انتخاب صفحه
مهاجرت به آذربایجان

معرفی کشور آذربایجان و روش های مهاجرت به این کشور

ما در این مقاله قصد داریم شما را  با موضاعات همچون نحوه اخذ اقامت کشور آذربایجان ،روش های مهاجرت به کشور آذربایجان،میزان هزینه های زندگی در کشور آذربایجان و  دیگر موضوعات مربوط به مهاجرت آذربایجان آشنا کنیم.پس  اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید تا انتها این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید.

کشور آذربایجان واقع در شرق اروپا و آسیای غربی شده است و در نزدیکی دریای خزر قرار دارد و حدود 689 کیلومتر جنوب این کشور با ایران فاصله دارد. پایتخت این کشور، باکو می باشد و واحد پولی آن، منات است و مردم این کشور به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند.

در دهه 1990، از کشور شوروی جدا شده و استقلال خود را بدست آورد و بعد از استقلال، سازمان های بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول، بانک توسعه و بازسازی اروپا و بانک توسعه آسیا را با سایر کشورها عضو شد. دولت این کشور با تمامی شهروندان خود را فارغ از داشتن دین یا عدم آن، یکسان رفتار می کند و تنها به دین و اعتقاد در این کشور آزاد است و از کل جمعیت این کشور حدود 89 درصد مردم را دین مسلمانان تشکیل شده اند و حکومت دولت این کشور، سکولار می باشد.

مهاجرت به روش کار

اگر شما علاقه به کاری در کشور آذربایجان را دارید بایستی تنها روش برای استخدام شدن در این کشور وجود دارد و در این روش باید پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آذربایجانی دریافت کنید و زمانی که شما شرایط کاری خودتان از جمله مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار، مهارت و تخصص را دارا می باشید و می توانید سمت شغلی خود را در کشور را پیدا کنید و مدارک را از راه دور بصورت آنلاین برای کارفرما ارسال کنید و با آن ها در ارتباط باشید گرچه کارفرما در صورتی که این پیشنهاد از طرف شما میپذیرد که هیچ شهروند آذربایجانی حاضر به انجام سمت شغلی مربوطه را نداشته باشد و کار فرما می تواند برای استخدام نیروی کار خارجی دعوتنامه ارسال کند و بعد از دریافت دعوتنامه، دولت این کشور به شما ویزای یک ساله کاری می دهد و این ویزا قابل تمدید می باشد و یا می توانید اقامت دائم بمدت پنج سال اخذ کنید.

اگر شما بدلیل کار قصد مهاجرت به کشور نیوزلند را دارید بایستی باید نرخ بیکاری را در کشور بررسی کنید و با توجه به نرخ بیکاری این کشور در سال 2018 نشان می دهد که 5.22 درصد می باشد که این عدد نسبتاً مناسب می باشد.

مهاجرت به روش تحصیل

اگر شما بدلیل تحصیل قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید بایستی باید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاهی که در کشور آذربایجان ادامه تحصیل کنید را ارسال کنید و بعد از دریافت پاسخ مثبت از طرف دانشگاه، اقامت موقت این کشور را اخذ کنید و این مدارک بستگی به مقطع تحصیلی شما در یکی از دانشگاه های این کشور را دارد. برای گرفتن مدرک کارشناسی بایستی باید مدرک دیپلم 12 ساله را به همراه ترجمه آن به دانشگاه ارائه دهید و میزان تحصیلی در این مقطع بمدت سه الی چهار سال طول خواهد کشید و باید به زبان آذری و انگلیسی مسلط باشید و همچنین می توانید بین 10 الی 20 ساعت در هفته به عنوان پاره وقت در کشور فعالیت کنید. بعد از گذراندن مقطع کارشناسی، میتوانید ادامه تحصیل را در مقطع کارشناسی ارشد در کشور را بگیرید و در غیر این صورت، مدرک مقطع کارشناسی را برای یکی از دانشگاه های کشور آذربایجان به همراه مدرک نمره آیلتس 6.5 ارسال کنید. میزان تحصیل در این مقطع بمدت دو سال طول خواهد کشید و همچنین می توانید بمدت 20 ساعت در هفته به عنوان پاره وقت اجازه کار را خواهید داشت. بعد از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد، میتوانید ادامه تحصیل را در مقطع دکتری در کشور را بگیرید و در غیر این صورت، مدرک مقطع کارشناسی ارشد را برای یکی از دانشگاه های کشور آذربایجان ارسال کنید و همچنین رزومه فعالیت علمی و پژوهشی خودتان را ارائه دهید و این ارائه بایستی باید برای اساتید دانشگاه با استفاده از رزومه خود را قانع نمائید به همین دلیل، دانشگاه های این کشور بدنبال دانشجویان نخبه و شایسته ای هستند که بتوانند کشور را اداره کند.

لازم به نکته است که شما پس از اتمام تحصیلات خود در هر مقطعی، در صورتی که از شرایط زندگی و تحصیلی خود را در کشور رضایت کامل داشتید بایستی باید نوع اقامت خود را تغییر دهید به عنوان مثال اقامت به روش کار، سرمایه گذاری یا ازدواج را اخذ نمائید و ادامه مسیر خود را در این کشور را ادامه دهید و در غیر این صورت باید از این کشور خارج شوید.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اگر شما علاقه به سرمایه گذاری در کشور آذربایجان را دارید می توانید به واسطه خرید ملک یا ثبت شرکت را انجام دهید و ادامه مسیر خود را در این کشور فعالیت کنید. برای ثبت شرکت در این کشور، باید یک پروژه تجاری ارائه دهید و حداقل مبلغ 500.000 منات سرمایه گذاری لازم دارد که این امر باعث رضایت کامل از طرف دولت می باشد و می توانید از این طریق اقامت کشور را اخذ نمائید. برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک، مبلغ 100.000 منات سرمایه گذاری لازم دارد و می توانید از این طریق اقامت کشور  را بدست بیاورید.

