انتخاب صفحه
مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

 
نروژ از جمله کشورهایی مهاجر پذیر باکیفیت بالا رفاهی است که امروزه مورد توجه خیلی‌ها قرار گرفته است. نروژ کشور بسیار شیک و مدرن اروپایی است که به دلیل زیرساخت‌های قوی و قدرتمند در نظام مالی و پولی یک گزینه ایده عال برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت به نروژ از روش‌های زیادی همچون تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و یا خرید ملک در این کشور امکان‌پذیر است، تیم ریسا گروپ قصد دارد شما را در این مقاله با این روش‌ها آشنا کند.اگر شما قصد مهاجرت،تحصیل و یا سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید می‌توانید با مشاوران تماس حاصل فرمایید تا در تمامی مراحل مهاجرت به نروژ، شما را راهنمایی کنند.
مهاجرت به نروز

نروژ و شرایط کلی آن

 
نروژ از اعضای پیمان شنگن محسوب می‌شود و باکیفیت بالای سطح رفاهی توجه خیلی از مهاجران را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. نروژ با کشورها سوئد و فنلاند هم مرز است و همچنین از غرب به سواحل شمالی اقیانوس اطلس متصل است. این جزو اعضای اسکاندیناوی محسوب می‌شود و اکنون جمعیت نزدیک به ۵ میلیون نفر می‌باشد. طبق آمار سازمان ملل متحد و گزارش‌های این سازمان، کشور نروژ جزو بهترین کشورها در حوزه توسعه منابع انسانی است. باتوجه‌به این که این آمار از نرخ بیکاری و سطح کیفیت زندگی مردم و میزان امید آن‌ها به زندگی تعیین می‌شود، می‌توان گفت نروژ مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت است.
آمار مهاجرت به نروژ، روزبه‌روز رو به افزایش است طوری که می‌توان گفت بیشتر از ۳۰درصد ساکنین پایتخت این کشور از مهاجران هستند. پایتخت این کشور اسلو نام دارد و به دلیل نرخ بالا مهاجرت به شهر، کشور نروژ همانند آمریکا و کانادا یک کشور چندملیتی محسوب می‌شود، البته توجه این کشور به سطح رفاهی اجتماعی هم بی‌تأثیر نیست و اغلب ساکنین این کشور از سطح رفاه و درآمد خود رضایت دارند. در ادامه مقاله به بررسی نحوه مهاجرت به نروژ از روش‌های مختلف می‌پردازیم.

سرمایه‌گذاری در نروژ

 
شما به‌عنوان سرمایه‌گذار خارجی به راحت‌ترین شکل ممکن می‌توانید به نروژ مهاجرت کنید.دلیل این امر فقط مهاجرپذیر بودن این کشور نیست؛ بلکه دولت نروژ نگرانی زیادی بابت افزایش نیرو سرمایه‌گذار دارد، اما باز هم نمی‌توان گفت تمامی سرمایه‌گذاران واجد شرایط جهت مهاجرت به نروژ و اخذ تابعیت این کشور هستند. دولت نروژ به افرادی اجازه مهاجرت به خاک این کشور را می‌دهد که بتوانند با سرمایه خود در این کشور اشتغال ایجاد کنند و در رونق اقتصاد این کشور سهیم باشند. عمده فعالیت کشور نروژ در زمینه تولید نفت و گاز است البته شایان‌ذکر است که سرمایه‌گذارهای زیادی کشور نروژ در بخش‌های درمان و بهداشت، آموزش، تولیدات صنعتی و گردشگری جذب کرده است. برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری فرد سرمایه‌گذار بایستی بالا ۱۸ سال سن داشته باشد و حداقل میزان سرمایه وی جهت اخذ اقامت کشور نروژ ۲۵۰ هزار یورو باشد. در ادامه این مطلب به بررسی روش‌های گوناگون سرمایه‌گذاری در نروژ می‌پردازیم.

