انتخاب صفحه
اقامت کاری سوئد

اقامت فرانسه با ویزای کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز

فرانسه به دلیل فرهنگ آشپزی خود و موفقیت دستورالعمل غذاهای فرانسوی که در سراسر جهان از آن لذت می‌برند، شهرت جهانی دارد. برخی از بهترین غذاهای جهان به همراه پنیر، شراب و شامپاین در فرانسه موجود است. از بهترین غذاهای فرانسوی می‌توان به بیف بورگینیون، کوک اووین، کاسوله و انواع شیرینی‌ها و دسرها مانند تارت تاتن و سوفله شکلات اشاره کرد. اگرچه فرانسه از طریق تونل یورو یا یک کشتی کوتاه فقط یک ساعت با بریتانیا فاصله دارد، بیشتر فرانسه از آب‌وهوای آفتابی و گرم برخوردار است. کسانی که در فرانسه زندگی و کار می‌کنند، بسته به منطقه، می‌توانند تا 170 روز در سال از آفتاب مدیترانه‌ای لذت ببرند. آب‌وهوای خوب و فرصت گذراندن زمان بیشتری در خارج از منزل از بهترین دلایل برای اقامت در اینجا هستند.

شرایط عمومی کار در فرانسه

ساعات کاری فرانسه معمولاً از 8 یا 9 تا 16 الی 17 با یک ساعت استراحت ناهار بدون حقوق است. بااین‌حال، این بسته به قراردادهای تجاری و شرکتی متفاوت است. زمان کار هفتگی 35 ساعت (7 ساعت در روز، پنج‌روز در هفته) است. ساعات کار مازاد بر این سهمیه به‌عنوان اضافه‌کار اجباری پرداخت خواهد شد.

ویزای کاری فرانسه

ویزای کار طولانی‌مدت فرانسه برای افرادی ایجاد می‌شود که می‌خواهند وارد فرانسه شوند و برای اهداف کاری بیش از سه ماه تا یک سال در آنجا بمانند. برای هر یک از آنها الزامات و معیارهای واجد شرایط بودن و همچنین وظایفی وجود دارد که باید به‌درستی انجام دهند تا ویزای کاری طولانی‌مدت را دریافت کنند.

برای افرادی که می‌خواهند تا یک سال در فرانسه کار کنند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا، باید یک قرارداد کاری که به طور مناسب توسط DIRECCTE تأیید شده است، ارائه شود.

 

اگر می‌خواهید کسب‌وکار یا شرکتی در فرانسه ایجاد و مدیریت کنید، باید برای این نوع ویزا چه به ابتکار خودتان و چه با همکاری شرکت دیگری اقدام کنید. به یاد داشته باشید که از شما اسناد اضافی نسبت به آنچه معمولاً موردنیاز است درخواست می‌شود، زیرا این نشان می‌دهد که شما توانایی مالی برای ایجاد کسب‌وکار برنامه‌ریزی‌شده را دارید.

برخی مشاغل هستند که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا مجاز نیستند. این مشاغل شامل، اتباع به‌عنوان مجری، دفاتر اسناد رسمی، متصدی دادگاه و نماینده بیمه عمومی و غیره؛ بنابراین، قبل از درخواست برای این نوع ویزا، مطمئن شوید که برای انجام حرفه خود در فرانسه باید چه کاری انجام دهید.

مدارک موردنیاز ویزای کار فرانسه

هر داوطلب باید مراحل خاصی را طی کند تا روند درخواست ویزای طولانی‌مدت کار فرانسه را با موفقیت به پایان برساند. اینکه آیا به ویزای کار طولانی‌مدت فرانسه نیاز دارید یا نه بستگی به ملیت شما و بخشی از فرانسه دارد که می‌خواهید از آن بازدید کنید. برخی از خارجی‌ها هستند که می‌خواهند برای کار و پس از سه ماه اقامت وارد فرانسه شوند و برای اجازه اقامت نیازی به ویزای طولانی‌مدت ندارند. هر شهروند هر بخشی از فرانسه که قصد سفر به آنجا را دارد باید برای ورود و اقامت در این کشور ویزای بلندمدت دریافت کند.

