انتخاب صفحه
شرایط اخذ ویزای کاری قبرس و نحوه کاریابی در این کشور اروپایی

شرایط اخذ ویزای کاری قبرس و نحوه کاریابی در این کشور اروپایی

هنگام جستجو در مورد اخذ ویزای کاری قبرس و شرایط و چگونگی کاریابی در این کشور اروپایی متوجه خواهید شد که بازار کار در قبرس توسط جمعیت زیادی از مستمری‌بگیران تشکیل شده است که بیشتر تمایل دارند که زمان خود را به استراحت کردن و استفاده از آب‌وهوای تقریباً عالی قبرس در طول سال بگذرانند. اما جای تعجب در این جا است که این عامل باعث هیچ‌گونه اختلال کاری در روند اقتصاد پررونق  این کشور نداشته و قبرس را همچنان به یکی از مقاصد جهت مهاجرت کاری بسیاری از افراد تبدیل کرده است.

شرایط عمومی کار در قبرس

کارمندان پنج‌روزه در هفته می‌توانند کار کنند که ساعات کاری کل هفته  نباید از 48 ساعت یا هشت ساعت کاری در روز تجاوز کنند. اما شرایطی وجود دارد که محدودیت‌هایی برای بعضی مشاغل وجود دارد، برای مثال صنعت هتلداری یک نمونه است. کارگران شیفتی در این صنایع با اضافه‌کاری حدود هشت ساعت در روزکار می‌کنند.

 شرایط عمومی کار در قبرس

این بدین معنی است که این افراد دارای ساعات استراحت بیشتری بوده و کمتر از دیگران در روز مشغول به کار هستند و حتی دارای یک روز مرخصی در هفته بوده و در طی ساعات کاری زمان‌های استراحت طولانی‌مدت‌تری هم دارند. به‌طورکلی کارگران صنایع گردشگری و هتل‌داری قبرس در یک بازه 24 ساعته حق 11 ساعت استراحت مطلق را دارند. به همین دلیل شرایط عمومی کار در قبرس برای بسیاری مناسب است.

ویزای کاری قبرس

قبرس دارای شرایط بسیار مناسبی جهت استخدام اتباع خارجی در این کشور است. این شرایط  توسط وزارت کار قبرس نظارت و بررسی می‌شود. طبق قانون کار قبرس، اتباع غیر اتحادیه اروپا باید قبل از اقدام به کار در قبرس ابتدا در اداره ثبت‌احوال و مهاجرت این کشور (CRMD) ثبت‌نام کنند، درحالی‌که شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در قبرس کار کنند. بدین ترتیب، همه مهاجرانی که قصد اقامت بیش از سه ماه را دارند، باید به‌محض یافتن شغل در CRMD برای کسب مجوز کار قبرس در این ادارات ثبت‌نام کنند.

مدارک موردنیاز ویزای کار قبرس

پس از دریافت مجوز کار، حالا شما این اجازه را دارید تا برای اخذ اقامت قبرس اقدام کنید. بله درست متوجه شدید، شما قبل از اقدام برای کسب اقامت کاری قبرس ابتدا باید مجوز کار این کشور را گرفته و سپس برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. اما نگران نباشید کسب ویزای کاری قبرس به‌سادگی دریافت یک ویزای ورودی به قبرس است و به شما امکان را می‌دهد تا باهدف اشتغال و اقامت طولانی‌مدت به قبرس سفر کنید. پس فراموش نکنید، اگر مجوز کار نداشته باشید نمی‌توانید ویزای کار دریافت کنید.

مدارک موردنیاز ویزای کار قبرس

برای دریافت ویزای کار قبرس باید

 • سفارت یا کنسولگری قبرس را که مسئول منطقه شماست (در کشور شما یا یکی از نزدیک‌ترین کشورهای اطراف به شما کنسولگری دارد) را بیابید.
 • برای تعیین وقت و جویا شدن در مورد شرایط خاص آنها با آنها تماس بگیرید
 • مدارک زیر را داشته باشید:
 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا که از قبل تکمیل و امضا شده است
 • گواهی تأیید پزشکی
 • گواهی سوءپیشینه
 • اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش اقامت شما در قبرس
 • بیمه سلامت مسافرتی
 • قرارداد کار شما با مهر وزارت کار کشور قبرس
 • هر مدرک دیگری که از درخواست شما پشتیبانی می‌کند یا هیئت دیپلماتیک قبرس از شما می‌خواهد که ارائه دهید

منتظر بمانید تا ویزا پردازش شود که بسته به اینکه از کجا درخواست می‌کنید، ممکن است بین 5 تا 10 روز کاری یا بیشتر طول بکشد.

پس از دریافت ویزا، می‌توانید به قبرس سفر کنید و سپس می‌توانید اجازه اقامت دریافت کنید.

نرخ بیکاری در قبرس

در سال 2021، نرخ بیکاری در قبرس تقریباً 6.13 درصد بود. امروزه قبرس جایگاه سومین کشور با بیشترین نرخ بیکاری در بین کشورهای اتحادیه اروپا را دارد.

