انتخاب صفحه
مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای کاری این کشور

مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای کاری این کشور

زندگی و کار در فنلاند مزایای زیادی دارد که باعث شده این کشور به انتخاب اولین مهاجرت بسیاری از فاراد تبدیل شود. فنلاند توانسته با داشتن صنایع درحال‌رشد و پررونق به همراه برخورداری از تکنولوژی روز دنیا شانس ساکنان این کشور را برای پیشرفت و توسعه مهارت‌های کاری‌شان ارائه دهند. علاوه بر این، مردم فنلاند می‌دانند که زندگی چیزی فراتر از کار است، بنابراین تعادل سالم کار و زندگی برای آنها از مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی‌شان است.

کشور فنلاند مشهور به داشتن جامعه‌ای امن، باثبات و کارآمد است که در آن خدمات عمومی مانند مراقبت‌های درمانی و حمل‌ونقل عمومی به‌خوبی اجرا می‌شود. این کشور همچنین دارای عملکرد درخشانی در ورزش، تفریح و سرگرمی هست که باعث شده میزان رضایت از زندگی فنلاندی‌ها را تا حد چشمگیری افزایش دهد. علاوه بر تمام مزایا و کیفیت بالای زندگی در فنلاند خوب است فراموش نکنیم که این کشور اروپایی همچون سایر کشورهای این قاره سبز دارای مناطق زیبا و طبیعت وحشی حتی بزرگ‌تر از کلان‌شهرهایش هست که به‌راحتی قابل‌دسترسی عموم هستند. همچنین همه کودکان و نوجوانان از فرصت‌های آموزشی عالی در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان به‌صورت رایگان برخوردار هستند.

شرایط عمومی کار در فنلاند

ساعات کار  در فنلاند، مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا عمل می‌کند و نباید طول یک روز کاری از هشت ساعت بیشتر و در کل در یک هفته کارگران تنها می‌توانند 40 ساعت کار کنند و زمانشان را در اختیار کارفرمایان قرار دهند بااین‌وجود در بعضی فرصت‌های شغلی این ساعات کاری بازهم دست خوش تغییراتی می‌شود که به رضایت بین کارفرما و کارمند و توافقی که بین آنها صورت می‌گیرد مرتبط است.

ویزای کار فنلاند

اگر شما به هر دلیلی و با هر نوع ویزایی وارد کشور فنلاند شدید و خواستید در این کشور مشغول به کار شوید باید حتماً مجوز کار این کشور را دریافت کنید در بعضی مواقع این امکان وجود دارد که شما احتیاجی به این مجوز نخواهید داشت و آن هم‌بسته به میزان زمان اقامت شما در فنلاند دارد برای مثال افرادی که ویزای نود روزه فنلاند را اخذ می‌کنند می‌توانند بدون دریافت هیچ‌گونه مجوزی شروع به کار در فنلاند کنند.

 ویزای کار فنلاند

البته بعضی از مشاغل در فنلاند از این شرط مستثنی هستند و شما باید درهرصورت برای اشتغال در این مشاغل مجوز داشته باشید و ارتباطی به مدت‌زمان حضور شما در فنلاند ندارند. اما اگر مدت‌زمان اشتغال شما بیشتر از نود روز در فنلاند باشد در این حالت حتماً باید برای کسب ویزای کاری این کشور اقدام کنید. هم چنین اگر شما شهروندی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ یا سوئیس را دارید، نیازی به اجازه اقامت کاری فنلاند یا مجوز کار این کشور را ندارید و می‌توانید به‌راحتی در این کشور مشغول به کار شوید.

مدارک موردنیاز ویزای کار فنلاند

شما می‌توانید به‌راحتی با ارسال یک ایمیل یا نامه پستی در خواست اخذ ویزای کاری خود را به اداره مهاجرت یا کنسولگری فنلاند در کشور  محل سکونت خود ارسال کنید تا ویزای کاری مدنظر شما، باتوجه‌به اسناد و مدارکی که ارائه کردید برای شما صادر شود.

این را حتماً به‌خاطر داشته باشید که شما باید شخصاً خودتان این درخواست را ارسال کنید و کارفرمای شما نمی‌تواند از طرف شما برای اجازه اقامت کاری شما درخواست دهد. بااین‌حال، کارفرمای شما می‌تواند در تکمیل درخواست شما کمک کرده و تأثیر مثبتی بر روند صدور ویزا داشته باشد؛ اما الزامی به هرگونه اقدام از سمت کارفرمای شما وجود ندارد.

پس از پرکردن درخواست خود، در قدم بعدی شما برای انجام مصاحبه باید به یک نمایندگی فنلاند (سفارت یا کنسولگری) مراجعه کنید. تا درنهایت قادر به کسب ویزای کاری این کشور شوید.

نرخ بیکاری در فنلاند

باتوجه‌به آمارهای ثبت شده، نرخ بیکاری فنلاند در آگوست 2022 از 6.5 درصد در ماه مشابه سال قبل یعنی سال 2021  به 6.7 درصد افزایش‌یافته است. علاوه بر این، تعداد بیکاران این کشور  به 187 هزار نفر و تعداد شاغلان به 2.62 میلیون نفر در این سال رسید. نرخ بیکاری افراد 15 تا ۲۴ساله در ماه آگوست به 8.1 درصد رسید که 2.0 واحد درصد کمتر از یک سال گذشته بود. نرخ فعالیت در مردادماه از 67.1 درصد در سال گذشته به 68.1 درصد و نرخ اشتغال از 73.4 درصد به 74.2 درصد رسیده است.

