انتخاب صفحه
مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

ما در این مقاله قصد داریم شما را با موضوعات همچون نحوه اخذ اقامت کشور آذربایجان، روش‌های مهاجرت به کشور آذربایجان، میزان هزینه‌های زندگی در کشور آذربایجان و دیگر موضوعات مربوط به مهاجرت آذربایجان آشنا کنیم. پس اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید تا انتها این مقاله با تیم ریسا گروپ همراه باشید.

کشور آذربایجان واقع در شرق اروپا و آسیای غربی شده است و در نزدیکی دریای خزر قرار دارد و حدود 689 کیلومتر جنوب این کشور با ایران فاصله دارد. پایتخت این کشور، باکو است و واحد پولی این کشور، منات است و مردم این کشور به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند.

در دهه 1990، از کشور شوروی جدا شده و استقلال خود را دست آورد و بعد از استقلال، سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان تجارت جهانی، صندوق بین‌المللی پول، بانک توسعه و بازسازی اروپا و بانک توسعه آسیا را با سایر کشورها عضو شد. دولت این کشور با تمامی شهروندان خود را فارغ از داشتن دین یا عدم آن، یکسان رفتار می‌کند و تنها به دین و اعتقاد در این کشور آزاد است و از کل جمعیت این کشور حدود 89 درصد مردم را دین مسلمانان تشکیل شده‌اند و حکومت دولت این کشور، سکولار می‌باشد.

مهاجرت به روش کار

اگر شما علاقه‌مند به  مهاجرت کاری به کشور آذربایجان هستید بایستی بدانید تنها یک روش برای اخذ اقامت کاری کشور آذربایجان وجود دارد، شما باید برای اخذ ویزا کاری آذربایجان یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما آذربایجانی دریافت کنید. زمانی که شما مدارک موردنیاز از جمله مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار، مهارت و تخصص را ارائه دهید می‌توانید نظر کارفرمایان را جلب کنید. شما بایستی مدارک را از راه دور به‌صورت آنلاین برای کارفرما ارسال کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید گرچه کارفرما در صورتی می‌توانند پیشنهاد شما را می‌پذیرد که هیچ شهروند آذربایجانی حاضر به انجام سمت شغلی مربوطه نباشد. در ضمن کارفرما می‌تواند برای استخدام نیروی کار خارجی دعوت‌نامه ارسال کند و بعد از دریافت دعوت‌نامه، دولت این کشور به شما ویزای یک‌ساله کار را می‌دهد و همچنین این مدت اعتبار ویزا نیز قابل تمدید می‌باشد و حتی با اخذ آن می‌توانید اقامت دائم مدت پنج سال اخذ کنید.

اگر شما قصد مهاجرت کاری به کشور نیوزلند را دارید باید نرخ بیکاری در این کشور را قبل از مهاجرت به آذربایجان بررسی کنید. باتوجه‌به نرخ 5.22 درصدی اعلام شده از بیکاری در این کشور، می‌توان گفت این عدد نسبتاً مناسب است و جای نگرانی در خصوص بیکاری نمی‌باشد.

مهاجرت به روش تحصیل

اگر شما قصد تحصیل در کشور آذربایجان را دارید و از این طریق می خواهید به آذربایجان مهاجرت کنید بایستی مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاهی در کشور آذربایجان ارسال کنید و بعد از دریافت پاسخ مثبت از طرف دانشگاه، اقامت موقت این کشور را می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز به کونسلگری آذربایجان اخذ کنید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی بایستی مدرک دیپلم خود را را به همراه ترجمه آن به دانشگاه ارائه دهید. مدت زمان تحصیل در این مقطع بمدت سه الی چهار سال طول خواهد کشید و باید به زبان آذری و یا انگلیسی مسلط باشید .همچنین می توانید بین 10 الی 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت در کشور آذربایجان کار کنید،بعد از گذراندن مقطع کارشناسی، میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهید.برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بایستی مدرک قبلی دانشگاهی خود را همراه نمره آیلتس 6.5 برای دانشگاه مورد نظر در آذربایجان ارسال کنید. مدت زمان تحصیل در این مقطع بمدت دو سال طول خواهد کشید و همچنین می توانید بمدت 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید. بعد از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد، میتوانید در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهید.برای تحصیل در مقطع در دکترا باید مدرک ارشد خود را به همراه روزمه تحصیلی و مدرک زبان معتبر برای یکی از دانشگاه های کشور آذربایجان ارسال کنید. همچنین رزومه علمی و پژوهشی خودتان را بایستی ارائه دهید و با این ارائه این مدرک برای اساتید دانشگاه و استفاده از رزومه خود می توانید آن ها قانع نمائید. دانشگاه های  کشور اذربایجان بدنبال دانشجویان نخبه و شایسته ای هستند که بتوانند در این مقطع دکتر تحصیل کنند.

لازم به ذکر است که شما پس از اتمام تحصیلات خود در هر مقطعی، اگر قصد ادامه زندگی در کشور آذربایجان داشتید باید نوع اقامت خود را تغییر دهید.به عنوان مثال اقامت این کشور را به روش کار، سرمایه گذاری یا ازدواج را می توانید اخذ نمائید و مسیر زندگی خود را در این کشور را ادامه دهید، ولی از در غیر این صورت باید از این کشور خارج شوید.

