انتخاب صفحه
مهاجرت به امارات

سرمایه‌گذاری در امارات

طی چند سال گذشته، امارات متحده عربی به یکی از پیش‌گامان اقتصادی، در میان کشورهای جهان تبدیل شده است. این کشور با دسترسی آسان جهانی، مکانی عالی برای تجارت شناخته می‌شود.

امارات متحده عربی یک کشور کلیدی در خلیج فارس است که زیرساخت‌های مدرن، سیستم حمل و نقل عالی، رفاه بالای زندگی، امنیت و… را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. 

امارات، سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و افراد بااستعداد و ماهری که علاقه‌مند به نقل مکان به این کشور مدرن و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری امارات هستند، انجام داده است. در همین راستا، در فوریه ۲۰۲۱ امارات متحده عربی تغییرات قابل توجهی در قانون شهروندی امارات ایجاد کرد. اکنون دولت این کشور اجازه می‌دهد تا سرمایه‌گذاران واجد شرایط و افراد دارای استعدادهای ویژه به همراه خانواده‌هایشان اقامت بلند مدت این کشور را داشته باشند. 

شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در امارات

امارات روابط خارجی خود را به گونه‌ای تنظیم کرده که حمایت و همکاری تجاری را از سراسر جهان جلب کرده و این کشور را به یک متحد خوب در جهان تبدیل کرده است. 

با اینکه این کشور دارای ششمین ذخایر بزرگ نفت در جهان است، اما برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود تلاش کرده تا تنها متکی به نفت نباشد. در سال‌های اخیر این کشور بالاترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. سیاست‌های مالیاتی، تجارت، توسعه و کارآفرینی امارات، مردم را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

در سال ۲۰۲۱، زمانی که دولت امارات متحده عربی اخذ تابعیت این کشور از طریق طرح سرمایه‌گذاری را فعال کرد، باعث شد که اتباع خارجی برای اقامت امارات بدون نیاز به گذراندن برخی از سختگیرانه‌ترین الزامات تحمیل شده در سطح جهانی اقدام کنند.

 اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در امارات

درهای کشور امارات همیشه به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز بود، با این حال، با قوانین مهاجرتی جدید، اوضاع حتی بهتر هم شده است. در گذشته یک خارجی تنها می‌توانست ۴۹ درصد از یک مالکیت یک شرکت را داشته باشد و حتما باید با یک بومی امارات که مالک ۵۱ درصد شرکت باشد، شریک شود. از سال ۲۰۱۹ اجازه مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت‌ها را به سرمایه‌گذاران خارجی می‌دهند و برای اشخاصی که به دنبال راه‌اندازی یک تجارت یا دارای تجربه تجاری قابل توجهی هستند، اجازه اقامت طولانی مدت ارائه می‌دهد.

در گذشته تنها مجوزهای اقامت دو تا سه ساله برای ویزای سرمایه‌گذاری ارائه می‌شد. اکنون با توجه به مهارت شخص یا مقادیر سرمایه‌گذاری مناسب، ویزاهای ۵ و ۱۰ ساله را ارائه می‌دهند.

کشور امارات شرط می‌گذاشت که هرگز تابعیت اعطا نمی‌کند، بلکه فقط اجازه اقامت را به اتباع خارجی ارائه می‌کند. این یک تغییر بزرگ در سنت شورای همکاری خلیج فارس است که از زمان معرفی، این طرح مورد استقبال بسیاری از سرمایه‌گذاران و استعدادها در جهان قرار گرفته است.  

شهروندی امارات متحده عربی بر اساس میزان سرمایه‌گذاری و با توجه به نوع سرمایه‌گذاری انتخاب شده اعطا می‌شود. نامزدهای شهروندی توسط شورای اجرایی، حاکم یا دادگاه ولیعهد امارات انتخاب می‌شوند.

این قانون دسته خاصی از اتباع خارجی را، برای درخواست ویزای سرمایه‌گذاری امارات در نظر می‌گیرد که عبارتند از:    

 • سرمایه‌گذارانی که دارای املاک و مستغلات در امارات هستند.
 • پزشکان، دانشمندان و مهندسان با بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه‌های کاری خود. 
 • مخترعانی که دارای حداقل یک اختراع تایید شده توسط دولت امارات هستند.
 • هنرمندان و روشنفکرانی که حداقل یک جایزه بین‌المللی را در کارنامه خود داشته باشند.

