انتخاب صفحه
تحصیل-در-برزیل-1

تحصیل در برزیل

برزیل در آمریکای جنوبی کشوری با تنوع و شیوه زندگی منحصربه‌فرد است. شهرهای بزرگ آن شامل سائوپائولو است که بزرگ‌ترین شهر برزیل می‌باشد و به‌عنوان قطب مالی و فرهنگی شهرت دارد. سالوادور د باهیا که به‌خاطر فرهنگ آفریقایی – برزیلی‌اش معروف است، ریودوژانیرو و در نهایت برازیلیا که پایتخت کشور می‌باشد.

زبان رسمی کشور برزیل پرتغالی است و این کشور به‌خاطر فوتبالش در سراسر جهان مشهور است. به‌طورکلی، برزیلی‌ها مردمی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز برای دانشجویان و خارجی‌ها هستند.

برزیل تعدادی از بهترین دانشگاه‌ها را دارد و فرصت‌های بسیار زیادی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشگاه‌های دولتی زیادی در این کشور وجود دارد و خبر خوب این است که هیچ شهریه‌ای در آنجا از شما اخذ نمی‌گردد. این کشور پذیرای بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی است و صدها دوره آموزشی به زبان انگلیسی، به‌ویژه در دانشگاه‌های محبوب سائوپائولو و ریودوژانیرو ارائه می‌گردد.

برای کشوری با اقتصاد درحال‌توسعه، برزیل دارای تعداد قابل‌توجهی از دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS است که بسیاری از آنها در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی صعود کرده‌اند. (به بخش برترین دانشگاه‌های برزیل مراجعه کنید.)

بیش از ۲۳۰۰ مؤسسه آموزش عالی و حدود ۲۶۰۰۰ برنامه برای دانشجویان بین‌المللی در برزیل در اختیار شما قرار دارد که توسط وزارت آموزش برزیل (MEC) به رسمیت شناخته شده‌اند، بنابراین فرصت‌های جذاب زیادی برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در آنجا تحصیل کنند وجود دارد.

بیایید باهم نگاهی به آمارهای اقتصادی این کشور بیندازیم. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۸۲۹٫۹ میلیارد دلار و نرخ رشد آن در همین سال معادل ۴٫۶۲ درصد می‌باشد. اگرچه نرخ تورم در این کشور در سال ۲۰۲۱ به عدد ۸٫۳ رسیده است؛ اما از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ نرخ تورم زیر ۴ درصد بوده است.

جمعیت برزیل طبق آمار وب‌سایت theglobaleconomy معادل 214 میلیون نفر و شاخص شادمانی ۶٫۲۹ نسبت به میانگین ۵ می‌باشد.

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در برزیل

نزدیک به ۳۰۰ دانشگاه با بودجه دولتی و بیش از ۲۰۰۰ مؤسسه خصوصی در برزیل وجود دارد.

دانشگاه‌های دولتی آموزش رایگان را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، درحالی‌که مؤسسات خصوصی هزینه شهریه دارند.

سال تحصیلی از فوریه تا دسامبر و با وقفه در ماه جولای ادامه دارد.

همه دانشجویان باید قبل از ثبت‌نام، امتحان ورودی vestibular را پشت سر بگذارند. vestibular معمولاً یک یا دو روز بین نوامبر و ژانویه انجام می‌شود و شامل چند گزینه و مقاله برای آزمایش دانش شما از طیف وسیعی از موضوعات از جمله ادبیات، ریاضیات و تاریخ است. این به‌عنوان یک امر فرمالیته در دانشگاه‌های خصوصی انجام می‌شود، اما برای کاهش رقابت برای پذیرفته شدن در مؤسسات با بودجه عمومی طراحی شده است.

چگونه در دانشگاه‌های برزیل اپلای کنیم؟

شما می‌توانید برای اکثر دوره‌های تحصیلات تکمیلی از طریق وب‌سایت‌های دانشگاهی درخواست دهید، اگرچه اکثر آنها به زبان پرتغالی هستند.

