انتخاب صفحه
مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی می باشد و پایتخت این کشور، بوئنوس آیرس می باشد و این کشور دارای 23 ایالت دارد. واحد پولی آن، پزوی آرژانتین است و زبان رسمی آن اسپانیایی می باشد.

این کشور بعد از برزیل، دومین کشور آمریکای جنوبی از لحاظ وسعت می باشد وهمچنین از بین تمام کشورهای جهان، این کشور دارای رتبه هشتم از نظر وسیع در جهان را دارد.

لازم به نکته است که قبل از اقدام مهاجرت شما به کشور آرژانتین لازم است که مزایا و معایب این کشور را بررسی کنیم.

 • مزایا
 • بسیار زیبا و پهناور
 • آب و هوای و شرایط اقلیمی مناسب
 • گویش منحصر به فرد اسپانیایی
 • هزینه زندگی نسبتا کم

معایب

 • مشکلات تورم و بی ثباتی دولت
 • دشوار برای فراهم کردن شغل
 • عدم اطمینان به اینترنت، ارتباطات و خدمات برق
 • طولانی بودن مسیر

هنگامی که شما قصد مهاجرت به کشور آرژانتین و یا کشورهای دیگر را دارید بایستی باید دلیل مهاجرت را بررسی کنید و برای اخذ اقامت آرژانتین می توانید از روش های مختلف مهاجرتی بدلیل کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و ازدواج اقدام کنید و برای آگاهی از این روش ها می توانید این مقاله از تیم مجرب ریسا گروپ مطالعه کنید.

مهاجرت به روش کار

اگر شما بدلیل کار قصد مهاجرت به کشور آرژانتین را دارید بایستی باید به زبان اسپانیایی مسلط باشید و نرخ بیکاری را در کشور بررسی کنید و با توجه به نرخ بیکاری آرژانتین در سال 2020 نشان می دهد که نرخ بیکاری بالایی دارد.

لازم به نکته است که اگر کشوری دارای نرخ بیکاری بالا باشد، پیدا کردن شغل مناسب در این کشور کار راحتی نخواهد بود و فراهم کردن شغل دارای دشوار و دردسر برای شما ایجاد می شود و دولت های کشور آرژانتین بدلیل بالا بودن نرخ بیکاری ترجیح میدهند که برای اداره کردن کارها به افراد محلی بسپارند.

اگر شما قصد مهاجرت کاری به آرژانتین را دارید میتوانید در یکی از پنج شغل های زیر را انتخاب کرده و ادامه مسیر موفقیت زندگی را ادامه دهید.

 کار کردن از راه دور

در آرژانتین افراد مختلفی هستند که به کار خود مسلط هستند و به صورت کار از راه دور با آنها فعالیت دارند مانند عکاسان، طراحان، نویسندگان و طراحان گرافیک

تدریس زبان انگلیسی

همانطور که میدانیم زبان انگلیسی به عنوان مهم ترین زبان بعد از زبان مادری و تمام افراد در سراسر جهان اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می کنند.

شما با داشتن مدرک آموزش زبان (TOEFL) و تجربه کاری می توانید در کشور استخدام شوید و شروع سال تحصیلی آن کشور در ماه مارس که فعال ترین دوره استخدام در کشور می باشد.

افراد زیادی در شهر بوینس آیرس و سایر شهرهای بزرگ مانند مندوزا، روساریو و قرطوبا تقاضا زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام می کنند.

برای فراهم کردن کار تدریس می توانید آگهی های تبلیغاتی کشور را بررسی کنید. تدریس کلاس های خصوصی بصورت نرخ ساعتی می باشد و درآمد بهتری خواهند داشت

صنعت گردشگری یا جهانگردی

اگر شما به صنعت گردشگری و جهانگردی علاقه مند هستید می توانید در کشور آرژانتین کار کنید و از این طریق کسب درآمد کنید و لازم به نکته است که شما باید در سطح قوی از مهارت راهپیمایی و زبان و همچنین به عنوان یک راهنمای کوهنوردی، قایق سواری و سوارکاری را برخوردار باشید.

مشاغل حرفه ای

اگر شما در کشور خودتان به شغل حرفه ای مسلط هستید و همچنین داشتن شرایط کار و تجربه کافی و تسلط قوی شما به زبان اسپانیایی را دارید می توانید به کشور آرژانتین مهاجرت کرده و در آن کشور، شغل حرفه ای را ادامه دهید مانند پزشکان، وکلا، مهندسان و معماران

کارگران پیست اسکی

شرایط دامنه ها به طور کلی خوب است و زمین های اسکی هر ساله از تعداد زیادی گردشگران معتاد به آدرنالین را استقبال می کند. فصل اسکی در آرژانتین از ماه ژوئن تا ماه اکتبر می باشد. مشغول شدن در کارهایی که بصورت فصلی فعالیت میکنند معمولا بسیار دشوار است و اکثرا توسط کارگران محلی اداره می شوند. اگر شما در این کار علاقه مند هستید باید فورا برای این شغل ها درخواست دهید و بایستی باید مهارت های خودتان را بصورت بی عیب و نقصی در زبان اسپانیایی را داشته باشید و کسب درآمد کنید.

