انتخاب صفحه
مهاجرت-به-سوئیس

سرمایه‌گذاری در سوئیس

کشور کوهستانی و زیبای سوئیس با مناظر زیبا، دریاچه‌های متعدد و پیست‌های اسکی معروف به عنوان کشوری ثروتمند، امن و مرفه، مشهور است. این کشور در جایگاه سوم در لیست بهترین کشورهای جهان برای زندگی ایستاده است.

سوئیس به ساکنان خود، زندگی با کیفیت عالی را ارائه می‌دهد. این کشور محل استقرار بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی است و به خاطر جامعه چند فرهنگی و چندزبانه و ثبات سیاسی و اقتصادی‌اش، یکی از صلح‌آمیزترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

کشور سوئیس یکی از پرتقاضاترین کشورها برای زندگی است؛ بسیاری از شنیدن برنامه اقامت بر اساس سرمایه‌گذاری در سوئیس خوشحال خواهند شد. با سرمایه‌گذاری در سوئیس این امکان را دارید که سفر بدون ویزا در اروپا، امنیت، حریم خصوصی و آزادی را در کشووری زیبا به دست آورید.

شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در سوئیس

سوئیس مشتاق است تا نه تنها شرکت‌های بزرگ، بلکه شرکت‌های کوچک، متوسط ​​و کارآفرینان خصوصی را نیز جذب کند. سوئیس کشوری دوستانه با روابط خوب تجاری، ثبات اقتصادی و امنیت بالای مالی است که این کشور را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است.

سیستم بانک‌داری سوئیس، قوی‌ترین نوع در جهان است. بانکداری و بیمه، پایه و اساس سیستم مالی سوئیس به شمار می‌روند و بسیار بسیار ایمن و منحصربه‌فرد هستند.

سوئیس با قابلیت‌هایی که دارد همراه با امتیازات مالیاتی که ارائه می‌دهد، مکانی عالی برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است. سرمایه‌گذار به همراه خانواده‌اش، حق اقامت در سوئیس را تا زمانی که مجوز اقامت معتبر باشد، به دست می‌آورد و امکان تحصیل و بهره‌بری از تمامی امکانات عالی این کشور را خواهد داشت.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در سوئیس

فرایند اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری، برای اتباع غیر اتحادیه اروپا کمی چالش برانگیزتر اما همچنان ممکن است. تابعیت سوئیس پس از ۱۰ سال اقامت دائم در این کشور، در صورت واجد شرایط بودن، به خارجی‌ها اعطا می‌شود. با این حال، روند سریع‌تری نیز برای دریافت مجوز اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد.

سرمایه‌گذاری در سوئیس از دو طریق امکان‌پذیر است:

 • ایجاد کسب و کار
 • پرداخت مالیات یکجا

متقاضیان می‌توانند با پرداخت مالیات یکجا، اجازه اقامت سوئیس را دریافت کنند. این اجازه اقامت به این معناست که سرمایه‌گذار و خانواده‌اش می‌توانند در کشور سوئیس زندگی کنند؛ اما اجازه کار نخواهند داشت.

مقدار مالیات یکجا بستگی به کانتون و هزینه‌های خانواده در سوئیس و خارج از کشور دارد. مالیات برای اشخاص به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. مقدار مالیات بر اساس درآمد، دارایی، هزینه‌های خانواده در سراسر جهان و الزامات کانتون انتخاب شده، محاسبه می‌شود و از ۱۰۰ هزار تا هزار و پانصد فرانک متفاوت است. تا زمانی که متقاضی مجوز اقامت داشته باشد، مالیات سالانه باید پرداخت شود. هنگام انتخاب این گزینه سرمایه‌گذاری، نیازی به ارائه اطلاعات در مورد نوع درآمد و دارایی‌های خارجی به مقامات مالیاتی سوئیس نیست.

توافقنامه مالیاتی برای ۱ تا ۵ سال، بسته به کانتون، امضا و مجوز اقامت داده می‌شود. برای حفظ اقامت باید حداقل ۶ ماه در سال را در این کشور سپری کرد. سرمایه‌گذار و خانواده‌اش حق اقامت در سوئیس را تا زمانی که مجوز اقامت معتبر است به دست می‌آورند. کارت اجازه اقامت معمولا یک سال اعتبار دارد. اگر ۱۸۳ روز در سال در این کشور زندگی کنید، می‌توان آن را تمدید کرد.

درخواست اتباع خارجی برای اقامت توسط مقامات کانتون‌ها بررسی می‌شود. اجازه اقامت به سرمایه‌گذارانی اعطا می‌شود که معیارهای تعیین شده و شرایط مالی را داشته باشند.

سرمایه‌گذار باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • تابعیت یک کشور غیر اتحادیه اروپا
 • سن از ۱۸ تا ۵۵ سال
 • بدون سابقه کیفری
 • سلامتی
 • منبع درآمد رسمی
 • اثبات مالی
 • مالکیت یا مدرک اجاره مسکن در کشور سوئیس

مجوز اقامت موقت به مدت ۱ سال مشروط به تمدید سالانه، معتبر است. سرمایه‌گذار و خانواده‌اش، می‌توانند پس از ۱۰ سال اقامت دائم در سوئیس، تابعیت خود را دریافت کنند. قوانین کشور تابعیت مضاعف را مجاز می‌داند، بنابراین شما مجبور نخواهید بود که تابعیت کشور مبدا خود را رها کنید. دانش زبان هنگام درخواست شهروندی ضروری است.

