انتخاب صفحه
مهاحرت به ایسلند
 

مهاجرت به ایسلند

در این مقاله با تیم مجرب ریسا گروپ همراه باشید تا با تمامی جزئیات مهم در مورد مهاجرت به ایسلند آشنا شوید.ما در این مقاله قصد داریم موضوعات همچون،نحوه پیدا کردن کار در ایسلند، شرایط زندگی در این کشور،نحوه مهاجرت تحصیلی به کشور ایسلند و شرایط سرمایه گذاری در ایسلند را مورد بررسی قرار دهیم.اگر شما از جمله افرادی هستید که برای مهاجرت کشور ایسلند را انتخاب کرده اید تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.تیم مجرب ریسا گروپ با تجربه فراوان در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت، می تواند شما را تا آخرین مرحله مهاجرت همراهی کند.شما می توانید با تماس با ما،تمامی سوالات خود را از کارشناسان مجرب تیم ریسا گروپ بپرسید تا به خوبی شما رو در انتخاب یک مقصد مناسب برای مهاجرت با توجه به شرایطتان راهنمایی کنند.

 

بررسی کلی کشور ایسلند و شرایط عمومی آن

اگر بخواهیم اطلاعاتی در مورد موقعیت جغرافیایی این کشور در اختیار شما قرار دهیم، بایستی گفت این کشور یکی از کوچک ترین کشور ها جهان از نظر مساحت می باشد و در شمالی ترین نقطه قاره اروپا قرار گرفته است.زبان رسمی این کشور و مردم آن ایسلندی است و به واحد پول رسمی این کشور کرونای گفته می شود.یکی از ویژگی های این کشور که باعث شده است توجه خیلی از مهاجران به خود جذب کند این است که ایسلند جزو یکی از ثروت مندترین کشور ها جهان محسوب می شود.یکی دیگر از عاملی که ایسلند را به یک انتخاب ایده آل برای هر مهاجری تبدیل کرده است نرخ پایین مالیات نسبت به دیگر کشور ها اورپایی است،علاوه برآن می توان گفت مردم این کشور بسیار مهمان نواز و خوش برخورد هستند و اکثریت آن ها به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.کشور ایسلند با توجه به این که فاصله چندانی با قطب شمال ندارد و آتشفشان ها این کشور هم چنان در حالت نیمه فعال قرار دارند، از ایسلند امروزه به عنوان کشور آتش و یخ یاد می شود.ما در ادامه این مقاله به بررسی رایج ترین روش ها مهاجرت به ایسلند از قبیل مهاجرت کاری،مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت.
 

یافتن شغل در‌ ایسلند

یکی از راه ها ورود و مهاجرت قانونی به ایسلند، پیدا کردن شغل مناسب در این کشور است.شما بواسطه پیدا کردن کار می توانید اقامت این کشور با توجه به مقررات وصف شده ایسلند اخذ کنید.برای اینکه بتوانید به کشور ایسلند مهاجرت کاری داشته باشید در ابتدا بایستی یک جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور اخذ کرده باشید.شما برای اخذ اقامت و مهاجرت کاری به ایسلند بایستی علاوه بر تضمین موقعیت شغلی خود در ایسلند ، قرارداد کاری که با کارفرما خویش عقد کرده اید ارائه دهید.ارائه قرار داد کاری بایستی قبل از درخواست مهاجرت کاری عقد شده باشد.متقاضای بایستی برای نهایی کردن مهاجرت کاری خود به ایسلند بعد از ارسال درخواست اخذ اقامت، مدارک و اسناد لازم را برای اداره امور مهاجرتی در ایسلند ارسال کند و منتظر بماند تا شرایط وی توسط مقامات مربوط مورد بررسی قرار گیرید که حدودا ۹۰ روز کاری زمان خواهد، پس از اتمام این بازه زمانی در صورت موافقت با درخواست شما، می توانید اقدامات لازم جهت اخذ ویزا کاری ایسلند را انجام دهید.

