انتخاب صفحه
مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

قبرس جزیره‌ای واقع در دریای مدیترانه است که پس از جزایر سیسیل و ساردینیا سومین جزیره دریای مدیترانه به‌شمار می‌رود. این کشور از نظر امکانات رفاهی و اجتماعی در جایگاه بسیار خوبی است و اقتصاد باثباتی دارد. به‌همین دلیل سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به آن اقدام می‌کنند. برای دریافت اقامت قبرس، روش‌های مختلفی مثل تحصیلی، ازدواج و سرمایه‌گذاری وجود دارد.

در ادامه به بررسی روش‌های اخذ ویزای قبرس و مهاجرت به آن‌جا می‌پردازیم. همچنین مزایا و معایب مهاجرت به قبرس را خواهیم گفت. اگر به این موضوع علاقه‌مندید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

معرفی خلاصه کشور قبرس

قبرس یک کشور اروپایی محسوب می‌شود که پایتخت آن شهر نیکوزیا است. این کشور شامل دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی می‌شود. در قبرس شمالی ترک‌ها و در قبرس جنوبی یونانی‌ها سکونت دارند. بنابراین مردم این کشور اکثرا به دو زبان یونانی و ترکی صحبت می‌کنند.

یونانی‌تبارهای قبرس، ارتودوکس و ترک‌‎‌تبارها مسلمان هستند. جمعیت قبرس حدود یک میلیون و صد هزار نفر است و در مجموع حدود 77 درصد مردم آن را یونانی‌ها و 18 درصد دیگر را ترک‌ها تشکیل می‌دهند. نماد این کشور گوسفند است و اولین مدال المپیک خود را در بازی‌های المپیک لندن 2012 برنده شد.

مقایسه قبرس شمالی و جنوبی

همان‌طور که قبلا گفتیم این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. بخش شمالی قبرس را تنها کشور ترکیه به‌رسمیت می‌شناسد و واحد پول آن لیر ترکیه است، گرچه از یورو و ارزهای دیگر نیز استفاده می‌شود؛ در حالی‌که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن یورو است.

قبرس جنوبی ثبات اقتصادی بهتری دارد. همچنین در این بخش قوانین مالیاتی ساده‌تری برای شروع کسب‌وکار تعیین شده است.

با توجه به واحد پولی متفاوت این دو بخش، هزینه زندگی در قبرس شمالی به‌ صرفه‌تر است، در حالی‌که هزینه‌های زندگی در قبرس جنوبی معادل با هزینه زندگی در کشورهای اروپایی است. با وجود این هزینه تحصیل در قبرس در دانشگاه‌های قسمت شمالی آن بیشتر است.

روش‌های مهاجرت به کشور قبرس

افراد می‌توانند به روش‌های مختلفی ویزای قبرس را بگیرند. به‌طور کلی مهاجرت به هر دو بخش این کشور شرایط نسبتا مشابهی دارد. در ادامه به تفکیک، روش‌های مختلف دریافت ویزای قبرس را توضیح می‌دهیم.

کار

یکی از روش‌های دریافت ویزای کشور قبرس از طریق کار است. متقاضیان برای کار در هر دو بخش شمالی و جنوبی این کشور باید از طرف کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشند و با دریافت ویزای کار قبرس وارد خاک آن شوند.

برای دریافت این ویزا شخص باید مدارک مرتبط با پیشنهاد کار مهرشده توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی قبرس را به همراه سایر مدارک خود به سفارت این کشور ارائه دهد.

پیشنهاد شغلی که برای فرد ارسال شده است، باید زیر نظر وزارت‌ امور مهاجران بررسی و نظارت شود. هدف از این کار این است که ثابت شود شغل پیشنهادی در کشور قبرس متقاضی ندارد و به‌همین دلیل این فرصت شغلی در اختیار افراد خارجی قرار گرفته است.

پس از بررسی صحت دعوت‌نامه کاری و سایر مدارک شخص در سفارتخانه قبرس، برای او ویزای قبرس و مجوز کار در آن‌جا صادر خواهد شد. ساعت کار کارمندان تمام‌وقت در این کشور بین 38 تا 40 ساعت در هفته است. همچنین نرخ بیکاری در این کشور به چیزی حدود 8.6 درصد می‌رسد.

در مورد میزان حقوق در قبرس باید بگوییم به‌طور میانگین ماهیانه حدود 2160 یورو است. این درآمد ماهیانه شامل مزایایی مانند هزینه حمل و نقل و حق مسکن نیز می‌شود. علاوه بر این، در ماه دسامبر برخی کافرمایان به کارمندان خود پاداشی معادل یک ماه حقوق پرداخت می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی به قبرس

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل است. متقاضیان مهاجرت به این روش، دانشجوی بین‌المللی شناخته می‌شوند و اگر ساکن خارج از اتحادیه اروپا باشند، باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهند. به‌عبارت دیگر ویزای تحصیلی قبرس مخصوص دانشجویان غیراروپایی است.

