انتخاب صفحه
مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا با جدیدترین و رایج ترین روش های مهاجرت به کشور چین آشنا شوید،در این مقاله تیم ریسا گروپ قصد دارد شما را با موضوعاتی همچون نحوه مهاجرت به چین از طریق تحصیل،سرمایه گذاری،اخذ پیشنهاد شغلی و ازدواج آشنا کنیم.پس اگر جزو افرادی که هستید که قصد اخذ تابعیت و اقامت این کشور را دارند با تیم ریسا گروپ تا انتها این مطلب همراه باشید.شایان ذکر است که تیم ریسا گروپ در راستا اعزام دانشجو تجربه فراوانی طی سالیان اخیر کسب کرده است و دارای خدماتی ویژه در راستا مهاجرت و اخذ اقامت کشور های اروپایی همانند کشور سوئد می باشد،اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل و زندگی به کشور های اروپایی مهاجرت کنید، فقط کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد.در ادامه مقاله به بررسی مطالبی همچون شرایط عمومی کشور چین و روش ها گوناگون در خصوص مهاجرت به این کشور می پردازیم.

شرایط عمومی کشور چین

در حقیقت بایستی مساِئل و پرامتر های زیادی قبل از مهارج به هر کشوری مورد بررسی قرار گیرد،تا تجربه مهاجرت دل نشین باشد و پشیمانی ختم نشود.یکی از اصلی ترین سوال های افراد متقاضی اخذ اقامت کشور چین،این است که آیا واقع این کشور انتخاب صحیح برای مهاجرت و ادامه زندگی است یا خیر،در ابتدا اجازه دهید شرایط کلی این کشور مورد بررسی قرار دهیم.کشور چین یکی ار وسیع ترین کشور های جهان است که به طور تخمینی وسعت آن حدود 9 الی 10 میلیون کیلومتر محاصبه شده است.این کشور با کشور هایی همچون هند،تاجیکستان و پاکستان هم مرز است.این کشور یکی پر جمعیت ترین کشور های جهان نیز محسوب می شود و طبق آمار اعلام شده،جمعیت کشور چین در سال 2020 میلادی حدود 1.5 میلیارد نفر بوده است.پایتخت این کشور شهر پکن محسوب می شود و زبان رسمی مردم این کشور چینی است و همچنین می توان به شهر شانگهای به عنوان یکی از مهم ترین شهر های این کشور نگاه کرد.در خصوص وضعیت آب هوایی این کشور بایستی به این موضوع اشاره کنیم که موقعیت سکونت شما بسیار حائز اهمیت است،زیرا آب هوای این کشور در هنر نقطه نسبت به دیگر نقاط متفاوت است،اما به طور کلی می توان گفت در شمال این کشور هوا در اغلب اوقات سرد و خشک است و در جنوب این کشور اکثریت مواقع گرم وخشک است.

مهاجرت به چین

به واحد پول این کشور یوآن گفته می شود،که حدودا معادل 4000 تومان ایران می باشد.یکی  از نقاط قوت این کشور قدرت اقتصادی این کشور می باشد،که در سال های گذشته دستخوش تغییرات زیادی بوده است،به طور که می توان به موضوع اشاره کرد که این کشور در میان کشورهایی با تولیدات داخلی بالا قرار دارد.در ادامه این سوال مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم که مهاجرت به این کشور از چه روش هایی امکان پذیر است.

 

روش های مهاجرت به کشور چین

مهاجرت تحصیلی

می توان گفت مهاجرت تحصیلی همیشه جزو آسان ترین ها و قانونی ترین روش ها در جهت اخذ اقامت کشور مقصد محسوب شده است.با توجه به این که کشور چین توجه بسیاری نسبت به سیستم آموزشی داشته است و در حال حاضر از موسسات آموزشی با کیفیت فوق العاده،برخودار است.به همین دلیل کشور چین در سال های اخیر به مورد توجه بسیاری از دانشجویان و نخبگان در سرتاسر جهان قرار گرفته است.مدارس کشور چبن به عنوان ها متفاوتی تقسیم می شوند،طوری که مدارس این کشور به طورکلی به دو نوع دولتی و بین المللی تقسیم می شود.دانش آموزان بایستی حدودا 9 الی 12 سال در مدارس این کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند.هزینه تحصیل در مدارس بین المللی این کشور حدودا سالیانه 25 الی 45 هزار دلار آمریکا است.

برای تحصیل در مقاطع آموزشی عالی،بایستی در آزمونی ورودی نمره مورد قابل قبول را کسب کنید.تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 3 الی 4 سال زمان خواهد برد،هر چند تحصیل در رشته پزشکی در این مقطع کمی طولانی تر است.برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بایستی دوره کارشناسی پشت سر گذشته و معدل بالای 14 کسب کرده باشید.برای تحصیل در مقطع دکترا بایستی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شده باشید و معدل بالای 15 را کسب کرده باشید.هزینه تحصیل در هر مقطع متفاوت است اما به طور کلی هزینه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 3000 دلار و کارشناسی ارشد حدود حدود 4000 الی 15000 دلار است و دکترا حدود 2000 دلار و 8000 دلار است.

