انتخاب صفحه
مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

چگونه می‌توان به امارات مهاجرت کرد؟ آیا اقامت دائم امارت را می‌توان اخذ کرد؟ چگونه از طریق سرمایه‌گذاری به امارت مهاجرت کنیم؟ چگونه برای تحصیل به دبی مهاجرت کنیم؟ هزینه تحصیل در دبی چه مقدار است؟ در این مقاله تیم ریسا گروپ قصد دارد به جواب این سؤالات و مشابه آن‌ها بپردازد، پس اگر شما هم برای مهاجرت،کشور امارات و یا دبی را انتخاب کرده‌اید با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مفید و جامع ای را در مورد مهاجر به امارات در اختیارتان قرار دهیم.

بررسی کشور امارات

پیشرفت‌های عظیم و چشمگیر در حوزه اقتصاد باعث شده تا امارات و شهر تجاری این کشور دبی به یک انتخاب چشم‌نواز و جذاب برای تمامی ایرانیان که قصد مهاجرت دارند تبدیل شود. این کشور با جمعیت حدوداً 8 میلیون نفر، وجود زیرساخت‌های عظیم، امنیت بالا، امکانات گسترده رفاهی و کیفیت بالای زندگی می‌تواند گزینه مناسبی برای تمامی متقاضیان مهاجرت و سرمایه‌گذاران خارجی باشد. در ادامه تمامی روش‌های مهاجرت به این کشور پرزرق برق آسیایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. زبان رسمی این کشور عربی و پایتخت آن شهر ابوظبی است، معمولاً شرایط آب‌وهوایی این کشور گرم و خشک به نظر می‌رسد، اما می‌توان گفت آب هوای این کشور از ماه نوامبر روبه خنکی می‌رود.

انواع ویزای توریستی امارات

اگر شما قصد تفریح و یک سفر کوتاه‌مدت را به این کشور دارید، فقط کافی است ویزای توریستی امارات را از طریق آژانس‌های مسافرتی اخذ کنید که هزینه و اعتبار آن باتوجه‌به نوع ویزای متغیر است. در لیست زیر می‌توانید با انواع ویزای توریستی این کشور آشنا شوید:

ویزای 30روزه (سینگل): اعتبار این ویزا حدوداً 60 روز است فرد با به‌همراه‌داشتن این ویزا می‌تواند پیوسته 30 روز در امارات باشد. منظور از سینگل این است که فرد فقط اجازه سفر به امارات دارد. هزینه این ویزا به همراه بیمه مبلغی حدود 300 درهم امارات است.

ویزای 30 روزه (مولتی): تفاوت این ویزای با سینگل این است فرد در مدت‌زمان اعتبار این ویزا بیشتر از یک‌بار اجازه سفر به امارات را دارد. اعتبار این ویزا حدوداً 60 روز و مبلغ آن همراه با بیمه حدوداً 700 درهم امارت است.

ویزای 90 روزه: با اخذ این ویزا سه ماه می‌توانید به مدت 90 روز در خاک امارات به طور پیوسته حضور داشته باشید. شایان‌ذکر که ویزای 90 روزه هم در دو حالت سینگل و مولتی صادر می‌شود. هزینه ویزای 90 روزه سینگل حدوداً 700 درهم امارت و ویزای 90 روزه مولتی هم حدوداً 1700 درهم امارات است.

ویزای طلایی امارات:

دولت کشور امارات برای اهدای ویزای بلندمدت یک دستورالعمل خاص در سال 2019 تنظیم کرد. طبق این دستورالعمل تمامی سرمایه گذران بین‌المللی بدون داشتن حامی مالی مقیم امارات می‌توانند به مدت 5 الی 10 سال در امارات اقامت کنند و کسب کار خود در این کشور راه‌اندازی کنند. این ویزای به افراد سرمایه‌دار، صاحبان کسب‌وکار شخصی و کارآفرینان تعلق می‌گیرد. حداقل میزان تمکن مالی برای این ویزا حدوداً 5 میلیون درهم امارت در نظر گرفته شده است البته باید اضافه کرد اگر شما به‌عنوان یک کارآفرین بین‌المللی بتوانید پروژه ایی با مبلغ 500 هزار درهم در این کشور راه‌اندازی کنید، ویزای طلایی امارت به شما تعلق می‌گیرد.

ویزای طلایی امارات

مهاجرت کاری به امارات

وضعیت مطلوب کار در امارات باعث شده تا خیلی از افراد مشمول در حوزه کار تصمیم بر مهاجرت از طریق کار به امارات را داشته باشند، اما باید بدانید پروسه کاریابی در امارت مراحل خاص به خود را دارد و این مراحل باتوجه‌به قوانین فعلی اداره امور مهاجرتی در امارات کمی پیچیده به نظر می‌رسد. در صورتی شما به‌عنوان افرادی که تابعیت کشوری دیگر جز امارات را دارد می‌توانید مهاجرت کاری به امارات داشته باشید که بتوانید یک دعوت‌نامه از یک کارفرما مقیم امارات اخذ کنید؛ اما این پروسه به همین‌جا ختم نمی‌شود، کارفرمای شما بایستی  سه ماه قبل از اینکه شما برای کار درخواست داده‌اید آگهی استخدام را رد کرده باشد و سپس به اداره امور مهاجرتی اثبات کند که در طول این مدت فردی از شهروندان بومی امارات برای اخذ آن پیشنهاد شغلی اقدام نکرده‌اند و شما دارای توانایی و صلاحیت لازم برای آن پیشنهاد شغلی را دارند.

