انتخاب صفحه

کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ قاره اروپا می باشد. سوئد بزرگ‌ ترین کشور در اروپای شمالی نیز محسوب می‌شود که در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد.

سوئد به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، یکی از زیباترین کشورهای جهان محسوب می شود و دارای مناظر طبیعی کم نظیری می باشد. البته کشور سوئد فقط به دلیل زیبایی خود مشهور نیست و دارای ویژگی‌های مهم دیگری مثل اقتصاد قدرتمند، آزادی و تنوع فرهنگی بالا، شرایط مناسب مهاجرتی و …. نیز می باشد.

در ادامه مقاله با اطلاعات بیشتری در مورد سوئد آشنا می شویم.

هر سال نشریه ها و منابع مختلفی به تهیه فهرستی از شادترین کشورهای جهان اقدام می‌کنند که با بررسی آن ها متوجه خواهید شد که  سوئد یکی از  شادترین کشورهای جهان در طی ده سال اخیر است.

به عبارتی دیگر کیفیت زندگی در سوئد آن‌قدر بالا می باشد که دلیلی برای خوش حال نبودن افراد وجود ندارد. در ادامه به دلایلی اشاره می کنیم که باعث این شده تا این کشور در ردیف شادترین کشورهای جهان قرار بگیرد.

چرا سوئد شادترین کشور است؟

 1. این کشور، از نظر اقتصادی کشور قدرتمندی ‌به‌شمار می‌رود و این شانس را برای افراد مختلف به وجود می آورد تا با توجه به توانایی خود، شغلی متناسب پیدا کنند؛ علاوه بر این، مردمان سوئدی خوشحالی را فقط  در پول و درآمدزایی نمی‌بینند و به قانع بودن خود (نسبت به جاه طلب بودن) شهرت دارند.
 2. امید به زندگی بالا: یکی دیگر از عواملی که سبب شده تا سوئد به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته شود، میزان امید به زندگی بالایی می باشدکه  ساکنین این کشور دارند. به طور میانگین در این کشور مردان تا 80 سالگی و زنان تا 84 سالگی عمر می‌کنند.
 3. مورد  دیگر این است که سوئد یکی از تحصیل کرده‌ترین کشورهای جهان نیز محسوب می شود و بیش از نود درصد از ساکنین آن در بازه سنی بیست و چهار تا سی و پنج سال دارای مدرکی بالاتر از مقطع متوسطه هستند؛ این آمار شاید ارتباط مستقیمی با شاد بودن مردم کشور سوئد نداشته باشد، اما این مورد را در نظر بگیرید که یک جامعه با سواد می‌تواند آسان تر اهداف خود را تعیین کند و برای رسیدن به آن ها تلاش کند.
 4. علاوه بر این، سوئد یکی از آزادترین کشورهای جهان محسوب می شود که هرگونه اعتقاد، گرایش و فرهنگ در آن مورد پذیرش می باشد. این مورد علاوه بر این که باعث می شود سوئد یک کشور امن باشد، این فرصت را برای سایر اتباع خارجی نیز  پدید می آورد تا بتوانند با هرگونه نژاد، مذهب و پوششی که دارند به این کشور مهاجرت کرده و زندگی جدید خود را آغاز کنند.
 5. مطلوب بودن خدمات بهداشت و درمان در سوئد: در کشورهای توسعه یافته‌ای همچون سوئد، افراد  این فرصت را خواهند داشت تا به طور رایگان توسط پزشکان ویزیت شوند، دارو تهیه کنند و  یا حتی در بیمارستان ها بستری شوند. این مورد درست است که این موارد باعث رفاه بیشتر و دغدغه کمتر سوئدی‌ها می‌شود، اما به این مورد نیز توجه داشته باشید که این هزینه‌های پزشکی – درمانی به وسیله مالیاتی که شهروندان و مقیمان سوئدی به دولت می‌پردازند، تامین می‌شود.

مزایا و معایب زندگی در سوئد

در ادامه به بررسی مزایا و معایب مدارک لازم برای مهاجرت به سوئد می‌پردازیم.

مزایای زندگی در سوئد

 1. کشوری منظم و متعهد: این مورد به این معنا می باشد که اگر قرار است اتوبوسی راس ساعت هفت صبح در یک ایستگاهی باشد، این اتفاق در همان ساعت و دقیقه به وقوع می پیوندد یا اینکه اگر برنامه ای برای چندسال آینده مورد نظر می باشد، مطمئن باشید که عملی خواهد شد.
 2. در این کشور شما با بالاترین استانداردهای زندگی روبه‌رو خواهید شد. این استاندارها از کیفیت بالای مواد غذایی تا مراکز تحصیلی و … می باشد. شما در کشور سوئد این شانس را دارید که در بیشتر زمینه ها از یک زندگی با کیفیت برخوردار باشید.
 3. امنیت بسیار بالا و نرخ پایین جرائم: پیدا کردن کار در کشور سوئد از آنچه که فکر می کنید، آسان تر و راحت تر می باشد. میزان درآمد، امنیت کاری و … به گونه ای ایجاد شده است که یک محیط سالم را برای همه افراد یه وجود آورده است.
 4. اگر شما علاقمند به ماجراجویی می باشید، کشور سوئد یک مقصد بی‌نظیر برای شما خواهد بود. افرون بر مناطق گردشگری غنی سوئد، سفر کردن به کشورهای اروپایی دیگر نیز کاملا کم خرج و راحت می باشد.
 5. امروزه تبعیض‌های جنسیتی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان تا حدودی از بین رفته است. در میان این کشوها، سوئد یکی از کشورهایی می باشد که عملکرد کم نظیری از خود نشان داده است. در سوئد، زنان می‌توانند به راحتی مستقل باشند، به مسافرت بروند و اقدامات دیگر را نیز انجام بدهند.
 6. علاوه بر این، سوئد یکی از تمیزترین و پاکیزه ترین کشورهای جهان نیز می باشد.
 7. مراکز تحصیل کردن در سوئد از جمله دانشگاه‌های آن دارای اعتبار زیادی می باشند‌ وگرفتن مدرک در این دانشگاه ها باعث می شود که آینده کاری افراد تضمین باشد.

