انتخاب صفحه

لیدل یکی از معروف‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اروپا و آمریکاست، اما شعب اصلی این فروشگاه در کشور آلمان است.

برند لیدل یا (lidl)

لیدل یا (lidl) یک برند آلمانی است که به تولید و عرضه خرده محصولات با کیفیت و در عین حال به صرفه و اقتصادی مشهور است؛ این برند علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره ای که در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا دارد، دارای فروشگاه اینترنتی نیز می باشد.

این غول بازار خرده فروشی، درحال حاضر دارای بیش از ۱۰۸۰۰ فروشگاه در ۲۹ کشور جهان می باشد. یکی از بزرگترین و بهترین افتخارات این برند، این است که محصولات را در عین مرغوبیت، با قیمت مناسب عرضه می‌کند.

لیدل وظیفه خود می‌داند که مطمئن شود تا مواد اولیه مورد استفاده در محصولاتش از روش‌هایی تهیه شده باشند که به محیط زیست آسیب نزند؛ به همین خاطر در انتخاب مواد اولیه برای تولیدات محصولات، بسیار با دقت عمل می کند. هلدینگ لیدل برای حفظ استاندارهای سلامتی از سوی تامین کنندگان مواد اولیه، با اتحادیه جنگل های بارانی و شورای نظارت بر امور دریایی همکاری می کند.

دفتر مرکزی لیدل در کجا قرار دارد؟

دفتر مرکزی لیدل در شهر نکازاولم، بادن-وورتمبرگ آلمان قرار دارد. این دفتر مالکیت، هشت هزار شعبه موجود در ۲۰ کشور جهان را برعهده دارد.

تاریخچه فروشگاه های لیدل

پایه گذاری این شرکت توسط یکی از اعضای خانواده‌ی شوارتز در سال ۱۹۳۰ اتفاق افتاد.

یوزف شوارتز پدر دیتر شوارتز با یک عمده فروش درحیطه میوه، شراکت خود را آغاز می کند، که این امر نقطه عطفی در تبدیل شدن هلدینگ لیدل به یک عمده فروشی مواد غذایی است.

دیتر شوارتز در سال ۱۹۷۷ سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه‌اندازی کرد، اما او نمی‌خواست که از نام شوارتز مارکت برای فروشگاه‌های خود استفاده کند و تمایل داشت از نام تجاری شریک سابق پدرش یعنی لیدل استفاده کند و نام این برند را هلدینگ لیدل بگذارد.

ولی دلایل قانونی مانع از آن می‌شد که بتواند از این نام تجاری استفاده کند. او پس از مطالعه یک مقاله مرتبط با این موضوع در یک روزنامه، پی برد که لیدل نام یک نقاش و مدرس بازنشسته به نام لودویگ لیدل است. بنابراین آقای دیتر شوارتز امتیاز این اسم را به قیمت یک هزار مارک از این معلم بازنشسته خریداری کرد.

مدیر عامل موسسه‌ی لیدل اکنون کلاوس گریگ است.

شمار کارکنان شرکت لیدل بیش از ۱۵۰٫۰۰۰ نفر است که در سراسر جهان فعالیت می‌کنند و در حدود ۵۰٫۰۰۰ نفر از آنها، در کشور آلمان مشغول به کار هستند.

زیرشاخه های برند لیدل

هلدینگ لیدل دارای زیر شاخه های متعددی در قسمت لباس و پوشاک است.

برند اسمارا (Esmara)

یکی از زیرشاخه های لیدل می باشد که اختصاص به انواع پوشاک و کفش زنانه دارد. اسمارا دامنه گسترده ای از پوشاک و کفش زنانه را پوشش می دهد که شامل لباس زیر، گن، مایو، شلوار و پیراهن جین، شلوار راحتی و بارداری، دامن، جوراب، جوراب شلواری، روسری و شال، پیراهن مجلسی، مانتو، تونیک، لباس خواب، شلوارک و … می باشد.

برند لوپیلو (Lupilu)

از دیگر برندهای زیر شاخه لیدل، برندهای لوپیلو (Lupilu) است‌ که در حیطه پوشاک کودکان ونوجوانان فعالیت می‌کند.

پپرتس (Pepperts)

پپرتس محصولاتی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان تولید و عرضه میکند.

لیورجی (Livergy)، کریویت (Crivit) هم برندهای معروف و با کیفیت زیرمجموعه‌ی لیدل هستند. این برندها تولید کننده پوشاک ورزشی هستند.

شعب موسسه‌ی لیدل در کشور سوئد

حدود ۱۷۱ شعبه از فروشگاه‌های لیدل در کشور سوئد واقع شده اند وروزانه هزاران محصول را با کیفیت عالی وبا قیمت بسیار مناسب عرضه می‌کنند.

رقیب دیرینه لیدل

شرکت لیدل برخلاف رقیب سنتی اش یعنی موسسه آلدی (Aldi)، دارای محصولاتی با تنوع بیشتر می باشد.

هلدینگ لیدل هر یک از محصولات غذایی لذیذ خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تولید و با قیمت‌های مناسبی در سراسر جهان عرضه می کند. همچنین آن ها بسیاری از مواد اولیه خود را از کشورهایی که فروشگاه در آن واقع است، تامین می کند.

لیدل هم مثل رقیبش یعنی آلدی (Aldi)، سفارشات هفتگی متفاوت و خاصی دارد به صورتی که کالاهای غیر خوراکی آن با گذر زمان و تغییر فصول، تغییر می کند.

 

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.