انتخاب صفحه
شرایط اخذ ویزای کاری آلمان و لیست مشاغل مورد نیاز 2022

شرایط اخذ ویزای کاری آلمان و لیست مشاغل مورد نیاز 2022

آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی است. این شهر به دلیل تاریخ و فرهنگ شناخته شده خود و به‌عنوان یک کشور جهان اول و عضو اتحادیه اروپا مکان ایده‌آلی برای زندگی است.

شهرهای برلین، مونیخ، هامبورگ و کلن که از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان هستند. مانند بسیاری از شهرهای اتحادیه اروپا از نظر فرهنگی و تفریحی چیزهای زیادی برای ارائه دارند. اما مهم‌ترین چیزی که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند وجود فرصت‌های شغلی زیادی در حوزه‌های مختلف صنعت و تجارت است.

برلین پایتخت آلمان در رتبه‌بندی بهترین شهرهای جهان در رتبه دهم قرار دارد، درحالی‌که هامبورگ در رتبه پانزدهم و مونیخ در رتبه هفدهم جای گرفت اند که خود باعث می‌شود المان را به مقصد موردعلاقه بسیاری از مهاجران تبدیل کند.

از سوی دیگر، آلمان استاندارد زندگی بالایی دارد، چرا که این کشور علاوه بر دارابودن اقتصاد قوی، مکانی عالی برای کارکردن است. به‌خاطر اینکه نه‌تنها دارای مزایای اجتماعی زیادی برای زندگی گردن دارد؛ بلکه دارای قوانین سفت‌وسخت محافظت از حقوق کارگران بوده که شرایط و محیط کار را برای نیروی کار به جایی امن و قابل رشد و پیشرفت تبدیل کرده است.

شرایط عمومی کار در آلمان

میانگین ساعات کاری هر کارگر آلمانی در هفته در واقع کمتر از بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا است. قانون آلمان حداکثر 48 ساعت در هفته 8 ساعت در روز و از دوشنبه تا شنبه را مجاز می‌داند، اگرچه اکثر مشاغل تنها 40 ساعت در یک هفته کار می‌کنند. البته تحت شرایط خاصی، هفته کاری ممکن است تا 60 ساعت افزایش یابد.

 شرایط عمومی کار در آلمان

نکته قابل‌توجهی این است که زمان‌های کاری در کشور آلمان معمولاً انعطاف‌پذیر است، و همیشه برای شما زمان استراحتی در میان ساعات کاری وجود دارد. برخی از شرکت‌ها تعداد ساعاتی را که کارمندان می‌توانند کار کنند را محدود می‌کنند تا کارگران زمان بیشتری را با خانواده‌هایشان سپری کنند و اگر اضافه‌کاری از کارگر درخواست شود، شرکت‌ها معمولاً این درخواست را با مرخصی اضافی جبران می‌کنند.

ویزای کاری  آلمان

آلمان نه‌تنها برای آلمانی‌ها، بلکه برای اتباع کشورهای جهان سوم نیز کشوری با امکانات است. سرزمین اختراع و نوآوری و همچنین چهارمین اقتصاد بزرگ جهان که زادگاه  بسیاری از رندها و شرکت‌های نامدار و مشهور جهانی است. بدین ترتیب این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی‌ها فراهم می‌کند تا شغلی در المان پیدا کنند و در این کشور مستقر شوند.

ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایط است تا در آلمان مستقر شوند و در رشته درسی خود یا شغلی که در آن تجربه کاری دارند مشغول به کار شوند.

مدارک موردنیاز ویزای کار آلمان

مراحل گام‌به‌گام اخذ ویزای کاری آلمان به شرح زیر است

 • ابتدا یک پیشنهاد شغلی در آلمان دریافت کنید.
 • بررسی کنید که آیا برای اقامت طولانی‌مدت به ویزا آلمان نیاز دارید یا خیر.
 • جستجو کنید تا بفهمید که کجا باید درخواست ویزای خود را ارسال کنید.
 • تمام مدارک موردنیاز را طبق دستورالعمل کنسولگری المان جمع‌آوری کنید.
 • حالا وقت آن شده که برای مصاحبه ویزا از کنسولگری وقت بگیرید.
 • ابتدا هزینه ویزای کار آلمان را بپردازید.
 • منظر باشید تا نوبتتان شود و در مصاحبه  ویزای کاری شرکت کنید
 • دیگر تمامی کارها انجام شده و تنها باید منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزای خود باشید.

نرخ بیکاری در آلمان

نرخ بیکاری تعدیل شده فصلی در آلمان بدون تغییر در 5.5 درصد در سپتامبر 2022 باقی ماند و در بالاترین سطح خود در یک سال گذشته باقی ماند و با انتظارات بازار مطابقت داشت. با ادامه ورود پناهندگان اوکراینی به این سیستم، تعداد بیکاران با 14000 افزایش به 2.510 میلیون نفر رسید.

