انتخاب صفحه

کشور سوئد یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است که با وجود مساحت کوچک و جمعیت کمی که دارد، توانسته است توجه بسیاری از افراد مشتاق برای مهاجرت را جلب نماید؛ آن هم به دلیل شرایط بسیار ایده آل از نظر رفاهی و اجتماعی. وضعیت اقتصادی عالی و کاملا مساعد این کشور، فرهنگ غنی مردم و اعتقادات آن‌ها، بازار کار فوق العاده، کیفیت آموزشی بسیار بالای مراکز تحصیلی آن و بسیاری از موارد مهم دیگر، کشور سوئد را به کشوری بسیار مناسب برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از بهترین شهرهای سوئد یعنی گوتنبرگ و بررسی شرایط زندگی در این شهر بپردازیم.

گوتنبرگ بعد از شهر استکهلم، از مهم‌ترین شهرهای کشور سوئد است. این شهر به عنوان یک مرکز بزرگ تاریخی و مذهبی در کشور سوئد شناخته می‌شود و علاوه بر داشتن مناظر طبیعی بسیار جذاب و دیدنی، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد که خیلی از توریست‌ها و گردشگران در سراسر جهان را مشتاق به دیدار از این کشور و جاذبه‌های دیدنی آن وامی‌دارد.

در صورت که تمایل دارید تا برای گردش به این کشور سفر کنید، نباید فرصت دیدن موزه‌ها، پارک‌ها و مناطق توریستی بسیار جذاب شهر گوتنبرگ را از دست دهید. نکته مهم در مورد شهر گوتنبرگ، آرامش بسیار خوب این شهر است. می‌توان گفت که گوتنبرگ بعد از شهر استکهلم به عنوان یکی از شهرهای شلوغ سوئد شناخته می‌شود و در مقایسه با استکهلم شهری آرام و بی سر و صدا می‌باشد.

با دیدار از یکی از خیابان‌های اصلی این شهر که آونین نام دارد، می‌توانید یک تجربه گردشگری بسیار جالب و هیجان انگیز داشته باشید. در صورتی که گوتنبرگ را به عنوان مقصد زندگی خود در کشور سوئد انتخاب کنید، می‌توانید از مزایای بسیار ویژه برای زندگی همچون خدمات درمانی عالی این شهر، امکانات تحصیلی بسیار مناسب و همچنین اشتغال در بهترین شرایط ممکن بهره‌مند شوید. در شهر گوتنبرگ شما می‌توانید از خدمات درمانی که توسط سیستم بهداشتی این شهر ارائه می‌شود، بهترین استفاده را ببرید.

همچنین باید اضافه کنیم که برخورداری از این خدمات، جدا از هزینه‌های اولیه‌ای که باید برای درمان در این کشور پرداخته شوند، رایگان است. بندر بزرگی که در این شهر قرار دارد، رونق اقتصادی بسیار چشمگیری را در آن به وجود آورده است و این شهر را به قطب بزرگ اقتصادی در کل سوئد و اسکاندیناوی تبدیل کرده است.

این شهر به عنوان قطب گردشگری، صنعت توریسم را در کشور سوئد رونق داده و علاوه بر آن وجود امکانات بسیار ویژه‌ای همچون حمل و نقل دریایی، باعث شده است تا این شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای سوئد شناخته شود.

شهر گوتنبرگ سوئد

سفر به گوتنبرگ

شاید مطلع باشید که کشور سوئد به خاطر زمستان‌های بسیار سرد و طولانی مدت خود شهرت دارد. باید بدانید که شهر گوتنبرگ سوئد، شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی داشته و به نسبت سایر نقاط این کشور آب و هوای گرم‌تری دارد؛ با این حال می‌توان از گوتنبرگ به عنوان یک شهر بسیار معتدل یاد کرد که حتی در شرایط آب و هوایی گرم نیز، می‌توان شاهد بارش باران بود.