این موارد همچنین می‌تواند شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی آنها در درخواست اقامت امارات متحده عربی از طریق سرمایه‌گذاری باشد. 

برنامه اقامت امارات از طریق سرمایه‌گذاری نیز با قوانین زیر همراه است:

 • سرمایه‌گذاری عمومی حداقل ۱۰ میلیون درهم یا تقریباً ۲.۳ میلیون دلار در دارایی‌های مختلف
 • خرید ملک باارزش حداقل ۱ میلیون درهم یا تقریباً ۲۷۳۰۰۰ دلار
 • ایجاد کسب و کار که می‌تواند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌ای با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار درهم نیاز داشته باشد.

از آنجایی که این برنامه عمدتاً سرمایه‌گذاران را مورد خطاب قرار می‌دهد، شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری با ایجاد شرکت‌هایی در دبی یکی از محتمل‌ترین راه‌ها است.  

این ویزا که اغلب به عنوان ویزای شریک دبی شناخته می‌شود، یک انتخاب عالی برای شهروندان خارجی است که می‌خواهند کسب و کار خود را در امارات راه‌اندازی یا در یک شرکت موجود سرمایه‌گذاری کنند. آنها همچنین این امکان را دارند که هنگام اقامت و کار در امارات از اعضای خانواده خود حمایت کنند. 

مقررات ویزای سرمایه‌گذاری امارات بیان می‌کند که فقط افرادی که سهام یک شرکت موجود را به مبلغ حداقل ۷۲۰۰۰ درهم (تقریباً ۲۰ هزار دلار آمریکا) خریداری می‌کنند یا شرکت‌هایی را با سرمایه‌گذاری به همان میزان ثبت می‌کنند واجد شرایط دریافت اقامت هستند.

مدارکی که باید در هنگام درخواست برای ویزای سرمایه‌گذاری تهیه کنید:

 • یک کپی پاسپورت معتبر
 • مدرکی مبنی بر ارائه حداقل مبلغ برای خرید سهام یا سرمایه‌گذاری (صورت‌حساب بانکی که دارایی مشخص را می‌کند)
 •  کپی پروانه کسب و کار شرکت 
 • علاوه بر این، اگر سرمایه‌گذار به همراه خانواده به امارات نقل مکان کند، باید مدارک شناسایی افراد تحت تکفل خود را نیز ارائه کند.

مراحل اخذ شهروندی امارات از طریق سرمایه‌گذاری یا ویزای شریک چندان متفاوت نیست. در حالت دوم، متقاضی باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و برای مجوز پذیرش اقدام کند. پس از انجام معاینات پزشکی باید گواهی سلامت دریافت کرده و پس از آن دارنده ویزا باید بیمه درمانی نیز دریافت کند. همین رویه برای کسانی که با خانواده خود نقل مکان می‌کنند نیز اعمال خواهد شد.

ایجاد یک کسب و کار در امارات متحده عربی با سرمایه ۱۰ میلیون درهم یا ورود خرید سهام یک شرکت به عنوان شریک با همین مبلغ، شرط اصلی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری است. برای ویزای ۵ ساله، خرید ملک به نصف این مبلغ مورد نیاز است.

روش‌های سرمایه‌گذاری

 • حداقل سپرده ۱۰ میلیون درهم در یک صندوق سرمایه‌گذاری محلی
 • تشکیل یک تجارت با حداقل سرمایه ۱۰ میلیون درهم در امارات
 • مشارکت در یک شرکت موجود یا ثبت یک شرکت جدید باارزش سهام حداقل ۱۰ میلیون درهم

الزامات

 • شما باید ثابت کنید که سرمایه کافی دارید و برای انجام سرمایه‌گذاری وام دریافت نمی‌کنید
 • شما متعهد می‌شوید که سرمایه‌گذاری خود را حداقل برای سه سال نگه می‌دارید
 • شما باید ثابت کنید که تا ۱۰ میلیون درهم صلاحیت مالی دارید

نحوه درخواست ویزای طلایی امارات

توجه داشته باشید که روند درخواست ویزای طلایی امارات بسیار ساده است.