لازم به نکته است که برای مهاجرت کاری به آرژانتین باید از کارفرمایی معتبر در این کشور به عنوان دعوت نامه شغلی برای شما ارسال شود.

 

مهاجرت از طریق تحصیل به آرژانتین

اگر شما بدلیل تحصیل قصد مهاجرت به کشور آرژانتین را دارید بایستی باید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاهی که در کشور آرژانتین ادامه تحصیل کنید را ارسال کنید. آن دانشگاه در آرژانتین، مدارک شما را بررسی کرده و در صورت مثبت بودن، ویزای تحصیلی که بمدت دو سال اعتبار دارد را برای شما صادر می کند و اگر شما به دانشگاه دولتی وارد شوید بجای دوسال اعتبار، به شما به عنوان بورسیه تعلق میگیرد.

لازم به نکته است که برخی از رشته هایی در دانشگاه آن کشور هم بصورت زبان انگلیسی و هم بصورت زبان اسپانیایی تدریس می شود پس در انتخاب رشته خود دقت لازم را داشته باشید.

اگر شما برای تحصیل در رشته هایی از دانشگاه که بصورت زبان انگلیسی تدریس می شوند، شما باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 داشته باشید و همچنین برای تحصیل در رشته هایی از دانشگاه که بصورت زبان اسپانیایی تدریس می شوند، باید در کالج های این کشور به مدت یک سال گذرانده شود.

 

مهاجرت به روش ازدواج

اگر شما بدلیل ازدواج قصد مهاجرت به کشور آرژانتین را دارید تنها به دو طریق انجام می شود که عبارتند از:

شما با فردی ازدواج می کنید که تابعیت کشور آرژانتین را دارد و در این صورت شما می توانید در مدت کوتاهی اقامت این کشور را بگیرید.

شما با فردی ازدواج می کنید که اقامت کشور آرژانتین را دارد و در این صورت شما باید پنج سال در این کشور زندگی کنید تا اقامت این کشور را بدست آورید.

 

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اگر شما بدلیل سرمایه گذاری قصد مهاجرت به کشور آرژانتین را دارید باید روند مهاجرت به آن کشور را انجام دهید تا ویزا مهاجرت شما به آن کشور دریافت کنید.

لازم به نکته است که قبل از هر سرمایه گذاری در هر کشور، نرخ مصادره را بررسی کنید و یا به عبارت دیگر، میزان ریسک کردن برای سرمایه گذاری در کشور را بررسی کنید. برای توضیح بیشتر در مورد نرخ مصادره که شامل اموال از بازه 1 تا 7 تعریف می شود که عدد 1 به معنای کمترین ریسک و بهترین کشور برای سرمایه گذاری است و عدد 7 به معنای بالاترین ریسک است و پیشنهاد می شود که در آن کشور سرمایه گذاری نکنید.

نرخ مصادره اموال در کشور آرژانتین برابر با 4 است که نشان می دهد این کشور گزینه خوبی برای سرمایه گذاری نمی باشد.

اگر شما قصد مهاجرت سرمایه گذاری به آرژانتین را دارید میتوانید مراحل مهاجرت به آرژانتین را اقدام کنید که به شرح زیر می باشد و ادامه مسیر موفقیت زندگی را ادامه دهید.

تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه و آماده کنید.

سپس باید مدارک خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید.

هنگامی که همه مدارک در یک پرونده جمع آوری شد، باید به سازمان ملی مهاجرت در آرژانتین ارسال شود.

هنگامی که کلیه مدارک توسط سازمان ملی مهاجرت تأیید شد، برای دریافت مجوز ورود باید به بخش کنسولی ارسال شود.

به محض اینکه بخش کنسولی مجوز را از سازمان ملی مهاجرت دریافت کردید، با شما تماس می گیرد تا قرار ملاقات را تعیین کنند که طی آن مراحل نهایی شود.

سپس ویزای مهاجرت را برای ورود به آرژانتین دریافت خواهید کرد.

