انتخاب صفحه

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت که اقتصاد کشور سوئد، یکی از اقتصادهای برتر اروپا است و مهم‌ترین نقش اقتصادی در این کشور را تجارت های خارجی ایفا می‌کنند.

کشور سوئد، ۲ درصد کل سهام اروپا را به خود اختصاص داده که با توجه به این موضوع، کشوری مناسب به منظور سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. ثبت شرکت افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری در کشور سوئد را دارند، کمک زیادی به تولید ناخالص داخلی این کشور می‌کند. افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند، باید توجه داشته باشند که سوئد در سایت بانک جهانی به عنوان سومین کشور از لحاظ برقراری روابط دوستانه و صلح آمیز با بازارهای بین المللی شناخته شده است و به همین خاطر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی که می خواهند شرکتی را در سوئد ثبت کنند، معمولا در زمینه‌های داروسازی و مواد شیمیایی اقدام به فعالیت خواهند کرد؛ چون فعالیت در این حوزه ها امن ترین روش برای موفقیت در اقتصاد کشور سوئد هستند.

اشخاصی که با استفاده از ثبت شرکت، قصد اخذ اقامت کشور سوئد را دارند، می‌توانند به مدت دوسال اقامت موقت این کشور را دریافت کنند؛ به این منظور متقاضیان باید همزمان با وارد شدن به این کشور، مدارک مورد نیاز را ارائه کنند.

همچنین افراد قبل از دریافت این کارت اقامت دو ساله، باید مراحل انگشت نگاری را انجام دهند و همچنین عکس‌های خواسته شده ارائه کنند. متقاضیان در مدت این دو سال ملزم اند که شرکتی راه اندازی کرده و پس از پشت سر گذاشتن پروسه های اداری، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنند.

افراد متقاضی بعد از دو سال فعالیت مداوم، می‌توانند به اداره مهاجرت کشور سوئد مراجعه نموده و برای اقامت دائم درخواست کنند.

بعد از این که شخص متقاضی درخواست خود را مبنتی بر اقامت دائم ارائه کرد، اداره مهاجرت با بررسی کلیه فعالیت های فرد متقاضی، در صورت نداشتن سوابق جرائم قانونی یا بدهی، کارت اقامت دائم او را صادر خواهند کرد.

در طول مدت این دو سال اقامت موقت، خانواده فرد متقاضی که شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی یعنی زیر ۱۸سال او می شوند، در این کشور می‌توانند اقامت داشته باشند، ولی اجازه اشتغال به کار در این کشور را ندارند.

بعد از اینکه شرایط و رفتارهای فرد متقاضی در این دو سال مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی‌که تمامی شرایط لازم برای اخذ اقامت را کسب کرده باشد، گواهی اقامت دائم او صادر شده و برایش ارسال می‌گردد‌. متقاضی بعد از دریافت کارت اقامت دائم پس از گذشت شش سال، می تواند اقدامات لازم را برای دریافت پاسپورت سوئد را نیز پی بگیرد.

مزایای ثبت شرکت در سوئد

با وجود مالیات‌های سنگینی که کشورهای حوزه اسکاندیناوی برای اشخاص مشخص کرده اند، این کشورها از نظر رفاه اقتصادی درجایگاه بسیار مناسبی نیز قرار دارند.

کشور سوئد به خاطر قدرت اقتصادی بالایی که دارد، یکی از بهترین کشورهای اروپایی به منظور ثبت شرکت‌ و سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور باعث شده تا افراد بتوانند با آسان ترین روش‌ها در اقتصاد این کشور سهیم باشند و از سود این سرمایه گذاری‌ها نیز بهره مناسبی ببرند. مهاجران با این سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می توانند از تمام فرصت‌هایی که دولت برای اخذ اقامت در اختیار افراد می گذارد، استفاده کنند.