برای اپلای مدارک زیر را نیاز دارید:

فرم درخواست تکمیل شده

کپی‌های رسمی مدارک تحصیلی شما که توسط مقامات سفارت محلی برزیل مهر شده است.

رزومه‌ای که تجربه حرفه‌ای و آموزشی مرتبط را نشان می‌دهد.

رفرنس‌ها (توصیه‌نامه‌ها)

نامه تأییدیه از استاد راهنمای دانشگاه شما (برای تحصیلات تکمیلی)

یک کپی از رسید برای پرداخت هزینه درخواست در صورت لزوم.

الزامات زبان

برای تحصیل در برزیل، باید مهارت خود را به زبان پرتغالی ثابت کنید – حتی اگر در حال تحصیل در یک دوره به زبان انگلیسی هستید.

تنها آزمونی که توسط MEC برای دانشجویان بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، CELPE-Bras است که شامل طیف وسیعی از گوش‌دادن، خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن است.

بسیاری از دوره‌ها کلاس‌های فشرده پرتغالی را برای افراد غیربومی ارائه می‌دهند که می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید.

تسلط به زبان انگلیسی

تافل: آزمون زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی، مهارت زبان انگلیسی را تأیید می‌کند.

آیلتس: سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی، مهارت زبان انگلیسی افراد غیربومی را تأیید می‌کند.

تحصیل در برزیل در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

سیستم آموزشی در برزیل بین ۵ سطح یا مرحله مجزا تقسیم می‌شود: آموزش پیش‌دبستانی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه اول، آموزش متوسطه عالی و آموزش عالی. از این پنج سطح، فقط آموزش ابتدایی و متوسطه اول اجباری است.

آموزش پیش‌دبستانی در برزیل که به طور محلی به‌عنوان Educação Infantil شناخته می‌شود، کاملاً اختیاری است. این سیستم برای آموزش پیش‌دبستانی دو گزینه را به والدین ارائه می‌دهد: مهدکودک‌های دولتی، برای کودکان ۲ تا ۵ساله و Jardim، برای کودکان 3 تا ۶ساله.

تحصیل در مدرسه برای همه کودکان بین ۶ تا ۱۴ سال در برزیل اجباری است. ثبت‌نام کودکان زیر ۶ سال در مقطع ابتدایی تا زمانی که در ترم اول ۶ساله شوند، آزاد هستند.

مرحله ۸ساله اجباری آموزش به‌عنوان آموزش بنیادی یا Ensino Fundamental شناخته می‌شود که بین دو مرحله ۴ساله متمایز تقسیم می‌شود:

 • آموزش بنیادی I (Ensino Fundamental I) سنین 6-10
 • آموزش بنیادی II (Ensino Fundamental II) سنین 11-14

تحصیلات متوسطه عالی در برزیل که به‌صورت محلی به‌عنوان مدرسه متوسطه یا Ensino Medio شناخته می‌شود، 4 سال طول می‌کشد و برای دانش‌آموزان بین سنین ۱۵ تا ۱۸ سال طراحی شده است. حضور در این سطح تحصیلی اختیاری بسته به منطقه و وضعیت اجتماعی – اقتصادی در خانواده‌های مرفه در شهر‌های بزرگ بالاترین حد است.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

سیستم آموزش عالی برزیل با سیستم بولونیای اتحادیه اروپا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مطابقت دارد، اگرچه هیچ ارتباط رسمی بین آنها وجود ندارد.

تضمین کیفیت جزء لاینفک آموزش عالی برزیل است – هر ۳ سال یک‌بار، دوره‌ها در تمام سطوح در مقیاس ۱ تا ۱۰ ارزیابی می‌شوند، و آن دوره‌هایی که امتیاز ۳ یا کمتر کسب کرده‌اند توسط هماهنگی برای بهبود پرسنل آموزش عالی تحت نظارت دقیق قرار می‌گیرند.

مؤسسات برزیل سه نوع مدرک کارشناسی را ارائه می‌دهند:

کارشناسی (Bacharelado) – این مدرکی است که در حدود ۳ تا ۶ سال زمان نیاز دارد تا تکمیل شود.

