انتخاب صفحه

مدتی است که عده ای از پرستاران به منظور برخورداری از امکانات مطلوب و شرایط رفاهی مناسب، به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند. شغل پرستاری در کشور سوئد جزو مشاغل بسیار پردرآمد محسوب می‌شود. فارغ التحصیلان این رشته پرطرفدار در سوئد، از جایگاه بالای اجتماعی نیز برخوردار خواهند بود.

حتی برای افراد مستعد و پرتلاش، امکان پیشرفت شغلی و رسیدن به جایگاه سرپرستار بخش فراهم است؛ چون پرستاران امنیت شغلی خوبی دارند. بازار کار برای پرستاران با تجربه در مشاغل مرتبط مثل رادیوگرافی، پزشکی داخلی و روانشناسی نیز در حال حاضر از رونق خوبی برخوردار بوده و پرستاران در این بخش‌ها می توانند به راحتی در سوئد کار پیدا کنند.

آیا شغل پرستاری از جمله مشاغل مورد نیاز در سوئد است؟

در این مورد باید اشاره کرد که طبق گزارش آژانس کار دولتی سوئد، هم اکنون جزو ۲۰۰ شغل مورد نیاز سوئد است که شغل پرستاری جزو یکی از این مشاغل پر متقاضی بشمار می‌رود.

شرایط شغل پرستاران در کشور سوئد

توجه داشته باشید که برای پرستاران خارجی که متقاضی اخذ ویزای کاری سوئد هستند، در سیستم سازمان دهی مشاغل درمانی، سلسله مراتب خاصی وجود نخواهد داشت؛

که این نکته به رشد و پیشرفت شغلی افراد همچنین ترفیع در این حرفه‌ ختم خواهد شد؛ بنابراین احترام متقابل بالایی بین پزشکان وپرستاران برقرار خواهد شد. شغل پرستاری و پزشکی از مشاغل محبوب بوده و مردم نیز ارزش زیادی برای شاغلان در این حیطه قائلند.

به طور میانگین شرایط کار پرستاران در کشور سوئد بدین ترتیب است:

  1. نوع قرارداد پرستاران، به صورت دائم و تمام وقت خواهد بود واین یعنی افراد از امنیت شغلی بالایی برخوردارند.
  2. معمولا تایم کاری پرستاران به طور متوسط، بین ۳۶ تا ۳۸ ساعت در هفته بوده که باتوجه به حقوق دریافتی بسیار مناسب است.
  3. بیمه پرستاران شاغل در کشور سوئد نیز از نوع بیمه عمر و بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی، اطمینان خوبی را به افراد خواهد داد؛ زیرا دیگر نگران هزینه های درمان خود وخانواده‌شان نیستند.
  4. برای کسانی که متقاضی دریافت حقوق مازاد هستند نیز شرایط اضافه کاری وجود دارد.
  5. متوسط درآمد پرستاران در سوئد بین 52000 تا 150000کرون سوئد خواهد بود.
  6. برای مهاجران دوره های کارورزی ۶ ماهه نیز در نظر گرفته شده است.

دلایل رونق شعل پرستاری در کشور سوئد

تمامی شواهد بدست آمده از این مطالعه و همچنین تحقیقات میدانی دیگر از وضعیت بازار کار سوئد نشان دهنده شرایط مطلوب بازار کار پرستاران می باشد.

اما به دو دلیل بازار کار پرستاری در کشور سوئد از رونق بسیار خوبی برخوردار است:

نخست اینکه، در سالهای اخیر جمعیت سوئد در حال رشد بوده است؛ ودوم اینکه سن افراد سالخورده ومیانسال سوئد نیز همگام با رشد جمعیتی، در حال افزایش است؛ به همین دلیل باید بدانید که فرصت های بسیار زیاد و وضعیت اجتماعی خوبی در انتظار پرستاران شاغل در کشور سوئد است.

فایل صوتی حجم کاری شغل پرستاری در سوئد

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.