کارآفرینی در نروژ

شما به‌عنوان یک کارآفرین جهت اخذ اقامت کسر نروژ بایستی در ابتدا یک بیزینس پلن ارائه دهید. طبق دستورالعمل سرمایه گذاری در کشور نروژ،فردی که قصد مدیریت یک مجموعه و یا ایجاد اشتغال را دارد می‌تواند برای اخذ اقامت کشور نروژ درخواست خود را ارسال کند، حداقل بودجه جهت ایجاد کسب کار شخصی و کارآفرینی در نروژ ۲۵۰ هزار یورو می‌باشد. فرد کارآفرین پس از ارائه بیزینس پلن خود،یک سال اجازه اقامت دارد و در صورت موفقیت در اجرایی کردن برنامه‌هایی که از قبل مطرح کرده، پس از ۳ سال می‌تواند مجوز اقامت دائم کسب می‌کند، لازم است که بدانید برای دستیابی به مجوز اقامت دائم،حداقل بایستی ۴ هزار دلار در ماه باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت

نروژ از اعضای توافق‌نامه اتحادیه اروپا محسوب می‌شود؛یعنی شما با ثبت شرکت در نروژ می‌توانید در بازار قاره اروپا فعالیت داشته باشید. شما پس از ارسال درخواست خود جهت ثبت شرکت باید موقعیت مکانی شرکت و حوزه فعالیت آن را تعیین کنید و پس از انجام‌دادن این مراحل و کسب موفقیت در ثبت شرکت می‌توانید مجوز اقامت دوساله اخذ که کنید که این مجوز قابل تمدید نیز می‌باشد. ثبت شرکت در نروژ انواع مختلفی دارد که می‌توان به ثبت شرکت سهامی عام و ثبت شرکت با مسئولیت محدود اشاره کرد.شما برای ثبت شرکت خصوصی در ابتدا باید سهام یک شرکت را خریداری کنید. میزان سهام خرید شرکت حداقل ۵۰۰ هزار دلار است که این مبلغ طی مراحل ثبت شرکت در بانک بلوکه خواهد شد.

خرید ملک در نروژ

خرید ملک در نروژ بر خلاف تصورات خیلی از افراد به دریافت تابعیت این کشور ختم نمی‌شود.اما می‌توان گفت خرید ملک در این کشور یک سرمایه‌گذاری بزرگ محسوب می‌شود؛ زیرا قیمت ملک در نروژ تا چند سال آینده حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت، هرچند این کشور به دلیل پخش شدن ویروس کرونا با کاهش ارزش ملک روبه‌رو شد، اما این امر در حال حاضر رو به تغییرات بسیاری است.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

 
نروژ از جمله کشورهایی هست که دانش‌آموزان و دانشجویان دیگر کشور ها در آن مشغول به تحصیل و‌ فعالیت هستند. در مورد تحصیل در مدارس این کشور می‌توان گفت، فردی که برای ادامه تحصیل نروژ را انتخاب می‌کند باید توانایی اداره زندگی شخصی به‌تنهایی داشته باشد؛ زیرا ویزا همراه برای والدین دانش‌آموزان صادر نخواهد شد.در مورد ادامه تحصیل در کشور نروژ،می‌توان گفت تحصیل در تمامی مقاطع از قبیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز در این کشور امکان‌پذیر است و دانشجویان مورد تأیید و دارای صلاحیت می‌تواند فاند هاو بورسیه های متنوعی نیز دریافت کنند.دانشجویان مقطع کارشناسی بایستی در جریان باشند که دروه های آموزشی به زبان نروژی ارائه می شود و دانشجو موظف است که یک سال در دوره زبان نروژی قبل از ثبت نام در دوره دانشگاهی شرکت کند.دوره کارشناسی ارشد حدود ۲ ساله است و دانشجو تنها بایستی هزینه ها زندگی خود را پرداخت کند زیرا تحصیل در این مقطع در کشور نروژ معمولا رایگان است.دوره های کارشناسی ارشد هم به زبان نروژی و هم به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد و دانشجو موظف است که یک مدرک زیان معتبر مانند آیلتس ارائه دهد.دوره های دکترا با فعالیت های پروژهشی و تحقیقاتی همراه است و دانشجو دکترا می توانند با انجام این فعالیت ها طی تحصیل خود حقوق ماهیانه حدود ۵۰۰ دلار دریافت کند، شایان ذکر است که تحصیل در این مقطع با ارائه ریز نمرات بالا در مقاطع پیشین و ارائه نمره ۷ آیلتس امکان پذیر است.
طبق بورسیه تحصیلی کشور نروژ حدود ۶۰ درصد از شهریه دانشگاه کسر خواهد شد که البته این بورسیه شمال دانشجویان روسی، کانادایی و آمریکایی خواهد شد و دانشجویان ایرانی در‌ مقطع دکترا می‌توانند با فعالیت در پروژه‌های تحقیقاتی، درآمد ماهیانه داشته باشند:
دانشجو بایستی مدارک زیر را جهت اخذ ویزای تحصیلی تهیه و ارائه نماید:
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت و کپی از صفحات آن
 • فرم درخواست ویزا تحصیلی
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی
 • اثبات این موضوع که بعد از پایان تحصیل به کشور به مبدأ باز خواهید گشت
 • تمکن مالی برای هزینه‌ها زندگی

