انتخاب صفحه

آیا مهاجرت به سوئد از طریق کار امکان‌پذیر است؟ از جمله کشورهای اروپایی که مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سراسر جهان قرار دارد، کشور اروپایی سردسیر سوئد است. کشور سوئد شرایط بسیار ایده آلی برای زندگی و اقامت افراد به همراه دارد. این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شرایط سیاسی و اجتماعی بسیار ویژه و مناسب آن، مهم‌ترین مواردی است که اکثر متقاضیان برای مهاجرت را مشتاق و مجاب به انتخاب این کشور می‌سازد.

به طور کلی افراد با توجه به شرایط خود از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور سوئد و اخذ اقامت این کشور اقدام می‌کنند. مهاجرت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، کار، ازدواج و همچنین پناهندگی، از جمله روش‌هایی است که افراد برای اخذ اقامت سوئد و مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند.

با توجه به این که سوئد از کشورهایی است که در آن به رعایت قوانین و پیش رفتن بر طبق اصول و قواعد بسیار اهمیت داده می‌شود، مردم این کشور در شرایط بسیار ایده آلی مشغول به زندگی و کار هستند.

چه کسی این شرایط را نمی‌پسندد؟ از آنجایی که مهاجرت کاری می‌تواند یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی به اکثر کشورهای جهان باشد، بسیاری از افراد در این فکر هستند که برای مهاجرت به سوئد از طریق کار باید چه شرایطی داشته باشند و چه مراحلی را پشت سر بگذارند؟ در این مقاله قصد داریم تا جزئیات کلی در باب اخذ ویزای کاری این کشور اروپایی توسعه یافته را تحت بررسی قرار دهیم و شرایط کلی که برای مهاجرت کاری به سوئد تدوین شده است را با هم مرور کنیم.

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار

چگونه برای مهاجرت کاری ویزای سوئد را دریافت کنیم؟

همانطور که اشاره شد، مهاجرت از طریق کار به سوئد، از جمله بهترین روش‌های مهاجرتی است که بسیاری از متقاضیان برای اخذ اقامت این کشور انتخاب می‌کنند. مسلما برای مهاجرت کاری به این کشور، اولین گام اخذ ویزای کاری است. افرادی که تمایل به مهاجرت به سوئد را دارند، باید بدانند که ویزای کاری این کشور از جمله مهم‌ترین انواع ویزا بوده و بسیار گران‌بها است.

کشور سوئد از نظر وضعیت اقتصادی و بازار کار، در شرایطی ایده آل قرار دارد؛ چرا که این کشور در زمینه صنعتی به بهترین شکل ممکن در حال پیشروی بوده و مراکز و کمپانی‌های بسیار معروف و شناخته شده‌ی صنعتی در سطح جهان، در این کشور قرار دارند. وضعیت اقتصادی غیر قابل وصف و ایده آل کشور سوئد، توجه بسیاری از افراد جهت اقدام برای مهاجرت کاری به این کشور را جلب و اشتیاق آن‌ها را بیشتر کرده است.

در واقع بسیاری از افرادی که برای مهاجرت کاری به سوئد اقدام می‌کنند، تمایل دارند تا در بهترین و ایده آل‌ترین شرایط کار کنند و شغل خوبی داشته باشند. ایرانیانی که به مهاجرت کاری به سوئد تمایل دارند، باید در ابتدا جهت اخذ مجوز کار در این کشور اقدام کنند و پس از آن می‌توانند برای دریافت ویزای کاری سوئد اقدام کرده و در نهایت به این کشور مهاجرت کنند.

از جمله شرایط بسیار بی‌نظیر مهاجرت کاری به کشور سوئد و شروع کار در این کشور، آن است که بین وضعیت اقتصادی ایده‌آل کشور سوئد و همچنین حقوق دریافتی توسط کارکنان این کشور، تعادل کاملی وجود دارد و در نتیجه افراد می‌توانند در بهترین شرایط در این کشور زندگی کنند؛ بیمه درمانی با شرایط عالی و حقوق و دستمزد دریافتی بسیار مناسب، از جمله امتیازات مهم کار در سوئد است. البته این دستمزد مناسب، پرداخت مالیات‌های سنگین را برای کارکنان این کشور به ارمغان می‌آورد.

دریافت ویزای کاری برای مهاجرت به سوئد

شرایط اخذ ویزای کاری سوئد

برای این که بتوانید به آسانی از طریق کار به کشور سوئد مهاجرت کنید، لازم است ویزای کاری این کشور را دریافت کنید، اما ممکن است سوال شود که شرایط اخذ ویزای کاری کشور سوئد و مهاجرت از طریق کار به این کشور به چه شکل است؟ افرادی که تمایل دارند تا از طریق اخذ ویزای کاری به کشور سوئد مهاجرت کنند، باید موفق به اخذ جاب آفر از طرف کارفرمایان این کشور شوند.

هر یک از کارفرمایان کشور سوئد لازم است پیشنهاد شغلی خود را مطابق با دستور العمل‌های تعیین شده از طرف سازمان کاری این کشور تنظیم نمایند؛ لازم به ذکر است که در پیشنهاد شغلی که توسط کارفرمایان سوئدی برای متقاضیان صادر می‌شود، حداقل حقوقی که به هر یک از افراد متقاضی تعلق می‌گیرد، حداقل برابر با 130 هزار کرون تعیین شده است. در صورتی که یک مجمع شغلی تازه تاسیس برای جذب نیروهای کاری برای صدور جاب آفر اقدام کند، لازم است تا قوانین و نکات بسیار مهمی را در نظر داشته باشد. تمامی افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کشور سوئد هستند، باید شرایط سنی مناسبی داشته باشند و سن آن‌ها بالاتر از 18 سال باشد.

علاوه بر آن هر یک از متقاضیان باید به زبان سوئدی تسلط داشته باشند؛ این مورد یکی از شروط اصلی مهاجرت کاری متقاضیان به کشور سوئد می‌باشد. از شرایط مهم دیگر برای افرادی که جهت کار در کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور درخواست می‌دهند، این است که گواهی تمکن مالی داشته باشند و بتوانند از عهده تامین مخارج خود در این کشور برآمده و حس راحتی را برای کار و زندگی خود در این کشور فراهم سازند. از مدارک مهم برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد می‌توان به مدارک شناسایی معتبر، پاسپورت با اعتبار کافی، گواهی پزشکی جهت سفر، گواهی عدم سوء پیشینه، مدرک تحصیلی، گواهی جاب آفر و فرم درخواست صدور ویزا کاری اشاره داشت.

وضعیت بازار کار در سوئد برای مهاجرت کاری

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای مهاجرت از طریق کار به سوئد باید مد نظر قرار گیرد، وضعیت بازار کار این کشور است؛ در واقع متقاضیان باید تمام شرایط را سنجیده و با عجله اقدام نکنند. کشور سوئد از وضعیت اقتصادی بسیار ایده آلی برخوردار است و از این نظر می‌توان از این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و زندگی یاد کرد. سوئد کشوری کوچک است که تقریبا 10 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است.

همین مورد، توجه بسیاری از افراد را برای کار در این کشور جلب می‌کند. نرخ اشتغال بالای سوئد و دستمزدهای پرداختی بسیار مناسبی که به افراد شاغل پرداخته می‌شود، رضایت آن‌ها را از بابت کار در این کشور بالاتر می‌برد. از آنجایی که سوئد از نظر صنعتی کشوری بسیار پیشرفته می‌باشد، افراد دارای تخصص در این زمینه می‌توانند آینده شغلی ایده آلی در این کشور داشته باشند.

 مهاجرت به سوئد

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.