انتخاب صفحه
تحصیل-در-دانمارک-1

تحصیل در دانمارک

دانمارک یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی بین‌المللی در اروپا است که به دلیل هزینه‌های پایین تحصیل، مدارک باکیفیت بالا و روش‌های آموزشی نوآورانه مشهور است. دانشجویان بین‌المللی نیز دانمارک را به دلیل استاندارد بالای زندگی و تنوع زیاد رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاه‌های دانمارک انتخاب می‌کنند. سالانه بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در سراسر جهان تصمیم به تحصیل در خارج از کشور در دانمارک می‌گیرند.

جمعیت دانمارک باتوجه‌به آمار وب‌سایت theglobaleconomy برابر با ۵٫۸۶ میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر کپنهاک است و واحد پول این کشور کرون (DKK) نامیده می‌شود. 1 کرون به ۱۰۰ øre تقسیم می‌شود. 1 یورو تقریباً ۷٫۵ کرون و ۱ دلار آمریکا تقریباً ۶٫۵ کرون است. از لحاظ آمارهای اقتصادی نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۱ معادل ۴٫۶۹ درصد و نرخ تورم آن ۱٫۹ درصد بوده است. همچنین شاخص شادمانی در دانمارک ۷٫۶۴ نسبت به میانگین ۵ می‌باشد.

 

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در دانمارک

قدمت سیستم آموزش عالی دانمارک به بیش از ۵۰۰ سال می‌رسد؛ بنابراین جای تعجب نیست که دانشگاه‌های آن در طیف وسیعی از اختراعات و پیشرفت‌های علمی، دست داشته‌اند.

سیستم آموزش عالی در دانمارک از چهار نوع مؤسسه تشکیل شده است که مدارک مختلفی را ارائه می‌دهند. همه آنها کاملاً معتبر هستند، اما همه آنها دکترا ارائه نمی‌دهند.

سیستم آموزش عالی دانمارک به صورت زیر می‌باشد:

آکادمی‌های بازرگانی برنامه‌های دوره‌ای کوتاه را برای ۱٫۵ تا ۲٫۵ سال تحصیل ارائه می‌دهند.

کالج‌های دانشگاهی – اینها دوره‌های حرفه‌ای آکادمی هستند که در آکادمی‌های آموزش عالی حرفه‌ای ارائه می‌شوند.

دانشگاه‌ها – ارائه برنامه‌های دوره طولانی، دوره اول کارشناسی، دوره دوم کارشناسی ارشد و دوره سوم دوره دکتری

مؤسسات سطح دانشگاه برای آموزش در هنر – اینها همچنین برنامه‌های دوره طولانی در معماری، طراحی، فیلم، هنرهای زیبا، موسیقی و هنرهای نمایشی ارائه می‌دهند.

 

چگونه اپلای کنیم؟

۱. دانشگاه را انتخاب کنید.

اکنون که تصمیم به تحصیل در دانمارک گرفته‌اید، زمان انتخاب دانشگاه و رشته است. 5 دانشگاه دانمارک در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2022 جزو 400 دانشگاه برتر قرار گرفته‌اند و دانشگاه کپنهاگ در درجه اول قرار دارد که رتبه آن ۷۹ است.

سایر دانشگاه‌های برجسته در دانمارک عبارت‌اند از: دانشگاه فنی دانمارک، دانشگاه آرهوس، دانشگاه آلبورگ و دانشگاه جنوب دانمارک.

۲. درباره هزینه‌های شهریه زندگی دانشجویی در دانمارک تحقیق کنید. در قسمت هزینه‌های تحصیل و زندگی در دانمارک این موضوعات مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

۳. بورسیه‌ها و کمک‌های مالی دانشگاه را مدنظر قرار دهید.

راه‌های مختلفی برای تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی در دانمارک وجود دارد. نگاهی دقیق‌تر به این موضوع در بخش تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی ارائه گردیده است.

۴. بررسی ویزا و اجازه اقامت برای دانمارک

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می‌توانند به مدت ۳ ماه بدون مجوز در دانمارک بمانند. پس از آن، آنها باید برای گواهی ثبت درخواست کنند. مدرک موردنظر در یک هفته منتشر می‌شود و رایگان است.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در دانمارک نیاز به اجازه اقامت دارند. مدت‌زمان پردازش حدود ۲ ماه طول می‌کشد و شما باید مبلغ ۲۵۵ یورو را پرداخت کنید. اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و مجوزهای اقامت، در ادامه این مقاله ارائه گردیده است.

 

شرایط لازم برای پذیرش در دوره‌های تحصیلی به زبان دانمارکی

اگر می‌توانید به زبان دانمارکی تحصیل کنید، می‌توانید دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی که به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند را در www.ug.dk بیابید.

برای پذیرش در این برنامه‌ها باید با شرکت در آزمونی به نام «دانمارکی به‌عنوان یک زبان خارجی» («Studieprøven i dansk som andetsprog») یا «تست دانمارکی ۲» («Danskprøve2 ») سطح رضایت‌بخشی از مهارت زبان دانمارکی را اثبات کنید.

برخی از برنامه‌ها ممکن است نیاز داشته باشند که “تست دانمارکی 3” (“Danskprøve3 “) را گذرانده باشید.

توجه داشته باشید که به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌توانید دروس دانمارکی را به‌صورت رایگان بگذرانید. به‌این‌ترتیب می‌توانید ابتدا در یک دوره کارشناسی آموزش‌داده‌شده به زبان انگلیسی ثبت‌نام کنید و پس از دستیابی به مهارت‌های زبان دانمارکی موردنیاز، تحصیلات خود را به زبان دانمارکی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید.