نرخ بیکاری در آلمان

آندره ناهلس، رئیس‌دفتر کار گفت: با وجود افزایش قیمت‌ها و نگرانی‌ها در مورد کمبود انرژی، بازار کار به‌طورکلی ثابت است. بالاترین نرخ بیکاری در برمن (10.5 درصد) و برلین (8.9 درصد) و کمترین نرخ در بایرن (3.3 درصد) و بادن – وورتمبرگ (3.7 درصد) گزارش شده است.

میزان حقوق در آلمان

از اول اکتبر 2022، حداقل دستمزد در آلمان 1.200 یورو در ساعت است. طبق گزارش اداره آمار فدرال آلمان، کارمندان تمام‌وقت به طور متوسط ​​41 ساعت در هفته کار می‌کنند؛ بنابراین حداقل دستمزد ناخالص برای یک کارمند تمام‌وقت در یک ماه 1.968 یورو خواهد بود. همچنین باتوجه‌به نرخ اعلام شده حقوق پرداختی برای کارمندان پاره‌وقت که به طور متوسط ​​19.5 ساعت در هفته کار می‌کنند چیزی حدود 936 یورو در ماه است.

مشاغل موردنیاز 2022 آلمان

آلمان همیشه به‌عنوان یک مکان عالی برای کارکردن در جهان شناخته شده است. بااین‌حال، متأسفانه همه افراد شانس یکسانی برای یافتن شغل در این کشور را ندارند. علاوه بر این،  به‌عنوان یک مهاجر، ما می‌دانیم که یک تبعه خارجی بودن می‌تواند زندگی را برای ما سخت‌تر هم بکند، به‌خصوص در مورد یافتن شغل و یا راه‌اندازی هر نوع کسب‌وکاری در کشوری غریبه، اما خوشبختانه، به دلیل اینکه اقتصاد آلمان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان است و همیشه نیاز به نیروی کار دارد و شما هیچ‌وقت نگران پیداکردن شغلی با شرایط و مزایای مناسب شما، نخواهید بود. به همین دلیل ما لیستی از مشاغل پرتقاضا المان را برای شما فراهم آورده‌ایم تا شانس شما را برای پیداکردن شغل موردعلاقه‌تان افزایش دهیم.

 • متخصصان فناوری اطلاعات
 • مشاوران / تحلیلگران فناوری اطلاعات
 • دانشمندان / تحلیلگران داده
 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
 • پزشکان
 • مهندسان
 • مهندسین مکانیک و خودرو
 • مهندسین برق
 • مهندسین عمران
 • دانشمندان
 • ریاضی‌دانان
 • پرستاران و پزشکان
 • جوشکاران
 • تکنسین‌های الکترونیک یا برق
 • فروشندگان خرده‌فروشی

نحوه کاریابی در آلمان

اگر می‌خواهید در آلمان کار کنید، اما هنوز شغل موردنظر خود را پیدا نکردید  با ما همراه باشید تا نکاتی را در این زمینه به شما ارائه دهیم که کمک شایانی به پیداکردن شغل موردنظر شما خواهد کرد. در ابتدا با ید توجه داشته باشید که در آلمان فرصت‌های شغلی زیادی برای خارجی‌ها وجود دارد. پس نگران هیچ‌چیز نباشید چرا که  پیداکردن شغل مناسب در المان اصلاً برایتان سخت نخواهد بود، به‌خصوص اگر صلاحیت‌های حرفه‌ای استخدام در شغل مد نظرتان را هم داشته باشید.

 نحوه کاریابی در آلمان

روند کاریابی در آلمان برای اتباع خارجی به شرح زیر است

 • به دنبال فرصت‌های شغلی در پلتفرم‌های آنلاین باشید
 • سایت‌های کار آلمان، خدمات بین‌المللی کاریابی (ZAV) و آژانس کار آلمان، اطلاعاتی در مورد فرصت‌های شغلی که نیازمند استخدام نیروی کار خارجی هستند را در اختیار کارجویان سراسر دنیا قرار می‌دهند. شما می‌توانید به‌آسانی  در پورتال‌های آنها تمامی فرصت‌های کاری موجود را بررسی کنید، به آنها ایمیل بزنید یا برای مشاوره با آنها تماس بگیرید. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر صفحه آنها را بررسی کنید.
 • همچنین شما می‌توانید با شرکت‌های آلمانی تماس بگیرید. اصلاً هیچ اشکالی ندارد که به یک شرکت آلمانی نامه بنویسید و از آنها بپرسید که آیا قصد دارند کارمندان جدیدی را استخدام کنند یا خیر، حتی اگر هیچ آگهی شغلی منتشر نکرده باشند.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در آلمان

همه ما می‌دانیم که تبلیغات بهترین راه برای جذب نیروی کار و رزومه‌های کاری است. اما، اینترنت مملو از وب‌سایت‌های جعلی است و پیداکردن یک سایت استخدامی مطمئن و معتبر برای غیر المانی‌ها کار بسیار دشواری است. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا این مشکل را با معرفی چند مورد از معتبرترین سایت‌های کاریابی آلمانی برطرف کنیم. ما 3 سایت برتر کاریابی در آلمان را به طور اختصاصی برای شما فهرست کرده‌ایم.

