انتخاب صفحه
کسب اقامت کاری کشور اتریش به همراه خانواده در سال 2022

کسب اقامت کاری کشور اتریش به همراه خانواده در سال 2022

افراد هنگام کار در اتریش، همچنین زمانی که در اتریش به عنوان یک خارجی کار می‌کنند، از مزایای بسیاری برخوردار می‌شوند، به ویژه به این دلیل که حقوق کارمندان در اتریش به خوبی توسط قوانین کار محافظت می‌شود. این امر از جمله با دومین نرخ اعتصاب پایین در جهان و روابط عالی بین کارمندان و کارفرمایان منعکس شده است.

بر اساس کتاب سال رقابت جهانی، اتریش از نظر همکاری بین کارفرمایان و کارمندان در رتبه نهم جهان قرار دارد. اتریش حتی از نظر تعهد کارکنان به شرکت و انگیزه کارکنان در رتبه پنجم جهانی قرار دارد.

شرایط عمومی کار در اتریش

قرارداد کار در اتریش شامل کلیه حقوق و تعهدات کارمندان و کارفرمایان است و فراتر از موارد مندرج در قرارداد جمعی قابل اجرا و معتبر است. اول از همه، کارفرما موظف است حقوق مقرر کارمند را پرداخت کند، در حالی که کارمند موظف است خدمات توافق شده را ارائه دهد.

دوره آزمایشی

یک دوره آزمایشی اختیاری (Probezeit) تا یک ماه وجود دارد که در طی آن هم شما و هم کارفرمایتان می‌توانید بدون اطلاع قبلی قرارداد را فسخ کنید. برخی از قراردادها همچنین حداقل دوره کاری (Befristung) را مشخص می‌کنند که تعیین می‌کند قبل از اینکه قرارداد نامحدود شود (Unbefristet) چه مدت باید برای کارفرمای خودکار کنید. مدت اخطار (Kündigungsfrist) که کارفرما باید به کارمند اطلاع دهد شش هفته است که این مدت زمان بستگی به سال‌های خدمت شما در کشور اتریش دارد. نکته قابل توجه این است که فسخ قرارداد کاری در کشور اتریش نمی‌تواند بر اساس جنسیت، قومیت، مذهب، سن یا معلولیت انجام شود.

ساعات کار عادی و دوره‌های استراحت

با این حال، برای حفظ حقوق افراد، توصیه می‌شود قبل از شروع رابطه کاری قرارداد کاری کتبی منعقد شود. برخلاف قرارداد کار کتبی، کارفرما از نظر قانونی موظف به صدور آگهی استخدام است. این سند حاوی حقوق و تعهدات اصلی کارمند است که باید بلافاصله پس از شروع کار او در اتریش از طرف کارفرما به کارمند داده شود.

البته قراردادهایی که با کارآموزان منعقد می‌شود استثنا هستند. در این صورت انعقاد قرارداد کتبی کارآموزی کاملاً ضروری است.

ساعات کار عادی و دوره‌های استراحت

در مورد کار تمام‌وقت، ساعات کار عادی در اتریش به هشت ساعت در روز و 40 ساعت در هفته می‌رسد. ساعات کار اضافی شامل اضافه‌کاری در نظر گرفته می‌شود و با 50 درصد اضافه هزینه یا با حق مرخصی جبرانی پرداخت می‌شود.

از سپتامبر 2018، در برخی موارد ساعات کاری ممکن است تا دوازده ساعت در روز و 60 ساعت در هفته مجاز باشد. با این حال، در طول یک دوره چهار‌ماهه، میانگین زمان کار هفتگی نباید از 48 ساعت در هفته تجاوز کند. علاوه بر این، زمان کار عادی را می‌توان در چارچوب مدل‌های زمان کاری انعطاف‌پذیر افزایش داد. با این حال، در چندین صنعت، قراردادهای دسته‌جمعی کاهش ساعات کاری هفتگی مقرر قانونی را مشخص می‌کند.

شرایط عمومی کار در اتریش

ساعات کار عادی در موارد کار پاره‌وقت در اتریش کاهش می‌یابد. در این مورد، حقوق پرداختی به ازای هر ساعت کار در اتریش ثابت می‌ماند و بر اساس قرارداد جمعی معتبر به نسبت ساعت کاری انجام شده توسط کارگر است.

