انتخاب صفحه
مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوعاتی از جمله نحوه اخذ اقامت ارمنستان،نحوه مهاجرت کاری به ارمنستان،نحوه اخذ اقامت تحصیلی کشور ارمنستان و شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا کنیم.اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید با تیم مجرب ریسا گروپ در این مقاله همراه باشید.شایان ذکر است اگر قصد مهاجرت دارید برای بررسی شرایطتان و راهنمایی بیشتر می توانید به مشاوران تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید.
مهاجرت به ارمنستان

معرفی کلی

کشور ارمنستان در جنوب غربی آسیا واقع شده است و در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است.ارمنستان در حقیقت یک کشور کوهستانی است که بارش زیادی دارد و حدود 40 کیلومتر از جنوب با ایران فاصله دارد. پایتخت این کشور، ایروان نام دارد و واحد پولی این کشور درام است ،مردم آن به زبان ارمنی صحبت می کنند.از همسایگان این کشور می توان به کشورهای آذربایجان،ایران،گرجستان و ترکیه اشاره کرد.در دهه 1990،این کشور مانند،از کشور شوروی جدا شده و توانست استقلال خود را توسط یک دولت مرکزی به دست آورد.در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش های مهاجرت به کشور ارمنستان آشنا شوید.

مهاجرت کاری به کشور ارمنستان

کشور ارمنستان را می‌توان به عنوان یکی از کشور های در حال توسعه برشمرد.کشور ارمنستان امروزه به دلیل تمرکز بر بخش های خدماتی از سطح رفاه بالایی در جامعه برخوردار است.کشور ارمنستان به همین دلایل دستخوش تغییرات زیادی در اقتصاد خود بوده و توانسته توجه بسیاری از مهاجران را طی چند ساله گذشته به خود جلب کند.همچنین می توان به این موضوع اشاره کرد که کشور ارمنستان از جمله کشورهایی است رشد اقتصادی آن وابسطه به صنایع همچون نساجی و فرآورده های شیمیایی است،همچنین می توان اضافه کرد که این صنایع از جمله منابع اصلی درآمد این کشور می‌باشند.در گذشته کشور ارمنستان هیچ گونه مقرراتی در خصوص اخذ اقامت کاری و یا جذب نیرو کار نداشته بود.ولی در‌ حال حاضر افرادی که قصد اخذ اقامت کاری کشور ارمنستان را دارند بایستی در مرحله اول یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما ارمنستانی و یا یک شرکت مستقر در کشور ارمنستان دریافت کنند.همچنین فرد کارجو موظف است بعد از این مرحله برای اخذ مجوز کار خویش به همراه مدارک مورد نیاز به کونسلگری کشور ارمنستان در کسور مبدا مراجعه کند.

مهاجرت تحصیل به کشور ارمنستان

تحصیل جزو رایج ترین و مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرت به کشور ارمنستان محسوب می شود.سالیانه هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل به کشور ارمنستان مهاجرت می‌کنند.تعداد دانشگاه های کشور ارمنستان به نسبت کمتر دیگر کشور ها است،در کل تعداد دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور حدود ۴۰ الی ۵۰ عدد می باشد.دانش آموزان هم می توانند برای ادامه تحصیل به کشور ارمنستان مهاجرت کنند.دانش آموز فقط موظف است در جهت ادامه تحصیل در کشور ارمنستان،علاوه بر اثبات فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان، بایستی یک گذرنامه معتبر به دولت ارمنستان ارائه دهد.اکثریت دوره های در این مقطع به زبان ارمنی تدریس می شود،هر چند کشور ارمنستان دوره هایی مقدماتی جهت تدریس زبان ارمنی برای دانش آموزان و دانشجویان ارائه می دهد،بایستی افزود در این دوره ها علاوه بر زبان ارمنی نیز تدریس زبان های بین المللی مانند انگلیسی،اسپانیایی و آلمانی نیز برگذار می‌شود.دانشجویان موظف هستند پس از اخذ پذریش نامه از یک دانشگاه مستقر در کشور ارمنستان،جهت اخذ مجوز تحصیل خود به همراه مرداک مورد نیاز در ددلاین مشخص شده به سفارت کشور ارمنستان در کشور مبدا مراجعه کنند.

