انتخاب صفحه
مهاجرت-به-فنلاند

سرمایه‌گذاری در فنلاند

فنلاند؛ کشوری واقع در شمال اروپا است كه از غرب با سوئد، از شرق با روسیه و از شمال با نروژ مرز مشترک دارد. فنلاند در سال ۱۹۵۵ به سازمان ملل متحد پیوست و سیاست بی‌طرفی را اتخاذ کرد. فنلاند در سال ۱۹۹۴ به مشارکت ناتو برای صلح، در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا و در سال ۱۹۹۷ به شورای مشارکت یورو آتلانتیک پیوست. فنلاند همیشه در رتبه بالایی در بین کشورهایی با بهترین استانداردهای زندگی قرار داشته و به عنوان یکی از شادترین کشورهای دنیا شناخته شده است.

همانطور که می‌دانید اخذ پاسپورت و شهروندی دوم، می‌تواند مزایایی همچون آموزش رایگان برای فرزندان، سفر بدون ویزا و موارد دیگر را به ارمغان آورد. بسیاری از افراد به دلایل شخصی مختلف به دنبال پناهگاهی امن در خارج از کشور خود هستند. سرمایه‌گذاری یکی از راه‌هایی است که می‌تواند این مسیر را هموارتر کند.

برای مطالعه بیشتر درباره شرایط اخذ شهروندی کشور فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در فنلاند

فنلاند برای بسیاری از سرمایه‌گذاران که به دنبال نقل مکان به کشوری متفاوت و تنوع بخشیدن به زندگی خود هستند، کشوری جذاب به شمار می‌رود. این کشور استاندارد زندگی بالایی دارد، نیروی کار ماهر دارد و از اکثر مشکلات سیاسی به دور است. با این حال، مهاجرت تجاری به کشور فنلاند، چندان آسان نیست.

فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا است. اين كشور دارای یکی از بالاترین رتبه‌های ملی از نظر درآمد سرانه، کیفیت آموزش و زندگی و رقابت اقتصادی در جهان است که این کشور را به گزینه‌ای عالی برای سرمایه‌گذاران بالقوه تبدیل کرده است.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در فنلاند

متاسفانه کشور فنلاند گزینه‌های زیادی را به سرمایه‌گذارانی که قصد اخذ اقامت دارند، ارائه نمی‌دهد و هیچ برنامه‌ای برای ارائه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه یا املاک وجود ندارد. درواقع فنلاند به سختی افراد را می‌پذیرد.

در عوض این کشور فرصتی برای کارآفرینان که به دنبال اخذ اقامت فنلاند هستند ارائه می‌دهد. متقاضیان تایید شده مجوز اقامت ۴ ساله دریافت می‌کنند. پس از ۴ سال می‌توانند برای اقامت دائم فنلاند اقدام کنند.

اگر قصد دارید برای کارآفرین شدن به فنلاند نقل مکان کنید، با ثبت درخواست برای دریافت اجازه اقامت، اقدام کنید. قبل از صدور مجوز، کارآفرینان معمولاً باید کسب و کار خود را توسط اداره ثبت فنلاند، ثبت کنند. کارآفرینان باید قبل از ارائه درخواست مجوز اقامت، تاییدیه را دریافت کنند، در غیر این صورت درخواست اقامت موقت رد خواهد شد.

پس از ۵ سال اقامت دائم، می‌توانید برای دریافت تابعیت فنلاند درخواست دهید. افراد فقط در صورتی باید درخواست خود را ارسال کنند که در بیشتر ایام سال در فنلاند اقامت داشته باشند.