Licentiate (Licenciatura) –  مدرک تربیت‌مدرس ابتدایی یا متوسطه که ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد.

فناوری (Tecnologia) –  این شامل دوره‌های حرفه‌ای است که دانش تخصصی را در طول ۲ تا ۳ سال ارائه می‌دهد.

مدارک لازم برای اپلای در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های برزیل

گواهینامه دبیرستان

فرم درخواست آنلاین امضا شده

گذرنامه بین‌المللی یا سند مسافرتی

گزارش سلامت

نتایج نمرات دبیرستان

مدرک زبان

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

Mestrado، یا کارشناسی ارشد برزیل، دوره ای است که در آن دانشجو باید پروژه‌های تحقیقاتی و کنفرانس ارائه دهد و در نهایت باید یک پایان‌نامه توسط دانشجو دفاع شود. این دوره 2 سال طول می‌کشد.

شما قبل از فارغ‌التحصیلی تحت یک ارزیابی عمومی قرار می‌گیرید – به این معنی که پایان‌نامه خود را به کمیته‌ای به ریاست استاد راهنما ارائه خواهید کرد.

مدارک لازم برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های برزیل

گواهی لیسانس (کارشناسی)

ریز نمرات کارشناسی

گذرنامه بین‌المللی یا سند مسافرتی

گزارش سلامت

مدرک زبان

تحصیل در برزیل در مقطع دکترا

Doutorado بالاترین سطح تحصیلات تکمیلی در برزیل است و تکمیل آن ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد.

برای شروع دوره دکترا در برزیل به یک مدرک کارشناسی ارشد و سطح بالایی از مهارت زبان پرتغالی نیاز دارید – برنامه‌های بسیار کمی به زبان انگلیسی در این سطح ارائه می‌شود و درک خوبی از زبان رسمی کشور برای آن ضروری است

مدارک لازم برای اپلای در مقطع دکترا دانشگاه‌های برزیل

مدرک کارشناسی ارشد

گواهی کارشناسی / لیسانس

ریز نمرات کارشناسی ارشد

ریز نمرات کارشناسی

پاسپورت یا سند مسافرتی

رزومه یا CV

ارزیابی مصاحبه بیشتر توسط کمیته پذیرش و بخش دانشگاه.

مدرک زبان

تحصیل-در-برزیل-3

تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی

دولت برزیل با همکاری سازمان‌ها و مؤسسات مستقل مختلف فرصت‌های بورسیه تحصیلی زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد تا تحصیل در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا خود را در هر یک از دانشگاه‌های موجود در کشور ادامه دهند.

در زیرمجموعه‌ای از بورسیه‌های فعلی در خارج از کشور و فرصت‌های مالی ارائه شده برای کسانی که مایل به تحصیل در برزیل یا جاهای دیگر در منطقه آمریکای لاتین هستند را مشاهده می‌کنید.

بورسیه‌های تحصیلی دولت برزیل توسط بنیاد CAPES

این بنیادی در وزارت آموزش‌وپرورش برزیل است که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در برزیل و سراسر جهان کمک‌های مالی ارائه می‌دهد. هدف این بنیاد بهبود کیفیت اساتید و کارکنان آموزش عالی برزیل است. از حدود ۲۲۰۰۰ دانشجوی ثبت‌نام‌شده در برنامه‌های دانشگاهی در برزیل و ۱۵۰۰ نفر دیگر در خارج از برزیل حمایت کرده است.

بورسیه تحصیلی فوق دکترا و دکترا برای دانشجویان بین‌المللی در برزیل

بورسیه تحصیلی TWAS در برزیل

این یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکترا و فوق دکترا به دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه، برای کار در خارج از کشور در برزیل، مکزیک یا سایر کشورها فراهم می‌کند.

بورسیه‌های دکتری AUIP (PAEDEx).

این یک برنامه حمایتی بین‌المللی در مقطع دکتری است که برای دانشجویان دکترا بورسیه تحصیلی تا ۴۸ ماه اعطا می‌کند. این برنامه با مشارکت انجمن دانشگاه ایبروآمریکن پوسگرادو (AUIP) اجرا می‌شود. این برنامه برای معلمان و محققان بین‌المللی، غیر برزیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که با AUIP یکپارچه شده‌اند، بودجه ارائه می‌دهد.

