انتخاب صفحه
تحصیل-در-امارات-5

تحصیل در امارات

برای تحصیل در امارات بهتر است ابتدا با تاریخچه این کشور آشنا شویم. از زمان کشف نفت در منطقه در دهه 1950، اقتصاد امارات متحده عربی به‌سرعت در حال تغییر بوده است. اکنون این کشور نه‌تنها به دلیل صادرات نفت و گاز شناخته شده است، بلکه در حال بهبود در صنعت توریستی و ساختمانی است. در شهرهای امارات متحده عربی، برخی از چشمگیرترین شاهکارهای معماری جهان، از جمله برج خلیفه را خواهید دید.

امارات متحده عربی که در خاورمیانه واقع شده است به هفت امارت تقسیم شده است که همه توسط حاکمان جداگانه اداره می‌شوند. هفت حاکم با هم شورای‌عالی فدرال را تشکیل می‌دهند. پایتخت امارات شهر ابوظبی است و واحد پول این کشور درهم است.

 به دلیل هجوم گردشگران، جمعیت امارات را بیشتر مهاجران تشکیل می‌دهند. این کشور با داشتن مرزهای زمینی با عمان و عربستان سعودی دارای آب‌وهوای بیابانی گرم و خشک با تابستان‌های بسیار گرم است.

امارات متحده عربی به دلیل امن بودن، با نرخ بسیار پایین جنایات از هر نوع، شناخته شده است. با جرایم بسیار جدی برخورد می‌شود، به‌ویژه جنایات علیه زنان. تا زمانی که شما به فرهنگ و آداب‌ورسوم اسلامی کشور احترام بگذارید، بعید است که مشکلی برایتان پیش بیاید.

GDP امارات 358.87 میلیارد دلار در سال 2020،  نرخ رشد در سال 2021، -6.13 درصد و نرخ تورم تا دسامبر 2021 معادل 2.50 درصد محاسبه شده است.

جمعیت امارات متحده عربی 9،990،000 نفر در سال 2021 و  نرخ رشد جمعیت 1.01 درصد است. در ضمن، شاخص شادمانی 6.58 می‌باشد که در مقایسه با میانگین 5 نشان‌دهنده شرایط بهتری است.

امارات متحده عربی مقصد مناسبی برای هر دانشجوی بین‌المللی است که به دنبال یک تجربه تحصیلی واقعاً منحصربه‌فرد است.

سیستم آموزش عالی امارات توسط وزارت آموزش عالی اداره می‌شود که مسئولیت‌پذیرش دانشجویان و همچنین مدارک آن‌ها را بر عهده دارد. شما 3 دانشگاه امارات را در رتبه‌بندی 500 دانشگاه جهانی QS در سال 2022 خواهید یافت. بالاترین رتبه دانشگاه خلیفه است که در رتبه 183 قرار دارد.

شرایط عمومی تحصیل در امارات

همان‌طور که گفته شد، تجربه تحصیل در امارات می‌تواند بسیار متفاوت باشد. یکی از شرایط عمومی لازم برای تحصیل در امارات، زبان است. زبان رسمی امارات عربی است؛ اما اکثریت مردم به زبان انگلیسی مسلط صحبت می‌کنند، بنابراین برقراری ارتباط نباید مشکل باشد. اگر یکی از دانشگاه‌های دولتی امارات را انتخاب کنید، باید به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط داشته باشید، اما مؤسسات خصوصی تمایل دارند به زبان انگلیسی تدریس کنند. چه به زبان انگلیسی یا عربی تحصیل کنید، اگر زبان مادری شما نیست، باید مدرکی دال بر مهارت خود ارائه دهید. حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، یادگیری مقداری زبان عربی برای زندگی روزمره شما مفید خواهد بود. برقراری ارتباط با مردم محلی و سایر دانشجویان راهی عالی برای تمرین خواهد بود. یک زبان اضافی در CV/رزومه شما خوب به نظر می‌رسد، و عربی به‌عنوان یک زبان تجاری به طور گسترده صحبت می‌شود.