برای اینکه بتوانید تقریباً در همه موارد کار کنید، باید مجوز اقامت و مجوز کار دریافت کنید. تقاضا ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، اگرچه این تغییر ممکن است چندان زیاد نباشد؛ بنابراین در جمع‌آوری مدارک باتوجه‌به نیاز کشور خود دقت کنید. مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای کار فرانسه به شرح زیر است

 • پرکردن فرم درخواست ویزای کار فرانسه. لطفاً مطمئن شوید که فرم را به‌درستی و صادقانه پرکرده‌اید.
 • دو عکس باید دو عکس به همراه سایر مدارک ارسال کنید. سن آنها نباید از سه ماه بیشتر باشد.
 • قبل از استفاده از پاسپورت معتبر خود، اعتبار گذرنامه و تاریخ صدور آن را بررسی کنید. باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و باید حداقل 3 ماه پس از پایان اقامت موردنظر در فرانسه معتبر باشد.
 • گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد که برچسب ویزا روی آن چسبانده شود.
 • اثبات توانایی مالی.

 

مقامات فرانسوی می‌خواهند بدانند که چگونه هزینه اقامت خود در فرانسه را تأمین می‌کنید. به همین دلیل است که به‌عنوان بخشی از این الزام باید مدارک زیر را ارائه دهید که در مورد وضعیت شما صدق می‌کند

 • صورت‌حساب اخیر بانکی
 • اگر در فرانسه کار می‌کنید، یک قرارداد کاری با ذکر حقوق شما.
 • پرداخت وام مسکن
 • طرح بازنشستگی
 • نامه‌ای از حامی خود مبنی بر اینکه شما آماده هستید تا هزینه‌های مدت اقامت خود را پوشش دهید، و اسنادی مبنی بر مالکیت وجوه توسط اسپانسر (مانند صورت‌حساب‌های بانکی در سه ماه گذشته).

مدارک دیگری که ثابت می‌کند شما امکانات لازم برای حمایت از خود را برای کل مدت اقامت خود در فرانسه دارید.

 • گواهی سوابق کیفری که نشان می‌دهد شما هیچ اطلاعات سوابق کیفری باز ندارید.
 • گواهی پرداخت هزینه ویزای کار فرانسه.

نرخ بیکاری در فرانسه

نرخ بیکاری در فرانسه در سه‌ماهه دوم سال 2022 از 7.3 درصد به 7.4 درصد رسید. تعداد بیکاران از 29.000 به 2.3 میلیون نفر افزایش یافت. درعین‌حال، نرخ بیکاری افراد 15 تا ۲۴ساله با 1.3 واحد افزایش به 17.8 درصد رسید، اما بسیار کمتر از سطح قبل از بحران (3.7 واحد) باقی ماند. بااین‌حال، نرخ بیکاری برای افراد 25 تا ۴۹ساله حدود 6.7 درصد است و برای افراد ۵۰ساله و بالاتر به 5.2 درصد کاهش‌یافته است.

 

نرخ اشتغال بدون تغییر در 68.0 درصد باقی‌مانده است که بالاترین نرخ به‌دست‌آمده است. درعین‌حال، نرخ فعالیت با 0.1 واحد افزایش از 73.4 درصد به 73.5 درصد رسید و بالاترین سطح سه‌ماهه قبل را پشت سر گذاشت.

میزان حقوق در فرانسه

حداقل دستمزد فرانسه یکی از بالاترین‌ها در اروپا است، افرادی که در فرانسه زندگی و کار می‌کنند حداقل دستمزد 9.76 یورو در ساعت را دارند. سن بازنشستگی فرانسه نیز یکی از بهترین سن‌ها در جهان است و کارگران در سن 62 سالگی از حقوق بازنشستگی کامل دولتی برخوردارند. فرهنگ فرانسوی از تعادل بین کار و زندگی حمایت می‌کند، از ساعات کاری انعطاف‌پذیر حمایت می‌کند و زندگی خانوادگی را در اولویت قرار می‌دهد.

مشاغل موردنیاز 2022 فرانسه

تعداد فرصت‌های شغلی در فرانسه فرصت خوبی برای مهاجران فراهم می‌کند. اگرچه اکثر مشاغل به دانش اولیه زبان فرانسه نیاز دارند، یافتن شغل در اینجا باید در برخی از صنایع نسبتاً آسان باشد. این لیست را بررسی کنید تا به شما کمک کند تصویر واضحی از پرتقاضاترین مشاغل در فرانسه داشته باشید.

