انتخاب صفحه
مهاجرت به فرانسه

سرمایه‌گذاری در فرانسه

فرانسه با غذاها و نوشیدنی‌های معروف، معماری چشم‌نواز، میراث فرهنگی و تاریخی بسیار، سواحل زیبا و فرهنگ منحصر به فرد، همواره یکی از پرطرف‌دارترین کشورهای جهان بوده است.

فرانسه با داشتن فرهنگ و سبک زندگی منحصر به فرد، یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. فرانسه با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، آندورا و اسپانیا همسایه است و جمعیتی در حدود ۶۷ میلیون نفر دارد و از سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت.

پاسپورت فرانسوی یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها را فراهم می‌کند. ساکنین فرانسه، امکان دسترسی رایگان به خدمات بهداشتی و آموزشی را دارند.

در سال ۲۰۱۶، فرانسه گزینه‌های جدیدی را به قانون مهاجرت کشور خود اضافه کرد که شامل سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. افراد پس از تایید، می‌توانند مجوز اقامت موقت ۴ ساله با قابلیت تمدید، دریافت کنند. اقامت دائم فرانسه پس از ۱۰ سال امکان‌پذیر است.

شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در فرانسه

فرانسه به عنوان دومین کشور اروپایی، از دیدگاه مثبت سرمایه‌گذاران خارجی شناخته می‌شود. اکثر سرمایه‌گذاران خارجی در فرانسه، دیدگاه مثبتی نسبت به سرمایه‌گذاری خود در این کشور دارند. فرانسه به عنوان کشوری در نظر گرفته می‌شود که در آن تجارت آسان است، متعهد به اصلاحات است و اقتصاد نوآورانه‌ای دارد.

اخذ ویزای طلایی یا شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر، روشی برای ورود به بازارهای مالی جدید و گشودن فرصت‌های تجاری فراوانی است، اما متقاضیان می‌دانند که این امر ارزشی فراتر از دیدگاه مالی دارد. داشتن پاسپورت دوم می‌تواند به ایجاد پناهگاه امن یا تغییر سبک زندگی برای متقاضیان و خانواده‌هایشان کمک کند.

درهای فرانسه به روی جهانی شدن باز است و مقصدی بزرگ برای سرمایه‌گذاران خارجی به شمار می‌رود. صنایع شیمیایی و گردشگری بخش‌های کلیدی اقتصاد فرانسه هستند.

در سال ۲۰۱۶ طرح اقامت استعدادهای درخشان، به منظور تشویق کارآفرینان علاقه‌مند به نقل مکان به فرانسه، به برنامه اقامت سرمایه‌گذاری اضافه شد. این برنامه به صاحبان شرکت، نیروی کار ماهر و پروژه‌های نوآورانه در فرانسه می‌پردازد. سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو در دارایی‌های ثابت و ایجاد شغل برای شهروندان فرانسوی، دو شرط مهم مرتبط با اخذ اقامت سرمایه‌گذاری هستند.

سرمایه‌گذاران خارجی که اتباع اتحادیه اروپا هستند، به طور خودکار حق دارند فعالیت خود را مانند یک تبعه فرانسوی، بدون هیچ‌گونه تشریفات دیگری در این کشور دنبال کنند. سرمایه‌گذاران خارج از اتحادیه اروپا که مایل به سرمایه‌گذاری در اقتصاد فرانسه و اخذ اقامت این کشور هستند، نیاز به مجوز اقامت دارد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در فرانسه

سرمایه‌گذارانی که مایل به اخذ اقامت فرانسه هستند، می‌توانند برای دریافت مجوز اقامت ۴ ساله با قابلیت تمدید که شامل خانواده‌هایشان نیز می‌شود، از طریق یک فرایند ساده درخواست دهند. برای درخواست اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، حداقل سرمایه ۳۰۰۰۰۰ یورو نیاز است. علاوه بر این، میزان هزینه‌های اداری مربوط به دولت تقریباً ۲۲۵ یورو می‌شود.