 

برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی

برای تحصیل در دانمارک نیازی به صحبت به زبان دانمارکی نیست. مؤسسات آموزش عالی دانمارک طیف وسیعی از برنامه‌های آموزش انگلیسی را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، کم‌وبیش همه دانمارکی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، بنابراین برقراری ارتباط با معلمان، هم‌کلاسی‌های خود و به‌طورکلی در زندگی روزمره آسان است. توجه داشته باشید که درخواست برای تحصیل به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در دانمارک، خواه یک برنامه دانمارکی یا انگلیسی باشد، به این معنی است که شما باید برخی از الزامات زبان را برآورده کنید.

متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی باید حداقل مهارت انگلیسی را که با ‘انگلیسی B’ در دبیرستان دانمارک (Gymnasium) قابل‌مقایسه است، اثبات کنند.

برخی از برنامه‌ها به ‘انگلیسی A’ نیاز دارند که یک سطح بالاتر از ‘English B’ است.

برای اثبات تسلط رضایت‌بخش به زبان انگلیسی، اغلب از آزمون‌های زبان تافل، آیلتس و آزمون ESOL کمبریج (CAE) استفاده می‌شود.

نمره موردنظر توسط هر مؤسسه تعیین می‌شود، بنابراین برای اطمینان الزامات زبان آنها را بررسی کنید. بر اساس میانگین تقریبی الزامات قبلی، در اینجا تخمینی از محدوده‌هایی که می‌توانید انتظار داشته باشید آورده شده است:

IELTS TOEFL Cambridge Advanced English
* English B – test score of at least 6.5 points * English B – test scores in the ranges of ۵۵۰-583 (paper-based), or ۲۱۳-237 (computer-based test), or ۷۹-93 (internet-based test) * English B – Certificate in Advanced English (CAE)
English A – test score of at least 7.0 points English A – test scores in the ranges of ۵۸۷-610 (paper-based), or ۲۴۰-253 (computer-based test), or ۹۴-101 (internet-based test) English A – Certificate of Proficiency (CPE)

 

تحصیل در دانمارک در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

کودکان دانمارکی مهدکودک‌های عمومی را از ۹ ماهگی شروع می‌کنند و در سن ۳ سالگی، ۹۸ درصد کودکان دانمارکی در مهدکودک‌های عمومی شرکت می‌کنند. این مؤسسات با کارکنان حرفه‌ای با آموزش در دوران کودکی، مفاهیم پایه آکادمیک مانند حروف و اعداد و همچنین قوانین اجتماعی مانند نوبت گرفتن و کمک به دیگران را آموزش می‌دهند. بیشتر روز صرف «بازی آزاد» و فعالیت در فضای باز می‌شود.

در سن ۶ سالگی، کودکان دانمارکی تحصیلات رسمی خود را آغاز می‌کنند. رویکرد آموزشی در دانمارک از رتبه‌بندی کلاس‌ها و آزمون‌های رسمی اجتناب می‌کند. در عوض، کودکان به‌صورت گروهی کار می‌کنند و به آنها آموزش داده می‌شود که روش انجام کارها را به چالش بکشند. معلمان را با نام کوچک صدا می‌زنند. تأکید بر حل مسئله است نه حفظ کردن.

همه کودکان در دانمارک تا سن ۱۶ سالگی به folkeskole دولتی (مدرسه مردمی) بدون شهریه دسترسی دارند. برخی از والدین مدارس خصوصی را به این دلیل انتخاب می‌کنند که کوچک‌تر هستند یا رویکرد آموزشی خاصی دارند.

برخی دیگر مدارس خصوصی را به دلایل مذهبی انتخاب می‌کنند: دانمارک خانه مدارس یهودی، مسیحی و مسلمان است. مدارس بین‌المللی انگلیسی‌زبان و مدارس فرانسوی و آلمانی‌زبان نیز به‌صورت غیر رایگان در دسترس هستند. همه مدارس ملزم به رعایت الزامات اساسی دولت ملی برای آموزش ابتدایی هستند.

انتخاب تحصیلات متوسطه: مدرسه علمی یا تجاری؟

در پایان دوران تحصیلی دانش‌آموزان در دبستان، کودکان دانمارکی در آزمون سراسری شرکت می‌کنند تا به آنها در انتخاب مرحله بعدی آموزش کمک کند.

دانش‌آموزان با توانایی‌های علمی قوی اغلب برای تحصیلات متوسطه خود یک دبیرستان انتخاب می‌کنند، جایی که می‌توانند روی زبان‌ها، علوم، ریاضیات یا موضوعات مشابه تمرکز کنند تا آنها را برای دانشگاه آماده کنند.

دانش‌آموزانی که بیشتر علاقه‌مند به جنبه عملی هستند، اغلب یک مدرسه تجاری را ترجیح می‌دهند که بتواند آنها را در مهارت‌های پردرآمد مانند فلزکاری، فناوری برق، یا مکانیک آموزش دهد، یا یک مدرسه بازرگانی که می‌توانند در مورد حسابداری یا توسعه نرم‌افزار یاد بگیرند.

دانش‌آموزان دیگر تصمیم‌گیری را یک سال به تعویق می‌اندازند و یک efterskole (بعد از مدرسه) را انتخاب می‌کنند که در آن دور از خانه زندگی می‌کنند و موضوعات موردعلاقه مانند تئاتر یا ورزش را در کنار شرایط تحصیلی خود مطالعه می‌کنند.

 

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

اگر سه نوع شرط را برآورده کنید، می‌توانید برای پذیرش در برنامه‌های کارشناسی، لیسانس حرفه‌ای و آکادمی حرفه‌ای درخواست دهید:

الزامات ورودی عمومی

شرایط ورود خاص

الزامات زبان

 

الزامات ورودی عمومی

مدرک تحصیلی شما باید در سطحی مشابه با گواهی پایان تحصیلات متوسطه دانمارکی باشد.

