انتخاب صفحه

استان انگرمانلند ( Ångermanland ) واقع در شمال شرق سوئد می‌باشد و توسط خلیج بوسنی در جنوب، شهر لندسکپ و شهر یمتلند در غرب و از شمال توسط لپلند و واستربوتن احاطه شده است. این استان شامل رودخانه‌های متعدد و جنگل‌هایی حفاظت شده می‌باشد.

یافته‌های باستان شناسی نشان می‌دهد که پیشینه‌ی استان انگرمانلند به عصر حجر باز می‌گردد. در طی قرون وسطی، سکونت‌گاه‌ها در امتداد ساحل و دره‌های رودخانه، جایی که مردم به کشاورزی، شکار و ماهیگیری مشغول بودند، افزایش یافت. استخراج آهن از قرن هفدهم تا پایان قرن نوزدهم مهم بود. در سراسر قرن نوزدهم، جنگلداری به ویژه پس از 1850 رونق گرفت. شهرهای بزرگ در این استان Hmajorrnösand ،Sollefteå و nsrnsköldsvik هستند.

این استان مساحتی حدود 19،800 کیلومتر مربع دارد که آن را در جایگاه ششمین استان بزرگ سوئد قرار می‌دهد. جالب است بدانید که حدود 1000 کیلومتر مربع از این مساحت، آب است.

طبیعت قسمت غربی Ångermanland بسیار تحت تأثیر وجود رودخانه انگرمن (Ångerman) قرار دارد. اگرچه خاک این استان به طور کلی برای کشت بی حاصل است، اما در مناطق مجاور رودخانه ها به ویژه رودخانه انگرم (Ångerman) ، کشاورزی رونق خوبی دارد.

از جاذبه های گردشگری این استان می‌توان به سواحل مرتفع اشاره کرد.  سواحل مرتفع بخاطر چشم انداز بی نظیر دریا و صخره‌ها و سنگ‌های گرانیت کاملا قرمز، از اهمیت بسیاری برخوردار است و به همین دلیل در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همه‌ی توریست‌ها می‌توانند از طریق انواع وسایل نقلیه اعم از هواپیما، قطار یا اتوبوس به این مناطق بروند و از برنامه‌ی توریستی آن (شامل چهل کیلومتر پیاده روی در ساحل به همراه فستیوال‌های متنوع و مکان‌های تفریحی) استفاده کنند.

بزرگترین شهر استان انگرمانلند سوئد، شهر ارنسکولدسویک، در همین سواحل است که حدود 33000 نفر سکنه دارد. پس از آن شهر Härnösand  با 18000 نفر قرار دارد.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.