انتخاب صفحه
مهاجرت-به-انگلستان

مهاجرت به انگلستان

پادشاهی بزرگ بریتانیا یا بریتانیای کبیر از چهار کشور مختلف تشکیل شده که بزرگترین و مهم‌ترین آن‌ها انگلستان یا انگلیس است. این کشور که با سیاست پادشاهی مشروطه و پارلمان اداره می‌شود، از شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار مناسبی برخوردار است؛ به‌همین علت مهاجرت به انگلستان رویای بسیاری از مردم کشورهای آسیایی و کمتر توسعه‌یافته است. برای مهاجرت موفق، لازم است نحوه مهاجرت به این کشور و جزئیات مربوط به آن را کاملا بدانید و با اطلاعات کافی، بهترین راه مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

اگر به گرفتن ویزای انگلستان و مهاجرت به این کشور فکر می‌کنید، تا پایان این مطلب همراه ما بمانید.

دلیل مهاجرت به انگلستان

انسان‌ها معمولا برای دسترسی به شرایط یک زندگی بهتر، رفاه و آسایش بیشتر به مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر تن می‌دهند. برای کسانی که در جستجوی این هدف هستند، سرزمین‌های متنوعی نیز وجود دارند که انتخاب از بین آن‌ها کار آسانی نیست.

یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی این افراد، مهاجرت به انگلستان و به‌دست آوردن اقامت دائم یا موقت این کشور است.
اما این کشور اروپایی چه شرایطی دارد که توانسته است آمار مهاجران بالایی داشته باشد و بسیاری از افراد برای گرفتن حق اقامت در آن با یکدیگر رقابت کنند؟

وقتی در یک سرزمین، امنیت سیاسی وجود داشته باشد، آرامش ساکنان آن نیز بیشتر است و آن‌ها می‌توانند در سایه این امنیت با خیالی آسوده به خواسته‌ها و رویاهای خود برسند. انگلیس از نظر سیاسی جزو قدرتمندترین کشورهای جهان است و ساکنان آن بعد از اتمام جنگ جهانی دوم، در آسودگی و بدون ترس از جنگ روزگار خود را می‌گذرانند.

از طرفی وضعیت اقتصادی و توسعه این کشور نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد و بیشتر شهروندان آن از دغدغه‌های مالی فارغ هستند. کودکان بزرگ شده در این کشور می‌توانند با خیال راحت استعداد و رویاهای‌شان را دنبال کنند و به اهداف خود برسند.

همچنین فرهنگ غنی مردم انگلیس و اهمیت تحصیل و علم در این کشور در کنار آب‌وهوایی معتدل با طبیعتی زیبا، آن را به بهشتی برای مردم کشورهای توسعه نیافته یا کمترتوسعه‌یافته تبدیل کرده است. نرخ پایین بیکاری، تورم مهارشده و کیفیت بالای زندگی از جمله دیگر انگیزه‌های اصلی هر مهاجری هستند تا تلاش خود را صرف گرفتن اقامت انگلستان کند.

مزایای مهاجرت به انگلستان

دلایلی که در بخش قبل ذکر کردیم، همه جزو مزایای مهاجرت به کشور انگلستان بودند، اما هر کدام از این دلایل خود شامل موارد جزئی‌تری می‌شوند که در فهرست زیر توضیح داده‌ایم:

 • تحصیل در مدارس این کشور با استاندارهای بالای جهانی برای دانش‌آموزان زیر 18 سال رایگان است.
 • در این کشور دانشگاه‌های مختلفی با سطح جهانی بسیار بالا وجود دارند که فارغ‌التحصیل شدن از آن‌ها یک امتیاز بزرگ برای موفقیت شغلی در آینده به‌حساب می‌آید.
 • خدمات پزشکی در انگلستان برای دارندگان بیمه درمانی رایگان است.
 • برای کسانی که به زندگی مدرن علاقه دارند، در این کشور شرایط بسیار مناسبی فراهم شده است.
 • عاشقان زندگی در محیط‌های روستایی ولی با امکانات مناسب نیز می‌توانند در انگلستان به خواسته خود برسند.
 • امید به زندگی در بین مردم انگلیس بالا است.
 • در انگلستان تفریحات و سرگرمی‌های متنوعی برای اقشار مختلف جامعه وجود دارد.
 • انگلستان یک جزیره است، به‌همین دلیل ساکنان آن می‌توانند از مزایای زندگی در کنار دریا نیز بهره‌مند شوند.
 • این کشور در زمینه فناوری و دستاوردهای علمی بسیار پیشرو است.
 • انگلستان جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوانی دارد.
 • این کشور از نظر مسافتی و جغرافیایی در مقایسه با کشورهای قاره آمریکا و استرالیا به ایران نزدیک‌تر بوده و رفت‌وآمد به آن آسان‌تر است.