برای برنامه‌های آکادمی حرفه‌ای (تحصیلات عالی حرفه‌ای دوره کوتاه) ممکن است کافی باشد که گواهی شما در سطحی باصلاحیت حرفه‌ای دانمارکی باشد.

برای برخی از دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای، صلاحیت حرفه‌ای مرتبط احتمال دارد کافی باشد.

بررسی کنید که آیا مدرک شما شرایط عمومی ورود را برآورده می‌کند یا خیر.

 

شرایط ورود خاص

مانند متقاضیانی که مدارک دانمارکی دارند، شما باید شرایط ورودی خاص را که برای برنامه تحصیلی فردی اعمال می‌شود، برآورده کنید.

الزامات خاص معمولاً شامل سطح دروس گذرانده شده، نمرات کسب شده در موضوعات جداگانه و میانگین کلی نمرات است.

به شما توصیه می‌شود از مؤسسه آموزشی که در آن می‌خواهید درخواست دهید بپرسید که آیا شرایط ورود خاص را دارید یا خیر.

اگر شرایط لازم را ندارید، ممکن است بتوانید یک دوره تکمیلی را بگذرانید که شما را واجد شرایط پذیرش می‌کند. لطفاً توجه داشته باشید که این دوره‌ها فقط به زبان دانمارکی ارائه می‌شوند این دوره نمره معدل شما را افزایش نمی‌دهد.

 

الزامات زبان

الزامات مربوط به مهارت دانمارکی یا انگلیسی شما ممکن است اعمال شود.

برای برنامه‌هایی که به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند، باید بتوانید مهارت شفاهی و کتبی کافی را به زبان دانمارکی مستند کنید. شما باید تا آغاز برنامه تحصیلی چنین شرایطی را داشته باشید. برای مشاهده الزامات زبان خاص، لطفاً به وب‌سایت مؤسسه مراجعه کنید.

فرایند درخواست

درخواست‌ها برای تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی در دانمارک به‌صورت مرکزی هماهنگ می‌شوند و به‌صورت محلی در مؤسسات آموزش عالی ارزیابی می‌گردند.

این یعنی شما مستقیماً درخواست خود را برای هیچ مؤسسه آموزشی منفرد ارسال نمی‌کنید، بلکه از طریق وب‌سایت پذیرش ملی: www.optagelse.dk آن را ارسال می‌کنید.

شما می‌توانید برای حداکثر ۸ برنامه به طور هم‌زمان درخواست دهید. پذیرش هماهنگ (KOT) یک پیشنهاد برای محل تحصیل (در صورت وجود) برای شما ارسال می‌کند که این پیشنهاد در بالاترین اولویت ممکن خواهد بود.

برای هر برنامه‌ای که درخواست می‌کنید، باید یک صفحه امضا‌‌شده ارسال کنید. صفحه امضا‌شده پس از اتمام برنامه دیجیتال در وب‌سایت optageles ایجاد می‌شود. شما باید آن را چاپ کنید، امضا کنید، و آن را به مؤسسه آموزش عالی ارائه‌دهنده برنامه ارسال کنید.

این صفحه حاوی یک شناسه است که برای آن مؤسسه لازم است تا برنامه شما را در وب‌سایتoptagelse  بیابد و دانلود کند.

۲۸ جولای پاسخ درخواست خود را دریافت خواهید کرد. اگر در هیچ یک از برنامه‌هایی که برای آن درخواست داده‌اید پذیرفته نشوید، امکان درخواست برای یک دوره تحصیلی خالی را خواهید داشت.

 

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

طیف گسترده‌ای از دوره‌های بین‌رشته‌ای برای پاسخگویی به نیازهای یک جامعه جهانی و مبتنی بر دانش ایجاد شده است. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، شما قادر خواهید بود وارد بازار کار شوید یا مطالعات بیشتری را انجام دهید (به‌عنوان‌مثال دکترا).

مدل اصلی آموزشی در دانمارک یادگیری مبتنی بر حل مسئله است. آموزش از طریق سخنرانی، سمینار، تمرینات عملی و نظری، بازدیدهای مطالعاتی و کار پروژه‌ای در دوره کارشناسی ارشد انجام می‌شود.

 

تحصیلات کارشناسی ارشد شما پس از نوشتن پایان‌نامه، بر اساس یک پروژه بزرگ مربوط به ۶ یا ۹ ماه کار، به پایان می‌رسد. برخی از دانشگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند که به‌صورت مستقل یا به‌عنوان بخشی از یک گروه روی پایان‌نامه خودکار کنید.

دانشگاه‌ها اغلب پیوندهای خوبی با بخش خصوصی و دولتی و همچنین سایر مؤسسات دارند، بنابراین فرصت‌های خوبی برای انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور وجود خواهد داشت.

طبق چارچوب سه دوره بولونیا، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک به مدرک کارشناسی شناخته شده بین‌المللی با استاندارد خوب نیاز دارید.

همچنین باید مدرکی مبنی بر مهارت در زبان‌آموزشی دوره خود (معمولاً دانمارکی یا انگلیسی) نشان دهید. تسلط به زبان انگلیسی معمولاً از طریق آزمون مهارت انگلیسی مانند آیلتس یا تافل نشان داده می‌شود. برای ورود به برنامه کارشناسی ارشد، سطح موردنیاز حداقل آیلتس ۶٫۵ یا TOEFL iBT 83 خواهد بود. اگر انگلیسی‌زبان بومی باشید یا بتوانید نشان دهید که از طریق یادگیری قبلی در یک زبان انگلیسی مهارت کسب کرده‌اید معمولاً از این شرط معاف خواهید بود.

اگر دوره شما به زبان دانمارکی تدریس می‌شود، باید با دانشگاه خود بررسی کنید که آیا دانشجویان بین‌المللی باید در آزمون زبان شرکت کنند یا خیر.