دانشگاه‌های این کشور در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می‌پذیرند. در این کشور دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بالا وجود دارند که یکی از برترین آن‌ها دانشگاه نیکوزیا است که در بخش اروپایی این کشور واقع شده است.

دانشگاه نیکوزیا جزو برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و مدرک آن در کشورهای اروپایی و کانادا معتبر است.

دانشجویان بین‌المللی پس از مهاجرت به قبرس می‌توانند با شرایط خوبی در این کشور درس بخوانند. برای تحصیل در این دانشگاه‌ها آن‌ها می‌توانند از طریق درخواست پذیرش در رشته‌های مختلفی مثل حسابداری، روان‌شناسی، مهندسی، مدیریتی، هنر و موسیقی اقدام کنند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس لازم است شخص تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد. به‌طور کلی حداقل نمره آیلتس 5.5 یا 6 مورد تایید دانشگاه‌های این کشور است. اما اگر موفق به کسب چنین نمره‌ای نشوید، خود دانشگاه از شما آزمون تعیین سطح زبان خواهد گرفت و در صورت نیاز باید در دوره‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنید. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس به‌طور میانگین حدود 9 هزار یورو است.

برای تحصیل در مقطع فوق‌ لیسانس متقاضی باید موفق به کسب نمره 6.5 آیلتس شود. اگر شخص نتواند در این آزمون نمره کافی را بگیرد باید در دوره‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند و نمره لازم را بگیرد.

دوره فوق‌ لیسانس در این کشور حدود 2 سال به طول می‌انجامد. هزینه تحصیل در این مقطع بستگی به رشته تحصیلی دارد، اما به‌‌طور میانگین حدود 13 هزار یورو تخمین زده می‌شود.

تحصیل در مقطع دکتری حدود 3 تا 5 سال زمان می‌برد، هرچند بیشتر دانشجویان می‌توانند این دوره را در طول 3 سال به اتمام برسانند. هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به رشته انتخابی فرد متفاوت است. به‌طور میانگین هزینه تحصیل در این مقطع حدود 13.500 یورو تخمین زده می‌شود.

یکی از مزیت‌های تحصیل در مقطع دکتری این است که لازم نیست شخص حتما مدرک زبان داشته باشد. متقاضیان می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کرده و پس از رسیدن به سطح مناسب تحصیل را شروع کنند. اگر رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید می‌توانید در این کشور بورسیه تحصیلی بگیرید و به‌صورت رایگان تحصیل کنید.

سرمایه‌گذاری

در قبرس شمالی اغلب مردم ترک‌تبار هستند و در آن مساجد و بناهای قدیمی زیبایی بنا شده است. قبرس شمالی جزو ترکیه محسوب می‌شود و تا کنون با قبرس جنوبی در بعضی مسائل اختلاف‌هایی داشته‌ است. قبرس جنوبی جزو اتحادیه اروپا است اما شامل ویزای شنگن نمی‌شود. با توجه به این موضوع افراد با داشتن اقامت قبرس نمی‌توانند بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند.

البته با دریافت اقامت دائم این کشور می‌توانید به بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مثل سوئیس، آلمان و اتریش رفت‌وآمد کنید.

برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری در بعضی مناطق آن، احتیاج به بودجه بیشتری دارید. همچنین بعضی نواحی این کشور شرایط خاصی را برای سرمایه‌گذاران تعیین کرده‌اند. در ادامه تعدادی از روش‌های رایج برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری قبرس را توضیح داده‌ایم.

خرید ملک

یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در قبرس، خرید ملک است. برای این کار باید حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو سرمایه داشته باشید. پس از خرید ملک می‌توانید از طریق اجاره دادن و دریافت اجاره‌بها، پس از گذشت حدود یک سال ملک جدیدی بخرید. البته باید بگوییم طبق قوانین جدید قبرس، شرایط مهاجرت به این روش بسیار سخت شده است.

ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در قبرس ثبت شرکت است. برای این کار باید حداقل 60هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشید. با ثبت شرکت می‌توانید اقامت قبرس را به مدت دو سال بگیرید. تا زمانی‌که شرکتتان فعال باشد و هزینه‌های مرتبط با بیمه و مالیات آن را بپردازید، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

تولد

کشور قبرس از قانون خون پیروی می‌کند. طبق این قانون پدر و مادر نوزاد متولدشده در قبرس باید شهروند این کشور باشند تا کودک تابعیت قبرس را بگیرد. همچنین اگر کودکی که پدر قبرسی دارد در کشورهای دیگر دنیا متولد شود، به او نیز تابعیت قبرس داده خواهد شد. همچنین اگر مادر کودکی تابعیت قبرس داشته باشد اما پدر او شهروند قبرس نباشد، به او نیز پاسپورت قبرس تعلق می‌گیرد. پدر و مادر کودک متولدشده باید سند رسمی ازدواج داشته باشند.