میزان حقوق در قبرس

متأسفانه، آمار دقیقی مبنی بر میزان و حدود حقوق دریفتی کارگران و کارمندان کشور قبرس در دسترس نیست. این‌طور که شواهد و مدارک ارائه شده از بازار کار قبرس نشان می‌دهد گویای این است که برای اکثر قراردادهای کاری، کارفرما و کارمند از طریق مذاکره بر سر حقوق توافق می‌کنند. بااین‌حال، برخی مشاغل دارای حداقل دستمزد تضمین شده هستند. این مبلغ هرساله با دستور شورای وزیران کشور قبرس که هرسال در اول آوریل تشکیل می‌شود، تعیین و به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

مشاغل موردنیاز 2022 قبرس

باتوجه‌به این موضوع که صنعت گردشگری بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی قبرس را تشکیل می‌دهد. بازار کار در جنوب قبرس به طور چشمگیری پویاتر و قوی‌تر از شمال قبرس است. بازار کار در حوزه گردشگری به‌طورکلی نسبتاً مطمئن‌تر از سایر صنایع و مشاغل در قبرس است و همین امر باعث شده تا مهاجران معمولاً در به‌دست‌آوردن شغل در بخش هتلداری و گردشگری بیشتر موفق به اشتغال شوند. بااین‌حال، پیداکردن فرصت‌های شغلی در این حوزه هم  در طول سال یکسان نبوده چرا که کارفرمایان بیشتر در فصل‌های بهار و به‌خصوص تابستان به دنبال نیروی کار و استخدام هستند.

 مشاغل موردنیاز 2022 قبرس

اما نگران نباشید مهاجران ماجراجو که به دنبال یک زندگی ساده‌تر هستند، ممکن است برای چیدن میوه در صنعت کشاورزی به‌راحتی کار پیدا کنند.

آموزش زبان انگلیسی نیز یک مزیت به‌حساب می‌آید، اگرچه رقابت نسبتاً زیاد است و فضاها محدود است.

گذشته از گردشگری، اقتصاد قبرس به کشتیرانی، صنعت خدمات و انرژی متکی است. مهاجران بامهارت‌های تخصصی مربوط به امور مالی، تولید و معدن، بهترین شانس برای یافتن شغل در قبرس را دارند.

نحوه کاریابی در قبرس

ما برای شما بهترین، معتبرترین و راحت‌ترین راه‌پیداکردن فرصت شغلی در قبرس را پیدا کرده‌ایم و آن هم یافتن کار قبل از مهاجرت به قبرس از طریق پورتال EURES است.

اگر در قبرس به دنبال کار هستید، می‌توانید برای ثبت‌نام، کسب اطلاعات و راهنمایی و حتی استقرار در یک شغل به دفاتر کار منطقه‌ای که وابسته به اداره کار وزارت کار و بیمه اجتماعی قبرس هستند، مراجعه کنید. در اولین مراجعه باید پاسپورت یا کارت شناسایی خود را نشان دهید.

باتوجه‌به همه‌گیری کرونا، روند ثبت‌نام به‌عنوان متقاضی کار ساکن در کشور قبرس دستخوش تغییراتی شده است و تکمیل ثبت‌نام در 17 مارس 2020 تغییر کرده است. ازاین‌پس متقاضیان می‌توانند درخواست خود را از طریق فکس و یا ایمیل به مراکز گفته شده در داخل قبرس ارسال کنند و نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان کار ساکن قبرس به اداره کار منطقه یا اداره کار محلی نیست.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در قبرس

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، بهترین روش برای یافتن فرصت‌های شغلی از طریق پورتال‌های کاریابی آنلاین است. همچنین شبکه‌سازی و برقراری ارتباط با کارفرمایان داخل قبرس نیز مؤثر است البته یکسری نشریات انگلیسی‌زبان در قبرس به چاپ می‌رسند که دارای بخش آگهی هستند و شما به‌راحتی می‌توانید از به‌روزترین فرصت‌های شغلی این کشور مطلع شوید. ادارات کار ناحیه در شهرهای بزرگ نیز می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را برای پیداکردن شغل مدنظر شما ارائه دهند.

ویزای همراه کاری قبرس

اتباع کشور ثالثی که در شرکت‌های دارای منافع خارجی به‌عنوان مدیران یا مدیران میانی یا سایر مشاغل کلیدی مشغول به کار هستند، می‌توانند از حق الحاق خانواده خود استفاده کنند. در چنین حالتی، اتباع کشور ثالث که اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر سن قانونی) هستند، می‌توانند پس از انجام مراحل الحاق خانواده توسط اسپانسر خود که هان کارمند درجه بالای ساکن قبرس است، وارد قبرس شده و اقامت قبرس را کسب کنند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در قبرس

قبل از کسب اقامت و تبعیت کشور قبرس، شما باید حداقل هر دو سال یک‌بار به این کشور سفرکرده باشید. در غیر این صورت، درخواست شما ممکن است رد شود.

 نحوه اخذ اقامت و تابعیت در قبرس

پس از 7 سال اقامت قانونی، ممکن است شما به‌راحتی واجد شرایط شهروندی قبرس می‌شوید. البته ممکن است از شما خواسته شود که برخی از روابط خود را با کشور قبرس ثابت کنید، مانند محل سکونت و مدارک مالیاتی شما در طی سالین گذشته در قبرس باید ارائه شود.

سخن نهایی

فرهنگ کار در قبرس ممکن است به طور قابل‌توجهی بافرهنگ کار یک مهاجر متفاوت باشد. محیط کار می‌تواند کاملاً سفت‌وسخت باشد و مزایای کمی برای کارمندان داشته باشد. وقت‌شناسی و پایبندی به قوانین شرکت بسیار برای قبرسی‌ها ارزشمند است و اغلب همکاران قبرسی مدتی طول می‌کشد تا با افراد جدید در محل کار خود گرم بگیرند. اما، با کمی صبر، تلاش و تحمل، مهاجران می‌توانند در این شور رشد و پیشرفت کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ریسا گروپ از اطلاعات بیشتری جهت اخذ ویزای کاری قبرس بهره‌مند شوید.

منابع

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به قبرس

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.