 

تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا

امروزه دولت در حال سرمایه‌گذاری بیشتر در سیستم آموزش عالی دانمارک است تا محققین دکترا بامهارت بالا تولید کند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا دانمارک می‌تواند مکان ایده‌آل برای دکترای شما در سال جاری باشد:

امکانات عالی تحقیق و توسعه – دانمارک در رتبه‌بندی جهانی برای تحقیق و توسعه قرار دارد و آن را به چشم‌اندازی قوی برای تحصیل در مقطع دکترا تبدیل می‌کند.

عمدتاً بدون هزینه تحصیل – دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا – منطقه اقتصادی اروپا/سوئیس یا سایر کشورهایی که اجازه اقامت دریافت کرده‌اند مجبور به پرداخت شهریه نیستند.

دروس رایگان دانمارکی – دانمارک با ارائه کلاس‌های زبان رایگان با بودجه دولتی به دانشجویان بین‌المللی از آن‌ها استقبال می‌کند.

دسترسی به فرصت‌های شغلی پس از تحصیل – باتوجه‌به اینکه شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس قادر به کار بدون ویزا هستند و برای سایر دانشجویان بین‌المللی امکان تمدید ویزا برای یافتن کار پس از تحصیل وجود دارد، دانمارک شما را تشویق می‌کند که بعد از دکترا بمانید.

 

برنامه‌های دکترا

در دانمارک دو نوع برنامه دکترا وجود دارد: دکتری استاندارد تحقیقاتی مبتنی بر دانشگاه و دکتری صنعتی.

در یک برنامه صنعتی ۳ساله، پروژه‌ای را در حوزه موردعلاقه یک شرکت تکمیل خواهید کرد. شما هم در شرکت استخدام می‌شوید و هم در دانشگاه ثبت‌نام می‌کنید. این طرح برای تسهیل شبکه‌سازی بین شرکت‌ها و دانشگاه‌ها و همچنین برای ترویج تحقیق و توسعه در تجارت دانمارکی ایجاد شده است.

طول برنامه

سال تحصیلی دانمارک از آگوست/سپتامبر تا می/ژوئن ادامه دارد و از دو ترم تشکیل شده است:

شما دکترای خود را به مدت ۳ سال به‌عنوان یک دانشجوی تمام‌وقت مطالعه خواهید کرد.

فرایند دکتری دانمارکی

برنامه‌های دکترا دانمارک از یک مجموعه برنامه درسی پیروی می‌کند که شامل دوره‌های آموزشی خاص و همچنین تحقیقات مستقل است. در عرض ۳ ماه شما و سرپرستتان باید طرح مطالعاتی پیشنهاد پروژه تحقیقاتی خود را ارائه دهید. این باید توسط مؤسسه تأیید شود. برنامه مطالعاتی شامل دوره‌هایی است که باید تکمیل کنید و مرتبط با پروژه تحقیقاتی شما هستند. دوره‌ها باید مطابق با دوره شش‌ماهه باشد.

علاوه بر این، از شما انتظار می‌رود که تجربه تدریس و / یا انتشار دانش نتایج تحقیقات خود را (از طریق ارائه‌ها و انتشارات) به دست آورید. مؤسسات به دانشجویان دوره‌های آموزشی و راهنمایی ارائه می‌دهند.

در نهایت، شما باید پروژه تحقیقاتی خود را انجام دهید و یک پایان‌نامه بنویسید. دانشگاه‌های دانمارک اغلب از دانشجویان می‌خواهند که تجربه تحقیق در داخل و خارج از مؤسسه خود را کسب کنند. این ممکن است شامل رفتن به صنعت یا دانشگاه دیگری در خارج از کشور باشد.

شرایط ورود

ازآنجایی‌که هر مؤسسه در دانمارک مسئول پذیرش خود است، الزامات متفاوت خواهد بود. بااین‌حال، معمولاً برای ثبت‌نام به‌عنوان دانشجوی دکترا، باید مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط داشته باشید.

تعداد کمی برنامه برای دانشجویان بدون مدرک کارشناسی ارشد در دسترس است. در این مورد، دکترا معمولاً ۴ سال طول می‌کشد، زیرا مؤسسه شما باید مطمئن شود که در طول دوره دکتری خود یک برنامه کارشناسی ارشد را تکمیل می‌کنید.

الزامات زبان

سیستم آموزش عالی دانمارک بسیار بین‌المللی است و از دانشجویان خارج از کشور استقبال می‌کند. در واقع ۷۰۰ رشته تحصیلی و ۱۳۰۰ دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند، باید از طریق آزمون نشان دهید که شما از لحاظ زبانی استانداردی برابر B/A انگلیسی سطح دبیرستان دانمارکی (بسته به مؤسسه) دارید:

سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) – برای انگلیسی B – نمره آزمون حداقل ۶٫۵ و برای انگلیسی A – نمره آزمون حداقل ۷٫۰

انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) – برای انگلیسی B – گواهی در زبان انگلیسی پیشرفته و برای انگلیسی A – گواهی مهارت

آزمون زبان انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی (TOEFL) –برای  انگلیسی B – نمره آزمون 79-۹۳ (اینترنتی) و برای انگلیسی A – نمره آزمون حداقل 94-۱۰۱ (اینترنتی).

انگلیسی‌زبانان بومی از شرایط آزمون معاف هستند.

برای دانشجویانی که قصد دارند در دوره‌های دانمارکی تحصیل کنند، باید این آزمون‌های زبان دانمارکی را بگذرانند : دانمارکی به‌عنوان یک زبان خارجی (Studieprøven i dansk som andetsprog)، آزمون دانمارکی 2 (Danskprøve2) یا در برخی موارد آزمون دانمارکی ۳ (Danskprøve3) برای اثبات سطح رضایت‌بخشی از مهارت در زبان دانمارکی.