 

کار در دبی

باتوجه‌به اینکه دبی از امکانات رفاهی خاص، زیرساخت‌های وسیع و گسترده برخوردار است و اقتصاد آن با توجه به واردات و صادرات و همچنین فروش نفت پیشرفت قابل‌توجه ایی داشته  همین امر باعث شده تا خیلی از افرادی برای مهاجرت کاری به دبی فکر کنند. هرچند ما باتوجه‌به پیچیدگی این مسیر کشورهای اروپایی مانند آلمان، نروژ و کانادا را جهت مهاجرت کاری بیشتر پیشنهاد می‌کنیم. برای اخذ ویزای کاری امارات شما بایستی پیشنهاد کاری از شرکت یا سازمان مستقر در دبی داشته باشید و شما موظف هستید مدارک زیر را برای اینکه بتوانید ویزای کاری امارات را اخذ کنید به اداره امور مهاجرت در امارات ارائه دهید:

 • معاینه پزشکی جهت اثبات سلامت جسمانی
 • درخواست ویزای کاری برای شما
 • ارائه گذرنامه شما با حداقل 6 ماه اعتبار

باید قبل از اقدام به این مراحل اطلاعات کافی در مورد شرایط کاری در دبی را داشته باشید. به طور میانگین میزان دستمزد در دبی حدود 21 هزار درهم امارات است که این رقم باتوجه‌به مهارت و رده شغلی شما ممکن است بیشتر هم باشد. ساعت کاری به توجه به هر تنوع مشاغل در دبی متفاوت ساعت ولی ساعت کار برای کارمندان معمولاً در دبی 8 صبح تا 1 بعدازظهر است.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

تحصیل در امارات از جمله  مباحثی است که اخیراً خیلی زیاد موردتوجه قرار گرفته است. باتوجه‌به این که خیلی از مدارس اروپای در این کشور تأسیس شده و دوره ها آموزشی قوی و به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند خیلی از والدین در مورد آینده فرزندانشان تحصیل در مدارس بین‌المللی این کشور در نظر گرفته‌اند. دانش‌آموزان از 6 سالگی تا اخذ مدرک دیپلم خود می‌توانند با پرداخت حدوداً 50 هزار دلار آمریکا در این مدارس تحصیل کنند. برای دانشجویان مقیم دیگر کشورها شرایط بسیار متفاوت‌تر است. دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی حدوداً 3 الی 4 سال در امارات است و فرد بایستی در سال اول تحصیل خود یک مدرک زبان معتبر ارائه دهد (معمولاً آیلتس 5.5 پذیرفته می‌شود). باید اضافه کرد دولت کشور امارات به دانشجویان که موفق به اخذ ویزای تحصیلی شده‌اند   اجازه 30 ساعت کار در طول هفته را نیز می‌دهد.

تحصیل در دانشگاه‌های دبی

امارات متحده عربی برای پرورش نیرو کاری متخصص جهت افزایش رشد اقتصادی در آینده، نخبگان و دانشجویان زیادی در سراسر دنیا در طول سال جذب می‌کند. مؤسسات عالی و دانشگاه‌های معتبری در دبی وجود دارند که دانشجویان را به همراه بورسیه‌های متنوع جذب می‌کنند؛ اما شما بایستی مدارک زیر را جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات موارد زیر را ارائه دهید:

 1. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 2. گواهی تمکن مالی
 3. نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات مستقر در دبی
 4. مدارک هویتی و مدارک تحصیلی

در لیست زیر نام و رتبه دانشگاه‌های معتبر در امارات متحده عربی می‌توانید مشاهده کنید

رتبه در جهاننام دانشگاه
1582دانشگاه آمریکایی شارجه
1105دانشگاه خلیفه
1091دانشگاه امارات متحده عربی
2279نیویورک ابوظبی

 

هزینه تحصیل و زندگی در دبی

هزینه‌ها شما بعد از مهاجرت قطع به‌یقین از مواردی مهمی است که باید بررسی کنید؛ زیرا هزینه‌های از جمله تغذیه و پوشاک در دبی نسبتاً بالا به نظر می‌رسد برای مثال اگر دو نفر در دبی به یک رستوران متوسط برای صرف شام بروند هزینة آن حدوداً 60 دلار آمریکا برآورد می‌شود. اجاره مسکن یا خرید آن هم جزو مهم‌ترین گزینه‌هایی هست که باید مورد بررسی قرار داد میانگین متوسط اجاره منزل شخصی در دبی ماهیانه حدود 1500 تا 3000 دلار آمریکا هست البته اگر حاشیه شهر برای سکونت برگزیند این رقم تا 1000 دلار در ماه کاهش می‌یابد. قیمت ملک در دبی هم باتوجه‌به نقطه سکونت شما متفاوت است؛ اما به طور میانگین می‌توان گفت قیمت یک مترمربع آپارتمان حدود 3000 دلار آمریکا در مرکز شهر و در حاشیه شهر دبی قیمت یک مترمربع آپارتمان حدود 200 دلار آمریکا است. به‌طورکلی می‌توان هزینه زندگی برای یک دانشجو در دبی به طور تقریبی 10000 درهم امارات (ماهیانه) است.

