انتخاب صفحه
کار در آمریکا

کار در آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری است که سالانه متقاضیان زیادی درخواست مهاجرت به آن را دارند. علاوه بر این، کار در آمریکا نیز مورد توجه و علاقه تعداد زیادی از مهاجران است. اما به‌منظور کار کردن در آمریکا و یا دیگر کشورها، نیاز به تهیه ویزای کاری است و ویزاهای کاری نیز  دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به نوع کار، افراد باید برای دریافت نوع ویزای خود اقدام کنند.

کار کردن در ایالات متحده آمریکا عمل ساده‌ای نیست و قطعاً با دشواری‌های همراه است. اما این مورد می‌تواند یک تجربه ارزشمند برای مهاجران باشد.

مزایا و معایب کار در آمریکا

ویژگی که بعضی از مردم آمریکا دارند، این است که شغل برای آن‌ها در اولویت قرار دارد و به همین دلیل آن دسته از مهاجرانی که کار را در اولویت اول خود قرار می‌دهند، به‌آسانی می‌توانند خود را بافرهنگ کاری در ایالات متحده آمریکا هماهنگ کنند. از طرف دیگر بازار کاری در ایالات متحده از رونق خوبی برخوردار است و افرادی که در این زمینه سخت‌کوشی کافی را داشته باشند، می‌توانند با حقوق بسیار خوبی در آنجا مشغول به کار شوند. اما موردی که باید به آن توجه شود، این است که در آمریکا ساعات کاری طولانی است و به همین دلیل انجام اضافه‌کار برای آن‌ها یک امر عادی محسوب می‌شود.

افزون بر این موارد، مرخصی نیز امری است که به‌ندرت صورت می‌گیرد و معمولاً در طول سال بیش از ده روز مرخصی وجود ندارد. این موضوع می‌تواند برای آن دسته از افرادی که از مرخصی زیاد استفاده می‌کنند و شغل را در اولویت‌های اولیه خود قرار نمی‌دهند، باعث ایجاد دردسر شود. نکته دیگری که باید به آن توجه شود، این است که در ایالات متحده آمریکا امنیت شغلی و امنیت اجتماعی به‌اندازه لازم برقرار نمی‌باشد و معمولاً قراردادهای کاری در آنجا با توجه به سود کارفرما انعقاد می‌شوند و اغلب آنها می‌توانند بدون دادن اطلاع قبلی به کارگران، آن‌ها را اخراج کنند.

مورد دیگر این است که مزایای اجتماعی آن نیز کمیاب هستند و بعد از گذشت ده سال در اختیار کارگران قرار می‌گیرند. موضوعی که باید به آن توجه کنید، این است که امروز به علت محدودیت‌هایی که در زمینه صدور ویزا وجود دارد، مهاجرت کردن به‌عنوان یک کارگر آزاد برای افراد متقاضی با دشواری‌هایی همراه است. اما با وجود همه این موارد، ایالت متحده آمریکا همچنان به‌عنوان یک مقصد بسیار خوب و جذاب برای مهاجران کارگر است. اصلی‌ترین موضوعی که باعث جذاب بودن آمریکا برای مهاجرین می‌شود، میانگین حقوق در ایالات متحده است که از میزان بالایی برخوردار است. همچنین شرکت‌های مبتکر زیادی نیز مشغول به فعالیت در این کشور هستند که باعث می‌شود فرصت‌هایی برای رشد و ارتقای مهاجرین به وجود بیاید.

نحوه پیدا کردن کار در آمریکا

سؤالی که ممکن است برای شما به وجود بیاید، این است که چطور می‌توان به‌عنوان یک فرد خارجی در ایالات متحد کار پیدا کرد؟

نکته‌ای که باید برای انجام این موضوع به آن توجه کنید، این است که شما به‌عنوان یک فرد خارجی باید از توانایی‌های لازم برخوردار باشید. علاوه بر این اشتیاق، تعهد و یک رزومه بی‌نقص نیز از خود به نمایش بگذارید. اگرچه این کشور دارای فرصت‌های شغلی متعددی هم برای افراد بومی و هم برای افراد خارجی است، اما بهترین راهی که شما می‌توانید برای پیدا کردن کار از آن استفاده کنید، این است که به ایالات متحده ترانسفر شوید.

دلیل این موضوع این است که با ترانسفر شدن شما به آنجا کارفرما هزینه ویزای شما را پرداخت می‌کند، اما توجه داشته باشید که همه شرکت‌ها برای پرداخت هزینه ویزای مهاجران کارگر مایل نیستند؛ به همین دلیل زمانی که به دنبال فرصت‌های شغلی هستید، باید کارفرمای خود را از این موضوع مطلع کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بیان راه‌هایی که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها کار مناسب  خود را پیدا کنید، بپردازیم.