تمامی دانشجویان بین‌المللی برای اقامت خود در امارات باید بیمه درمانی معتبر داشته باشند. معمولاً مؤسسات پس از ورود به کشور و انجام معاینه پزشکی، پوشش بیمه درمانی ارائه می‌دهند. معاینه پزشکی کامل است و آزمایش‌های HIV، سل، هپاتیت و سفلیس و موارد دیگر انجام می‌شود.

سال تحصیلی از سپتامبر تا ژوئن با تعطیلات زمستانی در دسامبر و تعطیلات بهاری در ماه مارس ادامه دارد. دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر در امارات می‌توانند برای دانشجویان خود، چه دانشجویان بین‌المللی و چه دانشجویانی که قبلاً در امارات اقامت دارند، ویزا دریافت کنند. دانشجویان باید به شرایط و ضوابط ذکر شده در هر دانشگاه یا کالج مراجعه کنند تا شرایط خاص پذیرش و فرایند ویزا را بدانند.

پذیرش در دانشگاه امارات تضمینی برای صدور ویزا نیست. صدور ویزا مشروط به شرایط خاصی است که شامل گذراندن آزمون تناسب‌اندام پزشکی، بررسی امنیتی و تأیید GDRFA در امارت است.

چگونه اپلای کنیم؟

دانشگاه‌ها شرایط درخواست خود را تعیین می‌کنند. درخواست‌ها برای تحصیلات تکمیلی معمولاً به‌صورت آنلاین تکمیل می‌شوند و مستقیماً به دانشگاه موردنظر شما ارسال می‌شوند. همه درخواست‌ها باید تا ماه مه / ژوئن قبل از تاریخ شروع دوره انجام شوند.

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه:

 1. فرم درخواست تکمیل شده
 2. هزینه درخواست
 3. گذرنامه
 4. گواهی تحصیلات قبلی
 5. گواهینامه بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) (در صورت وجود).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای ورود، با دفتر دانشجویان بین‌المللی دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید.

الزامات زبان

اگر در حال گذراندن یک دوره آموزشی با زبان انگلیسی هستید؛ اما می‌خواهید زبان دومی را یاد بگیرید، مکان‌های زیادی در بدو ورود وجود دارد که دروس عربی را ارائه می‌دهند. یادگیری زبان ملی همچنین ممکن است به شما کمک کند تا اجتماعی شوید و در خانه جدید خود مستقر شوید.

هر سه دانشگاه دولتی امارات انتظار دارند که شما به زبان عربی و همچنین انگلیسی مهارت داشته باشید، درحالی‌که اکثر مؤسسات خصوصی برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. اگر زبان مادری یک یا هر دوی این زبان‌ها نیستید، باید قبل از پذیرش در دوره، نمرات آزمون مهارت را ارائه دهید. الزامات زبان متفاوت است، بنابراین با دانشگاه خود مشورت کنید.

تحصیل در امارات در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ١٨ سال)

سیستم آموزشی امارات به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • مدارس دولتی
 • مدارس خصوصی
 • مؤسسات آموزش عالی

کیفیت مدارس می‌تواند به طور قابل‌توجهی متفاوت باشد. بااین‌حال، برخی از گزینه‌های تحصیلی بسیار قوی در امارات در هر سطح در دسترس هستند. در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، دانش‌آموزان امارات متحده عربی در فهرست رتبه‌بندی جهانی مدارس که در سال 2015 تهیه شده است، بالاترین و 45 مین رتبه را در سراسر جهان دارند.

مدارس دولتی به‌طورکلی دارای چهار سطح هستند:

 1. آموزش در دوران کودکی (سنین 3 تا 5 سال)
 2. سطح پایه (سنین 6-10)
 3. سطح متوسط (سنین 11-13)
 4. سطح متوسطه (سنین 14 تا 18)

تحصیل در امارات تا پایان دوره متوسطه، رایگان (در مدارس دولتی) و برای کودکان اماراتی اجباری است. مهم است بدانید، مدارس دولتی تفکیک جنسیتی هستند. تغییرات اخیر به کودکان مهاجر اجازه داده تا برای ثبت‌نام در مدارس دولتی هزینه پرداخت کنند؛ اما زبان‌آموزش عربی است و بسیاری از مهاجران تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت‌نام کنند.

