انتخاب صفحه

در صورتی که کشور سوئد را به عنوان مقصد مهاجرت خود در نظر گرفته‌اید، ممکن است این برای شما سوال شود که هزینه مهاجرت به سوئد چقدر است؟ در این متن به پاسخ سوال خود خواهید رسید.

می‌دانید که کشور سوئد یکی از مقصدهای مهاجرتی بسیار محبوب برای ایرانیان است. این کشور شرایط بسیار مناسبی برای اقامت و زندگی بسیاری از افراد به همراه دارد. بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی سردسیر این کشور، امنیت بسیار بالای آن، شرایط رفاهی زندگی در آن و وضعیت سیاسی و اقتصادی بسیار خوب این کشور، زمینه را برای مهاجرت اکثر متقاضیان فراهم آورده است.

در کل باید بدانید که زندگی در سوئد علاوه بر داشتن مزایای بسیار زیاد، ممکن است برای بعضی از افراد سخت باشد؛ چرا که سوئد یک کشور بسیار مرفه و بی‌نیاز از نظر اقتصادی بوده و افراد باید با صرف هزینه‌ای بیشتر از حد معمول، در این کشور زندگی کنند.

البته باید بدانید که با توجه به پرداخت حقوق بسیار مناسب توسط کارفرمایان این کشور به نیروهای کار، می‌توان بین هزینه زیاد زندگی در سوئد و مخارج خود، تعادل ایجاد کرده و به راحتی در این کشور زندگی کرد.‌ شاید بدانید که مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور با استفاده از راه‌های مختلفی امکان پذیر است؛ مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و در آخر اخذ پناهندگی این کشور (که در شرایط بسیار خاص توصیه می‌شود) روش‌هایی هستند که افراد می‌توانند برای مهاجرت خود به کشور سوئد در نظر داشته باشند. با توجه به تنوع این روش‌ها، محاسبه هزینه مهاجرت به سوئد می‌تواند کمی طولانی شود. در ادامه این مورد را به شکل شفاف‌تر تحت بررسی قرار می‌دهیم.

محاسبه هزینه مهاجرت به سوئد

بررسی هزینه مهاجرت به سوئد

همانطور که اشاره شد، افراد می‌توانند از طرق مختلفی برای مهاجرت به کشور سوئد و اقامت در این کشور اقدام کنند. با در نظر گرفتن این مورد، هزینه مهاجرت به سوئد متغیر خواهد بود و بستگی به روش مهاجرت افراد، می‌توان هزینه کلی مهاجرت به این کشور را برای آن‌ها تخمین زد.

در صورتی که به قصد تحصیل در کشور سوئد مهاجرت می‌کنید، باید علاوه بر پرداخت هزینه‌های مرتبط با اخذ ویزای مهاجرتی خود، به عنوان یک فرد غیراروپایی هزینه‌های لازم برای تحصیل در مراکز آموزشی این کشور را نیز بپردازید. باید بدانید که هزینه‌های پرداختی به نسبت سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد بسیار گران تمام می‌شود و هزینه‌های پرداختی برای این روش مهاجرتی، بین 10 الی 15 هزار یورو تخمین زده می‌شود. برای این که ویزای تحصیلی کشور سوئد را دریافت نمایید، لازم است هزینه‌ای 1000 کرونی را به اداره مهاجرت سوئد بپردازید.

در صورتی که قصد دارید تا از طریق کار به سوئد مهاجرت کنید، مهم‌ترین شرط پیش روی شما برخورداری از تمکن مالی کافی برای اقامت و کار در کشور سوئد است. هزینه‌های کلی مهاجرت کاری به سوئد و اخذ ویزای کار از این کشور، چیزی بین 500 تا 2000 کرون است که با توجه به سن متقاضیان، این هزینه تغییر پیدا می‌کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به نسبت سایر روش‌های مهاجرتی پرهزینه‌تر است؛ افراد برای مهاجرت از این طریق، لازم است سرمایه‌ای در حدود 100 هزار یورو را برای سرمایه گذاری در این کشور همراه داشته باشند. علاوه بر آن جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری، لازم است که متقاضیان هزینه‌ای در حدود 2000 کرون را به سفارت این کشور بپردازند.