فرایند برنامه

برای تحصیل دکترا در دانمارک، فرایند درخواست و مهلت‌های درخواست بسته به مؤسسه شما متفاوت است، برای جزئیات دقیق باید مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

بااین‌حال، معمولاً باید موارد زیر را ارائه دهید:

ریز نمرات دانشگاهی – کپی‌های تأیید شده از ریز نمرات و گواهینامه‌های صلاحیت شما، با مهر اصلی. ممکن است لازم باشد متن شما به زبان دانمارکی ترجمه شده و توسط یک وکیل تأیید شود.

انگیزه‌نامه – که در برخی از مؤسسات به‌عنوان یک نامه پوشش درخواست نامیده می‌شود، این یک بیانیه شخصی است که بیان می‌کند که چرا می‌خواهید برنامه را تحصیل کنید، و چه چیزی شما را به یک نامزد مناسب برای این دوره تبدیل می‌کند.

پیشنهاد تحقیق – اگر برای یک برنامه درخواست می‌دهید، باید یک پروپوزال تحقیق بنویسید.

دیگر – برخی از مؤسسات از شما می‌خواهند که در آزمون‌های ورودی اضافی شرکت کنید یا نمونه‌هایی از کارهای قبلی مرتبط را از مدارک کارشناسی ارشد/لیسانس خود ارائه دهید.

توصیه‌نامه – معمولاً باید حداقل دو مرجع آکادمیک ارائه دهید که تجربه کار با شما را داشته‌اند.

مصاحبه‌ها

برخی از مؤسسات در دانمارک از دانشجویان برای پذیرش در برنامه‌های دکترا می‌خواهند مصاحبه داشته باشند.

برای دانشجویان بین‌المللی این معمولاً از طریق اسکایپ انجام می‌شود و معمولاً ۲-۳ استاد را شامل می‌شود. برخی از مصاحبه‌کنندگان سؤالات آکادمیک مربوط به پروژه را خواهند پرسید.

تحصیل-در-دانمارک-2

تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی

راه‌های مختلفی برای تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی در دانمارک وجود دارد. تعدادی از کمک‌هزینه‌ها و بورسیه‌های دانمارک به شرح زیر می‌باشند:

بورسیه‌های دولتی دانمارک تحت موافقت‌نامه‌های فرهنگی – این بورسیه‌هایی است که به دانشجویان Exchange با شرایط عالی ارائه می‌شود که می‌خواهند زبان دانمارکی، عادات و فرهنگ یا موضوعات مرتبط (مانند معماری و طراحی) را مطالعه کنند.

Erasmus+ یا Erasmus Mundus Joint Master Degree (EMJMD) – برنامه‌هایی هستند که به وسیله اتحادیه اروپا با همکاری دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات اعطا می‌شوند. هدف از این برنامه‌ها تشویق مردم به تحصیل در خارج از کشور، کشف و پذیرش فرهنگ‌های مختلف و توسعه مهارت‌های بین‌فردی و تحصیلی است.

برنامه Nordplus – برای دانشجویانی که قبلاً در یک مؤسسه آموزش عالی در منطقه بالتیک یا شمال اروپا تحصیل کرده‌اند در دسترس می‌باشد.

برنامه فولبرایت – فقط برای دانشجویان آمریکایی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دانمارک ثبت‌نام می‌کنند در دسترس است.

بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌ها به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا – این بورسیه‌ها توسط دولت دانمارک تأمین می‌شود. برای دیدن اینکه کدام دانشگاه این بورسیه‌ها را عطا می‌کنند و آیا می‌توانید درخواست دهید یا خیر، صفحه پذیرش یا کمک مالی/بورسیه را در وب‌سایت دانشگاه بررسی کنید.

حمایت آموزشی دولتی دانمارک (SU) – شامل کمک‌های آموزشی است که عموماً به دانشجویان دانمارکی اعطا می‌گردد. بااین‌حال، دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند تا زمانی که شرایط درخواست را برآورده کنند، درخواست دهند.

 

هزینه‌های زندگی و تحصیل در دانمارک

اگر تصمیم خود را گرفتید که در دانمارک تحصیل کنید، بهتر است اطلاعات دقیق در مورد شهریه و هزینه‌های زندگی کسب کنید تا به شما کمک می‌کند که تصمیمی آگاهانه برای آینده خود بگیرید. برای اطلاع از برآورد هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت و هزینه‌های غذا، حمل‌ونقل و مواد آموزشی اضافی به موارد زیر توجه کنید:

به‌طورکلی دانمارک کشور گرانی است؛ اما استاندارد زندگی در این کشور در بین بالاترین‌ها در جهان است.

از نظر هزینه‌های زندگی، اینها به سبک زندگی و عادات شما بستگی دارند. اما برای ارائه ایده‌ای از میانگین هزینه‌های ماهانه در اینجا یک بودجه تقریبی ارائه گردیده است:

 

نمونه‌های قیمت

خرید دوچرخه دست دوم: ۲۵۰ – ۱۰۰۰ DKK

بلیت سینما: ۱۱۰ DKK

صرف غذا: ۲۰۰ DKK

قهوه در کافه: ۳۰ تا ۵۰ DKK

البته این هزینه‌ها تقریبی است و ممکن است باتوجه‌به تاریخ و موقعیت‌ها متفاوت باشند.

هزینه‌های تحصیل

اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید، باید انتظار داشته باشید که شهریه بین ۶۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو در سال باشد. برنامه‌های تحصیلی تخصصی‌تر می‌تواند تا ۳۵۰۰۰ یورو در سال باشد.