اگرچه تحصیل در امارات متحده عربی از سن شش‌سالگی اجباری است، بسیاری از والدین اماراتی و مهاجر تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را در سنین سه تا پنج‌سالگی در دوره پیش‌دبستانی ثبت‌نام کنند. دوره پیش‌دبستانی، چه دولتی و چه خصوصی، معمولاً به‌صورت مختلط است. والدین انتخاب‌های زیادی دارند. تعداد زیادی از مدارس K-12 آموزش می دهند یعنی بچه‌ها دیگر نیازی به تغییر مدرسه ندارند.

سیستم مدارس ابتدایی در امارات متحده عربی

از سن شش‌سالگی، همه کودکان اماراتی باید در مدرسه ثبت‌نام کنند. آموزش ابتدایی کلاس 1 تا 5 (سنین 6 تا 11) است. دانش‌آموزان باید در موضوعاتی از جمله ریاضی، علوم، انگلیسی و/یا عربی و مطالعات اجتماعی مهارت داشته باشند.

هفته مدرسه از یکشنبه تا پنج‌شنبه در امارات اجرا می‌شود. مدارس دولتی بر اساس یک سیستم سه‌ماهه اجرا می‌شوند، درحالی‌که مدارس خصوصی تمایل دارند از مدل رایج دو ترم استفاده کنند. در هر دو سیستم تعطیلات به‌صورت زیر است:

 • تعطیلات زمستانی در ماه دسامبر
 • تعطیلات بهاری در اواخر مارس
 • تعطیلات تابستانی در ماه‌های گرم

مدرسه متوسطه برای امارات اجباری است و این کشور دارای نرخ فارغ‌التحصیلی تقریباً 97٪ است. مدارس دولتی آموزش متوسطه را در کلاس 9 آغاز می‌کنند، اما مدارس خصوصی مدل‌های مختلفی را اعمال می‌کنند.

کلاس‌های متوسطه در سیستم ایالتی اکثر دروس مشابه در دوره ابتدایی را تدریس می‌کنند، اما ممکن است دروس خاصی مانند موسیقی را اضافه یا حذف کنند. دانش‌آموزان در مدارس دولتی می‌توانند انتخاب کنند که در یک مدرسه متوسطه فنی ثبت‌نام کنند یا در مسیر تحصیلی ادامه دهند. برخی از تخصص‌های حرفه‌ای ارائه شده در این دانشکده‌های فنی شامل فناوری کامپیوتر، گردشگری، علوم بهداشتی و مالی است.

مدارس دولتی در امارات برای اماراتی‌ها رایگان است و برای مهاجران همراه با هزینه است. زبان‌آموزش عربی است، البته انگلیسی نیز تدریس می‌شود. برای ثبت‌نام فرزند، والدین باید با شورای آموزش در منطقه خود تماس بگیرند. سپس از آنها خواسته می‌شود که یک فرم درخواست به همراه مدارک زیر ارائه دهند:

 • گذرنامه‌ها
 • مجوزهای اقامت
 • قراردادهای اجاره
 • کپی مدارک

هزینه‌های تحصیل و بودجه در امارات متحده عربی

هزینه‌های تحصیل در امارات هزینه قابل‌توجهی است. کسانی که به دنبال ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس دولتی به‌عنوان دانش‌آموزان شهریه‌ای هستند می‌توانند انتظار داشته باشند سالانه حدود 6000 درهم بپردازند. برای خارجیانی که به دنبال مدارس غیر‌دولتی (خصوصی) هستند، هزینه‌ها به سطح پایه تحصیلی بستگی دارد و می‌تواند از 2700 درهم در مهدکودک تا 66000 درهم در دبیرستان متغیر باشد. درحالی‌که دولت مقداری کمک مالی ارائه می‌دهد و خود مدارس ممکن است تخفیف یا بورس تحصیلی ارائه دهند، هزینه‌های تحصیلی بالا برای اکثر والدین مهاجر یک واقعیت است.