هزینه زندگی در انگلستان

در مورد هزینه‌های زندگی در انگلستان هم باید بگوییم این هزینه در مقایسه با اکثر کشورهای مهم اروپایی بیشتر است. اما هرچه مناطق شمالی‌تر این کشور را برای زندگی انتخاب کنید، این هزینه کمتر خواهد شد.

براساس گزارش بنیاد Joseph Rowntree Foundation (JRF) یک فرد مجرد در بریتانیا باید سالیانه حداقل 13400 پوند یا هفته‌ای حداقل 157 پوند درآمد داشته باشد تا بتواند براساس حداقل استانداردهای زندگی، امورات خود را بگذراند.

روش‌های مهاجرت

متقاضیان مهاجرت به انگلستان می‌توانند از روش‌های مختلفی برای هدف خود اقدام کنند که هرکدام از این روش‌ها می‌تواند برای برخی افراد مناسب‌تر باشد. راه‌های مطمئن و متعدد اخذ اقامت این کشور را در بخش‌های زیر توضیح داده‌ایم:

1. ویزای تحصیلی

از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلستان می‌توانیم به گرفتن انواع ویزای تحصیلی اشاره کنیم. این نوع مجوز نیز برای همه افراد با هر شرایطی یکسان نیست و چهار مورد زیر را در بر می‌گیرد:

دانش آموزی

دانش‌آموزان 4 تا 17 ساله‌ای که از شرایط مالی مناسبی برای پرداخت شهریه کالج و مدرسه برخوردار هستند، می‌توانند از طریق درخواست برای گرفتن ویزای تحصیلی دانش‌آموزی، تا پایان دوران مدرسه خود در این کشور بمانند.

کودکان و نوجوانانی که این نوع ویزای تحصیلی را دریافت می‌کنند، می‌توانند یکی از اعضای خانواده خود را نیز به‌عنوان قیم به‌همراه داشته باشند. این کودکان معمولا پس از اتمام دوره تحصیل خود از روش‌های مختلفی می‌توانند برای تمدید اقامت خود یا گرفتن شهروندی انگلیس اقدام کنند.

دانشجویی

دانش‌آموزان با تمام شدن دوره تحصیلشان می‌توانند با به‌دست آوردن فاند تحصیلی یا پذیرش از سوی یک دانشگاه انگلیسی، مقیم این کشور شوند. همچنین بسیاری از دانشجویان پس از پایان دوره کارشناسی و برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری به کشور انگلستان مهاجرت کنند.

بسیاری از دانشگاه‌های انگلیس در صدر جداول رتبه‌بندی جهانی قرار دارند و تحصیل در آن‌ها تاثیر بسیار مثبتی بر آینده شغلی و زندگی دانشجویان می‌گذارد. به‌همین سبب است که در آمار مهاجرت به این کشور، درخواست ویزای تحصیلی برای دانشجویان در ردیف اول قرار گرفته است.

کوتاه مدت

این نوع ویزا با دو مورد معرفی شده در بالا اندکی متفاوت بوده و مدت انقضای آن معمولا از 6 تا 11 ماه است. ویزای کوتاه مدت تحصیلی ویژه دانش‌آموزان یا دانشجویان خاصی است که برای گذراندن یک دوره کوتاه تحصیلی، علمی یا زبان باید در انگلستان حضور داشته باشند.

جالب است بدانید که ویزای کوتاه مدت تحصیلی قابل تمدید نیست و اگر دارندگان آن بعد از انقضای تاریخ ویزا قصد داشته باشند در این کشور زندگی کنند، باید روش‌های دیگری را برای گرفتن ویزای انگلستان در پیش بگیرند.