 سرمایه‌گذاری در امارت

برای اینکه بتوانید مهاجرتی موفق از طریق سرمایه‌گذاری به امارات داشته باید تحقیقات و مطالعات زیادی انجام دهید. امارات متحده عربی روش‌های زیادی مانند ثبت شرکت، کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است؛ اما اولین حقیقتی که بپذیرد این است که هرکدام از آن‌ها هزینه زیادی برای شما خواهند داشت. در ادامه به بررسی دو مورد از محبوب‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها (خرید ملک و ثبت شرکت) در امارات خواهیم پرداخت.

خرید ملک در امارات

از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات خرید ملک از قبیل خرید آپارتمان در این کشور است. با خرید ملک در امارات می‌توانید نیز همسر و فرزندان با خود به امارات ببرید، حداقل هزینه ایی که برای خرید ملک بایستی بپردازید 1 میلیون درهم است که با این اقدام ۳ساله به شما تعلق می‌گیرد، اما اگر بتوانید حدود 5 تا 10 میلیون درهم جهت خرید ملک هزینه کنید به شما ویزای طلایی امارات تعلق می‌گیرد و اجازه اقامت ۱۰ساله در امارات را نیز دارید.

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات متحده عربی جزو عمده‌ترین کارهایی است که مهاجران در طی این مدت انجام داده‌اند شما با ثبت شرکت در امارات مجوز اقامت ۳ساله در این کشور را دریافت می‌کنید. هزینه ثبت شرکت در دبی با توجه نوع فعالیت آن متغیر است؛ اما برای ثبت شرکا رقمی حدود 10 تا 20 هزار دلار آمریکا بایستی در نظر بگیرید علاوه فردی که قصد ثبت شرکت را دارد برای اخذ ویزای خود بایستی مدارک و اسناد زیر را ارائه دهد:

 • کپی و اصل پاسپورت
 • جواز قانونی شرکت
 • اجاره‌نامه شرکت
 • کپی لایسنس شرکت
 • و تمکن مالی حدود 50 تا 100 درهم امارات

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از روش‌های مهاجرت به امارات متحده عربی، ازدواج با یک تابع اماراتی است، اما این روش هم شامل قوانین و ویژگی‌های خاص خود است. فرد خارجی ابتدا باید تمکن مالی برای اثبات اینکه قادر به حمایت مالی از همسر خود است ارائه دهد و بعد از گذشت سه سال از ازدواج جهت اخذ تابعیت امارات می‌تواند درخواست خود را به اداره امور مهاجرتی در امارات ارائه دهد. با توجه داشته باشید اگر رابطه شما به همسرتان به طلاق ختم شود، تابعیت شما بلافاصله لغو خواهید.

مهاجرت افراد متخصص

کشور امارات متحده عربی در سال‌های گذشته متخصصین زیادی از مهاجران را جذب کرده است. شرایط برای هر فرد جهت اخذ ویزای امارات متفاوت است. اما به‌طورکلی فرد علاوه بر سابقه بالا و رزومه قوی بایستی هزینه ایی جهت اخذ ویزای خود پرداخت کند که میزان آن باتوجه‌به نوع ویزا متفاوت است.

در لیست زیر حرفه‌هایی را که در امارات متحده عربی بیشترین از مابقی حرفه‌ها به آن‌ها توجه شده و متخصصین این حرفه‌ها توانسته‌اند به امارات مهاجرت کنند را قرار داده‌ایم.

دندان‌پزشکان

آرایشگران

ورزشکاران حرفه ای

پرستاران

پزشکان متخصص

اقامت و اخذ تابعیت امارات

امروزه امارات متحده عربی توانسته با ارتقا سطح کیفی زیرساخت‌های خود و توجه به سطح رفاه اجتماعی یک گزینه جذاب برای مهاجرت به نظر برسد. اما این کشور جزو کشورهایی محسوب می‌شود که اخذ تابعیت آن بسیار سخت و دشوار است. برای مثال اگر شما از طریق سرمایه‌گذاری به امارات مهاجرت کنید  می‌توانید بعد از سی‌سال زندگی در این کشور و اثبات این موضوع که در این مدت به طور قانونی کارکرده‌اید و زبان عربی تسلط دارید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. تیم ریسا در تمامی این مراحل می‌تواند شما را راهنمایی کند تا مهاجرتی موفق به امارات داشته باشید

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف فرانسه بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به امارات

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به امارات

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.