تحصیل در امارات مقطع کارشناسی

برنامه‌های کارشناسی در مؤسسات امارات متحده عربی در طیف وسیعی از موضوعات موجود است و می‌توان آن را به‌صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت سپری کرد. دوره‌های تمام‌وقت معمولاً سه تا چهار سال طول می‌کشد.

دانشگاه‌ها شرایط پذیرش خود را تعیین می‌کنند، اما برای پذیرش در یک دوره، دانشجویان بین‌المللی معمولاً به گواهی پایان دوره دبیرستان یا معادل آن نیاز دارند.

اکثر دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، بنابراین اگر این زبان مادری شما نیست، باید مهارت خود را از طریق آزمون آیلتس یا تافل نیز ثابت کنید. علی‌رغم این واقعیت که بسیاری از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، ممکن است نیاز به اثبات تسلط به زبان عربی نیز داشته باشید.

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد

اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد در امارات به روشی مشابه با سایر نقاط جهان طراحی شده‌اند و در دسترس هستند. برای پذیرش در یک دوره باید مدرک لیسانس داشته باشید. برنامه‌ها به‌صورت تمام‌وقت تدریس می‌شوند و یک یا دو سال طول می‌کشند. بااین‌حال، برخی از دوره‌ها فرصتی برای مطالعه پاره‌وقت، آنلاین یا از راه دور ارائه می‌دهند که این گزینه‌ها تا پنج سال طول می‌کشد.

موضوعات محبوب شامل مدیریت بازرگانی، معماری، علوم‌انسانی، علوم و مهندسی است. مانند انگلستان، اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد در امارات متحده عربی نیاز به تکمیل پایان‌نامه دارند.

زبان اصلی آموزش انگلیسی است، اگرچه برخی از مؤسسات ممکن است دانش قابل اثبات عربی را درخواست کنند.

سایر مدارک تحصیلات تکمیلی عبارت‌اند از: کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)، MBA اجرایی و دکترا.

تحصیل-در-امارات-6

تحصیل در امارات در مقطع دکترا

مانند مدارک کارشناسی ارشد، دکترا در امارات متحده عربی از ساختار مشابهی در انگلستان پیروی می‌کند. دانشجویان باید تحقیقات مستقل انجام دهند و نهایتاً پایان‌نامه ارائه کنند.

دوره‌های دکترا بسته به رشته تحصیلی شما معمولاً سه تا چهار سال طول می‌کشد. برای درخواست برای این برنامه‌های مبتنی بر تحقیق باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. دکترا معمولاً در بیوتکنولوژی، اقتصاد، مهندسی، علم و فناوری گرفته می‌شود.

تحصیل در امارات به همراه بورسیه تحصیلی

دولت امارات متحده عربی در حال حاضر برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی ارائه نمی‌کند. بورسیه‌های دولتی ارائه شده اغلب فقط برای اتباع امارات متحده عربی رزرو می‌شود. بااین‌حال، برخی از مؤسسات در این کشور بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. بسته به آنچه که مطالعه می‌کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت بودجه از یک سازمان بریتانیایی نیز باشید.

هزینه تحصیل و زندگی در امارات

مؤسسات در امارات مجاز به تعیین هزینه‌های تحصیلی خود هستند، بنابراین هزینه‌ها بسته به محل تحصیل شما متفاوت خواهد بود. هزینه‌های تحصیل نیز بسته به سطح و نوع مقطعی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. به طور متوسط، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود 48000 درهم برای مدرک کارشناسی ارشد و تا حدود 120000 درهم برای بعضی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی تخصصی پرداخت کنید. ممکن است برای کمک‌هزینه‌های تحصیل خود واجد شرایط دریافت بورسیه باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشگاه خود تماس بگیرید.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در امارات هستند باید هزینه‌های زندگی خود را نیز در نظر بگیرند. برای اجاره یک آپارتمان خصوصی باید انتظار داشته باشید که در ماه حدود 3700 درهم  بپردازید، ضمناً برای هزینه‌های آب و برق هم باید حدود 440 درهم در ماه پرداخت کنید.  همچنین هزینه‌های اضافی مانند هزینه درخواست، اقامت، مواد تحصیلی، غذا و رفت و آمد نیز باید در نظر گرفته شود.