بورسیه‌های بین‌المللی فوق دکتری توسط FAPESP

FAPESP هرساله موقعیت‌های بورسیه برای فوق دکترا را در زمینه‌های مختلف تحصیلی برای دانشجویان و محققان بین‌المللی در مؤسسات آموزش عالی در برزیل ارائه می‌دهد. این بورسیه‌های فوق دکترا به مدت ۲۴ ماه ارائه می‌شوند که می‌توانند برای ۱۲ ماه تمدید شوند.

فرصت‌های بورسیه در دانشگاه ایالتی سائوپائولو

دانشگاه ایالتی سائوپائولو یکی از بهترین دانشگاه‌های برزیل است و برای دانشجویان داخلی و خارجی که بتوانند در این مؤسسه تحصیل کنند، دانشگاه فرصت‌های کمی برای تأمین مالی ارائه می‌دهد. کمک‌هزینه‌ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، کمک‌های مالی مربوط به CAPES، OAS و FAPESP وجود دارد. علاوه بر این، برنامه توافقنامه دانشجویی فارغ‌التحصیل (PEC-PG) وجود دارد که 24 ماه بورسیه کارشناسی ارشد و ۴۸ ماه دکترا را برای انجام مطالعات در HEI برزیل، از جمله دانشگاه ایالتی سائوپائولو، ارائه می‌دهد.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در برزیل

هزینه تحصیل

برزیل از رئال ($R یا BRL) به‌عنوان واحد پول خود استفاده می‌کند.

در مورد شهریه، سیستم آموزش عالی برزیل با دانشجویان بین‌المللی مانند اتباع برزیل رفتار می‌کند. قانون اساسی فدرال برزیل حق آموزش عمومی رایگان را تا مقطع تحصیلات تکمیلی تثبیت کرده است، به این معنی که مدارک تحصیلی با بودجه عمومی برای دانشجویان بین‌المللی رایگان است.

از سوی دیگر، برای مؤسسات خصوصی، هزینه تحصیل به دانشگاه و حوزه موضوعی که مطالعه می‌کنید بستگی دارد. معمولاً برنامه‌های کارشناسی بین ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال برای یک دوره ۳ تا ۶ساله تکمیل می‌شود.

برنامه‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی در برزیل بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار است. علاوه بر این، مدارک دکتری خصوصی در برزیل بسته به منطقه تحقیقاتی شما بین ۳۷۰ تا ۶۴۰ دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

به‌خاطر داشته باشید که هزینه‌های اضافی را در بودجه خود لحاظ کنید – ممکن است هزینه تحصیل شما رایگان باشد، اما باید برای بیمه درمانی، خدمات دانشجویی (مانند عضویت در انجمن‌ها و سایر پرداخت‌ها برای موارد درسی) و هزینه‌های درخواست، و همچنین هزینه‌های مربوط به خود شامل هزینه‌های غذا، اقامت و فعالیت‌های اوقات فراغت بپردازید.

هزینه‌های زندگی

برخلاف سایر کشورها، اکثر مؤسسات در برزیل خوابگاه دانشجویی ارائه نمی‌دهند. این بدان معنی است که دانشجویان باید خوابگاه خصوصی پیدا کنند. خوب است که با دانشگاه موردنظر خود تماس بگیرید، زیرا آنها می‌توانند به دانشجویان کمک کنند تا جایی مناسب برای اقامت پیدا کنند. اقامت در خانه یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای دانشجویان بین‌المللی است. زیرا جایی است که دانشجو با خانواده میزبان اقامت می‌کند که راهی عالی برای ادغام با فرهنگ محلی است.

