انتخاب صفحه

استان دالارنا یکی از استان‌های تاریخی و بخشی از تقسیمات کشوری سوئد است که در مرکز این کشور قرار دارد. در زبان انگلیسی این استان با نام دالکارلیا صدا زده می‌شود. این استان همجوار استان‌های هریدالن، هلسینگلاند، یستریکلاند، وستمانلاند و ورملاند است و از غرب در همسایگی کشور نروژ قرار دارد. نام این استان از لغت انگلیسی Dales به معنی دره‌ها نشأت گرفته و مکانی ایده‌آل برای سوئدی‌هایی است که برای تعطیلات تابستانی خود به دنبال مقصد مناسب ماهیگیری در دریاچه‌ها و کمپ کردن در جنگل‌هایی زیبا هستند.

دالارنا با درختان سیب و باغ‌های سبزی، استانی اید‌ه‌آل برای خرید یا اجاره‌ی ویلا به عنوان اقامتگاه دوم سوئدی‌ها است. اواسط تابستان در بسیاری از شهرها و روستاهای این استان کارناوال‌های جشن و رقص به پا می‌شود. دالارنا منطقه‌ای مملو از انجمن‌های تاریخی و مردمانی است که نسبت به محصولات و هم محلی‌های خود تعصب دارند.

معرفی استان دالارنا سوئد

در ناحیه غربی شهر لیما برخی از مردم روستایی با گویش سنتی دالرکارلیان صحبت می‌کنند؛ در حالی که اهالی شهر الودالن با گویش‌های خارجی مانند نروژی، دانمارکی و الفدالی صحبت می‌کنند. در طول تاریخ، اهالی دالارنا را دالکارلیان‌ها یا دیلمن (مرد) و دیلوومن (زن) می‌نامیدند. در زبان نورس باستان، این استان جامبرلند نامیده می‌شد که به معنای «سرزمین حمل‌کنندگان آهن» است. مساحت دالارنا تقریباً به اندازه‌ی کل مساحت کشور دانمارک است.

نماد دالارنا به سال ۱۵۶۰ بازمی‌گردد که دو کمان متقاطع با یک تاج روی آن‌ها در پس زمینه‌ی آبی رنگ است.

موقعیت جغرافیایی استان دالارنا

قسمت شمالی این استان در رشته کوه اسکاندیناوی قرار دارد؛ منطقه‌ای کوهستانی با دریاچه‌هایی که از یخچال‌های طبیعی ایجاد شده‌اند. قسمت جنوبی آن را دشت‌هایی وسیع در بر می‌گیرد و معادن مختلفی به ویژه معدن مس نیز در آنجا وجود دارد. بلندترین نقطه این استان استورواتشاگنا با ارتفاع ۱۲۰۴ متری از سطح دریا و پایین‌ترین نقطه آن نیز در ۵۵ متری از سطح دریا در بخش جنوب شرقی آن است.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.