 1. ویزای ورود به امارات را دریافت کنید: اگر برای ورود به امارات نیاز به ویزا دارید، باید قبل از ارسال درخواست رسمی خود ویزای ورود دریافت کنید. درخواست شما توسط مرجع مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید، ویزایی به مدت شش ماه برای شما صادر می‌شود.
 2. سرمایه‌گذاری خود را تکمیل کنید: سرمایه‌گذاری خود را قبل از ارسال درخواست خود تکمیل کنید تا تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را داشته باشید.
 3. برنامه خود را شروع کنید: پس از تکمیل سرمایه‌گذاری، می‌توانید درخواست خود را ارائه کنید.
 4. پس از تکمیل این فرایند، یک پیام متنی و یک ایمیل در مورد وضعیت درخواست خود دریافت خواهید کرد. اگر مدارک مورد نیاز در درخواست وجود نداشته باشد، ۳۰ روز به شما فرصت داده می‌شود تا آنها را ارائه دهید. در غیر این صورت، درخواست شما رد خواهد شد.
 5. در صورتی که هیچ کمبود مدرکی در درخواست شما وجود نداشته باشد، تاییدیه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود. 

هزینه ویزای طلایی امارات

 • اگر درخواست خود را در امارات ارائه می‌کنید، هزینه‌ها از ۲۸۰۰ تا ۳۸۰۰ درهم متغیر است.
 • هزینه برای کسانی که از خارج از امارات درخواست می‌کنند از ۳۸۰۰ تا ۴۸۰۰ درهم متغیر است.

دارندگان ویزای طلایی امارات می‌توانند تا زمانی که لازم باشد بدون ترس از دست دادن اقامت خود در خارج از کشور بمانند. این بدان معناست که برای حفظ مجوز اقامت خود مجبور نیستید در امارات زندگی کنید.

استانداردهای سرمایه‌گذاری در امارات 

این کشور اقتصادی پایدار و رو به رشد دارد. نرخ مصادره اموال در این کشور پایین است که سرمایه‌گذاران باید قبل از انتخاب مقصد، حتما به این نکته توجه داشته باشند. 

شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری در امارات 

کشور امارات، با ذخایر نفتی خود، از جمله کشورهای ثروتمند دنیا شناخته می‌شود. در کنار ثروت و رفاه این کشور، وجود دیگر شاخص‌هایی نظیر نرخ پایین بیکاری از دلایل انتخاب این کشور برای سرمایه‌گذاران است. 

در امارات متحده عربی، مالیات بر درآمد شخصی لحاظ نمی‌شود. بلکه مالیات بر دارایی حقیقی برای انتقال املاک اخذ می‌شود، با نرخ‌هایی که از ۲ تا ۴ درصد، با توجه به اماراتی که ملک در آن واقع شده، متفاوت است. برخی از شهرداری‌ها به عنوان مثال دبی، همچنین مالیات بر دارایی سالانه را بر ارزش اجاره‌ای ملک تعیین می‌کنند. 

میزان مالیات بر درآمد شرکت‌های نفت و گازی ۵۵ درصد و میزان مالیات بر درآمد کسب و کارهای بانکی ۲۰ درصد است.

سرمایه‌گذاری در امارات از طریق خرید ملک

بازار املاک و مستغلات امارات به خصوص دبی، در طی سال‌ها با رشد بالایی مواجه بوده است. اگر قصد اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک را دارید، ارزش ناخالص ملک باید حداقل ۵ میلیون درهم باشد.

ویزای این کشور برای سرمایه‌گذاری املاک بین ۳ تا ۵ سال است. اگر ملک خریداری شده کمتر از ۵ میلیون درهم باشد اقامت ۳ ساله به متقاضی داده می‌شود. اگر ملک خریداری شده بیش از ۵ میلیون درهم قیمت داشته باشد؛ شخص متقاضی می‌تواند اقامت ۵ ساله دریافت کند. تا زمانی که ملک خریداری شده، به نام متقاضی باشد، امکان تمدید ویزا برای شخص وجود دارد. خوب است بدانید که این ویزا برای ملک‌های پیش‌فروش شده ارائه نخواهد شد. 

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری روی املاک در کشور امارات، منجر به اقامت دائم این کشور نمی‌شود و فرد متقاضی برای کار در این کشور باید ویزای کاری دریافت کند.

سرمایه‌گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت

متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری امارات، می‌توانند یک شرکت راه‌اندازی یا سهام یک شرکت موجود را خریداری کنند، اما باید سهامی باارزش حداقل ۱۰ هزار درهم (با پرداخت کامل) داشته باشید. بیش از ۴۰ منطقه آزاد در کشور امارات وجود دارد که شرکت‌های واقع در این مناطق از پرداخت مالیات معاف هستند. 