اگر شهر بزرگ‌تری را انتخاب می‌کنید، باید انتظار هزینه‌های زندگی بالاتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر داشته باشید. اگر خارج از شهرها زندگی می‌کنید، ممکن است لازم باشد به فکر خرید ماشین باشید، زیرا حمل‌ونقل دشوار است.

به‌طورکلی هزینه‌های تخمینی خانواده چهارنفره ماهانه بدون اجاره 3085.69 دلار (11333.76درهم) و ماهانه برای یک نفر بدون اجاره 883.94 دلار (3246.73 درهم) تخمین زده می‌شود. هزینه زندگی در امارات متحده عربی به طور متوسط 65.60 درصد بیشتر از ایران و اجاره در امارات متحده عربی به طور متوسط 118.62 درصد بیشتر از ایران است

در ضمن میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) 13470.21 درهم امارات است.

کار دانشجویی در امارات

امارات متحده عربی برای دانشجویانی که در کنار تحصیل به دنبال کار هستند بسیار مطلوب است. به‌عنوان یک دانش‌آموز در امارات متحده عربی، برای یافتن کار پاره‌وقت، باید 18 سال یا بیشتر داشته باشید. اگر کمتر از 18 سال داشته باشید، باید رضایت‌نامه محضری توسط والدین نوشته شود.

دولت امارات این قانون را وضع کرده است که هر کارگر باید یک روز مرخصی داشته باشد و فقط می‌تواند 6 تا 8 ساعت در روزکار کند.

مشاغل پاره‌وقت در امارات متحده عربی با بیش از 150 زمینه تخصصی و فرصت‌های شغلی مختلف به‌راحتی در دسترس هستند. یک چیز شگفت‌انگیز در امارات متحده عربی این است که شما به‌عنوان یک دانشجو لزوماً فقط مشاغل عجیب‌وغریب انجام نمی‌دهید، بلکه مشاغل نیمه‌وقت زیادی در این کشور وجود دارد. بسته به مهارت‌ها و علایق دانشجو می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها شغل مناسب پیدا کند. مشاغل در امارات متحده عربی برای دانشجویان شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست.

 • مشاغل طراحی گرافیک
 • مشاغل متخصص رسانه‌های اجتماعی
 • مشاغل نویسندگی و تولید محتوا
 • مشاغل دستیار پزشکی
 • مترجمان
 • راهنمای تور
 • گارسون رستوران
 • خدمات خشک‌شویی و نظافت
 • مشاغل تدریس خصوصی در منزل
 • مشاغل آنلاین
 • مشاغل مدیریت فروش و نظارت و غیره

اکثر کارفرمایان در امارات به دو مدرک اصلی نیاز دارند که عبارت‌اند از:

 • عکس پاسپورت.
 • رزومه مناسب.

یکی دیگر از نکات داشتن دانش مناسب یا حداقل ابتدایی از زبان عربی است، این شما را از نظر کارفرما متمایز می‌کند و شما را چند قدم جلوتر می‌برد. بااین‌حال، هر مؤسسه‌ای به این نیاز ندارد؛ زیرا بسیاری از آنها بین‌المللی هستند و به‌تنهایی به انگلیسی‌زبانان نیاز دارند.

ویزای همراه تحصیلی امارات

سال گذشته در ژانویه 2021، کابینه امارات قطعنامه‌ای را برای تسهیل دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های امارات تصویب کرد. طبق این قطعنامه، دانشجویان مهاجر اکنون واجد شرایط حمایت از خانواده خود هستند. این امر دانشجویان را قادر می‌سازد تا رؤیای خود را برای کسب آموزش عالی دنبال کنند و درعین‌حال با عزیزان خود در ارتباط باشند.