نخبگان

هر کدام از ویزاهای انگلیس یک عنوان ویژه دارند و درجه‌بندی آن‌ها با یک عدد مشخص است. ویزای درجه یک یا تایر 1 (Tier 1) به نخبگان و افرادی با استعدادهای درخشان تعلق دارد و در هر سال از کل دنیا تنها به 500 نفر تعلق می‌گیرد.

2. ویزای کاری

از جمله سایر روش‌های مهاجرت به انگلستان اقدام برای اخذ ویزای کاری این کشور است. اما مجوز کار برای دریافت اقامت انگلستان تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که از تخصص و مهارت خاصی برخوردار باشند. کسانی که با داشتن یک نوع هنر، مهارت و تخصص، متقاضی مهاجرت به انگلستان هستند دو گزینه زیر را پیش رو دارند:

تایر 2

گرفتن Tier2 نیازمند ارسال درخواست به یک کارفرما یا شرکت انگلیسی و پذیرش کاربر از سوی او است. به‌عبارت دیگر افراد متخصص در این روش مهاجرتی نمی‌توانند به‌تنهایی برای گرفتن ویزا اقدام کنند و باید زمان درخواست ویزا، دعوتنامه کارفرما را به‌عنوان مدرک موثقی برای اشتغال به کار در این کشور و به‌دست آوردن اقامت 5 ساله آن، ارائه دهند.

تایر 5

گزینه دوم برای گرفتن ویزای کاری انگلستان و مهاجرت به آن، درخواست نوع Tier5 است. اگر سفارتخانه بریتانیا با این ویزا موافقت کند، فرد متخصص می‌تواند به ‌مدت 6 ماه به انگلیس سفر کند و در زمان مشخص شده، نظر کارفرمایان یا شرکت‌های مختلف را برای کار کردن زیر نظر آن‌ها جلب کند.

البته بهتر است بدانید شهروندانی که تنها تابعیت ایران را دارند، هنوز نمی‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند و برای درخواست آن با محدودیت‌هایی مواجه هستند.

3. ویزای سرمایه‌گذاری

سومین نوع از روش‌های مهاجرت به انگلستان، دریافت ویزای سرمایه ‌گذاری است که خود چند راه و گزینه مختلف دارد. برای کسانی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند، درخواست اقامت از طریق ویزای سرمایه ‌گذاری بهترین انتخاب است که به مهارت یا لزوم اشتغال به تحصیل نیاز ندارد. گزینه‌های مختلف ویزای سرمایه ‌گذاری کشور انگلستان به‌شرح زیر هستند:

خرید ملک

راحت‌ترین اما یکی از گران‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزای سرمایه ‌گذاری انگلستان، خرید ملک در این کشور است. علی‌رغم هزینه بالایی که افراد باید برای این روش در نظر بگیرند، امکان دریافت اقامت برای همه اعضای خانواده آن‌ها، از مزیت‌های مهم این روش است. هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق این روش عدد و رقم مشخصی نداشته و به قیمت ملک در نواحی مختلف این کشور و نوع آن بستگی دارد.

ثبت شرکت

یکی دیگر از انتخاب‌های سرمایه‌داران برای مهاجرت به انگلستان، ثبت یک شرکت و فعالیت به‌صورت حضوری یا آنلاین در آن کشور است. طرحی که متقاضیان برای ثبت شرکت ارائه می‌دهند، باید به‌حدی خلاقیت و جذابیت لازم را داشته باشد که نظر مسئولان انگلیسی را جلب کند.

هزینه لازم برای این نوع ویزا بستگی به نوع شرکتی دارد که متقاضی مهاجرت تصمیم به ثبت آن گرفته است. این میزان برای شرکت‌های استارتاپی معمولا کمتر از مبلغ مورد نیاز برای ثبت یک شعبه از شرکت خارجی در انگلیس است.

خرید سهام

از بهترین و کم‌ هزینه‌ترین گزینه‌های ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان می‌توانیم به خرید سهام از یک شرکت بریتانیایی اشاره کنیم. مقدار سرمایه مورد نیاز در این روش حداقل 50 هزار پوند است که در مقایسه با سایر انتخاب‌ها مبلغ کمتری است.

