انتخاب صفحه

شناختن بهترین رستوران‌های هر شهر در هنگام مسافرت، یکی از ملزومات سفر است. اگر به دنبال یک رستوران با کیفیت و خاص در کشور سوئد برای تجربه غذاهای محلی و لذیذ هستید با ما در این مقاله همراه باشید. ما در این مبحث سعی داریم شناخت مناسبی درباره یکی از رستوران‌های واقع در شهر استکهلم ارائه دهیم تا شما بتوانید چشیدن یک غذای دلپذیر و مرغوب را تجربه کنید‌.

استکهلم، پایتخت سوئد و یکی از شهرهای توریستی و تاریخی این کشور می‌باشد. در این شهر، رستوران‌های معروف وزیبایی وجود دارند؛ یکی از این رستوران‌ها، رستوران فرانتسین است که در نقطه قدیمی شهر استکهلم به نام گملا استن (gamlstan) واقع شده. این رستوران در ۱۳ سال پیش یعنی درسال ۲۰۰۸ توسط دو سرآشپز این رستوران به نام بیورن فرانتسین و دنیل لیندبرگ تاسیس شده است، البته در ابتدا نام رستوران فرانتسین/لیندبرگ بود که در سال ۲۰۱۳ باخروج لیندبرگ، به فرانتسین تغییر نام یافت.

رستوران فرانتسین یا(Frantzén) تنها رستوران ۳ ستاره‌ی این شهر است. در این رستوران زیبا و موفق که توانسته دوستاره میشلن را دریافت کند، شما می‌توانید خوراک‌های حرفه‌ای و متفاوت مربوط به منطقه اسکاندیناوی همراه خلاقیت سرآشپزهای این رستوران را بچشید و لذت ببرید.

در این رستوران، غذاهای با ترکیبات جالب و قابل توجهی سرو می‌شود. می‌توان گفت آشپزهای رستوران فرانتسین، بیشتر هنرمند هستند تا آشپز!

انواع غذاهای رستوران فرانتسین

یکی از ویژگی‌های رستوران فرانتسین، ترکیب کردن بهترین نوع غذاهای ژاپنی وسوئدی است، یعنی ادغام کلاسیک‌ترین و مدرن‌ترین الهامات از سنت‌های شرق آسیا و اروپا. این غذاها از مرغوب‌ترین مواد اولیه فصلی و محلی تهیه شده و دیزاین‌های فوق العاده و منحصر به فردی دارند که با دیدن آن‌ها به وجد خواهید آمد.

نکته قابل توجه این است که تمام مواد اولیه غذاها از باغ‌ِ رستوران فرانتسین تهیه می‌شوند. یکی از معروف‌ترین غذاهای این رستوران، ساتیو تمپستاس یا(SatioTempestas) است که از ۴۶ متریال خاص تشکیل شده و همگی این مواد اولیه از باغ مخصوص رستوران به دست آمده‌اند.

سرو غذا در این رستوران بسیار ویژه و هنرمندانه است. این رستوران فقط و فقط ۱۹ صندلی دارد که همواره افراد متقاضی تلاش می‌کنند بتوانند حتی برای یک بار از فضای رستوران فرانتسین استفاده کرده و غذاهای اصیل و با کیفیت آنجا را امتحان کنند.

فضای رستوران

صاحب رستوران فرانتسین درسال ۲۰۱۶ توانست فضای رستوران را گسترش داده و به جای بزرگتری نقل مکان کرد. این رستوران در یک ساختمان سه طبقه قرار دارد.

رستوران فرانتسین شعب زیادی در کل جهان دارد. از معروف‌ترین شعب به جز شعبه استکهلم، شعبه کشور هنگ کنگ و انگلستان است.

رستوران فرانتسین سوئد_1

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.