در اینجا چند نمونه از هزینه‌های تحصیل برای گزینه‌های تحصیلی محبوب در دانمارک آورده شده است:

مدیریت بازرگانی – متوسط شهریه ۱۰۰۰۰ یورو در سال

اقتصاد – ۶۰۰۰ تا ۸۵۰۰ یورو در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی و ۱۰۰۰۰ تا ۱۷۴۰۰ یورو در سال برای برنامه‌های کارشناسی ارشد

بیوتکنولوژی – ۱۲۰۰۰ یورو تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال

هتلداری و گردشگری – حدود ۴۰۰۰ یورو در سال برای دانشجویان کارشناسی و ۷۰۰۰ یورو در سال برای دانشجویان کارشناسی ارشد

علوم سیاسی – حدود ۹۰۰۰ یورو در سال

 

کار دانشجویی در دانمارک

در دانمارک، اکثر دانشجویان – دانمارکی و بین‌المللی، در کنار تحصیل کار می‌کنند.

علاوه بر پول، دلایل خوبی برای ترکیب تحصیل با شغل دانشجویی یا کارآموزی (معمولاً بدون دستمزد) وجود دارد: مطالعات نشان می‌دهد که تجربه کاری می‌تواند شانس شما را برای یافتن شغل پس از فارغ‌التحصیلی دوبرابر کند.

طبیعتاً یک شغل رزومه شما را تقویت می‌کند، شبکه حرفه‌ای و اجتماعی شما را گسترش می‌دهد و شما را در معرض فرهنگ و زبان دانمارکی قرار می‌دهد. در واقع، کارفرمایان دانمارکی معمولاً بیشتر به تجربه کاری دانمارکی شما توجه می‌کنند تا نمرات شما.

دانشجویان معمولاً ۱۰-۲۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. کارآموزی بسته به سازمان می‌تواند به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت و با پرداخت یا بدون پرداخت حقوق باشد.

اگر دانمارکی صحبت نکنید، پیداکردن شغل دانشجویی در دانمارک همیشه آسان نیست و یک کار پاره‌وقت به‌احتمال زیاد برای پوشش تمام هزینه‌های شما کافی نخواهد بود.

برخی از دانشجویان به‌اندازه کافی خوش‌شانس هستند که از همان ابتدا شغل مرتبط با تحصیل خود را پیدا می‌کنند. بااین‌حال، اکثر دانشجویان بین‌المللی با یافتن شغل در رستوران‌ها، توزیع روزنامه، کار در بازاریابی تلفنی یا مشاغلی که در آن مهارت‌های زبان خارجی خاصی موردنیاز است، شروع می‌کنند.

ساعات کار و قوانین

شهروندان اروپای شمالی، اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس می‌توانند تحت قوانین اتحادیه اروپا در مورد رفت‌وآمد آزادانه افراد و خدمات، بدون محدودیت در تعداد ساعات، در دانمارک کار کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در دانمارک کار کنند و در ماه‌های ژوئن، ژوئیه و آگوست به طور تمام‌وقت کار کنند. بااین‌حال، این نیاز به یک مجوز کار در پاسپورت شما دارد. اگر هنگام درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در دانمارک برای مجوز کار اقدام نکردید، می‌توانید برای یک مجوز در اداره مهاجرت دانمارک اقدام کنید.

 

برترین دانشگاه‌های دانمارک

برترین دانشگاه های دانمارک طبق رنکینگ 2022 QS:

 Rank University Overall Score
۷۹ University of Copenhagen ۶۵٫۵
۹۹ Technical University of Denmark ۵۹٫۹
۱۵۵ Aarhus University ۵۰٫۲
۳۰۹ University of Southern Denmark (SDU) ۳۳٫۸
۳۲۶ Aalborg University ۳۲٫۸

 

 

ویزای همراه تحصیلی دانمارک

در صورت دریافت مجوز دانشجویی، اعضای خانواده شما می‌توانند برای ویزای خانوادگی دانمارک اقدام کنند. اگر به آنها مجوز داده شود، می‌توانند برای مدت مشابه شما در دانمارک بمانند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

همه به جز شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس اگر بخواهند بیش از ۳ ماه در دانمارک تحصیل کنند، به ویزا نیاز دارند. شما باید تا ۶ ماه قبل از شروع دوره‌های خود در سفارت یا کنسولگری برای ویزای تحصیلی دانمارک درخواست دهید.

شرایط ویزای دانشجویی دانمارک چیست؟

شرایطی که متقاضیان برای ویزای دانشجویی دانمارک باید داشته باشند عبارت‌اند از:

شما باید در یک دوره آموزش عالی پذیرفته شوید.

تسلط به زبان (انگلیسی یا دانمارکی) داشته باشید.

مؤسسه آموزشی و برنامه شما باید تأیید شود.

شما باید بتوانید از نظر مالی از خود حمایت کنید (۶۳۹۷ کرون در ماه).

اگر در دوره مقدماتی پذیرفته شده‌اید:

وزارت تحصیلات عالی و علوم حضور شما را اجباری بداند.

دوره نباید بیشتر از یک سال باشد.

شما باید در برنامه آموزش عالی که دوره مقدماتی با آن مرتبط است پذیرفته شده باشید.

فرایند ویزای دانشجویی دانمارک

شما باید درخواست ویزای دانشجویی خود را به آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) ارسال کنید. فرایند درخواست ویزای دانشجویی دانمارک شامل مراحل زیر است:

مرحله ۱. شناسه Case Order را در وب‌سایت SIRI ایجاد کنید.

در وب‌سایت SIRI، باید یک Case Oder ID  برای درخواست ویزای خود ایجاد کنید. نوع مورد «آموزش عالی» را انتخاب کنید و جاهای خالی را با اطلاعات شخصی خود پر کنید. پس از پر کردن، شماره Case Order برای شما ارسال می‌شود.

مرحله ۲. هزینه ویزا را پرداخت کنید.

پس از ایجاد Case Order ID، باید هزینه 1890 DKK (۲۵۳٫۹۵ EUR) را بپردازید، در غیر این صورت ممکن است درخواست رد شود.

