انتخاب صفحه
مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

اخذ اقامت کشور دانمارک و اخذ تابعیت این کشور از روش ها مختلفی امکان پذیر است،در این مقاله تیم ریسا گروپ قصد دارد که به طور تخصصی این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.پس اگر قصد مهاجرت به این کشور شاداب و جذاب اروپایی دارید با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود در راستای مهاجرت به دانمارک دست پیدا کنید.لازم به ذکر است اگر قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارید می توانید با کارشناسان و مشاوران تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان به بهترین نحوه ممکن راهنمایی کنند.

یک نگاه کلی به شرایط کشور دانمارک و مزایا مهاجرت به این کشور

کشور دانمارک، از جمله کشور هایی است که در شمال قاره سبز واقع شده است.این کشور با کشور های همچون سوئد و آلمان هم مرز است.از بهترین شهر های این کشور می توان به پایتخت دانمارک،یعنی شهر کپنهاگ نیز اشاره کرد.جالب است بدانید که حدود 8 درصد از جمعیت 5 ملیون نفری دانمارک، مهاجرانی هستند که از قاره آسیا و منطقه خاورمیانه به این کشور مهاجرت کرده اند.از موراد قابل توجه این کشور، می توان به این موضوع اشاره کرده که با توجه به این که مدت طولانی، از عضویت این کشور در اتحادیه اروپا می گذرد،این کشور واحد پول خود را حفظ کرده است، واحد پول رسمی این کشور کرون دانمارک است.از جمله مزایا که این کشور به مقصد ایده آل برای مهاجران تبدیل کرده است، اختلاف کم میان سطح درآمد است و همین امر سبب آن شده است تا دانمارک به مقصد فوق العاده جهت مهاجرت به قاره اروپا تبدیب گردد.همچنین می توان گفت این کشور در سال های اخیر جزو شاد ترین کشور های جهان انتخاب شده است و از کمترین میزان فساد های مالی و اداری برخودار است.

مهاجرت به روش تحصیلی

در دانمارک گذراندن سیکل اویله متوسطه برای کودکتن 7 تا 16 سال اجباری است.بر عکس مدارس ایران دانش آموزان از کلاس هفتم به بعد به سطوح مقدماتی و یشرفته در درس های مختلف مانند ریاضی،فیزیک و شیمی تقسیم می شود.در دانمارک دانش آموزان اجازه این را دارند پس از با موفقیت گذراندن دوره نهم مدرسه را ترک کنند و یا با اختیار خود به تحصیل در پایه دهم ادامه دهند.لازم به توضیح است که پایه دهم برای دانش آموزان در مدرسه برای تدریس زندگی خارج مدرسه و تحصیل در مقاطع بالاتر در نظر گرفته شده است.

 در مورد تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک می توان به موضوع اشاره کرده که این کشور با توجه اماکانات گسترده تحصیلی و شرایط ایده آل تحصیلی و همچنین توجه فراوان به کیفیت سیستم آموزشی،به یک مقصد ایده آل و جذاب برای تمامی نخبگان و دانشجویان سرار دنیا، حتی خود قاره اروپا نیز تبدیل شده است.سطح آموزش در کشور دانمارک، بسیار بالا است و مدارک تحصیلی که در دانشگاه این کشور ارائه می شوند در سرتاسر جهان دارای اعتبار هستند. برای اتباع کشور هایی همچون سوئد، ایسلند و نروز  تحصیل در دانشگاه های این کشور تقریبا رایگان و اما شهروندان دیگر کشورها موظف اند که 6 الی 16 هزار یورو به توجه به رشته،محل سکونت و نوع دانشگاه خود به عنوان شهریه پرداخت کنند.دانشجویان نخبه با نمرات و معدل بالا برای ادامه تحصیل خود می توانند از بورسیه دانشگاه های دولتی و معتبر دانمارک برخودار شوند، در برخی از موارد میزان بورسیه علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجو را نیز پوشش می دهند، چنان چه که یکی از موارد زیر دیده شود، به فرد متقاضی بورسیه تعلق نمی گیرد:

  1. در انتظار دریافت پذریش از یکی از موسسات هنری باشد
  2. از حقوق شهروندی برخوردار باشد
  3. از کمک هزینه های دولت در برابر قانوانین کشور استفاده کند

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش ها رایج برای مهاجرت به اروپا، سرمایه گذاری در کشور مقصد است.طبق آمار ها ارائه شده توسط بانک جهانی،کشور دانمارک جزو بهترین کشور های اروپا برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار شخصی است.طبق آمار ارائه شده توسط بانک جهانی از 190 کشور برتر برای سرمایه گذاری، کشور دانمارک،در رتبه سوم این لیست قرار دارد.اما بایستی به این موضوع اشاره داشت که این کشور در از مالیلت 22 درصدی برخوردار است.وجود زیر ساخت قوی؛،نیرو های تحصیل کرده با مدارک حرفه ایی و معتبر تحصیلی،قوانین پیشرفته و به روز شده با توجه استاندارد های قاره اروپا در حوزه کسب و کار،سهولت در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک،اجازه برگذاری جلسات هیت مدیره در 24 ساعت روز،وجود نمایندگی ها و دفاتر برند و شرکت های شناخته شده در این کشور و دیگر موراد بسیار،دست به دست هم داده اند، تا کشور دانمارک  جزو بهترین کشور ها در راستا سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار محسوب شود .از جمله موارد مهم و حائز اهمیت برای دولت این کشور این است، شرکت بایستی بخش مالی شخصی تدارک ببینند و حسابدار داشته باشند و هر ساله گزارشات مالی ارائه دهند.