بارداری و مرخصی والدین

از زمانی که کارفرمای شما از بارداری شما مطلع شده است، ممکن است تا چهار ماه پس از زایمان دیگر اخراج نشوید یا به شما اطلاع داده شود نیازی به حضور در سر کار نیست. همچنین در دوران بارداری و تا 12 هفته پس از زایمان، مادران مجاز به انجام کارهای فیزیکی سخت در محل کار نیستند. انجام هر کاری که از هشت هفته قبل از تولد شروع می‌شود و هشت تا دوازده هفته پس از تولد به پایان می‌رسد ممنوع است. حتی اگر مادر بخواهد در این مدت به کار خود ادامه دهد، مجاز نیست (به ندرت استثناهایی وجود دارد که نیاز به تأیید پزشکی دارند).

ویزای کاری اتریش

هر خارجی که وارد اتریش می‌شود نیازی به ویزا ندارد. به عنوان مثال، اتباع اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نیازی به ویزا ندارند. با این حال، همه متقاضیان خارج از این مناطق برای کسب اجازه ورود به اتریش باید شخصاً به نزدیکترین سفارت یا سرکنسولگری اتریش مراجعه کنند. از آنجایی که اتریش در منطقه شینگن اروپا قرار دارد، همه خارجی‌ها باید برای ویزای شینگن درخواست بدهند که بسته به موقعیت متقاضی روال کار می‌تواند ملا متفاوت باشد.

برخی از انواع ویزای کار در اتریش عبارت‌اند از:

 • کارت قرمز – سفید – قرمز: این ویزا 24 ماه اعتبار دارد و به متقاضیان اجازه می‌دهد در اتریش زندگی کنند. با این حال، کارمندان فقط می‌توانند برای کارفرمای مشخص شده در اتریش کار کنند و باید در یک دسته بندی خاص قرار گیرند.
 • ویزای اقامت شش‌ماهه: گزینه‌ای برای کسانی که می‌خواهند به طور موقت برای یافتن شغل به اتریش مهاجرت کنند.
 • مجوز اقامت دانشجویی: دارندگان مجوز اقامت دانشجویی پس از اتمام تحصیلات یا آموزش‌های مربوطه می‌توانند برای یافتن شغل یا راه‌اندازی کسب و کار مجوز را برای 12 ماه دیگر تمدید کنند.
 • ویزای جستجوی کار: این ویزا فقط برای کارگران بسیار ماهر است.
 • کارت آبی اتحادیه اروپا: به عنوان جایگزینی برای کارت قرمز – سفید – قرمز، کارت آبی اتحادیه اروپا به متقاضیان حقوق کاری برابر با شهروندان اتریشی می‌دهد.
 • ویزای تجاری: افرادی که برای فعالیت‌های تجاری کمتر از شش ماه از اتریش بازدید می‌کنند، می‌توانند برای ویزای تجاری درخواست دهند. کشورهای دارای توافقنامه برای بازدید تا 90 روز نیازی به ویزا ندارند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

اتریش از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای کمک به تعیین اینکه متقاضیان تحت کدام دسته قرار می‌گیرند استفاده می‌کند، از جمله کارگران بسیار ماهر که می‌توانند کمبودها را پر کنند، بنیان‌گذاران استارت‌آپ، فارغ‌التحصیلان مؤسسات آموزش عالی محلی، کارگران کلیدی خوداشتغالی و سایر موارد کلیدی.

همه این دسته‌ها واجد شرایط دریافت کارت قرمز – سفید – قرمز هستند، این همان چیزی است که اکثر خارجی‌ها هنگام کار در اتریش برای آن درخواست می‌کنند. به خاطر داشته باشید که الزامات بر اساس طبقه‌بندی وضعیت شما و نوع ویزایی که درخواست می‌کنید متفاوت است. به عنوان مثال، برای در نظر گرفتن یک کارگر بسیار ماهر، افراد به موارد زیر نیاز دارند:

 • یک پاسپورت
 • شناسنامه یا سند معادل آن
 • عکسی که در شش ماه گذشته گرفته شده است
 • مدرک اقامت
 • گواهی بیمه سلامت
 • اثبات توانایی مالی برای حمایت از خود
 • تهیه و ارسال داده‌های بیومتریک
 • علاوه بر این، سیستم امتیاز، معیارهای واجد شرایط بودن وجود دارد که به اثبات نیاز دارد، از جمله:
 • مدرک دانشگاهی یا تحصیلات عالی
 • حقوق ناخالص سالانه برای یک موقعیت مدیریت ارشد
 • فعالیت‌های پژوهشی و نوآوری
 • جوایزی که دریافت کردید
 • گواهینامه و گواهی کار
 • توانایی‌های زبانی
 • تحصیل در اتریش

به خاطر داشته باشید که اتباع اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیازی به ویزا ندارند و تا زمانی که گواهی ثبت‌نام و تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور یا تحصیل در کالج داشته باشند، می‌توانند بیش از سه ماه اقامت داشته باشند. پس از پنج سال زندگی در اتریش، هر کسی می‌تواند برای گواهی اقامت طولانی‌مدت اقدام کند.

فرایند برنامه

گزینه‌های مختلفی برای درخواست کارت قرمز – سفید – قرمز بسته به مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و مسیر شغلی مورد نظر متقاضی وجود دارد. پس از ارائه شرایط فوق به سفارت محلی اتریش، متقاضیان باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. به عنوان مثال، کسانی که نیاز به ویزای جستجوی کار برای پوشش زمان خود در اتریش قبل از درخواست مجوز کار کامل دارند، 120 یورو برای کارت قرمز – سفید – قرمز باید پرداخت کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

وب‌سایت مقامات مهاجرت همه راه‌هایی را که شما برای دریافت ویزای کار در اتریش بسته به رده کارمند و ویزای مورد نظر  نیاز دارید را ارائه می‌دهد. اگر مطمئن نیستید که برای شرایط شما کدام نوع ویزا بهترین راه‌حل است، توصیه می‌کنیم با یک متخصص یا آژانس مهاجرت محلی مشورت کنید. بهتر از آن، شما همچنین می‌توانید با یک PEO جهانی؛ مانند ریساگروپ قرارداد ببندید تا همه این کارها را برای شما انجام دهد.

نرخ بیکاری در اتریش

در اکتبر 2022، نرخ بیکاری در اتریش طبق تعریف ملی 6 درصد تخمین زده شده است. این میزان نسبت به ماه قبل کاهش داشته است. این ارقام همچنین تأثیر اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-19) بر اتریش را روشن می‌کند.

میزان حقوق در اتریش

در اتریش، اگر در قرارداد توافق شده باشد یا کارمند تحت پوشش قرارداد جمعی باشد، کارمندان سالانه 14 حقوق دریافت می‌کنند. این در واقع به این معنی است که شما دو ماه اضافی در سال حقوق دریافت می‌کنید. کمک به تأمین اجتماعی (از جمله بیمه بیکاری، بیمه درمانی و بازنشستگی) و همچنین مالیات بر دستمزد، توسط شما و کارفرمای شما به اشتراک گذاشته می‌شود. سهم حقوق ناخالص شما تقریباً 40٪ است که کارمندان 18.12٪ و کارفرما 21.23٪ آن را پرداخت می‌کنند.

مشاغل مورد نیاز 2022 اتریش

کار در اتریش به عنوان یک خارجی آسان نیست. این کشور با تنها 9 میلیون نفر دارای اقتصاد بسیار کوچکی است که انگلیسی زبانان ممکن است در یافتن شغل مورد علاقه خود با محدودیت مواجه شوند. با این وجود مزارع با تقاضای بالا برای کارگران بهترین فرصت‌های شغلی را برای افراد محلی و مهاجران فراهم می‌کند؛ بنابراین، اگر به فکر یافتن شغل در اتریش هستید، باید بدانید که در حال حاضر چه مشاغلی مورد تقاضا هستند.

