انتخاب صفحه

تحصیل در سوئد

سوئد یکی از کشور‌های بسیار محبوب اروپایی است که با وجود کوچک و کم جمعیت بودن، یک کشور پیشرفته و بسیار توسعه یافته از نظر اقتصادی است. زندگی و تحصیل در کشور سوئد، از جمله مهم‌ترین خواسته‌های بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در کشورهای مختلف است. اما پیش از هر چیز ممکن است بپرسید که هزینه تحصیل در سوئد چقدر است و برای آن چه شرایطی وجود دارد؟

متقاضیان برای مهاجرت به کشور سوئد می‌توانند از طرق مختلفی وارد عمل شوند که مهاجرت تحصیلی به این کشور، یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار به شمار می‌آید. افرادی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند، با توجه به شرایطی که برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت در جهت تحصیل توسط سفارت سوئد تعیین شده است، می‌توانند برای اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی خود به سوئد اقدام کنند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که مهاجران برای تحصیل در مدارس کشور سوئد، تنها مجاز به تحصیل در مراکز خصوصی و یا بین المللی این کشور هستند.

متقاضیان می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌های سوئد نیز اقدام کنند؛ مراکز دانشگاهی کشور سوئد از لحاظ کیفیت آموزش به عنوان یکی از بهترین مراکز و دانشگاه‌ها شناخته می‌شوند و دارای رتبه‌ای برتر در بین کشورهای اروپایی به شمار می‌آیند.

در این دانشگاه‌ها اصول آموزشی با توجه به استانداردهای تعیین شده در سطح بین الملل مشخص شده است و در واقع، کیفیت آموزش در دانشگاه‌های این کشور، بسیار بالا و در رتبه‌ای قابل توجه قرار دارد، اما شرایط تحصیل در سوئد به چه صورت است؟

در ادامه با هم به پاسخ این سوال خواهیم رسید.

هزینه تحصیل در سوئد_1

شرایط

مورد دیگری که پیش از بررسی هزینه تحصیل در سوئد واجب است زیر ذره‌بین قرار گیرد، شرایط تحصیل در این کشور است. به طور کلی با توجه به این که قصد دارید در کدام مرکز تحصیلی و در چه مقطعی تحصیل کنید، شرایط مختلفی را باید مد نظر داشته باشید. با این حال در این قسمت از مقاله، مراحل مهم و اصلی تحصیل در این کشور را با هم تحت بررسی قرار خواهیم داد.

در ابتدا باید بدانید که کدام یک از برنامه‌های تحصیلی که مراکز آموزشی سوئد برای تحصیل متقاضیان در نظر گرفته اند، برای تحصیل شما در این کشور بهتر است. با ثبت درخواست برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی این کشور، این امکان برای شما وجود دارد تا جهت استفاده از چندین برنامه تحصیلی مختلف درخواست دهید.

در گام بعد باید به شرایطی که برای استفاده از برنامه‌های تحصیلی مختلف در نظر گرفته شده‌اند توجه داشته باشید و مطابق با این شرایط و دستورالعمل‌ها اقدام کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده از هر برنامه تحصیلی، باید از دو شرط اساسی برخوردار باشید؛ رزومه تحصیلی خوب و مدرک زبان انگلیسی با نمره مناسب.

لازم است پرونده شما کامل باشد. ارائه مدارک مهم جهت تکمیل پرونده درخواست ویزا تحصیلی کشور سوئد، بسیار واجب است.

باید این مدارک کامل و بی‌نقص باشند و هیچ موردی از قلم نیافتد. مدارکی مثل فرم درخواست صدور ویزا، مدارک تحصیلی مورد نیاز برنامه تحصیلی انتخابی شما، گواهی زبان معتبر با نمره مناسب، مدارک شناسایی، پرداخت هزینه‌های ثبت درخواست صدور ویزا و بررسی پرونده توسط سفارت، ارائه انگیزنامه‌ای مناسب برای تحصیل در کشور و در نهایت ارائه توصیه نامه برای تحصیل در این کشور بسیار مهم و واجب هستند.

در مرحله بعد باید انتظار پاسخ درخواست خود را بکشید؛ پرونده شما باید توسط مراکز آموزشی که برای تحصیل در آن‌ها درخواست داده‌اید، تحت بررسی قرار گیرد.
پس از دریافت پذیرش از سوی مراکز آموزشی سوئد، لازم است جهت اخذ ویزای سوئد اقدام کنید. در نهایت نیز امکان تحصیل و کار در حین تحصیل در کشور سوئد برای شما فراهم می‌آید.

شرایط تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟

هزینه تحصیل در سوئد را نمی‌توان تنها در پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل مانند پرداخت شهریه و یا تهیه‌ی نیازهای مختلف تحصیلی مثل کتاب و جزوه خلاصه کرد. برای محاسبه هزینه تحصیل در سوئد، لازم است تا هزینه‌های مورد نیاز برای اقامت در این کشور در حین تحصیل را نیز مد نظر داشت.

به طور کلی کشور سوئد از کشورهای اروپایی پرهزینه می‌باشد و هزینه لازم برای زندگی و تحصیل در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است؛ در کل هر فرد برای اقامت خود در کشور سوئد، باید توانایی تامین 1000 یورو در هر ماه را داشته باشد.

با توجه به مقطع تحصیلی افراد، رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنند و در آخر مرکز آموزشی که در آن مشغول به تحصیل هستند، هزینه‌هایی که برای تحصیل در کشور سوئد باید بپردازند متغیر بوده و نمی‌توان مقداری ثابت را برای آن تعیین کرد؛  با این حال هر یک از متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور سوئد، باید در طول هر سال بین 700 الی 900 یورو را برای تحصیل خود پرداخت کنند. با توجه به نحوه زندگی دانشجویی در سوئد، این هزینه متغیر است.

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است

مزایای تحصیل در سوئد

با این که هزینه تحصیل در سوئد و اقامت در این کشور ممکن است زیاد تمام شود، اما نمی‌توان مزایای بی‌شمار تحصیل در این کشور را به سادگی نادیده گرفت؛ حتی می‌توان گفت که این هزینه نسبتا زیاد در شرایطی می‌تواند فرصتی بسیار ایده آل برای افراد باشد.

از جمله مزایای تحصیل در سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • با تحصیل در مراکز آموزشی این کشور، خیلی راحت می‌توان از فرصت‌های ایده آل برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان و اخذ بورسیه‌های تحصیلی بسیار عالی بهره‌مند شد.
  • افراد علاقمند، می‌توانند در حین ادامه تحصیلات خود برای کار در این کشور نیز اقدام کنند و مخارج زندگی و اقامت خود را تامین کنند.
  • در زمان تحصیل در سوئد با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف، مهارت و دانش کافی برای کار در زمینه‌های مختلف و بهترین مشاغل در سراسر جهان را به دست خواهید آورد.
    در حین تحصیل در این کشور می‌توانید در شرایطی بسیار ایده‌آل زندگی کنید.
  • هیچ نگرانی از بابت تفاوت فرهنگ و دین خود برای تحصیل و اقامت نخواهید داشت؛ چرا که در این کشور، تنوع فرهنگی زیادی وجود دارد و در نهایت تبعیض نژادی مخالفانی بسیار دارد.
    امنیت بالای کشور سوئد و وضعیت مساعد این کشور از نظر اقتصادی، از مزایای مهم دیگر تحصیل در این کشور است.

مزایای تحصیل در سوئد

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.