 • کارمند فروشگاه
 • دستیار تعمیر و نگهداری ابزارآلات
 • مشاور املاک
 • نماینده خرید
 • پرستار
 • مربی مهدکودک
 • مدیر اجرایی
 • معلم مدرسه
 • کارشناس بیمه
 • معلم یوگا
 • مدیر رسانه‌های اجتماعی
 • کارشناس علوم داده
 • فروشنده

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در فرانسه

شما می‌توانید برای استخدام در فرانسه از طریق ایمیل، فرم درخواست آنلاین یا با ارسال رزومه خود اقدام کنید. آماده باشید که اینها را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تهیه کنید، حتی اگر برای موقعیت انگلیسی‌زبان درخواست می‌دهید، همان‌طور که بسیاری از شرکت‌ها این انتظار را دارند.
این موقعیت‌ها توسط آژانس ملی اشتغال فرانسه Pôle Emploi منتشر می‌شود. شما مشاغل مختلفی از جمله مشاغل دستی، غیرماهر و غیررسمی پیدا خواهید کرد و آنها دفاتری در سراسر فرانسه دارند APEC که شما به‌راحتی می‌توانید به آن‌ها دستیابی داشته باشید.

 

آژانس ملی اشتغال برای مشاغل حرفه‌ای و مدیریتی هم آگهی دارد. شما می‌توانید در تعداد زیادی از آژانس‌های کاریابی که در فرانسه وجود دارند ثبت‌نام کنید. در صفحات اداره کار به دنبال اسامی و اطلاعات تماس آژانس‌های استخدام بگردید. شرکت‌های معتبر اعضای شورای حرفه‌ای آژانس استخدام Prism Emploi خواهند بود. همچنین فرصت‌های شغلی را در سفارت‌ها و کنسولگری‌ها در پاریس و فراتر از آن کاوش کنید. روزنامه‌های ملی و منطقه‌ای فرصت‌های شغلی را با پیوندهایی به وب‌سایت‌های شغلی در صفحات خود منتشر می‌کنند. از مهم‌ترین روزنامه‌ها می‌توان به لوموند و لو پوینت اشاره کرد.

ویزای همراه کاری فرانسه

رویه “الحاق خانواده” که به شما امکان می‌دهد به خانواده خود در فرانسه بپیوندید باید توسط همسر یا والدین شما (اگر زیر 18 سال هستید) تکمیل شود و برای ارائه به اداره مهاجرت فرانسه جایی که شما زندگی می‌کنید، ارسال شود. شما باید بتوانید ثابت کنید که منابع کافی و منظم مالی برای حمایت از خانواده خود دارید و همچنین مسکن مناسب برای اسکان آن‌ها تهیه کنید. ایالت محلی تعیین خواهد کرد که آیا این شرایط وجود دارد یا خیر.
پس از پذیرش درخواست توسط اداره پلیس، خدمات کنسولی برای صدور ویزای بلندمدت با اعتبار سه ماه با شما تماس خواهند گرفت. پس از آن، به شما اجازه اقامت داده می‌شود و باید در ایستگاه پلیسی که در آن اقامت دارید، برای اجازه اقامت اقدام کنید.

سخن نهایی

کسانی که به دنبال دلایلی برای کار و زندگی در فرانسه هستند، می‌توانند روی آرامش‌بخش‌ترین و راحت‌ترین سبک زندگی دلایل حساب کنند. همچنین مغازه‌ها یکشنبه‌ها تعطیل هستند تا اطمینان حاصل شود که همه کارکنان هر هفته استراحت کافی دارند، زمان ناهار طولانی‌تر است و تأکید بیشتری بر سپری کردن زمان با خانواده نسبت به زمان کارکردن زیاد است. کارگران فرانسوی و مهاجرانی که در فرانسه مشغول به کار هستند، هرسال 25 روز مرخصی می‌گیرند که زمان سفر را افزایش و میزان نارضایتی را کاهش می‌دهد. حمل‌ونقل عمومی بسیار ارزان‌تر از بریتانیا و بسیار کارآمدتر است، با قطارها و اتوبوس‌هایی که به کل کشور خدمات‌رسانی می‌کنند، حتی در بسیاری از مناطق روستایی گسترش نیز می‌یابند. همه این دلایل فرانسه را به مقصد مناسبی جهت مهاجرت کاری کرده است.

منابع

france-visas

expatica

tradingeconomics

visaguide

blog.v-hr

boundlesshq

prospects

expatrist

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به فرانسه

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.