مهاجرت به روش سرمایه گذاری

اگر شما علاقه مند به سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان هستید،می‌توانید به‌واسطه خرید ملک یا ثبت شرکت اقامت کشور آذربایجان را اخذ نمایید و ادامه زندگی خود را در این کشور سپری کنید. برای ثبت شرکت در این کشور، باید یک پروژه تجاری ارائه دهید و حداقل مبلغ 500.000 منات به‌ عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید. این امر دارای رضایت کامل از طرف دولت است و می‌توانید به راحتی از این طریق اقامت کشور آذربایجان را اخذ نماید. برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک، مبلغ 100.000 منات به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید. می‌توانید از این طریق نیز اقامت کشور  را به دست بیاورید.

لازم به ذکر است که باتوجه‌ به قانون دولت کشور آذربایجان، هیچ شهروند خارجی حق خرید زمین در این کشور را ندارد،اما می‌تواند ملک مسکونی یا تجاری را خریداری کند و این امر یکی از امن‌ترین روش سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان محسوب می‌شود.

مهاجرت به روش ازدواج

شما اگر با فردی ازدواج کنید که تابعیت کشور آذربایجان را دارد می توانید اقامت این کشور را بدست بیاورید .شما باید به دولت این کشور اثبات نمائید که ازدواج شما با شهروند آذربایجانی کاملاً حقیقی است و  این اثبات می توان از طریق عکس های زمان آشنایی شما با شهروند آذربایجانی، اسناد سفرهای مشترک و تعداد سابقه تماس و پیام ها با همسر را اجرایی کرد.دولت این کشور، مدارک شما را بررسی خواهد کرد و در صورت تایید، ابتدا برای شما اقامت موقت صادر می کند و در شرایطی که ازدواج شما با فرد آذربایجانی بمدت سه سال پایدار باشد؛ می توانید اقامت کشور آذربایجان را اخذ نمائید و برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمائید.

مهاجرت به روش تولد

قبل از این که مهاجرت به آذربایجان از طریق تولد بررسی کنیم، باید با دو قانون به نام خاک و خون آشنا شوید و قانون خاک به این معناست که اگر فردی در کشور به دنیا بیاید بدون در نظر گرفتن اینکه والدین فرد اقامت کشور را دارد یا خیر، فرد می تواند به راحتی اقامت آن کشور را اخذ نماید یعنی هر کودکی که در خاک آن کشور متولد شود؛ دولت آن کشور،آن کودک را شهروند و تبعه خود کشور را می داند. منظور از قانون خون این است که تابعیت فردی که در یک کشور به دنیا می آید وابسته به تابعیت والدین فرد است یعنی برای اینکه فرد متولد شده بتواند به عنوان شهروند شناخته شود یکی از والیدن فرد باید از افراد مقیم آن کشور باشند.حالا بعضی از کشورها از قانون خاک و بعضی دیگر از قانون خون پیروی می کنند.

مهاجرت به آذربایجان و اخذ اقامت از طریق تولد در این کشور به راحتی امکان پذیر نمی باشد و به این معناست که این کشور از قانون خون پیروی می کند و منظور این است که بدنیا آمدن فرزند به یا موضوع است که پدر یا مادر یا هر دو تابعیت کشور آذربایجان را داشته باشد.

مهاجرت به روش پناهندگی

مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان از طریق پناهندگی نیز امکان پذیر است.ولی پناهندگی یک راه پر خطر است که ممکن است از نظر مالی، جانی و یا روحی بع فرد آسیب وارد شود و این امر، غیر قابل جبران می باشد.بنابراین، پناهنده شدن به کشور آذربایجان و یا به کشورهای دیگر هرگز توصیه نمی شود.

اگر شما قصد مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق پناهندگی را دارید. بایستی در مرحله اول به دولت کشور آذربایجان توضیح دهید که علت پناهنده شدن شما چیست. پناهنده شدن به دلیل طرز فکر های خاص مذهبی یا سیاسی و یا شرکت در گروه های اجتماعی خاص یا نژاد و حتی گرایشات جنسی نا متعارف امکان پذیر است. برای پناهندگی به آذربایجان بایستی درخواست خود را به اداره امور پناهندگان یا دولت کشور آذربایجان ارائه دهید. بعد از مورد تایید واقع شدن دلالیل شما توسط دولت کشور آذربایجان، اقامت موقت برای شما صادر خواهد شد. امکاناتی از جمله اسکان در محل های تعیین شده، امکان استفاده رایگان از ناوگان حمل و نقل، تحصیل رایگان برای کودکان و نوجوانان و خدمات درمانی رایگان برای بیماران، سالمندان و افراد کم توانان و ناتوانان جسمی،برای پناهندگان فراهم است.

هزینه زندگی در کشور آذربایجان

یکی از مهمترین مسائلی که هر فردی قبل از مهاجرت به هر کشوری مورد بررسی قرار دهد هزینه های زندگی در آن کشور است. هزینه زندگی در آذربایجان بستگی به سبک زندگی و تعداد افراد را دارد ولی به هر حال این کشور را می توان جزء یکی از کشورهای ارزان دنیا برشمارد و جایی نگرانی در خصوص هزینه های زندگی در این کشور نیست.

اخذ پاسپورت آذربایجان

پاسپورت  کشور آذربایجان از اعتبار بالایی برخوردار است. برای این که فردی بتواند پاسپورت این کشور را دریافت کند باید بمدت 7 سال در این کشور زندگی کند و قوانین و مقررات کشور آذربایجان را رعایت کند و به زبان ترکی یا آذربایجانی مسلط باشد،همچنین وضع مالی مناسب برای تامین هزینه های خانواده خود را داشته باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را به راحتی و بدون مشکل دریافت کند.در صورتی که خواهان مهاجرت به این کشور هستید با کارشناسان تیم مجرب ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید که شما را به بهترین شکل ممکن در راستای یک مهاجرت دلنشین و آسوده خاطر راهنمایی کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آذربایجان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.