مشاغل پرتقاضا در اتریش در زمینه‌های زیر است:

 • گردشگری و خوراک‌شناسی
 • آی‌تی
 • سلامتی
 • خرده‌فروشی، تجارت و تجارت الکترونیک
 • رسانه، فرهنگ و سرگرمی

نحوه کاریابی در اتریش

در ابتدا، می‌توانید جستجوی شغل خود را با تحقیق در مورد بخش و انواع نقش‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید آغاز کنید. سپس، می‌خواهید موارد زیر را بررسی کنید:

AMS eJob-Room بزرگ‌ترین بازار کار در اتریش است. می‌توانید برنامه رایگان این وب‌سایت را در تلفن هوشمند خود دانلود کنید و به موقعیت‌های شغلی خالی و همچنین یک صندوق پستی شخصی برای برنامه‌های خود دسترسی داشته باشید که شامل دوره‌های کارآموزی نیز می‌شود.

کاریابی آنلاین

EURES یک شبکه همکاری اروپایی از خدمات اشتغال است که برای تسهیل حرکت آزاد کارگران اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس طراحی شده است. این یک منبع عالی برای کاریابی در سراسر اتحادیه اروپا و مکان خوبی برای شروع جستجوی شغل در اتریش است.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در اتریش

در ادامه به معرفی چند سایت کاریابی در کشور اتریش می‌پردازیم:

 • Karriere  یک پورتال شغلی بزرگ در اتریش
 • Career Jet  موتور جستجوی بین‌المللی با فیلتر برای اتریش
 • Der Standard  سایت کاریابی
 • لینکدین، بسیاری از مهاجران این سایت شبکه حرفه‌ای را برای یافتن کار مفید می‌دانند. آگهی‌ها و پیشنهادهای شغلی نیز اغلب فهرست می‌شوند.

ویزای همراه کاری اتریش

آیا شما یک تبعه کشور ثالث هستید که یا با یک شهروند اتریشی ازدواج کرده‌اید یا در شراکت مدنی با یک اتریشی هستید؟ در این مورد، به اصطلاح اجازه اقامت – عضو خانواده به شما تعلق می‌گیرد. اجازه اقامت به شما امکان دسترسی نامحدود به بازار کار اتریش را می‌دهد. شما می‌توانید هم به عنوان کارمند حقوق‌بگیر و هم به صورت خوداشتغالی کار کنید و به کمک کارفرمای خاصی نیازمند نیستید.

اعضای خانواده فقط فرزندان زیر سن قانونی و همسران یا شرکای مدنی در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان یک قاعده، کودکانی که اتباع کشور ثالث هستند و بالای 18 سال سن دارند، دیگر مجاز به دریافت اجازه اقامت از طریق والدین خود به عنوان افراد تحت تکفل نیستند. در عوض، آنها باید نشان دهند که خودشان هدفی از اقامت در اتریش دارند، مثلاً در این کشور تحصیل کنند یا کار کنند.

ویزای همراه کاری اتریش

توجه داشته باشید اتریشی‌ها در صورتی که طبق قوانین اتحادیه اروپا از حق اقامت خود استفاده کرده باشند، تبعه اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. به عنوان مثال، این بدان معناست که آنها به طور قابل تأیید بیش از 3 ماه در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا EEA یا سوئیس زندگی و کارکرده‌اند. علاوه بر اعتبار پنج‌ساله آن، مزیت کارت اقامت در مقایسه با مجوز اقامت – عضو خانواده این است که کودکانی که از اتباع کشور ثالث هستند می‌توانند تا سن 21 سالگی کارت اقامت دریافت کنند و هیچ مدرک آلمانی لازم نیست.

شما برای دریافت مجوز اقامت – عضو خانواده به مدارک زیر نیاز دارید:

 • فرم درخواست
 • گذرنامه
 • عکس پاسپورت مطابق با معیارهای اتحادیه اروپا
 • اسناد شخصی
 • شناسنامه (برای کودکان)
 • گواهی ترخیص پلیس
 • سند ازدواج یا گواهی مشارکت مدنی
 • اثبات تمکن مالی کافی (وسایل امرارمعاش: فیش حقوقی، صورت‌حساب بانکی و غیره)
 • اثبات پوشش بیمه درمانی در اتریش
 • گواهی آلمانی A1 که مهارت‌های زبان آلمانی شما را نشان می‌دهد