اجاره یک آپارتمان خصوصی در برازیلیا می‌تواند بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۵۶ $R دلار در ماه هزینه داشته باشد. به‌طورکلی، برازیلیا یکی از شهرهای گران برزیل است. در جدول زیر هزینه تعدادی از اقلام موردنیاز در برزیل از وب‌سایت numbeo ارائه شده است:

غذا در رستوران ارزان25.00 R$
شیر (۱ لیتری)25.00 R$
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)7.08 R$
برنج (۱ کیلو)5.82 R$
تخم‌مرغ (۱۲ عدد)9.62 R$
آب (۱٫۵ لیتری)3.24 R$
بلیت یک‌طرفه4.70 R$
بلیت سینما35.00 R$

کار دانشجویی در برزیل

دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار ندارند و متقاضیانی که برای تحصیل به برزیل مهاجرت می‌کنند باید پول کافی برای پرداخت هزینه‌های مختلف دانشجویی و زندگی در برزیل را داشته باشند. دانشجویانی که با ویزای دانشجویی به برزیل مهاجرت می‌کنند باید در نظر داشته باشند که می‌توانند به‌جای کار در حین تحصیل، دوره‌های کارآموزی را بگذرانند.

مؤسسات در برزیل دوره‌های کارآموزی دارند که مربوط به دوره‌ای است که شما قصد تحصیل در آن را دارید. یک دانشجو فقط می‌تواند این دوره‌های کارآموزی مرتبط را انتخاب کند.

این باعث می‌شود که دانشجویان معمولاً حدود دو یا سه ماه کار کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا مهارت‌های خود را به کار گیرند. تعدادی از دانشجویان دوره کارآموزی را با موفقیت کامل می‌گذرانند و یک شغل تمام‌وقت توسط شرکت به آنها پیشنهاد می‌شود که پس از فارغ‌التحصیلی موفق دانشجویان قابل‌اجرا است.

همچنین اکثر دانشگاه‌ها با انواع صنایع شراکت دارند که امکان کار پاره‌وقت را برای دانشجویان فراهم می‌کند. برخی از مشاغل پاره‌وقت محبوبی که دانشجویان می‌توانند در برزیل پیدا کنند به شرح زیر است:

Data-entry operators- اگر مهارت‌های تایپ خوبی دارید، این کار برای شما عالی است.

پیشخدمت در رستوران‌ها – دستمزد پایه و کار فشرده.

اگر در آشپزی مهارت دارید، می‌توانید شاگرد سرآشپز باشید.

اگر یک زبان خارجی مانند انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی یا روسی بلد هستید و به آن زبان مسلط هستید، می‌توانید فرصتی برای کار به‌عنوان مترجم دریافت کنید. این کار حقوق خوبی دارد.

شما همچنین می‌توانید شانس خود را در دانشگاه / کالج خود امتحان کنید و بررسی کنید که آیا فرصتی وجود دارد یا خیر.

تایپ کردن نام همه دانشجویانی که در آن سال ثبت‌نام کرده‌اند، می‌تواند بسیار ساده باشد. یا کار برای کتابخانه، بررسی همه کتاب‌ها و مجلات و تنظیم درست آنها باشد.

متقاضیان و دانشجویانی که قصد شرکت در دوره کارآموزی برزیل را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

فایل سوابق کاری را ارسال کنید و آن را به انگلیسی و پرتغالی ترجمه کنید.

ویزای کارآموزی دریافت کنید.

ارائه مدرک زبان انگلیسی و پرتغالی

داشتن تخصص، مهارت و توانایی کار در یک زمینه خاص در برزیل

تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر برزیل یا جهان

دارای مجوز اقامت در برزیل

عدم سوءپیشینه و اثبات آن با ارائه مدارک

قرارداد با شرکت‌ها و مؤسسات

تحصیل-در-برزیل-2

برترین دانشگاه‌های برزیل

در جدول زیر برترین دانشگاه‌های برزیل طبق رنکینگ جهانی ۲۰۲۳ QS ارائه گردیده است. همان گونه که از جدول پیدا است بالاترین رتبه مربوط به دانشگاه سائوپائولو می‌باشد که رنک ۱۱۵ را به دست آورده است.