مرحله 3. مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

هنگام درخواست ویزای دانشجویی دانمارک، از شما خواسته می‌شود که مدارک پشتیبان زیر را ارائه دهید:

رسید پرداخت به SIRI را ارائه کنید.

کپی از تمام صفحات پاسپورت شما.

شما باید نامه پذیرش را به‌عنوان مدرکی مبنی بر اینکه در یک مؤسسه آموزشی در کشور ثبت‌نام کرده‌اید ارسال کنید.

اثبات مالی. شما باید بتوانید ثابت کنید که در طول مدت اقامت در دانمارک می‌توانید از نظر مالی از خود حمایت کنید.

توجه: برای درخواست‌های آنلاین، تمام مدارک شما باید به‌صورت دیجیتال آماده باشد.

مرحله ۴. فرم درخواست را تکمیل کنید.

درخواست باید توسط شما و مؤسسه آموزشی شما تکمیل شود. می‌توانید بین فرم آنلاین یا درخواست فرم چاپی یکی را انتخاب کنید.

مرحله ۵. درخواست را ارسال کنید.

اگر به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کرده‌اید، درخواست شما درSIRI موجود است.

اگر به‌صورت آنلاین درخواست نداده‌اید، می‌توانید درخواست خود را به یک نمایندگی دیپلماتیک دانمارک یا یک مرکز درخواست در کشوری که در آن اقامت دارید ارسال کنید.

اگر با اقامت قانونی در دانمارک ساکن هستید، می‌توانید درخواست خود را به یکی از شعبه‌های آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک ارسال کنید.

مرحله ۶. بیومتریک خود را ثبت کنید.

گرفتن عکس و بیومتریک برای اخذ ویزای دانشجویی دانمارک لازم است. بیومتریک را  در یک نمایندگی دیپلماتیک دانمارکی در خارج از کشور یا در یکی از شعبه‌های SIRI ثبت کنید.

اگر به‌صورت آنلاین درخواست دهید، ۱۴ روز فرصت دارید تا بیومتریک خود را به یک نمایندگی دیپلماتیک ارسال کنید، در غیر این صورت ویزای شما رد می‌شود.

مرحله ۷. منتظر پاسخ باشید.

زمان استاندارد برای پردازش ویزای دانشجویی کشور دانمارک 2 ماه (۶۰ روز) می‌باشد که پس از آن یک ایمیل یا پیامک در مورد وضعیت درخواست خود دریافت خواهید کرد.

پس از تأیید ویزای شما، می‌توانید برای ثبت‌نام در دوره‌های خود به دانمارک سفر کنید.

 

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در دانمارک

اگر مدرک لیسانس حرفه‌ای دانمارکی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را گذرانده‌اید، می‌توانید برای اجازه اقامت برای جستجوی کار درخواست دهید.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از درخواست، باید مطمئن شوید که آیا اجازه اقامت فعلی شما شامل ۶ ماه جستجوی کار است یا خیر. اگر اعتبار پاسپورت به میزان کافی داشته باشید، SIRI به صورت اتوماتیک یک مجوز کاریابی به مدت ۶ماه به همراه مجوز تحصیل شما اعطا می‌کند. اگر مدت اعتبار اجازه اقامت شما به‌عنوان دانشجو به دلیل تاریخ انقضای پاسپورت شما کوتاه شده است، یا اگر برنامه آموزشی خود را بعد از دوره اسمی تحصیل در دانمارک تکمیل کرده باشید شما فقط باید برای مجوز جستجوی کار درخواست دهید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا -EEA/سوئیس برای کار در دانمارک به اجازه اقامت نیاز دارند.

پس از فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزش عالی دانمارک، مجوز اقامت شما برای 6 ماه دیگر معتبر خواهد بود و به شما امکان می دهد در دانمارک به دنبال کار باشید.

مزایای بیکاری اگر بعد از فارغ‌التحصیلی شغل پیدا نکردید (A-kasse)

اگر بلافاصله پس از پایان تحصیلات شغلی نداشته باشید، ممکن است باتوجه‌به شرایط مساعد ویژه برای فارغ‌التحصیلان، حق دریافت مزایای بیکاری را داشته باشید.

این مستلزم آن است که شما برای پذیرش در صندوق بیمه بیکاری (به دانمارکی “A-kasse”) حداکثر دوهفته پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی خود درخواست دهید.

اقامت موقت و اجازه کار

به‌عنوان یک تبعه غیر اتحادیه اروپا باید برای اقامت و اجازه کار اقدام کنید. همچنین درصورتی‌که کار بدون مزد انجام می‌دهید یا به دنبال شغل فرعی هستید، باید برای مجوز کار درخواست دهید. این امکان وجود دارد که مجوز اقامت شما قبل از اجازه کار شما منقضی شود، به‌خصوص اگر در حال جستجوی کار مجوز اقامت داشته باشید. مسئولیت تمدید مجوز قبل از تاریخ انقضا برای اقامت قانونی در کشور بر عهده شماست.

کارت Establishment

پس از تکمیل و اعطای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا و تمایل به ماندن در کشور و جستجوی شغل، می‌توانید برای کارت Establishment درخواست دهید. شما باید ظرف ۱ سال پس از تکمیل برنامه آموزشی خود درخواست دهید. روند درخواست معمولاً یک ماه طول می‌کشد.

برنامه‌های آموزشی که توسط یک مقام دولتی تأیید نشده است، نمی‌توانند مبنایی برای کارت Establishment باشند.

برای درخواست، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

کپی از تمام صفحات پاسپورت – از جمله تمام صفحات خالی و جلد جلو و پشت پاسپورت.

مدارکی مبنی بر اینکه تحصیلات عالی دانمارکی را به پایان رسانده‌اید.