تا اینجا هزینه‌های مربوط به سه روش پرطرفدار مهاجرتی به کشور سوئد را تحت بررسی قرار دادیم. در ادامه با محاسبه هزینه‌های اقامت در این کشور بحث را تکمیل خواهیم کرد.

بررسی هزینه مهاجرت به سوئد

محاسبه هزینه زندگی

همانطور که بارها اشاره کردیم، زندگی در کشور سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه بیشتری می‌برد. باید توجه داشته باشید که با توجه به روش مهاجرت و اقامت خود در این کشور، هزینه لازم برای زندگی شما در آن نمی‌تواند یک مقدار ثابت باشد؛ به عنوان مثال در صورتی که به قصد تحصیل در سوئد برای مهاجرت به سوئد اقدام کرده‌اید، علاوه بر هزینه‌های لازم برای تحصیل خود، ملزم به پرداخت هزینه زندگی و امرار و معاش در این کشور نیز خواهید بود. باید بدانید که با اقامت در استکهلم پایتخت بزرگ این کشور، هزینه‌های بسیار زیادی برای زندگی گریبان گیر شما می‌شود.

با در نظر گرفتن تمام این موارد می‌توان به هزینه‌های بسیار زیاد اقامت و زندگی در این کشور اروپایی پی برد؛ اما در کنار آن با پرداخت حقوق و دستمزد عالی به شاغلین در این کشور، این هزینه هنگفت جبران می‌شود. به طور کلی برای زندگی در هر کشوری، در ابتدا باید یک مکان مناسب برای اقامت و زندگی خود در این کشور را تامین کنید که در کشور سوئد، این مورد بیشترین هزینه را برای زندگی شما به همراه دارد؛ در صورتی که از انتخاب مراکز شهرهای سوئد برای زندگی خود صرف نظر کنید و به حومه شهرها نقل مکان کنید، هزینه‌ی لازم برای زندگی شما در کشور سوئد ارزان‌تر خواهد بود و می‌توانید با هزینه‌ای کاملا به صرفه و مناسب‌تر در این کشور اقامت داشته باشید.

با در نظر داشتن هزینه‌های مسکن، امرار و معاش، حمل و نقل و بهره‌مندی از خدمات درمانی این کشور، برای زندگی در سوئد در هر ماه پرداخت هزینه‌ای در حدود 1500 الی 2000 یورو لازم است.

شرایط مهاجرت و زندگی

با توجه به بالا بودن هزینه مهاجرت به سوئد و زندگی در این کشور، شاید از تصمیم خود برای زندگی در سوئد پشیمان شوید و گمان ببرید که زندگی در این کشور طی ایامی سخت می‌گذرد. با وجود این هزینه‌های زیاد، مردم کشور سوئد با دریافت دستمزد و حقوق مناسب در شرایط بسیار ایده آلی زندگی می‌کنند و مشکلی با هزینه‌های بالای زندگی در این کشور ندارند. باید توجه داشته باشید که در سوئد هزینه‌ها از کشور ایران نیز بیشتر است.

البته با توجه به تمام این موارد، نمی‌توان شرایط بسیار عالی کشور سوئد از نظر امنیت و رفاه زندگی و همچنین وضعیت اقتصادی و سیاسی بسیار خوب این کشور را نادیده گرفت. شهرهایی همچون استکهلم، اوپسالا و لوند از جمله شهرهایی هستند که هزینه زندگی افراد در آن‌ها به نسبت سایر مناطق سوئد بیشتر است؛ پس با انتخاب شهرها و مناطق کم هزینه‌تر همچون مناطق واقع در حومه این شهرها یا شهرهای دیگر کشور سوئد، می‌توان زندگی در این کشور را به شکل بهتری سپری کرد.

شرایط مهاجرت و زندگی

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.