انتخاب صفحه
مهاجرت به چک

مهاجرت به جمهوری چک

در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید،تا به بررسی موضوعاتی همچون نحوه اخذ اقامت کشور جمهوری چک،روش های اخذ اقامت جمهوری چک،نحوه مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک و دیگر موضوعات مهم و اساسی حول محور چگونگی مهاجرت به جمهوری به جمهوری چک را بایکدیگر بررسی کنیم.پس اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارید به کشور جمهوری چک از روش هایی مانند ادامه تحصیل،اخذ پیشنهاد کاری و یا سرمایه‌گذاری در این کشور مهاجرت کنید تا انتها این مطلب با ما همراه باشید.لازم به ذکر است اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت و اخذ اقامت کشور اروپایی دارید می توانید با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

مهاجرت به جمهوری چک

کشور جمهوری چک در یک نگاه

اگر بخواهیم به تاریخ گذشته این کشور بازگردیم،بایستی گفت که این کشور از تقسیم کشور چک‌اسلواکی به وجود آمده است.پایتخت این کشور،یک شهر قدیمی و پر‌آوازه است که پراگ نام دارد.زبان رسمی کشور پراگ و مردم آن زبان چکی است و واحد پول رسمی آن ها نیز کرون نام دارد.اگر بخواهیم از موقعیت جغرافیایی کشور پراک کمی صحبت کنیم،می‌توان گفت این کشور هیچ گونه مرز آبی ندارد و دور تا دور آن را کشور هایی همانند آلمان،اسلواکی و لهستان تشکیل داده اند.می‌ توان گفت که این کشور از  آب و هواییی معتدل برخوردار است.در زمستان از آب و هوا تقریبا سرد و در تابستان دارای آب و هوا بسیار خنک و لذت بخش است.بیشترین جمعیت این کشور در پایتخت این کشور،یعنی شهر پراگ مترکز شده است.می‌توان به این موضوع اشاره داشت کشاورزی،جزو اصلی ترین و معروف ترین صنایع این کشور محسوب می شود،علاوه بر کشاورزی از صنایع مهم این کشور،می‌توان به کارخانه تولید نوشیدنی های حاوی الکل و کارخانه خودروسازی اشاره کر.در ادامه این مقاله یه بررسی رایج ترین روش های مهاجرت به کشور جمهوری چک می پردازیم.

اخذ اقامت جمهوری جک از طریق کار

یکی از عمده تربن روش هایی که باعث شده تا خیلی از مهاجران،موفق به اخذ اقامت جمهوری چک شدند و در حال حاضر مشغول به ادامه زندگی در این کشور هستند،اقدام به اخذ اقامت جمهوری چک از طریق اخذ یک پیشنهاد شغلی است.در حقیقت این روش برای خیلی از افراد سخت به نظر می‌رسد،زیرا شما نیاز دارید در ارتباط باشید با یک کارفرما معتبر و مستقر در این کشور در ارتباط باشید.در حقیقت شما بایستی در ابتدا برای آگهی استخدامی یک درخواست نامه ارسال کنید و سه ماه قبل از این که شما درخواست نامه ارسال کنید،بایستی آگهی رد شده باشد و هیچ یک از شهروندان جمهوری چک برای اخذ آن پیشنهاد شغلی اقدام نکرده باشد.در صورتی که کسی از افراد مقیم جمهوری چک برای اخذ آگهی استخدام اقدام نکرده باشد و یا کسی از آن ها مهارت لازم جهت اخذ آن پیشنهاد شغلی را نداشته باشد، شما می تواند پس موافقت با درخواست نامه برای اخذ ویزا کاری خود با ارائه مدارک مورد نیاز به کونسلگری جمهوری چک مراجعه کنید.

ادامه تحصیل در کشور جمهوری چک

به طور قطع یکی از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت کشور مقصد،تحصیل در دانشگاه ها یا موسسات آموزشی آن کشور است.در سال های اخیر کشور جمهوری چک از دید نخبگان و دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار گرفته است،زیرا دانشگاه ها این کشور از نظر رتبه و رنک در جایگاه خوبی قرار دارند.اگر از جمله افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل و زندگی در کشور های اروپایی را دارید،کشور همچوری چک با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها گزینه مناسبی برای شما می تواند باشد.دانش آموزان در مدارس جمهوری چک، مجموعا ۱۳ سال باییستی در این مقطع تحصیل کنند،هر چند تحصیل در مقطع دبیرستان که حدودا ۴ سال زمان می برد،الزامی نخواهد بود.در انتها این مقطع دانش آموز موظف است که یک امتحان جامع شرکت کند و با کسب نمره قبولی،وارد دانشگاه خواهد شد.

در خصوص افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در جمهوری چک دارند بایستی نسبت به یک سری از نکات کامل آگهی باشند.اول از هر‌چیزی فرد بایستی یک مدرک زبان معتبر ارائه دهد،که جزو لزومات تحصیل در‌این مقطع است،یک نکته مهم دیگر این است که فرد پس از پایان تحصیل در این مقطع بایستی از پایان نامه خود دفاع کند.هزینه تحصیل در این مقطع حدودا سالیانه بین ۴ تا ۱۰ هزار دلار امریکا می باشد.

