انتخاب صفحه
مهاجرت به یلژیک

روش های مهاجرت به بلژیک

 
در این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا موضاعاتی همچون نحوه اخذ اقامت کشور  بلژیک،نحوه اخذ تابعیت کشور بلژیک و روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.بلژیک کشوری است که در غرب اروپا واقع شده است،پایتخت این کشور، بروکسل نام دارد.واحد پولی کشور بلژیک، یورو است و اکثریت مردم این کشور به سه زبان مسلط اند که شامل زبان‌های فرانسوی، هلندی و آلمانی می شود.این کشور از شمال با هلند، شرق با آلمان و جنوب با فرانسه هم مرز است.نکته جالب اینجاست که کشور بلژیک جزء یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود.در ادامه این متن به بررسی روش های مهاجرت به کشور بلژیک میپردازیم.
مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به روش کار

 
یکی از رایج ترین روش ها اخذ اقامت کشور بلژیک، دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای مستقر در بلژیک می‌باشد.اگر قصد مهاجرت کاری به کشور بلژیک دارید بایستی بدانید که کارفرما مربوط زمانی اجازه دارد شما را به عنوان یک نیرو کار خارجی استخدام کند که هیچ یک از شهروندان کشور بلژیک توانایی اخذ ‌آن موقعیت شغلی را نداشته باشد.دولت کشور بلژیک و سازمان مربوط به امور مهاجرتی سه نوع اقامت کاری برای مهاجرت کارجویان در نظر گرفته است.اقامت نوع اول(A) در حقیقت به افرادی اهدا می‌شود که به مدت چهار سال در کشور بلژیک با ویزا نوع (B) اقامت کاری داشته اند.ویزا نوع (B) در حقیقت پس از موافقت کارفرما با شرایط شما،صادر شود.اعتبار این ویزا حدود یک سال است که هر ساله نیز قابل تمدید می‌باشد.ویزا نوع (c) در حقیقت به افرادی اهدا می شود که اقامت کوتاه مدت در کشور بلژیک دارند و نیازمند اشتغال هستند به عنوان مثال دانشجویان جزو این دسته از افراد هستند.
در‌حقیقت قبل از مهاجرت کاری به کشور بلژیک،بایستی نرخ بیکاری در این کشور را بررسی کرد.با توجه به آمار اعلام شده از نرخ بیکاری در بلژیک،نرخ بیکاری در این کشور حدود ۳.۵ درصد می‌باشد،که با توجه به این ریتم جای نگرانی در مورد نرخ بیکاری این کشور نمی باشد.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

 
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی امکان پذیر است،هر روش اقامتی با شرایط متفاوت به همراه خواهد داشت. این روش ها در هر کشور به بواسطه دولت و همچنین قوانین و مقررات آن کشور تعیین می شود.شما اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور بلژیک هستید می توانید به واسطه خرید ملک یا ثبت شرکت این کار را می‌توانید انجام دهید.برای ثبت شرکت در این کشور مبلغی حدود 10.000 یورو الی 60.000یورو بایستی در ابتدا سرمایه گذاری کنید. در خصوص خرید ملک می توان گفت مبلغی بین حدود 350.000 یورو الی 500.000 یورو بایستی در ابتدا به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید،از این طریق اقامت کشور بلژیک را به راحتی می توانید بدست بیاورید.خرید ملک یکی از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری برای اکثریت سرمایه‌گذاران خارجی در کشور بلژیک می‌باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل

ادامه تحصیل در کشور بلژیک از جمله روش هایی است که به اخذ اقامت کشور بلژیک ختم خواهد شد.دانشجویان خارج از کشور سوئیس و اتحادیه اروپا اگر قصد اخذ اقامت تحصیلی کشور بلژیک را داشته باشند بایستی برای اخذ ویزا نوع D اقدام کنند، لازم به ذکر است که اگر مدت زمان دوره تحصیلی شما کمتر از سه ماه است نیازی به اخذ این نوع ویزا نیست.تحصیل در مقطع کارشناسی و یا مقطع کارشناسی ارشد و حتی تحصیل در دوره های بادگیری زبان نیز منجر به مهاجرت به این کشور و در نهایت باعث اخذ اقامت کشور بلژیک خواهد شد.از مزایای ادامه تحصیل در کشور بلژیک می توان به اخذ ویزا همراه برای خانواده و اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته نیز اشاره کرد.در خصوص تحصیل در مقطع دکترا،باید بدانید که دانشجو موظف است که یک سوپروایزر در مدت تحصیل خود داشته باشد.تحصیل در مقطع کارشناسی حدود ۳ الی ۴ سال،تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ سال و تحصیل در مقطع دکترا حدود ۴ سال زمان خواهد برد.دانشجو در جهت اخذ ویزا تحصیلی خود بایستی پس از دریافت پذریش نامه به همراه مدارک لازم به کونسلگری کشور بلژیک در کشور مبدا مراجعه کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با فردی که مقیم کشور بلژیک است از جمله روش هایی است که به اخذ اقامت کشور بلژیک ختم خواهد شد.فقط بایستی بدایند که بر خلاف بعضی از کشور ها این امر مستقیماً منجر به اخذ تابعیت کشور بلژیک نخواهد شد.برای این که فرد مهاجر بتواند تابعیت کشور بلژیک از این طریق اخذ نمایید بایستی مدتی مشخص از رابطه زوجین گذشته باشد تا فرد خارجی بتواند،درخواست خود را مبنی بر اخذ شهروندی کشور بلژیک به اداره امور مهاجرتی در بلژیک ارسال کند.کشور بلژیک برای افراد غیر بومی قوانینی در راستای ازدواج قوانین مربوط به ازدواج در کشور بلژیک شامل مواردی همانند سن دو طرف است که بایستی بالای ۱۸ سال و همچنین مجرد بودن زوجین در زمان ازدواج می باشد.

پنهاندگی به کشور بلژیک

در حقیقت پنهاهندگی جزو پر خطرترین و پرریسک ترین روش‌های اخذ اقامت کشور بلژیک می‌باشد.این روش ممکن است با خطراتی همچون آسیب جسمانی و روانی همراه باشد.هر چند کشور بلژیک با امضای کنوانسیون ژنو متعهد شده تا از پناهجویان به کشور بلژیک حمایت لازم بکند.بر اساس کنوانسیون ژنو،پنهانده به کسی گفته می شود که به دلیلی همچون عقاید خاص،عضویت در گروه‌های مخالف سیاسی،طرز تفکری خاص و یا تمایلات جنسی متعارف در کشور مبدا مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.کافی است فرد پنهانده پس از ورود به کشور بلژیک چه از راه قانونی یا غیر قانونی،خود را به اداره امور پناهندگان در کشور بلژیک بایستی معرفی کند.هر چند با توجه خطرات و آسیب های احتمالی،این روش هرگز پیشنهاد نخواهد شد.
شایان ذکر است که شرکت ریسا در راستا پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد و این مطلب در راستا افزایش آگاهی مخاطبین به مقاله افزوده شده است.
نتیجه گیری
همان طور که اشاره کردیم،روش های زیادی در راستای اخذ اقامت کشور بلژیک وجود دارد و هر روش شرایط خاص به خود را دارد.عموما افراد مهاجر می توانند پس از ۵ سال زندگی و اشتغال به صورت قانونی،درخواست خود را مبنی بر اخذ پاسپورت کشور بلژیک به اداره امور مهاجرتی در این کشور ارائه دهد.اما یکی از اصلی ترین عواملی که هر فرد بایستی قبل از مهاجرت به کشور بلژیک تجزیه و تحلیل کند،هزینه های زندگی در این کشوری می‌باشد،در حقیقت در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپا غربی،کشور بلژیک جزو کشور های ارزان محسوب می‌شود.برای اینکه یک فرد به راحتی بتواند هزینه های زندگی در این کشور را تامین کند،ماهیانه حدود ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ یوریو بایستی به هزینه های زندگی در این کشور اختصاص دهد.یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که بایستی قبل از مهاجرت به کشور بلژیک، هزینه مربوط به اجاره منزل شخصی می‌باشد.هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهیانه حدود ۸۰۰ یوریو می‌باشد.اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد دارید به کشور بلژیک و یا دیگر کشور های اروپایی مهاجرت کنید،می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان مجرب تیم ریسا گروپ،شرایط خود را بررسی کنید،تا مهاجرتی موفق در راستا اخذ اقامت کشور مورد نظرتان داشته باشید.
 شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور بلژیک بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به بلژیک

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.