میزان حقوق در فنلاند

از ابتدای سال 2022، تا مردادماه امسال میزان حقوق دریافتی کارگران و کارمندان در فنلاند از ​​ 3.620 یورو  تا 43440 یورو در ماه بوده است. کارمندان بعد از کسر مالیات حدود 2.700 یورو  حقوق ماهانه دریافت کرده‌اند.

 میزان حقوق در فنلاند

اگر شما ساکن فنلاند هستید و درآمدی بیش از 3.500 یورو در ماه دارید، پس در زمره افرادی قرار دارید که حقوق مناسبی در این کشور دریافت می‌کنید. در بخش خصوصی، میانگین درآمد 3.681 یورو در ماه است، درحالی‌که در سازمان‌های دولتی، می‌توانید حدود 3.207 تا 4.009 یورو در ماه درآمد داشته باشید.

مشاغل موردنیاز 2022 فنلاند

اگر به دنبال شغل در فنلاند هستید، باید در جاهایی به دنبال شغل بگردید که بیشترین فرصت‌های شغلی خالی را برای ارائه دارند. این بدین معنی است که در مشاغلی به دنبال کار بگردید که نیروی کار کمی وجود دارد؛ اما سمت‌های شغلی خالی بسیاری در شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون انتظار شما را می‌کشند. ازاین‌رو، شانس خوبی برای یافتن شغل دارید.

در حال حاضر بیشترین مشاغل نیازمند به نیروی کار در بخش دولتی فنلاند شامل، ساخت‌وساز و خدمات مشتریان است. در این پیشرو لیست صنایع و مشاغلی که تقاضا برای نیروی کار در آنها زیاد است برای شما آورده‌ایم

  • ساخت‌وساز
  • خدمات مشتری
  • صنعت بهداشت و درمان
  • نصب، نگهداری و نظافت
  • صنعت و فناوری
  • فروش و تجارت
  • رستوران و گردشگری
  • مشاغل دانشجویی
  • نحوه کاریابی در فنلاند

 مشاغل موردنیاز 2022 فنلاند

برای یافتن شغل در فنلاند اولین قدم را خود شما باید بردارید، مشاغل و فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار فنلاند را کشف کنید، برای دسترسی به اطلاعات بازار کار و جویا شدن از فرصت‌های استخدامی سعی به تشکیل شبکه ارتباطی با داخل فنلاند کنید، برای مثال مستقیماً با کارفرمایان موردعلاقه خود تماس بگیرید. یادتان نرود برای افزایش شانس استخدام در فنلاند شما همچنین باید فنلاندی یا سوئدی یاد بگیرید.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در فنلاند

شما به‌راحتی می‌توانید فرصت‌های شغلی موردعلاقه خود را با کمی جستجو در وب‌سایت‌های خدمات استخدامی، روزنامه‌ها یا خدمات رسانه‌های اجتماعی (به‌عنوان‌مثال، فیس‌بوک و لینکدین) کشور فنلاند جستجو کنید. برای یافتن صفحات وب مختص به  شغل یابی در فنلاند، “avoimet työpaikat” (فرصت‌های شغلی) را در قسمت متن موتور جستجوگر خود بنویسید و به دنبال شغل موردعلاقه خود بگردید.

ویزای همراه کاری فنلاند

یکی از مزیت‌های مهاجرت به فنلاند این است که اگر اعضای خانواده شما می‌خواهند همراه شما به فنلاند نقل‌مکان کنند، می‌توانند هم‌زمان با شما برای اجازه اقامت درخواست دهند. همسر شما باید یک حساب کاربری ایجاد کند و درخواست خود را در Enter Finland ارسال کند. برنامه‌های فرزندان شما را می‌توان از حساب کاربری خودتان ارسال کرد. اداره مهاجرت فنلاند سعی می‌کند در مورد درخواست شما و اعضای خانواده شما به طور هم‌زمان تصمیم‌گیری کند، اما شرایطی وجود دارد که این امکان وجود ندارد.

خانواده شما باید منابع مالی کافی داشته باشند. داشتن منابع مالی کافی به این معنی است که شما و خانواده‌تان بودجه کافی برای زندگی در فنلاند را دارید.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند

برای دریافت تبعیت کشور فنلاند، ابتدا باید بتوانید مجوز اقامت دائم این شور را دریافت کنید. اداره مهاجرت فنلاند تنها در صورتی می‌تواند به شما اجازه اقامت دائم را بدهد که شما دلایل و شرایط لازم برای اجازه اقامت مداوم که معروف به مجوز A است را داشته باشید. در بیشتر موارد، شرایط خواسته شده از شما مانند همان مدارک و اسنادی است که برای کسب ویزای موقت فنلاند ارائه کرده‌اید بوده و نیازی نیست تا مدارک خاصی آماده کنید.

 نحوه اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند

از طرف دیگر، می‌توانید برای اجازه اقامت دائم در زمینه‌های جدید درخواست دهید. به یاد داشته باشید که برای مجوز اقامتی که برای آن درخواست می‌کنید باید شرایط لازم را داشته باشید. برای مثال ممکن است به دلایل خانوادگی یا کاری اجازه اقامت دائم دریافت کنید.

همین‌طور شما باید سابقه کیری پاکی داشته باشید چرا که در صورت ارتکاب جرایم می‌توان اجازه اقامت دائم شما را رد کرد.

سخن نهایی

فنلاند برای بسیاری از افراد مکانی ایدئال برای گذران زندگی و اشتغال به شغل رؤیایی خود است. با اینکه کشوری بسیار کوچک در اتحادیه اروپا است؛ اما دارای بهترین کیفیت زندگی در اروپا است. این کشور کوچک اروپایی تقریباً 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد که می‌تواند آینده شما را تضمین کند. با ما برای مشاوره تخصصی تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را جهت اخذ ویزای کاری فنلاند راهنمایی کنند.

منابع

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به فنلاند

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.