اسنادی که می‌توانید در طول اقامت خود در دانمارک از خود حمایت مالی کنید.

کارت Establishment در ابتدا به مدت 2 سال اعطا می‌شود. اگر در شغلی مرتبط با یک برنامه آموزشی تکمیل شده مشغول به کار هستید، امکان تمدید کارت Establishment خود به مدت 1 سال دیگر وجود  دارد. اجازه اقامت فقط تا ۳ ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت شما می‌تواند معتبر باشد.

هنگامی که به شما کارت Establishment اعطا شد، مجاز به کار در هر شرکت و در هر موقعیتی در دانمارک هستید. وقتی شغلی پیدا می‌کنید یا شغل خود را تغییر می‌دهید نیازی به درخواست مجوز کار ندارید. شما همچنین مجاز به راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستید.

با این مجوز، می‌توانید از یکی از اعضای خانواده حمایت کنید تا شما را در کشور همراهی کند. شما همچنین می‌توانید تا ۹۰ روز در مدت ۱۸۰ روز به منطقه شینگن سفر کنید؛ اما به شما اجازه کار در سایر کشورهای شینگن را نمی‌دهد.

تعدادی از مشاغل پرطرف‌دار برای فارغ‌التحصیلان در دانمارک به شرح زیر هستند:

مهندس مکانیک

رادیوگرافی

مشاور فناوری اطلاعات

معلمان دبستان و متوسطه

روان‌شناس

کمبود مهارت‌ها

نیروی کار دانمارک در حال حاضر با کمبود مهارت در زمینه‌های خاصی مانند علوم و مهندسی، تدریس، مدیریت، مالی، پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، فناوری اطلاعات و حقوق مواجه است.

مشاغل مورد تقاضا برای افراد دارای مدرک تحصیلات عالی عبارت‌اند از:

 

معمار

بیوشیمی

سر حسابدار

مهندس عمران

دندانپزشک

دکتر

مهندس الکترونیک

مدیر پروژه فناوری اطلاعات

وکیل

کتابدار

مدیر بازاریابی

ماما

معلم موسیقی

پرستار

داروساز

روان‌شناس

مدیر فروش

معلم دبیرستان

توسعه‌دهنده وب

 

شرایط اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در دانمارک

اقامت دائم

برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم، باید تمام شرایط اولیه و حداقل ۲ شرط تکمیلی را داشته باشید. اگر هر چهار شرط تکمیلی را داشته باشید، پس از ۴ سال اقامت قانونی در دانمارک، به‌جای ۸ سال عادی، واجد شرایط اقامت دائم خواهید بود.

شرایط اولیه:

 1. بالای ۱۸ سال
 2. شما هنوز شرایط لازم برای اجازه اقامت فعلی خود را دارید.
 3. شما ۸ سال اقامت قانونی در دانمارک دارید.
 4. شما به جرم خاصی محکوم نشده‌اید.
 5. شما هیچ بدهی عمومی معوق ندارید.
 6. شما اشکال خاصی از مزایای اجتماعی را دریافت نکرده‌اید.
 7. شما باید محل اقامت و حمایت مالی از خود را داشته باشید.
 8. شما باید شاغل یا خود اشتغال باشید.
 9. شما علیه تثبیت هویت خود کاری نکرده‌اید.
 10. شما در آزمون زبان دانمارکی ۲ قبول شدید.
 11. حداقل ۳ سال و ۶ ماه شاغل بوده‌اید.

شرایط تکمیلی:

 1. شما در آزمون زبان دانمارکی ۳ قبول شدید.
 2. حداقل ۴ سال است که شاغل بوده‌اید.
 3. شما در آزمون شهروند فعال قبول شده‌اید یا شهروندی فعال را نشان داده‌اید.
 4. میانگین درآمد سالانه بالاتر از مقدار مشخصی داشته باشید (از سال ۲۰۲۰، درآمد مشمول مالیات سالانه شما ۲۹۲۲۵۶٫۶۸ کرون یا بیشتر برای ۲ سال قبل از تصمیم‌گیری اداره مهاجرت در مورد درخواست شما برای اجازه اقامت دائم).

شما می‌توانید هر زمان که بخواهید برای اجازه اقامت دائم درخواست دهید و نیازی نیست منتظر بمانید تا مجوز اقامت شما به پایان برسد. بااین‌حال، مهم است که درخواست خود را قبل از انقضای مجوز اقامت فعلی خود ارسال کنید، در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد؛ زیرا بدون درنظرگرفتن مدت‌زمان به طور غیرقانونی در کشور اقامت داشته‌اید. حداکثر زمان مورد انتظار پردازش ۱۰ ماه است.

 

تابعیت طبیعی

برای واجد شرایط بودن برای تابعیت دانمارکی، باید ۹ سال اقامت بدون وقفه در این کشور داشته و یک مجوز اقامت دائم معتبر داشته باشید. شما همچنین باید ثابت کنید که قادر به حمایت از خود هستید و در سال گذشته هیچ‌گونه مزایای عمومی دریافت نکرده‌اید. شما همچنین باید ۴ سال و ۶ ماه از ۵ سال گذشته قبل از درخواست، خود را حمایت مالی کرده باشید.

 

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات مربوط به پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک موردبحث و بررسی قرار گرفت و این نتیجه حاصل شد که کشور دانمارک که یکی از کشورهای با استاندارد زندگی بالا در جهان است می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان باشد. مشاوران ما در ریساگروپ برای راهنمایی شما جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل و مهاجرت تحصیلی به دانمارک پاسخگوی شما می‌باشند.

 

 

منابع:

  1. studyindenmark.dk
  2. topuniversities.com
  3. mastersportal.com
  4. theglobaleconomy.com
  5. immigrationandmigration.com
  6. visaguid.world
  7. findamasters.com
  8. findaphd.com
  9. denmark.dk

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به گرجستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.