RANKUniversityOverall Score
۱۱۵Universidade de São Paulo۵۶٫۱
=210Universidade Estadual de Campinas (Unicamp)۴۲٫۵
۳۳۳Universidade Federal do Rio de Janeiro۳۲٫۱
=441Universidade Federal de São Paulo۲۶٫۴
=477UNESP۲۴٫۹
601-650Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro
701-750Universidade Federal de Minas Gerais
751-800Universidade Federal do Rio Grande Do Sul
801-1000Pontifcia Universidade Catlica de So Paulo
801-1000Universidade Federal de Santa Catarina

ویزای همراه تحصیلی برزیل

شما با ویزای تحصیلی برزیل نمی‌توانید اعضای خانواده خود را همراه خود بیاورید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند پس از ورود به برزیل برای ویزای الحاق خانواده درخواست دهند و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را بیاورند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی برزیل

ویزای “اقامت موقت” اجازه تحصیل یک‌ساله را به شما می‌دهد که می‌تواند متناسب با نیاز شما تمدید شود. روند درخواست تا ۳ ماه طول می‌کشد، بنابراین بهتر است که درخواست خود را زودتر شروع کنید.

برای دریافت ویزا به موارد زیر نیاز دارید:

یک پاسپورت معتبر

دو فرم درخواست چاپ شده و امضا شده

دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت

مدارک عدم سوءپیشینه، اصل و کپی

اثبات وجوه کافی

مدارک پزشکی

نامه تأییدیه از مؤسسه مورد تأیید وزارت آموزش (MEC).

شما باید ظرف ۳۰ روز پس از ورود خود، در شهری که در آن زندگی می‌کنید، در پلیس فدرال ثبت‌نام کنید. این کار حضور شما را رسمی می‌کند و یک کارت شناسایی خارجی دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن برای مقاصد دیگر مانند افتتاح حساب بانکی استفاده کنید.

برای تمدید ویزای خود، باید درخواست خود را حداقل ۳۰ روز قبل از انقضا به پلیس فدرال ارسال کنید.

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در برزیل

بخش خدمات بزرگ‌ترین کارفرما برای نیروی کار کشور مانند هتلداری، خدمات مالی، خرده‌فروشی و خدمات شخصی و حرفه‌ای است. کشاورزی و صنعت نیز سهم قابل‌توجهی در رشد اقتصادی برزیل دارد. برزیل صادرکننده عمده قهوه است و یک‌چهارم قهوه جهان را تأمین می‌کند.

برای کار قانونی در برزیل، هم به اجازه اقامت و هم ویزای کار نیاز دارید. تبدیل ویزا از نوع تحصیلی به کار به‌صورت خودکار نخواهد بود. دانشجویان خارجی باید درخواست خود را به هماهنگی مهاجرت عمومی (CGIG) در Ministério do Trabalho (وزارت کار) ارسال کنند که موارد را تجزیه‌وتحلیل کرده و مجوزها را صادر می‌کند.

درخواست تبدیل از اجازه اقامت موقت به اجازه کار باید ظرف ۱۲ ماه پس از پایان دوره تحصیلی شما باشد.

چندین ویزا برای اتباع خارجی در برزیل صادر می‌شود. ویزاهای زیر برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به‌صورت قانونی در این کشور کار کنند.

ویزای موقت V: برای کار با حقوق

این رایج‌ترین ویزای کاری است و معمولاً برای اتباع خارجی برای کمک‌های فنی، مهارت‌های تحقیقاتی یا خدمات حرفه‌ای برای قرارداد کاری یا قراردادهای دیگر صادر می‌شود.

برای درخواست این ویزا، باید یک قرارداد کاری از یک شرکت مستقر در برزیل داشته باشید. کارفرمای آینده شما این ویزا را با ارائه قرارداد کاری پیشنهادی به همراه سایر مدارک موردنیاز مانند مدارک صلاحیت و تجربه کاری شما به وزارت کار و اشتغال ارسال و شما را حمایت مالی خواهد کرد. کارمندان این دسته باید از وزارت کار و اشتغال تأییدیه بگیرند.