سرمایه گذاری در کشور ارمنستان

طبق آمار های اعلام شده توسط سازمان جهانی سرمایه ‌گذاری،طی سال های گذشته مبلغ سرمایه وارد شده به کشور ارمنستان بیشتر از ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.حدودا ۴ الی ۵ سال از این انتشار این خبر گذشته ولی همچنان شرایط اقتصادی کشور ارمنستان باعث شده تا سرمایه گذاران خارجی هر ساله به قصد سرمایه گذاری وارد این کشور شوند.می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اکثریت این سرمایه گذاران از کشورهایی همچون آلمان،روسیه و قبرس وارد کشور ارمنستان شده اند،و به همین دلیل کشور ارمنستان آزادسازی اقتصادی داشته تا بتواند پیشرفت های زیادی در این راستا به دست آورد.کشور ارمنستان یکی از معدود کشور هایی می‌باشد که محدودیت و یا کنترلی نسبت حقوق مالکیت و تاسیس خصوصی ندارد،به همین دلایل کشور ارمنستان جزو یکی از بهترین کشور در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد.از دیگر مزیت های سرمایه‌گذاری در کشور ارمنستان می‌توان به تورم پایین،اقتصاد رو به پیشرفت و در حال توسعه و ادغام این کشور با بازار های جهانی اشاره کرد.اما در‌ نقطه مقابل مزیت های این کشور سرمایه گذاران بایستی توجه ویژه ایی به نقاط منفی سرمایه گذاری در ارمنستان نیز داشته باشند.یکی از مهم‌ترین آن ها وابستگی اقتصادی این کشور به کشور هایی همچون آلمان و روسیه است.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه ارمنی از جمله روش هایی است که به اخذ اقامت کشور ارمنستان ختم خواهد شد.یک فرد مهاجر در صورتی می‌تواند اقامت کشور ارمنستان را اخذ نماید که ازدواج رسمی وی با فرد ارمنی حدود دو سال گذشته باشد.لازم به ذکر است از این مدت دو ساله زوجین حتما باید یک سال در خاک کشور ارمنستان سپری کرده باشند.علاوه بر این موضوع که شرط اصلی دولت کشور ارمنستان می باشد،فرد خارجی برای اخذ تابعیت کشور ارمنستان بایستی با ارائه مدرکی همانند حساب مشرکت و اسناد ازدواج اثبات کند که ازدواج وی با فرد ارمنی تبار واقعی است.همچنین برای اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور ارمنستان بایستی در آزمون شهروندی این نمره قابل قبولی اخذ نماید.

مهاجرت از طریق تولد

قبل از اینکه این قسمت مقاله را مطالعه کنید،بهتر است نسبت به دو قانون خاک و خون آشنایی داشته باشید.در ‌حقیقت این قوانین در مورد مهاجرت به کشور مقصد از طریق تولد است.کشور ارمنستان، از جمله کشور هایی است که در این خصوص از قانون خون پیروی می کند.یعنی اگر فردی در کشور ارمنستان متولد شود برای اخذ تابعیت این کشور بایستی یک از والدین فرد چه مادر چه پدر تابعیت کشور ارمنستان را از پیش اخذ کرده باشد.نکته حال اینجاست که اگر فارغ از محل تولد فرزند،اگر یکی از والدین فرد متولد شده تابعیت کشور ارمنستان داشته باشد،فرزند آقا نیز می‌تواند تابعیت این کشور به راحتی‌ اخذ نماید.

اخذ تابعیت کشور ارمنستان

درج حقیقت شما زمانی که برای اخذ اقامت کشور ارمنستان اقدام می‌کنید،به شما مجوز اقامت یک ساله اهدا می‌شود،این مدت زمان اعتبار هر سال نیز قابل تمدید می‌باشد.بعد از ۵ سال اقامت فرد متقاضای می‌تواند درخواست خود مبین بر اخذ اقامت دائم کشور ارمنستان ارائه دهند.لازم به ذکر است کارت اقامت موقت به افراد داده می‌شود که در حال تحصیل،کار و یا انجام پروژه های تجاری در این کشور باشند.توجه داشته باشید که کارت اقامت دائم اعتبار ۵ ساله دارد که فرد متقاضی بایستی یک ماه قبل از پایان اعتبار،مدت زمان اعتبار آن را تمدید کند.با تماس با کارشناسان تیم ریسا‌گروپ از می توانید خدمات ما در راستا اعزام دانشجو،ثبت شرکت و مهاجرت مطلع شوید.
 شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور ارمنستان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به ارمنستان

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.