اگر تحصیلات خود را در یک دانشگاه معتبر به پایان رسانده‌اید، نیازی به مدرک آلمانی ندارید. در عوض، باید مدرک دانشگاهی خود را به مقامات نشان دهید. بسته به کشوری که مدرک را صادر کرده است، ممکن است تأییدیه‌هایی لازم باشد. فرقی نمی‌کند که کدام مطالعات و به کدام زبان انجام شده است. آنچه مهم است این است که دانشگاه به رسمیت شناخته شده باشد و مدرک دیپلم توسط مترجم معتبر دادگاه به آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود. این مدرک به عنوان جایگزینی برای گواهی A1 آلمان در نظر گرفته می‌شود.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در اتریش

به طور کلی 10 سال اقامت قانونی و مستمر در اتریش می‌تواند به شما اجازه کسب اقامت دائم اتریش را بدهد، البته لازم است بدانید از این تعداد حداقل 5 سال با مجوز اقامت می‌تواند سپری شده باشد.

در صورتی که نتوان بدون تقصیر معیشت خود را به طور پایدار تأمین کرد (مثلاً از کارافتادگی، بیماری جدی دائمی) هیچ مدرکی مبنی بر ثابت بودن و درآمد منظم شخص مورد نیاز نیست.

مهارت‌های زبان آلمانی و دانش پایه در مورد سیستم دموکراتیک و اصول اساسی ناشی از آن و همچنین آگاهی داشتن از تاریخ کشور اتریش لازم است.

اثبات مهارت‌های زبان آلمانی از طریق انجام امتحان المانی صورت می‌گیرد.

اثبات آگاهی از نظام دموکراتیک اتریش و اصول بنیادین ناشی از آن و همچنین تاریخ اتریش و هر استان از طریق آزمون کتبی (سؤالات چند گزینه‌ای) انجام می‌شود. این مدرک “تاریخ و علوم اجتماعی” در سطح کلاس هشتم یک مدرسه متوسطه است که فقط نشان‌دهنده درک شما از شرایط و تاریخ کشور اتریش است.

نگرش مثبت نسبت به جمهوری اتریش و تضمین عدم وجود خطر برای صلح، نظم و امنیت عمومی

در مورد خاتمه اقامت، روند معلقی وجود ندارد

عدم ممنوعیت فعلی اقامت یا تصمیم بازگشت قابل اجرا است

هیچ تصمیمی برای سفر به کشور دیگری در منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس جهت اخذ تابعیت آن کشور از سمت شما وجود نداشته باشد

بدون حکم تخلیه در 12 ماه گذشته و بدون ممنوعیت ورود مستقیم

هیچ رابطه نزدیکی با هیچ گروه افراطی یا تروریستی وجود نداشته باشد

به دلیل اخذ تابعیت روابط بین‌المللی با جمهوری اتریش نباید به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرد و منافع جمهوری اتریش نباید آسیب ببیند

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در اتریش

مدارک مورد نیاز

درخواست را می‌توان با استفاده یا بدون فرم رسمی ثبت کرد.

مدارک مورد نیاز فقط با توجه به مشخصات شخصی شما قابل تعیین است. لطفاً با بخش مسئول شهروندی تماس بگیرید. اطلاعات دقیق‌تر برای شهروندان دارای اقامت در وین را می‌توان در وب‌سایت شهر وین (Staatsbürgerschaftsangelegenheiten und Services) یافت. کلیه مدارک زبان خارجی باید به صورت اصل همراه با ترجمه آلمانی تأیید شده در اتریش ارائه شود.

سخن نهایی

اساساً، اگر آلمانی صحبت می‌کنید و از اتحادیه اروپا هستید، یافتن شغل در اتریش بسیار آسان خواهد بود. از سوی دیگر، اگر از مناطق دورتر هستید و به آن زبان صحبت نمی‌کنید، کمی بیشتر به آن نیاز خواهید داشت. اما نترسید، زیرا کارشناسان ما در ریساگروپ می‌توانند راهنمایی مفید برای روشن کردن روندهای فعلی در بازار کار در اتریش و همچنین ارائه اطلاعات در مورد نحوه یافتن و درخواست شغل در این کشور هستند. همچنین ممکن است بخواهید میانگین حقوق در اتریش و نحوه تنظیم رزومه خود را برای بازار کار اتریش بررسی کنید. پس همین الان فرم درخواست مشاوره موجود در پایین این مقاله را پر کنید تا مشاوران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

منابع

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اتریش

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.