مهاجرت تحصیلی به ایسلند

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کشور ایسلند،ادامه تحصیل در این کشور می باشد.بایستی در مورد سیستم آموزشی این کشور این نکته را اشاره کرد که دانشگاه و مداراس این کشور دوره های آموزشی با کیفیتی برگذار می‌کنند.هزینه تحصیل برای دانش آموزان تا سن ۱۸ سالگی در این کشور کاملا رایگان است و خبری از هزینه های بالا در دانشگاه های این کشو‌ر نیست و می توان گفت هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بسیار کمتر از دیگر کشور ها اروپایی است.دانشجو بایستی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایسلند در ابتدا یک نامه پذیرش اخذ نماید،سپس برای اخذ ویزا تحصیلی خود به کنسولگری کشور ایسلند در کشور خود مراجعه کند.تحصیل در مقطع کارشناسی حدودا ۳ الی ۴ سال زمان خواهد برد و دانشجو برای اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی خود بایستی یک مدرک دیپلم در اولین اقدام ارائه دهد.برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد که به دو دسته آموزشی و تحقیقاتی ارائه می شود،بایستی مدارکی همچون یک مدرک زبان معتبر ارائه دهید، معمولا مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در‌ ایسلند حدودا ۱ الی ۲ سال است.در مورد دروه دکترا بایستی گفت علاوه بر ارائه مدرک زبان معتبر با نمره خوب، بایستی یک پروپوزال قوی نیز ارائه دهید که آن پروپوزل بایستی مورد تایید استاد راهنما شما باشد.علاوه بر هزینه پایین تحصیل در ایسلند، ارائه بورسیه های متنوع توسط دانشگاه های این کشور می تواند یک مزیت برای انتخاب ایسلند،جهت ادامه تحصیل محسوب شود.
 

سرمایه گذاری در ایسلند و مهاجرت به این کشور

همواره سرمایه گذاری در کشور مقصد به عنوان یک روش قانونی و سریع در راستا اخذ تابعیت کشور مقصد است.کشور ایسلند با توجه به دلایلی همچون، سطح بالای استاندار های کسب و کار، فضای کاری دوستانه و متمرکز و ثبات در امور اجتماعی می تواند یک گزینه ایده آل برای تمامی سرمایه گذاران بین‌المللی محسوب شود.شما می توانید برای مهاجرت به ایسلند و سرمایه گذاری در این کشور یک شرکت با مالکیت انفرادی خود ثبت کنید و یا یک شعبه از‌ دیگر شرکت ها تجاری در ایسلند راه اندازی کنید.ثبت شرکت یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری در ایسلند و اخذ اقامت این کشور است که به طور کلی می توان گفت از زمان درخواست ثبت شرکت تا زمان دریافت نامه پذیرش حدودا ۷ الی ۸ روز زمان خواهد برد.شما بایستی مواردی همچون مالیات بر درآمد و نرخ مصادره اموال را قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری بررسی کنید. خوشبختانه می توان کفت کشور ایسلند با توجه به این که از نرخ پاین مالیات و مصادره اموال برخوردار است، یک گزینه فوق العاده برای سرمایه گذاری در اروپا و ورود به بازار این قاره سبز می باشد.می توان اشاره کرد نیرو کار در ایسلند از میزان تحصیلات بالا برخوردار هستند و همین سبب این شده تا خیلی از شرکت های بین المللی یک شعبه و یا یک نمایندگی رسمی در این کشور راه اندازی کنند.
 

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج با یک تبع ایسلندی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایسلند، ازدواج با تبع ایسلندی است.شهروندان دیگر کشورها با توجه یه قوانین وصف شده در‌مورد امور مهاجرتی در ایسلند، می توانند با ازدواج با یک تبع ایسلندی، اقامت این کشور را اخذ نمایند، علاوه بر این می‌توان اشاره کرد که شما می توانید با ازدواج با یک تبع ایسلندی، تابعیت این کشور را با رعایت شروط وصف شده نیز اخذ کنید.برای اخذ اقامت دائم ایسلند از طریق ازدواج بایستی از تمامی شرایط زیر برخوردار باشید.
  1. سنی متقاضی حداقل بایستی ۱۸ سال باشد
  2. برای ثبت ازدواج بایستی شاهد عینی حضور داشته باشد
  3. بایستی مدارکی جهت اثبات صوری نیود رابطه زوجین ارائه شود
  4. فرد باید از حداقل تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و همسرش برخوردار باشد
 
و در نهایت با رعایت این موارد و گذشت دو سال از رابطه زوجین، فرد مهاجر می تواند درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم ایسلند به اداره امور مهاجرتی ارسال کند.
 