اولین کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. چنانچه دوستان و آشنایان شما در ایالات متحده ساکن هستند و در شرکت‌های آمریکایی مشغول به کار هستند، شما می‌توانید از آنها درخواست کمک کنید و آن‌ها نیز شما را به‌عنوان یک فرد با تجربه به رئیس خود معرفی می‌کنند. در این صورت شما بیشتر از بقیه افراد متقاضی برای کار، مورد توجه قرار می‌گیرید و شانس شما برای یافتن کار افزایش پیدا می‌کند.

نکته دیگری که برای پیدا کردن کار می‌توانید به آن توجه کنید، این است که در گردهمایی‌های ایرانیان حضور پیدا کنید. صاحبان شرکت‌های ایرانی در ایالات متحده، گردهمایی‌های برگزار می‌کنند و یکدیگر را ملاقات می‌کنند. شما می‌توانید در این گردهمایی‌ها شرکت کنید و از لطف هم‌وطنان خود استفاده کنید و با شرکت آن‌ها همکاری کنید. علاوه بر این شما در زمان انجام ملاقات با افرادی مواجه می‌شوید که از تجربه و تخصص بیشتری در این زمینه برخوردار هستند و می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

سومین روشی که برای پیدا کردن کار به بیان آن می‌پردازیم، وب‌سایت‌های کاریابی انگلیسی‌زبان هستند. چنانچه شما تمایل به معرفی شدن از طرف دیگران ندارید، می‌توانید رزومه و سابقه کار خود را در وب‌سایت‌های مختلف انگلیسی‌زبان و یا سایر وب‌سایت‌هایی که مرتبط با رشته کاری خود هستند، به اشتراک بگذارید. پس از آن گروه‌های کاری که مربوط به رشته خود است را پیدا کنید و در جلسات آن‌ها حضور فعالی داشته باشید. با استفاده از این کار شما در معرض دید افرادی قرار می‌گیرد که به دنبال کارگران مناسب هستند. از طرف دیگر بسیاری از شرکت‌ها این اجازه را به افراد می‌دهند که رزومه خود را به روی وب‌سایت آن‌ها ارسال کنند. این موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید کار موردنیاز خود را سریع‌تر پیدا کنید.

یکی دیگر از کارهایی که شما می‌توانید به‌منظور یافتن شغل مناسب انجام بدهید، استفاده از بازارچه کار است. ممکن است شما در زمان جستجو برای پیدا کردن شغل مناسب در ایالات متحده آمریکا، با آگهی‌های بازارچه‌های کار مواجه شده باشید. این بازارچه‌ها معمولاً یا به‌صورت مستقیم توسط شرکت‌های بزرگ برگزار می‌شوند و یا اینکه توسط کانتی برگزار می‌شوند. در آن دسته از بازارچه‌های کاری که توسط کانتی برگزار می‌شوند، شرکت‌های متعددی حضور پیدا می‌کنند و شما می‌توانید از شغل‌های موردنیاز این شرکت‌ها مطلع شوید و همچنین راجع به خود و مهارت‌هایتان با آن‌ها صحبت کنید. در زمان انجام این کار شما حتماً چندین کپی از رزومه خود در اختیار داشته باشید و اطلاعات تماس خود را نیز یادداشت کنید تا در صورت نیاز، آن‌ها را در اختیار افراد و یا شرکت‌ها قرار دهید. یکی از مواردی که در این زمینه یاری‌رسان شما است، این است که در حاشیه بازارچه‌های کار سرویس‌هایی تهیه و قرار داده شده‌اند که برای تنظیم رزومه به افراد کمک می‌کنند تا رزومه مناسب خود را ایجاد کنند و یا آن را بهبود ببخشند.

در پایان توجه داشته باشید که مهاجرت به آمریکا از طریق کار یکی از مواردی است که مدنظر تعداد بسیار زیادی از افراد است. به همین دلیل قبل از مهاجرت به این کشور تلاش کنید تا شغل مناسب خود را پیدا کنید و یا اینکه مهارت خود را در زمینه‌های مختلف افزایش دهید؛ علاوه بر این تهیه یک رزومه مناسب نیز می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزای کاری آمریکا بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

 

فایل صوتی ویزای کاری و جاب آفر آمریکا

توسط خانم فخر | مهاجرت به آمریکا

فرم ارزیابی رایگان ویزای کاری آمریکا

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.