با توجه به این مورد، در صورتی که تمایل دارید به این شهر معتدل سفر کنید و یک گردش توریستی داشته باشید، لازم است تا در تقویم خود فصل تابستان را به عنوان بهترین فصل برای سفر انتخاب کنید و برنامه سفر خود را بین ماه‌های ژوئن تا آگوست قرار دهید.

با سفر خود در این بازه زمانی به این شهر، می‌توانید از شرایط آب و هوایی لذت بسیاری ببرید و اوقاتی بسیار دلنشین را در این شهر بگذرانید. با توجه به این که این بازه زمانی به عنوان یک زمان بسیار ایده آل جهت سفر به گوتنبرگ تعیین شده است، بسیاری از افراد در سراسر جهان ممکن است در این بازه زمانی برای مسافرت به این شهر برنامه‌ریزی کنند.

به همین دلیل باید انتظار حجم بسیار زیادی از مسافران و گردشگران در شهر مقصد را داشته باشید که همین مورد باعث می‌شود تا هزینه‌های مورد نیاز شما برای سفر به این شهر، کمی بیشتر از حد معمول خود شود. از جمله جاذبه‌های دیدنی و گردشگری که در سفر خود به سفر گوتنبرگ می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید، می‌توان به موزه یونیورسوم، موزه هنر این شهر، مجمع الجزایر واقع در جنوب شهر، منطقه ماکاس اینس گاتان، شهربازی لیزبرگ، بازار ماهی گوتنبرگ، محله هاگا و در نهایت قلعه آلسبرگ اشاره کرد.

سفر به گوتنبرگ

هزینه زندگی در شهر گوتنبرگ

با توجه به تمامی مواردی که تا کنون به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان گفت که شهر گوتنبرگ می‌تواند یکی از مقاصد اصلی برای متقاضیانی باشد که تمایل دارند تا با مهاجرت به کشور سوئد، در بهترین شرایط ممکن زندگی کنند.

در این صورت، آگاهی از شرایط کلی زندگی در این شهر یکی از اصلی‌ترین مواردی است که افراد باید در نظر داشته باشند؛ هزینه زندگی در گوتنبرگ، یکی از موضوعات بسیار مهم در این مورد است. شاید بدانید که زندگی در کشور سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی نیازمند صرف هزینه بیشتری خواهد بود؛ با این حال با توجه به پرداخت دستمزد و حقوق بسیار مناسب به افراد شاغل در این کشور، یک تعادل بسیار عالی بین وضعیت اقتصادی کشور سوئد و وضعیت زندگی افراد مقیم در این کشور وجود دارد و مردم می‌توانند هزینه مورد نیاز برای زندگی خود در این شهر را تامین کنند.

در کل هزینه زندگی در طول یک ماه در شهر گوتنبرگ سوئد، چیزی حدود 2000 یورو خواهد بود.

هزینه زندگی در شهر گوتنبرگ

نتیجه گیری

شهر گوتنبرگ به عنوان دومین شهر بزرگ و مهم کشور سوئد، به عنوان مرکز تاریخ، فرهنگ و همچنین صنعت کشور سوئد شناخته می‌شود. وجود جاذبه‌های تفریحی و گردشگری بسیار در این شهر در کنار مراکز صنعتی و شغلی و کمپانی‌های بسیار مهم و بزرگ تجاری کشور سوئد در آن و در نهایت تبدیل شدن آن به یکی از اصلی‌ترین شهرهای سوئد از نظر اقتصادی و فرهنگی، می‌تواند یک دلیل مهم برای افرادی باشد که قصد دارند برای کار و یا سرمایه گذاری به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و شهر گوتنبرگ را به عنوان مقصد اصلی خود برای مهاجرت به کشور سوئد انتخاب کنند.

کیفیت بالای خدمات درمانی و بهداشتی این شهر در کنار خدمات بسیار ویژه‌ای که برای تحصیل و آموزش افراد در مراکز آموزشی آن ارائه می‌شود، مورد مهم دیگری است که در رابطه با زندگی در این شهر باید مد نظر قرار گیرد.

فایل صوتی همه چیز درباره زندگی در گوتنبرگ

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.