 

مهاجرت از طریق کار

یکی از موضوعات حائز اهمیت قبل از اخذ مهاجرت بررسی نرخ بیکاری کشور مقصد است.در خصوص نرخ بیکاری در کشور چین بایستی گفت ، طبق آمار اعلام شده نرخ بیکاری در سال های 2020 الی 2022 حدود 5 درصد در این کشور بوده است،این مقدار نشان می دهد که نیروی کار در کشور چین از مهارت و تخصص بالایی برخودار هستند،پس اگر از جمله افرادی که هستند که قصد اخذ اقامت کاری کشور چین را دارید بایستی توجه بسیاری نسبت به روزمه کاری خود داشته باشید تا شانس بیشتری در راستا اخذ اقامت کاری این کشور داشته باشید.یکی دیگر از موضوعاتی که بایستی قبل از مهاجرت کاری به این کشور به آن توجه کنید حداقل میزان درآمد و دستمزد است.در خصوص میزان درآمد در این کشور بایستی به این موضوع اشاره کنیم که آمار نشان دهنده میزان حقوق حدودا 2500 دلاری در ماه در سال 2020 میلادی هستند.برای اینکه بتوانید اقامت کاری کشور بایستی پس از ارتباط با کارفرما خود در این کشور،کارفرما شما باید اثبات کند که شما واجد شرایط برای موقعیت شغلی مورد نظر هستید و هیچ یک از قومیان این کشور برای اخذ آن موقعیت شغلی اقدام نکرده اند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

قطع به یقین برای هر سرمایه گذاری که از متقاضیان مهاجرت به کشور مقصد از این طریق است حفظ سرمایه اولیه و افزایش حاشیه سود از موضوعات حائز اهمیت است.بایستی قبل از مهاجرت به کشور مقصد از طریق سرمایه گذاری فرد سرمایه گذار موضوعاتی همچون نرخ مصادره اموال و نرخ فساد را در کشور مقصد مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.در خصوص نرخ مصادره امووال دولت چین اطلاعات دقیقی در سال های اخیر در اختیار هیچ منابعی نگذاشته است اما طبق آخرین آمار اعلام شده نرخ مصادره اموال در این کشور در میزان کمی برخودار نبوده است.به همین دلیل این کشور برای سرمایه گذاری جای امنی به نظر نمی رسید و شما به عنوان سرمایه گذار انتخاب های مناسب دیگری می توانید داشته باشید در این راستا داشته باشید،زیرا حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور حدود 500 هزار دلار آمریکا است.

 

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد مقیم کشور چین،می تواند یکی از روش هایی باشد که به اخذ اقامت کشور چین ختم شود.افراد و شهروندان دیگر کشور ها می تواند با ازدواج با یک فرد مقیم کشور چین اقامت دائم کشور را اخذ نمایند..اما بایستی این موضوع را در نظر داشته باشید که ازدواج با فرد مقیم این کشور نمی تواند جزو روش هایی باشد که فرد خارجی بتواند تابعیت کشور چین را به دست آورد.برای اخذ اقامت کشور چین از این طریق فرد خارجی بایستی مقررات خاصی را رعایت کند که شامل موارد زیر خواهد شد:

  1. حداقل سن 22 سال برای مردان و 20 سال برای زنان
  2. رضایت نامه والدین
  3. گواهی نامه طلاق در صورتی که یکی از طرفین قبلا ازدواج کرده باشد
  4. گواهی نامه عدم سود پیشنه کیفری
  5. گواهی نامه تمکن مالی در جهت تامین هزینه های زندگی در کشور چین
  6. خلاصه ای از هزینه های زندگی و شرایط مهاجرت به کشور چین

قطع به یقین برای اینکه بتوانید یک تجربه موفق از مهاجرت داشته باشید بایستی نسبت به هزینه های زندگی پس از مهاجرت آگاه باشید.هزینه های در کشور چین به دلیل تولیدات داخلی بالا از میزان آنچنانی برخودار نیست.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد دارید به کشور مهاجر کنید بایستی بدانید که هزینه ها برای یک زندگی معمولی برای یک نفر بدون در نظر گرفتن میزان هزینه اجاره خانه حدود 600 الی 700 دلار آمریکا می باشد،هر چند شما بایستی میزان اجاره خانه و یا آپارتمان را در لیست هزینه های خود قرار دهید که حدود 500 الی 600 دلار ماهیانه هزینه دارد.

شرایط کلی برای افرادی که از دسته افرادی هستند که متقاضی اخذ اقامت کشور چین هستند شامل مواردی همچون،عدم سوء پیشینه،پیروی از قوانین کشور چین و استقلال مالی هستند.در آخر می توان مزایای همچون بازار های اقتصادی پیشرفته و سیستم آموزشی قدرتمند جزو عواملی هستند که می تواند هر مهاجری را جذب این کشور می کند.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید می توانید با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان در راستا اخذ تابعیت این کشور راهنمایی کنند.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور چین بررسی کنند و به شما اطلاع دهند..

 

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به چین

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.