مهاجرت از طریق پناهندگی

همواره افرادی زیادی برای مهاجرت به کشور مورد نظر خود،از طریق پاهندگی اقدام می کنند. اما بایستی گفت مهاجرت از طریق پناهدگی یک از پر خطر ترین روش ها برای مهاجرت محسوب می شود و ممکن است با خطرات و خسارت مالی و جانی زیاد و غیرقابل جبرانی همراه باشد.اما به طور کلی بایستی گفت افرادی می توانند از این طریق مهاجرت کنند از لحاظ روحی، روانی و مالی خطرات زیادی آن ها را تهدید کند.اکثریت کشور ها با عضویت در کنوانسیون ژنو، از مقررات و قوانین این کنوانسیون پیروی می کنند. با توجه به تعریف این کنوانسیون از پناهندگی، فردی اجازه درخواست پناهندگی دارد که به علت طرز تفکر های خاص سیاسی و یا تمایلات نامتعارف جنسی مورد آزار و اذیت جسمی و روانی قرار گرفته باشد.کشور ایسلند با عضویت در کنوانسیون ژنو و متعهد بودن به قوانین و تعهدات این کنوانسیون، جزو یکی از سخت ترین کشور ها برای مهاجرت از طریق پناهندگی محسوب می‌شود.
 

هزینه های زندگی در ایسلند

هر مهاجری بایستی قبل از انتخاب مقصد خود، مواردی همچون میزان هزینه ها زندگی در کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهد.زندگی کشور ایسلند برای یک خانواده چهار نفره حدود ۴ هزار دلار آمریکا به طور ماهیانه است و هزینه زندگی در ایسلند برای یک فرد تنها ماهیانه حدود ۸۰۰ دلار تا ۱ هزار دلار می باشد. بایستی گفت این رقم فقط به صورت تقریبی اعلام شده و عواملی همچون سیک زندگی، موقعیت جغرافیایی،نحوه استفاده شما از وسایل نقلیه و منبع درآمدتان در هزینه زندگی شما بسیار تاثیر گذار هستند. علاوه بر هزینه های زندگی بایستی میزان اجاره بها منزل شخصی را قبل از مهاجرت به این هر کشوری مورد بررسی قرار دهید. می‌توان به طور تقریبی گفت هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر در ایسلند ماهیانه حدود ۱۲۰۰ دلار می باشد.

اخذ تابعیت ایسلند بعد از مهاجرت

عواملی همچون ثروت فراوان در این کشور،پایین بودن هزینه های تحصیل، تسلط اکثریت مردم به زبان انگلیسی و فضای کاری متمرکز و وسیع باعث شده تا این کشور توجه خیلی از مهاجران را به خود جلب کند.فرد می توانند بعد از اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را جهت اخذ تابعیت این کشور ارسال کند تنها شرط لازم جهت اخذ تابعیت این کشور این است که فرد بایستی ۷ سال بدون هیچ گونه سابقه کیفری، سابقه اقامت در این کشور را داشته باشد و با قبولی در آزمون های مربوط به اخذ تابعیت این ایسلند، می تواند تابعیت این کشور اخذ کند اگر شما به اطلاعات دقیق تری و جامعه تری در مورد مهاجرت به ایسلند و قاره اروپا نیاز دارید، می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید نا شما را در راستا یک مهاجرت موفق راهنمایی کنند.
منبع

فایل صوتی مهاجرت به ایسلند

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به ایسلند

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.