انتخاب صفحه
مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر

در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا موضوعاتی همچون نحوه اخذ تابعیت کشور قطر و روش های مهاجرت به قطر و دیگر موضوعات مهم حول محور این موضوع آشنا شوید.کشور قطر،کشوری است که در جنوب غربی آسیا که در شمال شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است و تنها با کشور عربستان سعودی مرز زمینی مشترک دارد و همچنین باکشور ایران، بحرین و امارات مرز آبی دارد. پایتخت این کشور، دوحه نام دارد و واحد پولی این کشور ریال قطر است و مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند. جمعیت این کشور بصورت تقریبی حدوداً 2.900.000 نفر هستند و ا دین رسمی مردم اسلام می باشد. آب و هوای آن بصورت بیابانی، شرجی  می باشد. اقتصاد قطر به صادرات نفت و گاز بستگی دارد و به همین دلیل، بعد از کشور روسیه و ایران، به عنوان سومین دارنده ذخایر گاز جهان محسوب می شود.در ادامه این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا روش های مهاجرت یه کشور قطر مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت به قطر

 

مهاجرت به روش کار

مهاجرت از طریق اخذ کار،یکی از محبوب­ترین روش های مهاجرت به کشور قطر می­باشد.­در حقیقت کشور قطر جزو کشور هایی می­باشد که در طی سال های اخیر مهاجران زیادی را به عنوان نیرو کار جذب کرده است.نمی توان به توجه به این موضوع احتیاج و نیاز کشور قطر را به نیروکار نادیده گرفت.شما برای اخذ اقمت کاری قطر بایستی در ابتدا یک پیشنهاد کاری داشته باشید که می­توایند با موسسه و یا کارفرما مورد نظردر شبکه های اجتماعی این ارتباط را برقرار کنید.نکته جالب اینجاست که کشور از کمتریم میزان بیکاری برخودار است و طی سال های اخیر جزو یکی از برترین کشور در خصوص مهاجرت کاری بوده است.ویزا های کاری کشور قطرانواع گوناگونی دارد که در قسمت زیر به برخی از آن­ها اشاره شده:

  • ویزا کاری مستقل (برای شغل‌های خانگی)
  • ویزا کاری مستقل (برای شغل‌های معمولی)
  • ویزا کاری با حمایت کارفرما

مهاجرت به روش تحصیل

تحصیل در حقیقت جزو بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ها در جهت اخذ اقامت کشور مقصد می­باشد. در اینکه کشور قطر نسبت به کشورهای اروپایی مانند نروژ و سوئد از سطح علمی کمتری برخوردار است شکی نیست، اما جالب است بدانید که کشور قطر سرمایه­گذاری‌های ویژه‌ای در خصوص افزایش امکانات آموزشی تا به امروز داشته است، حتی جالب است بدانید که این کشو در حال سرمایه­گذاری و تأسیس یک شهر آموزشی می­باشد. در این کشور بهترین و محبوب­ترین دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی از یک پردیس یا به‌نوعی نماینده برخوردار هستند. اما علاوه بر همه این موارد نباید از هزینه‌های بالای تحصیل و زندگی در این کشور چشم‌پوشی کرد، هرچند شما می­توانید با ارائه یک رزومه تحصیلی قوی به‌عنوان یک دانشجو نخبه از بورسیه‌های متنوع دانشگاه‌های مستقر در این کشور برخوردار شوید. برای ادامه تحصیل در کشور قطر، دانشجو موظف است یک نامه پذیرش از یک دانشگاه مستقر در این کشور اخذ نماید. سپس برای اخذ ویزا تحصیلی خود به همراه مدارک موردنیاز به کنسولگری کشور قطر در کشور مبدأ مراجعه کند.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