مهاجرت کاری به نروژ

 
یکی از مواردی که برای مسئولین این کشور بسیار حائز اهمیت است میزان تحصیلات نیروهای مشغول به کار در نروژ است،با این وجود،بدون داشتن مدرک تحصیلی اخذ جاب آفر و مهاجرت کاری به نروژ امکان‌پذیر نیست.این قاعده شامل حال افرادی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی به مؤسسات مستقر در این کشور اعزام شده‌اند نیز می‌شود، این افراد می‌تواند باید پیداکردن شغل مربوط به رشته تحصیل خود اقامت یک‌ساله نروژ را نیز اخذ نمایند. یکی دیگر از روش‌هایی که فرد می‌تواند اقامت کاری را اخذ نمایید اقدام به پیداکردن شغل مورد نظر از سیستم (اسکیل ورکد )که باستی شرایط زیرا جهت اخذ اقامت کاری از طریق این سیستم داشته باشید:
 • داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرما نروژی و یا یک مؤسسه مستقر در نروژ.
 • ساعت کاری پیشنهاد شغلی که دریافت کرده‌اید بایستی تمام‌وقت باشد.
 • سطح درآمد در نظر گرفته شما نباید کمتر از میزان تعیین شده باشد.
 • داشتن مدرک تحصیل نیز الزامی است.
افرادی که در حوزه‌هایی مانند ندادن پزشکی. پرستاری، مهندسی، گردشگری مهارت دارند شانس بیشتری جهت اخذ اقامت کاری نروژ دارند آن‌ها بایستی مدرکی همچون رزومه کاری، مدارک تحصیلی، فرم پیشنهاد کاری،پاسپورت دارای اعتبار به نروژی ترجمه کرده و به کنسولگری نروژ در کشور خود جهت دریافت ویزا خود ارائه دهند.
در تصویر زیر می توانید میانگین دستمزد در نروژ مشاهده کنید که طبق این آمار در سال 2022 میانگین درآمد در نروژ حدود 50 هزار کرون در ماه میرسه:

میانگین دستمزد در نروژ

مهاجرت از طریق پناهندگی به نروژ

 
با توجه ‌به کنوانسیون نروژ، فرد پناهنده به کسی گفته می‌شود که به دلیل شرایط نامساعد مورد آزار و اذیت در وژن خود قرار گرفته است، برای مثال عضویت در گروه‌های مخالف سیاسی و یا داشتن تمایلات جنسی متفاوت از جمله دلایلی است که می‌تواند مورد تأیید نروژ برای پناهندگان باشد. کشور نروژ جزو پرخطرترین کشورها برای پناهندگی محسوب می‌شود و با توجه‌ به شرایط غیر قابل تحمل به هیچ وجه این مسیر برای مهاجرت به نروژ پیشنهاد نمی کنیم.علاوه بر این حتی تقاضا خیلی از افرادی که با دلایل منطقی به نروژ پناهنده می شوند با ریجکتی مواجه می شود.فرد پناهنده به نروژ با مطرح کردن دلیل خود و پاسخ به این سوال که چرا این کشور را برای پناهنده شدن انتخاب کرده است، شرایط آن توسط دادگاه رسمی نروژ مورد بررسی قرار می گیرد.
لازم به ذکر است که تیم ریسا هیچ گونه خدماتی در جهت پناهندگی انجام نخواهد و این مطلب فقط برای افزایش آگاهی مخاطبین و دنبال کنندگان مجموعه به مقاله اضافه شده است.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

 
شما می‌توانید اقامت نروژ را با ازدواج با یک فرد نروژی کسب نمایید. شما بایستی مدارکی جهت اثبات مشروعیت رابطه خود در ابتدا به مقامات این کشور ارائه دهید. همسر شما بایستی به‌عنوان یک فرد بومی حداقل درآمد ۲۷ هزار دلار معادل ۲۵۰ هزار کرون نروژ در سال داشته باشد.اگر شما قصد مهاجرت به نروژ را دارید بایستی بدانید که اگر توانایی خرید منزل شخصی و داشتن یک شغل مناسب را نداشته باشید دولت کشور نروژ به شما اجازه اخذ اقامت در این کشور را نخواهد داد.شما بعد از ۳ الی ۴ سال زندگی در کنار همسر خود می‌توانید درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم به اداره امور مهاجرتی در این کشور ارسال کنید.
فرد مهاجر بایستی مدارک زیر را جت اخذ اقامت نروژ ارائه دهد:
 • کپی از صفحات پاسپورت
 • کارت ملی
 • پاسپورت
 • شناسنامه ‌
 • اثبات واقعی بودن رابطه
 • دو قطعه عکس جدید
 • فرم درخواست با امضا

هزینه زندگی در نروژ

 
اگر شما هم قصد مهاجرت به نروژ دارید،بسیار حائز اهمیت است که اطلاعاتی در‌مورد هزینه‌ها زندگی در کشور مدرن اروپایی داشته باشید. به‌خاطر بالا بودن درآمدها در نروژ،خدمات و برخی از محصولات از دیگر کشورهای اروپایی در نروژ گران‌تر است علاوه‌برآن بایستی بدانید که ۳۰ درصد از درآمد شما به‌عنوان مالیات دریافت می‌شود؛ اما به دلیل قدرت اقتصادی بالا این کشور و توجه به سطح کیفیت زندگی عموم کمتر کسی از قدرت خرید پایین رنج می‌برند و اکثریت مردم توانایی خرید و پرداخت هزینه‌ها زندگی را دارند. اما شما به‌عنوان یک مهاجر بایستی بدانید که اجاره سنگین آپارتمان شخصی از جمله مشکلات مردم کشور نروژ است و علاوه بر آن اکثریت مردم اقدام به خرید کالاهای لوکس و گران قیمت نمی کنند.

شرایط اخذ تابعیت نروژ

هدف از ارائه این مقاله، آشنایی شما با کشور نروژ پو نحوه مهاجرت به این کشور بود. اما اگر بخواهیم به طور مختصر توضیحی در مورد اخذ تابعیت این کشور به شما بدهیم،می‌توان گفت که یک مهاجر می‌تواند پس از ۷ سال زندگی و کار به‌صورت قانونی جهت اخذ پاسپورت نروژ اقدام کند. اگر شما جمله دانشجویانی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ دارید و یا قصد مهاجرت کاری به کشور نروژ را دارید، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا مهاجرتی موفق به این کشور باکیفیت اروپایی داشته باشید.
شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف نروژ بررسی کنند و به شما اطلاع دهند

فایل صوتی مهاجرت به نروژ

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به نروژ

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.