مدارک عمومی عبارت‌اند از:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست

عکس سایز پاسپورت

بررسی سوابق کیفری

کنسولگری می‌تواند در هر زمان درخواست اطلاعات بیشتر یا مدارک اضافی کند. شرایط عمومی ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

ویزای موقت IX – ویزای سرمایه‌گذار

بر اساس قطعنامه جدید هنجاری، حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری به ۵۰۰ هزار دلار در یک شرکت برزیلی موجود یا در یک شرکت جدید برزیلی افزایش‌یافته است.

مدارک موردنیاز عبارت‌اند از:

پاسپورت معتبر

عکس سایز پاسپورت

فرم درخواست

اثبات سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی

طرح کسب‌وکار شرکت

این مجوز تا دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

ممکن است در هر زمانی کنسولگری به مدارک اضافی نیاز داشته باشد.

پس از تأیید، می‌توانید به طور قانونی به کشور مهاجرت کرده و در آن کار کنید. شما اکنون واجد شرایط یک RNE (Registro Nacional de Estrangeiros) هستید که شناسه ملی خارجی‌ها در برزیل است و همچنین می‌توانید خود را به‌عنوان مدیر شرکت منصوب کنید. ویزای اولیه و RNE سه سال اعتبار دارد. هر دو قابل تمدید هستند و سرمایه‌گذار واجد شرایط اقامت دائم خواهد بود.

شغل‌هایی که فارغ‌التحصیلان ممکن است قادر به انجام آن باشند عبارت‌اند از:

sales representatives

accountants, auditors and financial analysts

healthcare professionals

IT professionals

engineers (chemical, civil, electronic and mechanical).

مشاغل محبوب برای فارغ‌التحصیلان:

Agriculture

Automobiles

Banking

Oil and gas

Textiles

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در برزیل

اقامت دائم برزیل

اقامت دائم با شرایط سختی مطابق با قانون اعطا می‌شود و روند درخواست شامل کارهای زیاد اداری است.

هفت مورد وجود دارد که یک خارجی می‌تواند برای اقامت دائم برزیل اقدام کند.

مدیرعامل یا مدیر یک شرکت نوپا

مدیرعامل یا مدیر یک شرکت

سرمایه‌گذار

محقق ارشد یا متخصص حرفه‌ای

به دلیل تولد یک کودک در برزیل

بازنشسته

به‌عنوان همسر یک شهروند برزیلی

اگرچه ویزای دائمی به ساکنین اجازه می‌دهد تا به طور نامحدود در برزیل زندگی و کار کنند، اما ظرف سومین سال پس از صدور آن قابل بازنگری است؛ بنابراین، توصیه می‌شود که به طور منظم از کشور بازدید کنید و همچنان شرایط لازم برای تأیید تمدید موفقیت‌آمیز را داشته باشید.

تابعیت ملی در برزیل

پس از ۴ سال داشتن ویزای دائم، ساکنین می‌توانند برای شهروندی درخواست دهند. در صورتی تابعیت اعطا می‌شود که مقیمی به طور مستمر در کشور اقامت داشته باشد و روابط خود را با کشور نشان داده و مهارت‌های پرتغالی قابل قبولی داشته باشد و از فرهنگ و تاریخ کشور آگاه باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مهاجرت تحصیلی به برزیل پرداختیم. الزامات لازم برای اپلای و اخذ ویزای تحصیلی برزیل را مورد بررسی قرار دادیم و این نتیجه حاصل شد که کشور برزیل می‌تواند مقصد محبوبی برای علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور باشد؛ زیرا نه‌تنها برزیل کشور زیبا و متنوعی است؛ بلکه دارای دانشگاه‌های سطح بالای زیادی می‌باشد. پس اگر علاقه‌مند به یادگیری زبان پرتغالی هستید و می‌خواهید زندگی در یک کشور منحصربه‌فرد را تجربه کنید با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

 منابع:

 1. www.rocapply.com
 2. www.theglobaleconomy.com
 3. www.prospects.ac.uk
 4. www.studycountry.com
 5. travelservicesupport.com
 6. immigrationandmigration.com
 7. www.topuniversities.com
 8. aljawaz.com
 9. travelservicesupport.com
 10. brazilianexperience.com

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به گرجستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.