سرمایه­گذاری از جمله قانونی ترین روش ها در خصوص اخذ اقامت کشور مقصد می­باشد.با توجه به دستاورد های اقتصادی که کشور قطر در سال های اخیر توانسته به دست آورد،امروزه به یک گزینه جذاب برای تمامی سرمایه­گذاران در سرتاسر دنیا تبدیل شده است.حدودا 20 درصد از مبلغی که توسط سرمایه­گذاران خارجی به کشور قطر وارد شده در حوزه های صنعتی خرج شده است. سرمایه گذاری در کشور قطر از روش هایی همچون کارآفرینی،ثبت شرکت و خرید ملک امکان­پذیر است.در حال حاضر کشور قطر در حال تلاش برای خروج از وابستگی به درآمدزایی از طریق منابع انرژی است،به همین دلیل تمرکز ویژه­ای نسبت به سرمایه­گذاران و متقاضیان خرید ملک دارد.سرمایه­گذران با سرمایه اولیه حدود 200 هزار دلار می­توانند اقامت موقت قطر را اخذ نمایند و اقامت دائم قطر به سرمایه­گذارانی اهدا می­شود که مبلغ سرمایه اولیه آن ها بیشتر از 1 میلیون دلار باشد.خرید ملک نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری در قطر محبوب­تر می­باشد،برای مثال شما با ثبت شرکت در کشور قطر فقط می­توانید اقامت 2 ساله دریافت نمایید،هر چند این مدت زمان اعتبار قابل تمدید می­ باشد.

مهاجرت به روش ازدواج

ازدواج با یک فرد از شهروندان مقیم کشور مقصد،جزو یکی از روش هایی می­باشد که به اخذ اقامت کشور مقصد ختم خواهد شد.اما در حقیقت اخذ اقامت کشور قطر نسبت به دیگر کشور ها کمی پیچده است.در حقیقت فقط خانم ها می­تواند از این طریق اقامت کشور قطر را اخذ نمایند،این به معناست که شوهر یک زن قطری نمی­تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام نماید.به همین خاطر کشور قطر،کشور چندان مناسبی برای  اخذ اقامت از طریق ازدواج نمی­باشد.حداقل مدت زمان زندگی مشترک در جهت اخذ تابعیت کشور قطر حداقل 3 سال می­باشد.

مهاجرت به روش تولد

قطر از مجموعه کشور هایی است که در این خصوص از قانون خون تبعیت می­کند.با توج به این قانون­،فرزند متولد شده در این کشور برای اخذ تابعیت کشور قطر بایستی یکی از والیدن وی یا هر دو آن ها تابعیت کشور قطر را داشته باشند.در صورتی که تابعیت والدین فرزند مشخص نباشد دولت این کشور برای تابعیت وی  تصمیم می­گیرد.

هزینه زندگی در کشور قطر

از جمله مواردی که بایستی هر فرد قبل از مهاجرت مورد بررسی قرار دهد،هزینه های زندگی در کشور مقصد می­باشد.همان طور که اشاره کردیم هزینه های زندگی در کشور قطر تقریبا بالاست،هر چند میزان خرج هر کس وابسطه به موارد زیادی همچون سبک زندگی  و منطقه زندگی او است.میانگین هزینه های زندگی برای یک فرد با در نظر گرفتن اجاره آپارتمان(خارج از مرکز شهر)ماهیانه حدود 8 هزار درهم می­باشد،این مبلغ معادل 2200 دلار آمریکا می­ باشد.

اخذ پاسپورت قطر

پاسپورت کشور قطر نسبت به کشورهای دیگر آسیا غربی از اعتبار بالایی برخوردار است و با توجه به رنکینگ بین المللی کشورها، قطر در رتبه 42 قرار گرفته است و به این معناست که شما با استفاده از پاسپورت این کشور می توانید به 84 کشور جهان بدون ویزا و اقامت سفر کنید. برای این که فرد بتواند پاسپورت این کشور را دریافت کند باید بمدت 10 سال در این کشور زندگی کند و قوانین و مقررات کشور را رعایت کند و با زبان و فرهنگ مردم آشنا شده و همچنین وضع مالی مناسب برای تامین هزینه های خانواده را داشته باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را به راحتی و بدون مشکل را داشته باشند. اگر از جمله افرادی هتسید که قصد مهاجرت به کشور قطر را دارید با تماس بگیرید تا بهترین روش را با توجه به شرایطتان در اختبار شما بگذاریم.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور قطر بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به قطر

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.