متقاضیان همچنین باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • با سرمایه‌گذاری در شرکتی که از طریق سود پایدار آن حداقل ۱۰ درصد سرمایه به دست می‌آید یا با سرمایه‌گذاری از طریق شرکتی که شخصاً آن را هدایت می‌کنید یا حداقل ۳۰ درصد سهام آن را دارید.
 • باید متعهد شوند که برای چهار سال پس از سرمایه‌گذاری ایجاد شغل می‌کنند یا از مشاغل موجود محافظت می‌شود.
 • با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های با حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو در فرانسه
 • معیارهای واجد شرایط بودن تصریح می‌کند که سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰ میلیون یورو در دارایی‌های تجاری یا صنعتی باید در بلندمدت انجام شود.

در ادامه اطلاعات بیشتر در مورد اخذ تابعیت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری آورده شده است:

 • اجازه اقامت ۱۰ ساله برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در فرانسه اعطا می‌شود.
 • چنین سرمایه‌گذاری‌هایی را می‌توان با همکاری سایر شرکا نیز انجام داد.
 • مقامات فرانسوی حق دارند سوابق کیفری و همچنین منبع وجوه را تایید کنند.
 • تابعیت پس از ۱۰ سال زندگی در فرانسه با اجازه اقامت دائم اعطا می‌شود.
 • اعضای خانواده نیز در برنامه سرمایه‌گذاری گنجانده شده‌اند.

مدت اعتبار این مجوز متغیر است و به ماهیت، ویژگی‌ها و مدت زمان سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده در فرانسه بستگی دارد. حداکثر مدت اعتبار این مجوز چهار سال با قابلیت تمدید است. ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه نقطه شروع برای اخذ تابعیت فرانسه است.

پس از تایید درخواست، سرمایه‌گذاران خارجی گواهی تاییدیه‌ای دریافت خواهند کرد که معادل مجوز اقامت خواهد بود تا زمانی که برای دریافت مجوز اقامت قطعی مراجعه کنند.

سرمایه‌گذاران خارجی هنگام صدور مجوز باید ۲۰۰ یورو مالیات به اداره مهاجرت و شهروندی فرانسه بپردازند. علاوه بر این مالیات، حق تمبر ۲۵ یورویی نیز برای مجوزهای اقامت دریافت می‌شود.

درخواست‌های تمدید باید در سه ماه قبل از انقضای مجوز اقامت در وب‌سایت اختصاصی ارسال شود. سرمایه‌گذار برای تمدید باید مدارکی را ارائه دهد که ثابت کند همچنان شرایط صدور مجوز را دارد. سرمایه‌گذار باید تمام اسنادی را در اثبات اینکه ادامه سرمایه‌گذاری را توجیه می‌کند، با حفظ یا ایجاد اشتغال ارائه کند.

پس از پایان ۵ سال اقامت قانونی و بدون وقفه در فرانسه،  متقاضیان می‌توانند برای کارت اقامت درخواست کنند که به دارنده آن اجازه اقامت در خاک فرانسه و انجام هرگونه فعالیت حرفه‌ای را می‌دهد (به شرط داشتن مدارک لازم). کارت‌های اقامت به مدت ۱۰ سال صادر می‌شود و به قابل تمدید نیز هستند. همسر و فرزندان تحت تکفل دارنده مجوز اقامت نیز می‌توانند با وی همراه و در فرانسه اقامت داشته باشند.

برخلاف برخی دیگر از کشورهای اروپایی، فرانسه ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاری غیرفعال در املاک یا اوراق قرضه دولتی ارائه نمی‌دهد. برای سرمایه‌گذار، هیچ مدرک تحصیلی یا زبانی دقیقی نیاز نیست.

استانداردهای سرمایه‌گذاری در فرانسه

زیرساخت‌های توسعه‌یافته و به‌روز، سیستم مالیاتی مناسب و اقتصاد باثبات و پایدار دلایل مهمی برای این باور هستند که فرانسه مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری است.

نرخ مصادره اموال طی ۱۰ سال گذشته در این کشور بسیار پایین بوده که این نشانی از امنیت سرمایه دارد.

شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری در فرانسه

تولید ناخالص داخلی فرانسه طی سال‌های اخیر با رشد مواجه بوده و به میزان ۲.۸ تریلیون دلار رسیده است. فرانسه طیف گسترده‌ای از طرح‌های حمایتی مانند بیمه درمانی، یارانه‌های خانواده و مشوق‌های مالیاتی سودمند را ارائه می‌دهد که می‌تواند تا ۵۰ درصد از درآمد شخصی را شامل شود. علاوه بر این، استارت‌آپ‌ها این امکان را دارند تا از مشوق‌هایی استفاده کنند که شامل تعدادی از معافیت‌های مالیاتی است.

سرمایه‌گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

ابتدا باید بدانید که تنها سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در فرانسه منجر به اخذ شهروندی این کشور نمی‌شود. بلکه از این طریق تنها می‌توانید اخذ اقامت موقت دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور فرانسه، ارائه یک بیزینس پلن یا طرح تجاری الزامی است. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با توجه به نوع آن تفاوت دارد. اما حداقل در حدود ۲۳.۰۰۰ تا۳۷.۰۰۰ یورو سرمایه نیاز است. سوابق کاری مرتبط و همچنین استخدام چند تبعه فرانسه جز الزامات است.

پس از طی مراحل قانونی ثبت شرکت، متقاضی اقامت یک ساله دریافت می‌کند که تا هر زمان که کسب و کار سرمایه‌گذار سودده و ادامه‌دار باشد قابل تمدید است. پس از پنج سال می‌توان برای اخذ اقامت ۱۰ ساله اقدام و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ کرد.

سرمایه‌گذاری در فرانسه از طریق کارآفرینی

در حال حاضر فرانسه ویزایی تحت عنوان کارآفرینی، برای صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که در نهایت می‌تواند منجر به اقامت دائم و شهروندی شود. کارآفرینان باید سرمایه خود را در کسب و کارهای نوآورانه سرمایه‌گذاری کنند. به طور معمول حداقل نیاز است که متقاضی ۳۰۰۰۰ یورو سرمایه‌ داشته باشید. لازم به ذکر است که این روش حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری را تحمیل نمی‌کند، شما باید یک پروژه اقتصادی نوآورانه را تدوین کنید و توسط یک نهاد عمومی شناخته شده، تاییدیه دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری در فرانسه از طریق خودحمایتی

در روش خود حمایتی، متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات کند. میزان سرمایه باید به قدری باشد که متقاضی نیازی به کار کردن نداشته باشد.  متقاضی پس از ۵ سال می‌تواند اقامت ۱۰ ساله دریافت کند و در اولین سال اقامت ۱۰ ساله این امکان را دارد که برای اخذ شهروندی درخواست دهد.

متقاضیان باید مبلغ ۴۰ هزار یورو به مدت ۶ ماه در حساب خود داشته باشد. به ازای همسر باید ۱۸ هزار یورو و به ازای هر فرزند باید ۱۰ هزار یورو به این مبلغ اضافه شود.

مزایای سرمایه‌گذاری در فرانسه

 • نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد
 • متقاضی می‌تواند به صورت انفرادی و یا اشتراکی سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد
 • پس از ۱۰ سال می‌توان برای شهروندی اقدام کرد
 • سرمایه‌گذار می‌تواند به همراه خانواده‌اش در این کشور زندگی کند.
 • حق سفر بدون ویزا در محدوده شینگن

معایب سرمایه‌گذاری در فرانسه

 • برای سهولت کار و زندگی در فرانسه، به دانش زبان فرانسوی نیاز است.
 • فرانسه و مخصوصا پاریس، از شهرهای گران‌قیمت اروپا شناخته می‌شوند.

سخن نهایی

فرانسه فرصت‌های زیادی برای ارائه به مشاغل و سرمایه‌گذاران خارجی دارد. جذابیت ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه روزبه‌روز در حال افزایش است و تعداد فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جذب می‌کند. بر اساس رتبه‌بندی سالانه، فرانسه در سال ۲۰۱۸ در بین ۵ کشور برتر و پرطرف‌دار برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی قرار گرفت. پاسپورت این کشور زیبا، یکی از معتبرترین‌ها در بین کشورهای مختلف جهان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به فرانسه

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.