مدارس و دانشگاه‌های سوئیس جزو بهترین‌های دنیا محسوب می‌شوند. فرزندان سرمایه‌گذار می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند. بعلاوه مجوز اقامت سوئیس به دارنده این امکان را می‌دهد تا بدون دریافت ویزای پزشکی در کلینیک‌ها یا موسسات محلی سایر کشورهای شینگن نیز تحت درمان قرار گیرند.

استانداردهای سرمایه‌گذاری در سوئیس

همان‌طور که گفتیم سیستم بانکداری و بیمه در کشور سوئیس بسیار قوی عمل می‌کند. سیستم قضایی قابل اعتماد است و به عنوان سومین کشور از نظر دوری از فساد شناخته می‌شود.

شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری در سوئیس

این کشور دارای نیروی کار ماهر، نرخ پایین بیکاری و نرخ پایین تورم (زیر ۱ درصد) است.  نرخ سود وام‌های بانکی کشور سوئیس نیز 2 درصد است.

سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک

خرید یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات سوئیس برای خارجی‌هایی که مقیم سوئیس نیستند امکان‌پذیر نیست. متقاضیان ابتدا باید مجوز اقامت در این کشور را کسب کنند.

املاک و مستغلات در کشور سوئیس، هزینه و تقاضای بالایی دارد. بازار املاک و مستغلات در طی سال‌ها، افزایش قیمت خوبی نیز داشته است. البته همه اتباع خارجی غیر مقیم، پس از دریافت تأییدیه از مقامات، می‌توانند در سوئیس خانه خریداری کنند. لازم به ذکر است که دریافت تأییدیه از مقامات بسیار دشوار است.

لازم است که ابتدا برای دریافت اجازه اقامت سوئیس اقدام کنید. اجازه اقامت سوئیس را می‌توان از طریق پرداخت مالیات یکجا یا ایجاد یک کسب و کار در سوئیس، دریافت کرد. پس از دریافت اجازه اقامت، شما آزاد هستید که ملک را در هر مکانی خریداری کنید.

توجه داشته باشید که خرید ملک منجر به اخذ اقامت یا شهروندی نخواهد شد.

سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور سوئیس، متقاضی باید منافع اقتصادی شرکت خود را با گردش مالی حداقل ۱۰۰۰۰۰۰ فرانک سوئیس در سال به کانتون ثابت کند. شرکت همچنین باید برای شهروندان محلی سوئیس فرصت‌های شغلی و اقتصادی ایجاد کند.

با ثبت شرکت، اجازه اقامت با امکان تمدید برای یک سال صادر می‌شود و پس از ۱۰ سال، به شرط سودده بودن، امکان اخذ شهروندی وجود دارد.

مزایای سرمایه‌گذاری در سوئیس

 • سفر بدون ویزا به حدود ۱۸۷ کشور جهان
 • دسترسی به آموزش و پزشکی باکیفیت
 • اخذ تابعیت پس از ۱۰ سال زندگی در کشور
 • ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی
 • نیروی کار چندزبانه، ماهر و باانگیزه
 • زیرساخت درجه یک، تسهیلات بانکی عالی
 • سبک زندگی و محیط سالم
 • خدمات عمومی کارآمد و قابل اعتماد

    معایب سرمایه‌گذاری در سوئیس

 • حداقل هزینه سرمایه‌گذاری در کشور سوئیس به نسبت دیگر کشورها بالاتر است.
 • سوئیس همیشه کشوری گران در جهان برای زندگی و کار در اروپا بوده است.

 سخن نهایی

کشور سوئیس به دلیل استانداردهای بسیار بالای زندگی، زیرساخت‌های کلاس جهانی، ایمنی، مراقبت‌های بهداشتی، بی‌طرفی سیاسی و اقتصادی پایدار، مقصدی رویایی برای افراد بسیاری است.

اگر شما هم از علاقه‌مندان به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری این کشور هستید، می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به سوئیس

مطالب مرتبط

اقامت سوئد با ثبت شرکت

اقامت سوئد با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت...

ادامه مطلب
شغل حسابداری در سوئد

شغل حسابداری در سوئد

بعضی از مشاغل به دلیل ماهیت بین المللی که دارند، در اکثر کشورهای جهان به خصوص در کشورهایی که از رونق اقتصادی خوبی برخوردارند، بازار کار بسیار مناسبی دارند. یکی از این رشته ها رشته حسابداری است که از پرکاربرد ترین و پرمتقاضی ترین رشته ها در سراسر جهان است؛ به همین دلیل...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
اقامت با مدرک وکالت در سوئد

اقامت با مدرک وکالت در سوئد

متاسفانه امکان انجام کار وکالت و یا مشاوره حقوقی در سوئد، به عنوان یک وکیل ایرانی وجود ندارد، اما تنها راه برای انجام کار وکالت و گرفتن اقامت کاری، ثبت شرکت در سوئد و کار بر روی پرونده‌های ایرانیان مقیم سوئد است؛ به این نحو که شما با شرکت‌های سوئدی قرارداد کاری بسته و...

ادامه مطلب
ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است. لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.