فنلاند به افراد زیر اجازه ورود می‌دهد:

 • صاحبین مشاغل فردی
 • کارآفرینان استارتاپی
 • شریک در یک مشارکت عمومی
 • شریک عمومی در یک مشارکت محدود
 • عضو تعاونی که مسئولیت نامحدود در جهت سرمایه‌گذاری مجدد دارد.
 • سهام‌داران در نقش‌های مدیریتی یک شرکت با مسئولیت محدود (عضو هیئت مدیره یا مدیر عامل)
 • افرادی که در یک موقعیت مدیریتی فعالیت می‌کنند. با فرض اینکه حداقل ۳۰ درصد از سرمایه شرکت را در اختیار دارند.
 • افراد در پست‌های مدیریتی با داشتن اختیاراتی که به آنها تا ۳۰ درصد از سهام شرکت حق رای می‌دهد.

شرایط سرمایه‌گذار:

 • حداقل سرمایه‌گذاری باید ۲۵۰ هزار یورو باشد.
 • سرمایه‌گذار باید حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار باید تحصیلات کارشناسی ارشد یا بالاتر داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار باید در بازه سنی ۲۱ تا ۶۰ سال باشد.
 • نباید دارای سابقه کیفری باشد.
 • نباید از بیماری جدی رنج ببرد.

اکثر درخواست‌ها در عرض ۸ تا ۱۲ ماه بررسی می‌شوند. ابتدا اقامت یک ساله ارائه می‌شود که قابلیت تمدید نیز دارد.  در صورت تسلط به زبان فنلاندی و رعایت سایر معیارهای مورد نیاز، پس از ۴ سال اقامت، می‌توان برای دریافت گذرنامه درخواست داد که به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ ماه زمان می‌برد تا صادر شود.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از درخواست باید یک صورت حساب بانکی به مبلغ حداقل ۱۰۸۰۰ یورو برای هر متقاضی نشان دهید.

استانداردهای سرمایه‌گذاری در فنلاند  مسائل مربوط به امنیت

کشور فنلاند در طول سال‌های اخیر با رشد اقتصادی رو به رو بوده و شاهد نرخ تورمی پایین بوده است. همین مسئله باعث شده تا سرمایه‌گذاری در این کشور، ایمن و مطمئن باشد. سرمایه‌گذاران می‌توانند ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت خود را داشته باشند.

لازم به ذکر است که نرخ مصادره اموال در این کشور آمار بسیار مناسبی دارد و با نرخ بسیار کمی مواجه است.

شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری در فنلاند

نرخ تورم در این کشور زیر ۳ درصد است. این کشور در رتبه دوازدهم برای تولید ناخالص داخلی ایستاده است.

سرمایه‌گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک

در فنلاند هیچ مانعی برای خرید املاک و مستغلات برای خارجیان وجود ندارد؛ اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات این کشور نمی‌تواند منجر به اخذ اقامت و پاسپورت این کشور شود.

نکته‌ای که باید بدانید این است که اکثر ملک‌های کشور فنلاند برای دولت و شهرداری است. در نتیجه گزینه‌های محدودی برای خرید موجود است.

سرمایه‌گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

اولین و مهم‌ترین نکته ارائه بیزینس پلن است؛ شما باید به مقامات، این اطمینان را بدهید که کسب و کار شما برای کشور آنها سود به همراه خواهد داشت.

متقاضی باید از سطح درآمد کافی برای خرید یک تجارت آماده یا راه‌اندازی شرکت خود برخوردار باشد.

پیش از هر کاری باید در بانک‌های فنلاند حساب باز کنید که به دلیل قوانین این کشور، معمولاً وقت‌گیر است. پس از باز کردن حساب بانکی، اگر شرکت با مسئولیت محدود خصوصی است باید سرمایه‌ای حدود ۲۵۰۰ یورو به حساب واریز شود. برای ثبت شرکت عمومی با مسئولیت محدود باید حداقل ۸۰ هزار یورو واریز کنید.

پس از باز کردن حساب بانکی، شرکت می‌تواند ثبت شود و متقاضی شناسه تجاری دریافت کند.

اطلاعاتی نظیر محل سکونت لازم است. عضو هیئت مدیره باید در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند. همچنین اطلاعات تماس، محل اقامت و کپی گذرنامه شخصی که حساب بانکی را دارد، لازم است.