 • Stepstone یکی از پرتال‌های شغلی پیشرو در آلمان است. این سایت کاریابی به بسیاری از کارفرمایان در یافتن سریع مناسب‌ترین نامزدها کمک کرده است. برای درج آگهی استخدام باید بسته تبلیغاتی را باتوجه‌به نیازهای استخدامی خود انتخاب کنید. ازآنجایی‌که استپ استون با 500 وب‌سایت همکاری می‌کند، رزومه کاری شما به دست کارفرمایان بیشتری می‌رسد. علاوه بر این، می‌توانید مستقیماً از طریق ایمیل با شرکت‌های موردعلاقه خود ارتباط برقرار کنید.
 • Stellenanzeigen یک سایت معروف کاریابی دیگر در آلمان است. این پلتفرم به شما امکان را می‌دهد تا شما به‌راحتی پروفایل کارفرمای شرکت مدنظر خود را به‌راحتی پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. از نظر آماری، این سایت کاریابی هر ماه بیش از 3.5 میلیون بازدیدکننده دارد. علاوه بر این، این سایت با بیش از 300 شبکه رسانه‌ای در تماس هستند.
 • Jobrapido پیشروترین موتور جستجوی کاریابی در جهان است. گزارش شده است که این سایت شغلی دارای 3.5 میلیون بازدیدکننده فعال و 2.5 میلیون پیشنهاد شغلی در ماه است. علاوه بر این، Jobrapido دارای 2 میلیون شرکت ثبت شده است.

 ویزای همراه کاری آلمان

اتباع کشورهای ثالثی که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایل‌اند اعضای خانواده غیر آلمانی خود را که در خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند، با خود به المان بیاورند، تا خواه به طور موقت یا دائم در آنجا با آنها بمانند. مقامات مهاجرت در آلمان که از اتحاد مجدد خانواده‌ها حمایت می‌کنند، برای این منظور ویزای ویژه‌ای ایجاد کرده‌اند که اتباع غیر اتحادیه اروپا می‌توانند برای پیوستن به اعضای خانواده خود در آلمان درخواست دهند.

  ویزای همراه کاری آلمان

اگر یک تبعه اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا بخواهد به اعضای خانواده، همسر یا بستگان خود در آلمان بپیوندد، تنها کاری که باید انجام دهد این است که بتواند از نظر مالی خود را تأمین کند. همچنین آنها می‌توانند بدون نیاز به دریافت مجوز کار یا اجازه اقامت در کشور المان مشغول به کار شوند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در آلمان

برای اخذ تابعیت کشور آلمان، شما باید حداقل هشت سال به طور قانونی در آلمان زندگی کرده و دارای مجوز اقامت این کشور باشید. خارجیانی که دوره ادغام بافرهنگ و کشور آلمان را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند می‌توانند پس از هفت سال واجد شرایط اخذ تابعیت آلمان شوند. افرادی که مایل به اخذ تابعیت آلمان هستند باید وفاداری خود را به قانون اساسی آلمان اعلام کنند و به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند. دانستن زبان آلمانی یک پیش‌نیاز ضروری برای ادغام در جامعه المانی است. داوطلبان اخذ تابعیت باید با سیستم حقوقی، جامعه و شرایط زندگی در جمهوری فدرال آلمان آشنا باشند و بتوانند بدون توسل به کمک‌های اجتماعی از خود حمایت مالی کنند. همچنین نمی‌توانند مرتکب جرایم جنایی جدی شده باشند. علاوه بر این، آنها باید تابعیت قبلی خود را رها کنند. بااین‌حال، در موارد خاص یا برای گروه‌های خاصی از افراد، ملیت‌های متعدد ممکن است در نظر گرفته شود.

سخن نهایی

به‌طورکلی، آلمان یک مکان عالی برای زندگی است. این کشور دارای استاندارد زندگی بالا، اقتصاد قوی، و فرهنگ و گزینه‌های سرگرمی فراوان برای تعادل بین کار و زندگی است. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ می‌تواند بالا باشد، اما زندگی در آلمان مزایای زیادی نیز دارد که این نقطه‌ضعف به چشم نخواهد آمد، پس برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ اقامت کاری این کشور کهن قاره اروپا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

منابع

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آلمان

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.