اگر تابعیت پدر کودک مجهول باشد و مادر او در همان سال اول تولدش برای دریافت پاسپورت او اقدام کند، شهروند قبرس خواهد شد. دولت قبرس در رابطه با کودکانی که پدر و مادر مشخصی ندارند، با توجه به صلاحدید خود به آن‌ها تابعیت خواهد داد.

ازدواج

از جمله آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به قبرس، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. البته پس از ازدواج در همان مرحله اول موفق به اخذ اقامت دائم نخواهید شد، بلکه دریافت ویزای قبرس وابسته به رسمی بودن سند ازدواج و تایید دولت این کشور است.

افرادی که به‌تازگی ازدواج کرده‌اند و می‌خواهند از طریق این قانون، اقامت قبرس را بگیرند، باید از نظر مالی مورد تایید دولت باشند و از نظر دولت، در شرایط مالی سختی نباشند و بتوانند برای خود خانه‌ای تهیه کنند. حداقل درآمد مورد تایید دولت برای زوجین 1500 یورو در ماه است.

برای ثبت رسمی ازدواج، شهردار به‌عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی می‌شود. ازدواج در این شرایط در مدت 1.5 تا 3 ماه پس از تاریخ اعلام زوجین، رسمی خواهد شد.

پس از آن افراد می‌توانند اقامت دائم قبرس را بگیرند و بدون محدودیت از امکانات و خدمات آن استفاده کنند. با این روش به شخص خارجی ابتدا اقامت 2 ساله اعطا می‌شود و پس از این مدت اگر شرایط اولیه تغییر نکرده بود، می‌تواند برای اقامت 3 ساله درخواست دهد. پس از گذشت این مراحل شخص می‌تواند اقامت قبرس را برای همیشه بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس چیست؟

افراد می‌توانند به روش‌های مختلفی برای مهاجرت به قبرس اقدام کنند و با توجه به این موضوع باید مدارک متفاوتی را نیز ارائه دهند.

به‌عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی، متقاضی باید مدارک مرتبط با پذیرش تحصیلی را به سفارت تحویل دهد. همچنین ارائه مدارکی مثل ریزنمرات و سابقه تحصیلی ضروری است. در مهاجرت کاری، ارائه دعوت‌نامه کاری کارفرمای قبرسی به سفارت ضروری است.

مدارکی که به‌طورکلی لازم است به سفارت ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • مدارک پزشکی
 • بیمه درمانی
 • 4 عدد عکسی که به تازگی گرفته شده‌اند و اندازه آن‌ها با آن‌چه که سفارت تعیین کرده، مطابقت دارد.

هزینه‌های زندگی در قبرس

قبل از اخذ ویزای قبرس، موضوع مهمی که باید به آن دقت کنید، هزینه‌های زندگی در این کشور است. تخمین زده می‌شود هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره خانه، 2617 دلار آمریکا باشد. یک فرد مجرد بدون اجاره خانه باید ماهیانه 744 دلار هزینه کند.

در مقام مقایسه، هزینه زندگی در قبرس نسبت به آمریکا 25.5 درصد کمتر بوده و هزینه اجاره خانه نیز 48.77 درصد کمتر است. هزینه اجاره خانه در شهرهای بزرگ قبرس جنوبی برای آپارتمان‌های بزرگ سه خوابه تقریبا ماهیانه 1000 دلار است. هزینه زندگی در قبرس جنوبی به نسبت قبرس شمالی حدود 77.14 درصد بیشتر است.

مزایای مهاجرت به قبرس

با اخذ ویزای قبرس و زندگی در این کشور شامل مزایای زیر خواهید شد:

 • عضو اتحادیه اروپا
 • واحد پولی یورو
 • هزینه‌های مناسب زندگی
 • شهریه مقرون ‌به‌صرفه دانشگاه‌ها
 • نرخ پایین جرم و جنایت
 • آب‌ و هوای متعادل

معایت مهاجرت به قبرس

 • برای این‌که بتوانید با مردم این کشور راحت‌تر ارتباط برقرار کنید باید زبان ترکی یا یونانی را یاد بگیرید.
 • اعتبار پاسپورت قبرس نسبت به کشورهای تراز یک اروپا کمتر است.
 • سطح درآمد در این کشورپایین‌تر بیشتر کشورهای اروپایی است.
 • با اقامت دائم قبرس نمی‌توانید ویزای شنگن بگیرید.

سخن نهایی

قبرس یکی از کشورهای اروپایی است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. به دلیل اختلاف‌هایی که بین این دو قسمت وجود دارد، با مهاجرت به قبرس نمی‌توان بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد. با این‌حال در قبرس امکانات رفاهی بسیار خوبی برای مردم فراهم شده است. همچنین دانشگاه‌های بسیار معتبری در آن‌جا قرار دارند.

در مطلب بالا در مورد روش‌های مهاجرت به قبرس و اخذ ویزای آن توضیحاتی دادیم تا بتوانید بسته به شرایط خود بهترین تصمیم را بگیرید.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف قبرس بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به قبرس

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به قبرس

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.