای مثال هزینه صرف شام در یک رستوران متوسط در یونان حدود 35 یورو است.پس اگر از جمله افرادی هستید این فاکتور برای شما حائز اهمیت است می توانید گزینه های مناسب تری برای مهاجرت انتخاب کنید.هزینه سکونت از جمله موارد است که برای هر مهاجری بسیار حائز اهمیت است، می توان گفت در یونان هزینه اجاره منزل شخصی نسبت به ایران حدود 20 درصد کمتر است، به طور میانگین ماهیانه اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 500 الی 600 یورو است.یکی دیگر از مواردی که بایستی قبل از مهاجرت به آن توجه کنید میانگین درآمد در کشور مقصد زیرا شما از هر طریق اقدام به مهاجرت کنید جهت اخذ تابعیت نیازمند اشتغال هستید، به طور میانگین می توان گفت میزان درآمد ماهیانه حدود 700 الی 800 یورو است که میزان با توجه به موقعیت شغلی شما متفاوت است.

نحوه اخذ تابعیت یونان

مهم ترین هدف برای هر مهاجری دریافت پاسپورت کشور مقصد است و در نهایت اخذ تابعیت آن کشور است. در یونان شما بعد از 5 سال زندگی و اشتغال به صورت قانونی اجازه خذ اقامت دائم این کشور را دارید.و اگر فرد 7 سال پس از اخذ اقامت دائم در یونان بماند و زندگی به همراه کار ادامه دهند می توانند تابعیت این کشور را خذ نمایند.شرایط اخذ تابعیت یونان به صورت زیر است.

  1. سن متقاضی بایستی بیشتر از 18 سال باشد
  2. فرد نباید دارای سوابق کیفری و در طول اقامت خود هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشد
  3. حداقل دارای 12 سال اقامت قانونی و اشتغال در یونان باشد
  4. فرد بایستی دارای حداقل دانش کافی از زبان و فرهنگ کشور یونان باشد

اما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا موارد مهم در مورد مهاجرت به یونان برای شما عزیزان نشر بدهیم، هر چند عواملی مانند نرخ تورم و هزینه ها زندگی باعث می شود اشتیاق شما جهت انتخاب یونان برای مهاجرت کاهش یابد اما اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید تیم ریسا گروپ توانایی همراهی شما برای مهاجرت به این کشور باستانی و جذاب اروپایی دارد،جهت مطلع شدن از خدمات ما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف یونان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به یونان

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به یونان

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.