شما برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری در آرژانتین دریافت کنید باید مبلغی را بصورت دلار آمریکا (که حداقل 85.695 دلار) را سرمایه گذاری کنید و این مبلغ برای هر فعالیت قانونی که مرتبط با تجارتی یا خدمات تولیدی در آرژانتین اقدام شود و پس از انجام این کار شما باید مدارک معامله را به بانک مرکزی آرژانتین ارائه دهید و سپس سفارت کشور درخواست شما را به اداره ملی مهاجرت آرژانتین ارسال می کند و ویزای شما صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در آرژانتین که عبارتند از:

 • گذرنامه
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج یا طلاق یا فوت همسر
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • توجیه مسکن
 • اثبات کنید که برای زندگی در آرژانتین می توانید منابع مالی کافی را برای تامین هزینه های زندگی خود را دارید.
 • اثبات کنید که تجربه حرفه ای در زمینه سرمایه گذاری را دارید.
 • دلایل انتخاب کشور آرژانتین و تمایل به زندگی در کشور را ارائه دهید.
 • مشخص کردن میزان سرمایه گذاری، زمینه فعالیت و تاریخی که فعالیت شما شروع می شود.
 •  گواهی بانکی که وجود 500.000 پزو آرژانتین که بانک تائید می کند.

 

اخذ پاسپورت آرژانتین

پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. برای این که فردی بتواند پاسپورت این کشور را دریافت کند باید بمدت 10 سال در این کشور زندگی کند و قوانین و مقررات کشور را رعایت کند و به زبان اسپانیایی مسلط باشد و همچنین نباید دچار مشکل مالی باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را به راحتی و بدون مشکل دریافت کند.

برای گرفتن اقامت دائم آرژانتین مراجعه به اداره مهاجرت ملی با داشتن مدارک مناسب ضروری است.

اگر شما تصمیم گرفته اید که به کشور آرژانتین مهاجرت کنید و باید پاسپورت آرژانتین را بگیرید و شرایط آن عبارتند از:

سن فرد باید بالای 18 سال داشته باشد.

فرد باید حداقل دو سال در آرژانتین اقامت موقت داشته باشد و همچنین گواهی اداره مهاجرت ملی داشته باشد.

اگر فردی با یک شهروند آرژانتین ازدواج کند آن فرد میتواند بصورت اقامت دائم دریافت کند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کشور که شامل:

 • فتو کپی اسناد شناسایی
 • اثبات اقامت در کشور قبلی
 • اثبات امنیت مالی مانند قرارداد کار و فیش حقوقی یا پرینت حساب های بانکی
 • شناسنامه های کودکان
 • سند شناسایی ملی
 • گواهینامه های سوابق کیفری
 • دو عکس 4*4 سانتی متر
 • اسناد هویت همسر آرژانتینی در صورت ازدواج با آرژانتینی
 • قرارداد کار مجاز توسط یک دفتر اسناد رسمی آرژانتینی با مشخصات کارفرما، اطلاعات مربوط به حقوق و آخرین چک حقوق و دستمزد امضا شده توسط کارفرما
 • صورت اشتغال مستقل، یک کپی از مالیات بر درآمد سال مالی گذشته و رسید مربوطه
 •  اگر بازنشسته یا مستمری بگیر باشید ، باید سند اصلی یا کپی تائید شده از دارایی خود را به همراه داشته باشید

قوانین و مقررات برای مهاجرت به آرژانتین که عبارتند از:

 • کلیه مدارک مورد نیاز باید حداکثر 30 روز قبل از انقضا ویزای قبلی ارسال شود.
 • کلیه اسناد و مدارک به زبان خارجی باید ترجمه و محضری باشد.
 • کلیه اسنادی که در خارج از کشور صادر می شوند باید توسط سفارت آرژانتین کشور صادر شود و یا با مهر آپوستیل کنوانسیون لاهه تأیید شوند.
 • اگر اسناد به زبان اسپانیایی نیستند باید توسط مترجم معتبر ملی ترجمه شوند.

مهاجرت به روش پناهندگی

مهاجرت و اخذ اقامت آرژانتین از طریق پناهندگی هم امکان پذیر است ولی پناهندگی یک راه پر خطر است و ممکن است شما در این راه اموال خود را که سال های طولانی برای بدست آوردن آن تلاش کرده اید که تصمیم مهاجرت گرفته اید به راحتی از دست بدهید و حتی ممکن است که جان شما نیز به خطر بیافتد.

اما مراحل قانونی آن به نحوی است که شما زمانی که شما از طریق پناهندگی وارد کشور آرژانتین شدید از طریق هیات DNM در خواست پناهندگی می دهید. تمام اطلاعاتی که شما در اختیار سازمان DNM می گذارید کاملا محرمانه است. بعد از انجام دادن تمامی مراحل پناهندگی، به شما گواهی نامه ای می دهند که به وسیله آن می توانید در این کشور خدمات دریافت کنید.

جمع بندی

آراژنتین از جمله کشور هایی است به دلیل وضعیت آب و هوایی مطلوب،شرایط رفاهی و ارائه خدمات اجتماعی یک گزینه مناسب برای مهاجرت محسوب می شود اما با توجه به تجربه ما می توان گزینه های بهتر و مناسب تری برای مهاجرت نسبت آرژانتین انتخاب کرد، در هر صورت با ارتباط برقرار کردن با مشاوران مجرب تیم ریسا گروپ می توانید از مسیر مهاجرت به هر کشوری موفق و سر بلند باشید.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آرژانتین

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.