در خصوص افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند،بایستی گفت تحصیل در این مقطع با توجه با مدت زمان آن به دو نوع متفاوت تقسیم می شود،نوع اول که مدت زمان حدود ۲ الی ۳ سال است،و نوع دوم که مدت مدت زمان حدود ۴ الی ۶ سال است.برای تحصیل در این مقطع ارائه مدرک زبان معتبر با نمره خوب برای تمامی دانشجویان بین المللی الزامی است،و در طول این مقطع تمرکز دانشگاه بر افزایش مهارت های فردی و قدرت خلاقیت دانشجو است.دانشجویان علاوه بر تحصیل در طول مدت زمان اقامت خود نیز اجازه کار هم دارند.

در خصوص افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور جمهوری چک را دارند بایستی گفت،تحصیل در این مقطع بیشتر معطوف به پژوهش و تحقیقات عملی است.دانشجویان بایستی برای تحصیل در این مقطع یک مدرک زبان مورد تایید دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.برای تحصیل در این مقطع، پایان نامه ها و مقالات عملی می توانند کمک خوبی برای اخذ اقامت تحصیلی به دانشجو بکنند.

سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک

 

همیشه سرمایه گذاری در کشور مقصد جزو قانونی ترین و سریع ترین روش ها برای اخذ اقامت کشور مقصد محسوب می شود.اما سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک کمی متفاوت تر از بقیه کشور ها است و فرد سرمایه گذار بایستی از سرمایه اولیه با مبلغ بالایی برخوردار باشد.سرمایه گذار بایستی برای اخذ اقامت جمهوری چک برای یک کسب و کار شخصی حدود ۳ الی ۶ میلیون دلار هزینه کند.لازم به ذکر از این طریق فرد می تواند که برای افراد خانواده خود مانند همسر و فرزندان ویزا همراه نیز اخذ کند.پروسه اخذ اقامت از این طریق حدود ۶ ماه زمان خواهد برد که اگر فرد با موفقیت بتواند این مرحله را طی کند ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک با مدت اعتبار ۲ ساله به او تعلق می گیرد که سالیانه قابل تمدید است.فرد سرمایه گذار می تواند پس از ۱۰ سال اقامت،درخواست خود را جهت اخذ تابعیت این کشور ارسال کند.در خصوص سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می توان به این موضوع اشاره داشت که این روش مستقیما به اخذ اقامت کشور جمهوری چک ختم نمی شود ‌فرد بایستی از قبل مقیم این کشور باشد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شما می‌توانید با ثبت و راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود،جهت اخذ اقامت کشور جمهوری چک اقدام نمایید.فرد بایستی برای ثبت شرکت علاوه بر ارائه تمکن مالی ۱۰ هزار دلاری نیز،یک بیزنس پلن از برنامه های آینده برند و شرکت ثبت شده ارائه دهد.لازم به ذکر است که شما می توانید برای با ثبت شرکت برای خانواده خود نیز ویزا همراه دریافت کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج با یک فرد مقیم چک

برای دستیابی به اقامت جمهوری چک،یکی از بهترین و آسان ترین روش ها ازدواج با یک فرد مقیم جمهوری چک است.شما می‌توانید با ازدواج با یک فرد که اصالت جمهوری چک را داشته باشد،شهروندی و تابعیت کشور جمهوری چک را به راحتی به دست آورید.ابتدا پس از ازدواج به فرد اقامت موقت ۲ ساله داده می شود سپس بعد از سال از رابطه فرد با همسرش،به او اقامت دائم تعلق می‌گیرد.شما برای اینکه بتوانید از طریق ازدواج تابعیت و شهروندی کشور جمهوری چک را به دست آورید بایستی علاوه بر رعایت لزومات به عنوان یک شهروند،مدارک زیر برای اثبات ازدواجتان نیز در راستا اخذ اقامت دائم نیز ارائه دهید:

 

  • پاسپورت دارای اعتبار
  • عدم سو سابقه کیفری
  • ارائه سند ازدواج
  • ارائه مدارکی در جهت اثبات توانایی مالی

 

کلام آخر

 

عواملی همچون،سیستم آموزشی با کیفیت و معتبر می‌تواند دلیل مناسبی برای اقدام به اخذ اقامت کشور جمهوری چک باشد.به هر حال بایستی عوامل زیادی مانند پروسه اخذ اقامت و هزینه های زندگی رزومره قبل از مهاجرت به هر کشور را در نظر گرفت.در خصوص هزینه های زندگی می توان گفت که میزان هزینه ها در کشور جمهوری چک نسبت به دیگر کشور های اروپایی مناسب تر است.دیگر موضوع حائز اهمیت برای فرد مهاجر قبل از اقدام به اخذ اقامت جمهوری چک بایستی میزان هزینه ها در خصوص خرید و اجاره منزل شخصی باشد.قیمت خرید یک واحد آپارتمان معمولی در جمهوری چک حدود ۸۵۰ هزار یورو برآورد شده است و میزان اجاره یک واحد آپارتمان حدود ۲۸۰ یورو در ماه تخمین زده شده است.در هر صورت اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت ،اخذ اقامت و ادامه تحصیل در کشور های اروپایی را دارید با کارشناسان تیم مجرب ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا در راستای یک مهاجرت موفق شما را راهنمایی کنند.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور جمهوری چک بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به جمهوری چک

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.