دانشجویان برای دعوت از والدین یا سایر وابستگان خود به کشور باید مسکن مقرون‌به‌صرفه داشته باشند. خانواده‌ها می‌توانند در طول دوره‌ها با دانشجو زندگی کنند، تا زمانی که بتوانند نشان دهند که دارای تمکن مالی لازم برای تأمین نیازهای خود در طول مدت اقامت خود در امارات هستند.

دانشگاه‌های برتر امارات

سیستم آموزش عالی امارات از فرانسه، کانادا، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا استفاده کرده است. تعداد مؤسسات روزبه‌روز در حال افزایش است، اما در حال حاضر 3 دانشگاه دولتی و بیشتر از 50 دانشگاه خصوصی محلی وجود دارد. در واقع، امارات خانه برخی از بهترین دانشگاه‌های منطقه خلیج‌فارس است.

سه دانشگاه دولتی شامل موارد زیر است:

 • کالج‌های عالی فناوری (HCT) – بزرگ‌ترین دانشگاه امارات متحده.
 • دانشگاه امارات متحده عربی (UAEU) – دانشگاه برتر این کشور.
 • دانشگاه زاید (ZU) – در سال 1998 به‌عنوان یک مؤسسه برای بانوان تأسیس شد؛ اما اکنون برای آقایان باز است.

مؤسسات دولتی تحت نظارت وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی هستند و فقط اتباع امارات متحده عربی را می‌پذیرند. دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی برای همه دانشجویان باز است.

تعدادی از برترین دانشگاه‌های خصوصی شامل موارد زیر است:

 • دانشگاه ابوظبی (ADU)
 • دانشگاه آمریکایی در دبی (AUD)
 • دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS)
 • دانشگاه علم، فناوری و تحقیقات خلیفه (KU)
 • دانشگاه شارجه (UOS).

تعداد فزاینده‌ای از مؤسسات بین‌المللی نیز در امارات متحده عربی دانشگاه یا پردیس دارند، از جمله مؤسسات استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا.

ده مؤسسه امارات متحده عربی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2022 قرار دارند که عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه ابوظبی
 2. دانشگاه عجمان
 3. دانشگاه العین
 4. دانشگاه آمریکایی دبی
 5. دانشگاه آمریکایی شارجه
 6. دانشگاه کانادا دبی
 7. دانشگاه خلیفه
 8. دانشگاه امارات متحده عربی
 9. دانشگاه شارجه
 10. دانشگاه زاید

مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی امارات

تمامی دانشجویان برای تحصیل در امارات نیاز به ویزای دانشجویی دارند. برای دریافت ویزا معمولاً باید توسط یک مقیم کشور حمایت مالی شوید. اگر هیچ فامیلی در امارات ندارید، دانشگاه شما احتمالاً این کار را برای شما انجام می‌دهد، اما با دفتر بین‌المللی دانشگاه خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که این خدمات را ارائه می‌دهند. درخواست ویزای شما به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، اما باید در نظر داشته باشید که حمایت مالی انجام شده برای شما تضمینی برای اخذ ویزا نمی باشد. هزینه درخواست می‌تواند تا 3000 درهم و ودیعه تا 3000 درهم باشد.

هنگام درخواست ویزای خود باید مدارک خاصی را ارائه دهید که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه باقی‌مانده و دو صفحه خالی ویزا
 2. چهار کپی پاسپورت
 3. 12 قطعه عکس پاسپورت
 4. سه کپی پاسپورت و ویزای ورود به امارات در بدو ورود
 5. صورت‌های بانکی که شواهدی مبنی بر وجود وجوه کافی ارائه می‌دهد
 6. قرارداد اجاره (یا نامه‌ای از دانشگاه شما در صورت اقامت در دانشگاه)
 7. کپی فیش پرداخت شهریه سال تحصیلی جاری
 8. کپی رسید هزینه ویزای پرداخت شده برای سال تحصیلی جاری
 9. دانشجویان تحصیلات تکمیلی به مدرک کارشناسی خود نیاز دارند.