لازم به نکته است که با توجه به قانون دولت کشور آذربایجان، هیچ شهروند خارجی حق خرید زمین در این کشور را ندارد بلکه باید ملک مسکونی یا تجاری را خریداری کنند و این امر یکی از امن ترین روش سرمایه گذاری در کشور آذربایجان محسوب می شود.

مهاجرت به روش ازدواج

شما با فردی ازدواج می کنید که تابعیت کشور آذربایجان را دارد و در این صورت شما می توانید اقامت این کشور را بدست بیاورید و تنها شرط دولت برای شما این است که شما باید به دولت این کشور اثبات نمائید که ازدواج شما با شهروند آذربایجانی کاملاً حقیقی است و  این اثبات می توان از طریق عکس های زمان آشنایی شما با شهروند آذربایجانی، اسناد سفرهای مشترک و تعداد سابقه تماس و پیام ها با همسر را ارائه دهید و دولت این کشور، اثبات شما را بررسی خواهد کرد و در صورت پاسخ مثبت، ابتدا به شما اقامت موقت صادر می کند و در شرایطی که ازدواج شما با فرد آذربایجانی بمدت سه سال پایدار باشد؛ می توانید اقامت کشور آذربایجان را اخذ نمائید و برای جهت اخذ تابعیت این کشور اقدام نمائید.

مهاجرت به روش تولد

قبل از این که مهاجرت به روش تولد در کشور های مختلف را بررسی کنیم لازم به نکته است که باید دو قانون به نام خاک و خون آشنا شوید و قانون خاک به این معناست که در صورتی که فردی در کشور به دنیا بیاید بدون در نظر گرفتن که والدین فرد در آن اقامت دارد یا خیر، فرد می تواند به راحتی اقامت آن کشور را بگیرد یعنی هر کودکی که در خاک آن کشور متولد شود؛ دولت آن کشور، این کودک را شهروند و تبعه خود کشور را می داند. منظور از قانون خون این است که تابعیت فردی که در یک کشور به دنیا می آید بستگی به تابعیت والدین خود را در کشور دارد یعنی برای بدنیا آوردن فرزند در یک کشور بایستی باید یا پدر یا مادر یا هر دو اقامت آن کشور را داشته باشد. و حالا بعضی از کشورها از قانون خاک و بعضی از کشور های دیگر از قانون خون پیروی می کنند.

مهاجرت به آذربایجان و اخذ اقامت از طریق تولد در این کشور به راحتی امکان پذیر نمی باشد و به این معناست که این کشور از قانون خون پیروی می کند و منظور این است که برای بدنیا آمدن فرزند بایستی باید یا پدر یا مادر یا هر دو تابعیت کشور آذربایجان را داشته باشد مگر اینکه فرزند خود را در کشورهای دیگر بدنیا بیاورد، می تواند تابعیت کشور آذربایجان را کسب نماید و یا به عبارت دیگر، فرزندی که سن آن کمتر از 14 سال باشد، می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

مهاجرت به روش پناهندگی

مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان از طریق پناهندگی هم امکان پذیر است ولی پناهندگی یک راه پر خطر است و خطری است که ممکن است از نظر مالی، جانی و یا روحی مورد تهدید قرار گرفته باشد و این امر، غیر قابل جبران پذیری می باشد بنابر این، پناهنده شدن به کشور آذربایجان و یا به کشورهای دیگر هرگز توصیه نمی شود.

اگر شما قصد مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق پناهندگی را دارید بایستی شما باید به دولت آن کشور اثبات نمائید که علت پناهنده شدن شما چیست و پناهنده شدن از طریق مذهبی یا سیاسی، شرکت در گروه های اجتماعی خاص یا نژاد و گرایشات جنسی که در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار می گیرید و یا جان شما در خطر باشد و همچنین درخواست خود را به اداره امور پناهندگان یا دولت آن کشور ارائه دهید و دولت کشور آذربایجان، اقامت موقت برای شما صادر خواهد کرد امکاناتی از جمله اسکان در محل های تعیین شده، امکان استفاده رایگان از ناوگان حمل و نقل، تحصیل رایگان برای کودکان و نوجوانان و خدمات درمانی رایگان برای بیماران، سالمندان و کم توانان و ناتوانان جسمی را فراهم می کند.

هزینه زندگی در کشور آذربایجان

یکی از مهمترین مسائلی که هر فردی برای مهاجرت به کشور را دارد بایستی باید هزینه های زندگی در آن کشور را بررسی کند. هزینه زندگی در آذربایجان بستگی به سبک زندگی و تعداد افراد را دارد ولی این کشور را می توان جزء یکی از کشورهای ارزان دنیا محسوب می شود.

اخذ پاسپورت آذربایجان

پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. برای این که فردی بتواند پاسپورت این کشور را دریافت کند باید بمدت 7 سال در این کشور زندگی کند و قوانین و مقررات کشور را رعایت کند و به زبان ترکی آذربایجانی مسلط باشد و همچنین وضع مالی مناسب برای تامین هزینه های خانواده را داشته باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را به راحتی و بدون مشکل دریافت کند.در صورتی که خواهان مهاجرت به این کشور هستید با کارشناسان تیم مجرب ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید که شما را به بهترین شکل ممکن در راستای یک مهاجرت دلنشین و آسوده خاطر راهنمایی کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اسپانیا

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.