هنگامی که شرکت خود را ثبت یا سهامی را خریداری کردید، می‌توانید اجازه اقامت دریافت کنید. این ویزا تا ۳ سال با قابلیت تمدید نامحدود؛ تا زمانی که همچنان سهام شرکت را داشته باشید و حداقل هر ۱۸۰ روز یک بار به این کشور سفر کنید، اعتبار خواهد داشت. غیبت طولانی‌تر ممکن است منجر به لغو ویزا شود. 

طبق قانون جدید، متقاضی امکان اخذ ۱۰۰ درصد از سهام شرکت را بدون نیاز به کفیل دارد.  متقاضیان ابتدا برای دریافت مجوز شرکت باید زمینه فعالیت خود را مشخص کنند. مجوز در سه زمینه مختلف فعالیت حرفه‌ای، صنعتی یا تجاری ارائه می‌شود. اگر شرکت بتواند سالانه سود زیادی را در پی داشته باشد، صاحبان شرکت می‌توانند از برای خود و اعضای خانواده‌شان درخواست اقامت دهند.

سرمایه‌گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

کشور امارات از کارآفرینان استقبال ویژه‌ای می‌کند و با ارائه برنامه‌های ویژه، اتباع خارجی را به سرمایه‌گذاری در این کشور تشویق می‌کند. سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در کشور امارات نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی دارد تا ثابت کند که حیطه کار با برنامه‌ای که دارد، به نفع امارات است. برای سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در کشور امارات، حداقل ۵ میلیون درهم نیاز است. سرمایه‌گذار پس از تایید طرح تجاری، لازم است محل کار خود را انتخاب کند. سرمایه‌گذار می‌تواند از این طریق برای خود و خانواده خود اقامت ۵ ساله دریافت کند.

سرمایه‌گذاری در امارات از طریق خرید اوراق قرضه دولتی 

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات، خرید اوراق قرضه است. تنها متقاضیان بالای ۲۱ سال، اجازه سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه را دارند. این نوع سرمایه‌گذاری ریسک پایین و سوددهی نسبتا خوبی دارد. متقاضی با خرید اوراق قرضه در امارات، این امکان را دارد که برای خود و خانواده، اقامت کوتاه مدت دریافت کند. 

مزایای سرمایه‌گذاری در امارات

 • این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی که دارد، دروازه‌ای به آفریقا، خاورمیانه، آسیا و اروپا است
 • محیط امن و مطمئن
 • استاندارد بالای خدمات و کیفیت خوب زندگی
 • همسر و فرزندان مجرد متقاضی، می‌توانند بدون سرمایه اضافی، همراه شوند
 • امارات در میان ۳۰ کشور برتر جهان از نظر سهولت انجام تجارت قرار دارد

معایب سرمایه‌گذاری در امارات

به راحتی به سرمایه‌گذاران پاسپورت و اقامت دائم را نمی‌دهد

 سخن نهایی

متقاضیان سرمایه‌گذاری در امارات برای اخذ اقامت ۱۰ ساله امارات باید حداقل ۱۰ میلیون درهم سرمایه‌گذاری عمومی انجام دهند. متقاضی باید شرایط مورد نیاز از جمله داشتن سرمایه کافی، اثبات عدم نیاز به وام، پرداخت بدهی مالی و همچنین حفظ سرمایه خود برای حداقل ۳ سال آینده را فراهم آورند.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به امارات

مطالب مرتبط

اقامت سوئد با ثبت شرکت

اقامت سوئد با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت...

ادامه مطلب
شغل حسابداری در سوئد

شغل حسابداری در سوئد

بعضی از مشاغل به دلیل ماهیت بین المللی که دارند، در اکثر کشورهای جهان به خصوص در کشورهایی که از رونق اقتصادی خوبی برخوردارند، بازار کار بسیار مناسبی دارند. یکی از این رشته ها رشته حسابداری است که از پرکاربرد ترین و پرمتقاضی ترین رشته ها در سراسر جهان است؛ به همین دلیل...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
اقامت با مدرک وکالت در سوئد

اقامت با مدرک وکالت در سوئد

متاسفانه امکان انجام کار وکالت و یا مشاوره حقوقی در سوئد، به عنوان یک وکیل ایرانی وجود ندارد، اما تنها راه برای انجام کار وکالت و گرفتن اقامت کاری، ثبت شرکت در سوئد و کار بر روی پرونده‌های ایرانیان مقیم سوئد است؛ به این نحو که شما با شرکت‌های سوئدی قرارداد کاری بسته و...

ادامه مطلب
ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است. لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.