کارآفرینی

کارآفرینی تنها به‌ معنی ثبت شرکت و انجام فعالیت‌هایی از این دست نیست. بلکه کسانی که بین 100 هزار تا 200 هزار پوند سرمایه دارند، می‌توانند با راه‌اندازی یک فعالیت تجاری و استخدام حداقل دو شهروند انگلیسی، اقامت این کشور را اخذ کنند.

4. ویزای ازدواج

از دیگر روش‌های مهاجرت به انگلستان، اقدام از راه دریافت ویزای ازدواج است. این گزینه در مقایسه با سایر روش‌ها با سختی کمتری مواجه است و به داشتن پول، تحصیل یا مهارت نیازی ندارد. در این روش فرد متقاضی باید اثبات کند که همسر فردی با تابعیت انگلیسی است و ازدواج آن‌ها از نظر قانونی نیز مشکلی ندارد.

ویزای ازدواج تا 33 ماه مهلت انقضا دارد و اگر فرد پس از این مدت هنوز با همسر خود در یک ازدواج قانونی باشد می‌تواند دوباره آن را تمدید کند.

5. پناهندگی

کسانی که نتوانند یا نخواهند به ‌واسطه یکی از روش‌های قانونی معرفی شده در بالا به انگلستان مهاجرت کنند، می‌توانند اقامت این کشور را از راه درخواست پناهندگی به‌دست آورند. این روش معمولا با خطرات مختلفی روبرو است، به‌همین دلیل مشاوران مهاجرتی به‌هیچ عنوان آن را به متقاضیان توصیه نمی‌کنند.

کسانی که پس از رسیدن به خاک کشور انگلستان درخواست پناهندگی می‌دهند، باید از طریق وکلای خود به دادگاه ثابت کنند که در کشورشان در شرایط سیاسی، اقتصادی یا اجتماعی بسیار نامناسبی بوده‌اند.

باید توجه کنید اگر قصد انجام این کار را دارید، گاهی دریافت پناهندگی با محدودیت‌هایی مانند ممنوع‌‌الورود شدن به کشور مبدا یا حتی زندانی شدن مهاجر همراه است.

دریافت شهروندی انگلستان

کسانی که به یکی از روش‌های بالا، تولد در خاک انگستان یا تولد از یک یا دو والد با تابعیت انگلیسی اقامت دائم بریتانیا را گرفته‌اند، پس از گذشت زمان مشخصی که معمولا 5 سال به‌طول می‌انجامد، می‌توانند شهروندی این سرزمین را نیز به‌دست آورند.

البته تنها سپری کردن دوره زمانی مشخص‌شده شرط دریافت شهروندی این کشور نیست، بلکه باید سابقه حضور و زندگی فرد در انگلیس نشان دهد که وجود او برای سایر شهروندان و دولت خطری به‌حساب نمی‌آید.

مهاجران این کشور پس از دریافت حق شهروندی، از مزایایی مانند گرفتن پاسپورت انگلیسی و سفر به بسیاری از کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا، برخوردار خواهند شد.

سخن نهایی

انگلستان تاریخچه‌ای طولانی از نظر پذیرش مهاجر دارد که این موضوع در تنوع جمعیت این کشور تاثیر گذاشته است. به‌ویژه گواه این ادعا را باید در نژاد مردم شهرهای مهم انگلستان مانند لندن و منچستر دید. به عبارت دیگر مهاجران پس از مهاجرت به این کشور، در کنار خود انگلیسی‌ها، با شهروندان سایر کشورها که کشور خود را برای زندگی در آن‌جا ترک کرده‌اند هم زندگی می‌کنند و تجربه‌ها و احساسات مشابهی را دارند.

انگلستان بزرگترین کشور پادشاهی بریتانیا است و به ‌علت داشتن شرایط مساعد برای زندگی، هر ساله از تعداد بالایی مهاجر قانونی و غیرقانونی پذیرایی می‌کند. مهاجرت به انگلستان، دریافت اقامت آن، گرفتن حق کار و در نهایت به‌دست آوردن شهروندی این کشور به‌روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که ما در این مطلب همه آن‌ها را با جزئیاتشان معرفی و بررسی کردیم.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف انگلستان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به انگلستان

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به انگلستان

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.