ویزای اقامت دانشجویی فقط یک سال طول می‌کشد و بنابراین اگر دوره شما طولانی‌تر از این مدت باشد نیاز به تمدید دارد. زمانی که برای تمدید ویزای دانشجویی خود اقدام می‌کنید، باید هزینه‌های بیشتری برای ویزا بپردازید.

شما باید به‌صورت آنلاین برای ویزا درخواست دهید، اما به‌خاطر داشته باشید که حمایت مالی همیشه تضمین‌کننده پذیرش نیست.

پس از ورود به کشور، باید آزمایش‌های پزشکی از قبیل HIV، هپاتیت B و C، سل، سفلیس و جذام انجام دهید. اگر آزمایش شما برای هر یک از این بیماری‌ها مثبت باشد، به‌استثنای سفلیس، اخراج خواهید شد.

دانشجویان همچنین می‌توانند برای ویزای طلایی امارات که اجازه اقامت پنج یا ده‌ساله در این کشور را می‌دهد، درخواست دهند. به دانشجویان ممتاز ممکن است ویزای پنج‌ساله اعطا شود. برای اعطای این ویزا:

 • دانش‌آموزان دبیرستانی باید با معدل حداقل 95 درصد فارغ‌التحصیل شوند.
 • دانشجویان دانشگاه باید با معدل ممتاز حداقل 3.75 از دانشگاه‌های داخل یا خارج از کشور فارغ‌التحصیل شوند.

تحصیل-در-امارات-7

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در امارات

حقوق معاف از مالیات و جامعه بزرگ مهاجران تنها دو دلیل برای درنظرگرفتن کار در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) است. فرصت‌های متنوع در سراسر این کشور وجود دارد، اما بیشتر مشاغل در امارات در ابوظبی و دبی یافت می‌شوند. هزینه زندگی نسبتاً گران است؛ اما شما ارزش پول خود را دریافت می‌کنید؛ زیرا استاندارد زندگی در سطح جهانی است.

با زندگی و کار در منطقه خلیج‌فارس، می‌توانید فرهنگ اسلامی را کشف کنید، اما برای جلوگیری از مشکلات قانونی، باید به قوانین و آداب‌ورسوم محلی احترام بگذارید. شکستن این موارد می‌تواند مجازات‌های سنگینی داشته باشد.

صنایع مهم در امارات متحده عربی عبارت‌اند از:

 • آلومینیوم
 • قایق‌سازی و تعمیر کشتی
 • ساخت‌وساز
 • صید ماهی
 • صنایع‌دستی و منسوجات
 • نفت و پتروشیمی.

تعدادی از برترین شرکت‌های بزرگ برای کار عبارت‌اند از:

 • AstraZeneca Gulf (داروسازی)
 • Apparel Group (خرده‌فروشی)
 • DHL
 • Etihad Airways
 • FedEx Express
 • Hilton Worldwide (هتل)
 • Marriott (هتل)
 • Microsoft Gulf
 • Omnicom Media Group MENA
 • Splash (مد و فشن)
 • THE One (خرده‌فروشی)
 • Weber Shandwick (ارتباطات)

امارات متحده عربی دارای صنایع درحال‌رشد مثل بخش انرژی است که به متخصصان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) نیاز دارد. در همین حال، صنایع مراقبت‌های بهداشتی و علوم زیستی نیز با کمبود مهارت مواجه هستند. نیاز به اشتغال در بخش‌های دارایی و مالی نیز موجود است.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت امارات پس از تحصیل