پیدا کردن شغل در دانمارک

از جمله رایج ترین و پرطفدار ترین روش ها برای مهارجت به دانمارک، مهاجرت از طریق کار بوده است.افرادی که شهروند دیگر کشور ها به جز کشور عضو اتحادیه اروپا هستند بایستی برای اخذ اقامت کاری دانمارک در ابتدا برای اخذ ویزا کاری این کشور اقدام کنند.بایستی اشاره حرفه اصلی شما، میزان تسلط شما نسبت به زبان انگلیسی و دانمارکی،روزمه کاری شما تاثیر بالایی در اخذ ویزا کاری دانمارک برای شما به همراه دارد.شما برای اینکه بتوانید مهاجرت کاری به کشور دانمارک داشته باشید در ابتدا بایستی به یک پیشنهاد کاری از یک موسسه و یا یک کارفرما مستقر در این کشور کسب کنید.شما برای اینکه بتوانید یک جاب آفر از یک کارفرما و یا شرکت در این کشور داشته باشید بایستی سمت شغلی که برای آن اقدام کرده اید، فرد خاصی برای آن برگزیده نشده باشید و یا نیرو کاری برای آن سمت شغلی در کشور های اتحادیه اروپا یافت نشده باشد.که در این صورت کارفرما شما اجازه دارد برای شما دعوت نامه ارسال کند و با توجه به این مورادی مه خدمتتان ارائه دادیم،دریافت دعوتنامه و اخذ اقامت کاری دانمارک، پروسه سخت وطاقت فرسایی را به همراه دارد.از جمله مواردی که کشور دانمارک را به انتخاب ایده آل جهت مهاجرت کاری تبدیل کرده است نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور است،که با 4 درصد نرخ بیکاری جزو کشور هایی اروپایی با بازار کار فراوان وایده آل محسوب می شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی

شایان ذکر است که شرکت ریسا گروپ در راستای پناهندگی، هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد و این مطلب در راستای افزایش آگاهی مخاطبین به مقاله افزوده شده است.تمامی افرادی که قصد پناهندگی به این کشور بدون اینکه حائز اهمیت باشد که از چه طریق وارد خاک دانمارک شده است، اجازه دارد درخواست خود مبتنی بر پناهندگی به این کشور ارسال کند.طبق قانون 7 کنوانسیون حقوق بشر، فرد پنهانده به کسی گفته می شود که به علت عضویت در گروه سیاسی خاص،داشتن تمایلات جنسی نامتعارف، داشتن طرز تفکر  خاص مرود آزار و اذیت قرار گرفته است.حتی طبق این قانون فرد پناهنده می تواند بین 1 الی 3 سال در کشور که قصد پنهاندگی به آن کشور را دارد، حضور داشته باشد تا شرایط وی توسط اداره امور مهاجرتی این کشور مورد بررسی قرار گیرد.درخواست پناهندگی بایستی می بایست در ادره پلیس دانمارک صورت گیرد.فرد پناهنده بایستی در اداره پلیس،حضور پیدا کند و درخواست خود را به صورت مکتوب ارائه دهد و سپس افسر مربوط با ثبت کردن مشخصات فرد پناهنده او را در لیست بررسی شرایط قرار می دهد و سپس وی را در راستای اسکان در یک از کمپ های پناهندگی راهنمایی می کند.با توجه به این که دید این کشور نسب به دیگر کشور های اروپایی به پناهدگی متفاوت است،کشور دانمارک گزینه مناسب تری برای پناهدگی نسبت به کشور های دیگر محسوب می شود، اما به هر حال با توجه به خطرات جانی و مالی که این روش به همراه دارد،در هر صورت مهاجرت از این طریق به هیچ وجح توصیه نمی شود.

هزینه های زندگی در دانمارک

کشور دانمارک با توجه به این که جزو کشور های مدرن اروپایی محسوب می شود،دولت این کشور  توجه فروانی نسبت به رفاه عموم داشته است.اما بایستی اشاره کرد که هزینه های زندگی در دانمارک مانند هر کشور دیگر با توجه به نوع مهاجرت شما،محل سکونت،میزان درآمد و سبک زندگی شما بسیار متفاوت است.برای مثال شخصی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارد علاوه بر هزینه های زندگی بایستی به فکر پرداخت هزینه تحصیل و شهریه نیز باشد، یا فردی که قصد مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور را دارد بایستی هزینه های لازم را با توجه نوع سرمایه گذاری، در نظر بگیرد.به طور کلی می توان به اشاره کرد که هزینه زندگی تخمینی برای یک نفر در کشور به طور ماهیانه حدود 1200 تا 1300 دلار آمریکا است.می توان اشاره کرد که دانشجویان علاوه بر این هزینه نیز بایستی سالیانه حدود 6 الی 14 هزار دلار آمریکا برای شهریه دانشگاه پرداخت کنند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت دانمارک

از تمامی روش هایی ذکر کردیم می توانید برای اخذ اقامت کشور دانمارک، اقدام کنید.شما برای اخذ تابعیت کشور دانمارک بایستی سال های مشخصی در این کشور مشغول اشتغال بوده باشید و سپس برای درخواست تابعیت این کشور در حضوری اقدام کنید.لازم به ذکر است افرادی واجد شرایط برای اخذ تابعیت کشور دانمارک هستند، که از قبل موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شده باشند.در اکثریت مواقع فرد پس از 9 سال زندگی در این کشور می تواند جهت اخذ تابعیت دانمارک اقدام کند.شما اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید می توانید با کارشناسان تیم مجرب ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید، تا شما را با توجه به شرایطتان به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور دانمارک بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به دانمارک

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.