در ادامه مقاله به معایب زندگی در این کشور اشاره می کنیم:

معایب زندگی در سوئد

 1. یکی از مزیت های مهم در کشور سوئد، میزان نظم بالای این کشور می باشد که  عیب آن هم محسوب می شود. زندگی در کشور سوئد از نظم بالایی پیروی می‌کند و این عامل می تواند سبب شود تا زندگی در این کشور قابل پیش‌بینی و خسته کننده باشد.
 2. سوئدی ها جزء مردمان خون گرم جهان محسوب نمی شوند؛ شاید شما در کشور سوئد با گرمترین و بهترین نوع استقبال مواجه نشوید، اما این مورد به این معنی نیست که شما نتوانید به آن‌ها اعتماد کنید. به همین دلیل نباید توقع برخوردی که در کشوری مانند ایران می باشد را در کشور سوئد نیز داشته باشید‌.
 3. وضعیت آب و هوایی در کشور سوئد تعریفی ندارد؛ در سوئد نباید انتظار تابستان های طولانی و گرم را داشته باشید و خود را برای هوایی سرد، سوزناک و بارانی در زمستان آماده کنید. شرایط جوی به گونه ای می باشد که حتی بسیاری از مردم سوئد نیز به آن عادت نکردند.
 4. چنانچه شما در سوئد زندگی می‌کنید، تلاش کنید زبان سوئدی را یاد بگیرید؛ با وجود اینکه غالب ساکنین سوئد به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما سوئدی زبانی است که قسمتی  از فرهنگ و هویت این کشور  را تشکیل می دهد و از افراد خارجی مقیم این کشور انتظار می‌رود که حداقل به طور ابتدایی این زبان را یاد بگیرند. هرچند زمانی که افراد به دنبال پیدا کردن شغل در سوئد می باشند، اهمیت دانستن زبان سوئدی به مراتب افزایش پیدا می‌کند.
 5. مالیات بالا: نرخ مالیات بر درآمد در کشور سوئد با توجه به میزان درآمد فرد می‌تواند بسیار زیاد باشد. اگرچه که میزان رفاه عمومی و دریافت خدمات پزشکی رایگان می‌تواند تا حدودی این مسئله را توجیه کند، اما اگر به دست آوردن پول، هدف اصلی شما می باشد، ممکن است سوئد انتخاب درستی نباشد.

امروزه کشور سوئد مهاجران زیادی را به خصوص از کشور ایران به خود جذب می‌کند. این کشور به دلیل کیفیت زندگی در آن، رشد و ثبات اقتصادی، پایین بودن نرخ بیکاری و توسعه‌ی انسانی جایگاه ویژه‌ای را در میان سایر کشورها دارد.

در نتیجه همه‌ی این عوامل سبب می‌شود تا میزان مهاجرت و اخذ اقامت در سوئد افزایش پیدا کند.

هزینه‌ی زندگی در سوئد نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در نتیجه اگر مقصد مهاجرت شما کشور سوئد باشد، باید تمام هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

مدارک لازم برای زبان به شرح زیر می باشد

 • کورس‌های انگلیسی و سوئدی شش ماهه : آیلتس با نمره 5.5
 • مدت زمان یک‌ساله : آیلتس با نمره 6
 • مقطع کارشناسی : آیلتس با نمره 6
 • مقطع کارشناسی ارشد و دکتری : آیلتس با نمره 6.5

مدارک اصلی مورد نیاز برای ویزای مهاجرتی

 • مدرک زبان، بیمه دانشجویی (قابل تهیه توسط تیم ریسا گروپ)
 • شهریه دانشگاه، ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل، ترجمه شناسنامه فرزندان، ترجمه مدارک تحصیلی و کاری، پشتیبانی مالی برای هر متقاضی هشت هزار و پانصد و شصت و هشت کرون آزاد در ماه، سه هزار و پانصد و هفتاد کرون برای همسر، دو هزار و صد و چهل و دو کرون برای هر فرزند.
 • پشتیبانی مالی به این صورت است که متقاضی مبلغ مورد نظر خود را در حساب بانکی قرار داده و از بانک تمکن مالی دریافت می‌کند.
 • جهت آغاز پروسه کاری (اقامت کاری سوئد) و تبدیل اقامت موقت به دائم، به مدارک دیگری  نیز نیاز دارید. در صورتی که قبلا شرکتی ثبت کرده باشید، به ترجمه مدارک و سوابق کاری نیاز دارید.
 • پشتیبانی مالی نسبت به برنامه کاری به ازای هر شخص دویست هزار کرون، همسر صد هزار کرون و فرزند 50 هزار کرون ، که می‌توانید هم قبل از ورود به سوئد و هم در خود کشور سوئد، به دریافت آن اقدام کنید.
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.