 • مهاجران می‌توانند به‌عنوان مقیم امارات متحده عربی زندگی کنند در صورتی که:
 • استخدام شده توسط یک شرکت در امارات متحده عربی باشند – در این صورت، شرکت ویزای اقامت شما را در زمانی که شما در امارات هستید درخواست و حمایت مالی خواهد کرد.
 • استخدام شده توسط بخش دولتی باشند – در این مورد، نهاد دولتی ویزای شما را در زمانی که شما در امارات هستید درخواست و حمایت می‌کند.
 • سرمایه‌گذاران در یک تجارت در امارات متحده عربی – در این مورد، خود سرمایه‌گذار تحت حمایت نام ثبت شده شرکت خود، ویزای خود را درخواست می‌کند.
 • خرید ملک در امارات متحده عربی – در این صورت، ویزای اقامت صاحب ملک تحت مالکیت وی حمایت می‌شود.
 • دانشجویانی که توسط دانشگاه‌ مورد نظرشان در امارات تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند – در این حالت، دانشگاه ویزای شما را تحت نام مؤسسه آموزشی درخواست و حمایت مالی می‌کند.
 • ساکنان بازنشسته – در این مورد، شرایط ویژه اعمال می‌شود.

ویزای اقامت از متقاضیانی که 18 سال به بالا دارند می‌خواهد برای اثبات اینکه از نظر پزشکی مناسب هستند، آزمایش پزشکی انجام دهند. آنها همچنین باید یک بررسی امنیتی را بگذرانند و برای کارت شناسایی امارات از اداره فدرال هویت و شهروندی درخواست دهند.

اعتبار اقامت در ویزای اقامت بسته به نوع آن و حمایت‌کننده متفاوت است. می‌تواند برای 1، 2 یا 3 سال یا حداکثر 5 یا 10 سال بدون حمایت باشد.

معمولاً اقامت طولانی‌مدت مشروع برای خارجی‌ها برای 2-3 سال محدود می‌شود. این مدت‌زمان ویزای کاری عمومی با امکان تمدید است. راه‌اندازی برنامه ویزای بلندمدت (برای 5 تا 10 سال) در سال 2019 گام جدیدی برای تسهیل مهاجرت بود. آنها می‌توانند برای سرمایه‌گذاران و همچنین دارندگان مدارک تحصیلی، متخصصان مشاغل خاص که در امارات مورد تقاضا هستند و دانشجویان MBA صادر شوند. شایان‌ذکر است که ویزای بلندمدت می‌تواند شامل اعضای خانواده (شوهر/زن و فرزندان زیر 18 سال) باشد.

هر متقاضی به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد، تحت هدایت اداره فدرال هویت و شهروندی، یک کمیته مشاوره اصلی و کمیته‌های فرعی برای بررسی درخواست‌ها ایجاد می‌شود. آنها حق دارند همه داده‌ها را با عمق بیشتری بررسی کنند و در صورت لزوم ممکن است اطلاعات بیشتری درخواست کنند. به‌محض تأیید درخواست، کمیته‌های فرعی آن را به کمیته مشورتی 7 نماینده (یک نفر در هر امارات) ارسال می‌کنند. آنها مسئول تصمیم نهایی در مورد اعطای شهروندی امارات خواهند بود.

سخن پایانی

باتوجه‌به موارد گفته شده، امارات می‌تواند یک مقصد مناسب برای دانشجویان بین‌المللی باشد. البته باید هزینه‌های بالای تحصیل و زندگی را در این کشور در نظر گرفت و بودجه لازم را فراهم کرد.

به‌طورکلی کشور امارات با آب‌وهوای گرم بیابانی و معماری‌های زیبا و دانشگاه‌های موفق می‌تواند شما را در رسیدن به رؤیایتان یاری برساند. ریسا گروپ در تمام مراحل اخذ پذیرش و ویزای امارات در خدمت شما خواهد بود.

منابع:

 1. www.numbeo.com
 2. www.theglobaleconomy.com
 3. studyinuae.moe.gov.ae
 4. studylink.com
 5. www.prospects.ac.uk
 6. www.bayut.com
 7. www.rocapply.com
 8. www.expatica.com
 9. u.ae
 10. abudhabioffplan.ae

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به امارات

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.