شما می‌توانید برای درخواست اجازه اقامت برای یک کارآفرین با خرید کسب و کار آماده نیز درخواست دهید. این بهترین گزینه برای مهاجرت تجاری است زیرا می‌توانید شرکتی را خریداری کنید که مدتی است فعالیت داشته و تمام دارایی‌های شرکت از جمله مشتریان، کارمندان و قراردادها را به دست آورید.

سرمایه‌گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

اگر به عنوان یک‌ کارآفرین، قصد ورود به فنلاند را دارید، باید قبل از هر کاری اجازه اقامت خود را اخذ نمایید.

کارآفرینان باید تجارت خود را در اداره ثبت و اختراعات فنلاند ثبت کنند. کارآفرینان نوپا قبل از درخواست اقامت، باید از کشور فنلاند بر اساس طرح خود تاییدیه دریافت کنند.

شرکت باید ثابت کند که درآمد کافی برای پرداخت دستمزد، مالیات و هزینه‌های شرکت را دارد. علاوه بر این، شما باید یک فرد مقیم اتحادیه اروپا را در هیئت مدیره خود داشته باشید. یکی دیگر از شرط‌های اصلی؛ اقامت حداقل ۶ ماه از سال در فنلاند است.

پس از ثبت کسب و کار خود باید تمام مدارک را جمع‌آوری کرده و برای اجازه اقامت فنلاند درخواست دهید. اولین اجازه اقامت برای مدت یک سال اعطا می‌شود. پس از آن لازم است که برای تمدید اقامت خود درخواست دهید.

پس از ۴ سال زندگی در فنلاند، در صورت برآورده شدن تمام شرایط، این امکان را دارید که برای دریافت اجازه اقامت دائم یا اخذ شهروندی فنلاند درخواست دهید.

مزایای سرمایه‌گذاری در فنلاند

 • خانواده متقاضی می‌توانند همراه او باشند
 • کشور فنلاند در صورت اخذ اقامت، کمک هزینه زندگی به هر کدام از اعضای خانواده ارائه می‌کند
 • آموزش رایگان
 • خدمات بهداشتی درمانی باکیفیت و رایگان
 • امکان سفر بدون ویزا به ۱۲۷ کشور جهان
 • از شادترین کشورهای جهان

معایب سرمایه‌گذاری در فنلاند

 • کشور فنلاند با  بروکراسی پیچیده اداری که دارد باعث شده تا راه‌اندازی کسب و کار در این کشور بسیار طولانی‌تر از سایر کشورها باشد
 • قوانین سخت اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

سخن نهایی

هدف ما ارائه اطلاعات است، بنابراین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. اگر به کمک حرفه‌ای نیاز دارید، به ما اطلاع دهید و ما شما را به سمت یک متخصص مورد اعتماد در منطقه خود راهنمایی خواهیم کرد.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به فنلاند

 

مطالب مرتبط

اقامت سوئد با ثبت شرکت

اقامت سوئد با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت...

ادامه مطلب
شغل حسابداری در سوئد

شغل حسابداری در سوئد

بعضی از مشاغل به دلیل ماهیت بین المللی که دارند، در اکثر کشورهای جهان به خصوص در کشورهایی که از رونق اقتصادی خوبی برخوردارند، بازار کار بسیار مناسبی دارند. یکی از این رشته ها رشته حسابداری است که از پرکاربرد ترین و پرمتقاضی ترین رشته ها در سراسر جهان است؛ به همین دلیل...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
اقامت با مدرک وکالت در سوئد

اقامت با مدرک وکالت در سوئد

متاسفانه امکان انجام کار وکالت و یا مشاوره حقوقی در سوئد، به عنوان یک وکیل ایرانی وجود ندارد، اما تنها راه برای انجام کار وکالت و گرفتن اقامت کاری، ثبت شرکت در سوئد و کار بر روی پرونده‌های ایرانیان مقیم سوئد است؛ به این نحو که شما با شرکت‌های سوئدی قرارداد کاری بسته و...

ادامه مطلب
ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است. لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.