سوئد از نظر اقتصادی یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان بوده تا جایی که این رفاه اقتصادی شرایط بسیار خوبی برای زندگی مردم سوئد و همچنین مهاجرین فراهم نموده است. علاوه بر آن، پاسپورت کشور سوئد جزء ۴ پاسپورت قدرتمند دنیا به شمار می‌رود و این یعنی شما با ثبت شرکت می‌توانید از نفوذ اقتصادی خوبی در اقصی نقاط جهان بهره مند شوید. سوئد بزرگترین بازار جهانی در منطقه اسکاندیناوی را در اختیار دارد و به خاطر حضور نیروهای ماهر در مشاغل و زیر بنای مناسبی که برای کسب و کار تدارک دیده است، یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت و اشتغال در این زمینه محسوب می شود؛ به همین دلیل است که کشور سوئد در راستای رسیدن به تعالی و رشد و توسعه فراگیر در بخش های اقتصادی به طرق مختلف سعی در جذب سرمایه گذاران خارجی دارد‌.

آشنایی انواع شرکت‌ها در سوئد

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد ثبت شرکت بحث کنیم، بهتر است ابتدا با توجه به نوع شرکتی که خواستار تاسیس آن هستیم توجه کرده و سپس درباره آن تصمیم بگیریم؛ چون ثبت شرکت در سوئد با توجه به فعالیت اقتصادی آن شرکت، متفاوت است. در سوئد عناوین مختلفی برای ثبت شرکت وجود دارد:

۱-شرکت تعاونی

یکی از انواع شرکت هایی که در کشور سوئد تاسیس می شوند، شرکت‌های تعاونی هستند. در این نوع شرکت‌ها چندین مالک برای اداره کردن مجموعه وجود دارد که با دقت به این موضوع فردی که از قبل به عنوان هیئت مدیره تعیین شده باشد، مسئول بدهی های شرکت نیز هست.

در این شرکت های تعاونی، افراد با توجه به سهمی که در این شرکت دارند، باید مالیات خود را پرداخت کنند.

مهمترین مزیتی که در ثبت این شرکت‌ها وجود دارد این است که سود شرکت شامل پرداخت مالیات نخواهد شد.

۲-شرکت با مسئولیت محدود خصوصی

یکی دیگر از انواع شرکت‌های قابل تاسیس، شرکت هایی با مسئولیت محدود خصوصی هستند؛ این نوع شرکت برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بهترین انتخاب بوده و به وسیله‌ی یک یا چند شخص حقیقی و یا اشخاص حقوقی راه اندازی می شود.

کمترین سرمایه ای که برای ثبت این نوع شرکت مورد نیاز است، پنجاه هزارکرون بوده و به سهام تقسیم می شود. این نوع سهام در بازار بورس قابل فروش نخواهد بود.

۳-شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت‌ها تا حدودی مشابه شرکت با مسئولیت محدود خصوصی هستند. تنها تفاوت این شرکت با شرکت خصوصی در این است که سرمایه گذاران باید حدود ۱۰۰ هزار کرون را به منظور سرمایه اولیه دراختیار داشته باشند.

علاوه بر این، سهام این شرکت را می توان به بازار نیز وارد کرد.

۴-شرکت عمومی

از دیگر انواع شرکت در کشور سوئد، شرکت عمومی است که برای تاسیس این شرکت، دو شریک لازم است که این افراد می توانند افراد حقوقی باشند.

به طور کلی می توان گفت مسئولیت شرکا با اولین سهم آنها در مشارکت، مشترک خواهد بود.

۵-مشارکت محدود

مشارکت محدود نیز مشابه شرکت های عمومی در سوئد است. این نوع شرکت نیازی به سرمایه اولیه ندارد، ولی دست کم باید دارای دو عضو باشد. یکی از این دو عضو باید مسئولیت کلی شرکت را به عهده گرفته و عضو دیگر نیز باید شراکت محدود داشته باشد.

۶-شرکت با مالکیت اختصاصی

این نوع شرکت فقط یک سهام دار دارد که نمایندگی و مسئولیت کارهای شرکت را به عهده می‌گیرد. شرکت با مالکیت منحصر به فرد، نوعی تجارت است که نیازی به حداقل سرمایه نیز ندارد. مسئولیت مالکان در این شرکت نا محسوس است ولی افراد دسترسی کامل به سود مورد نظر  را دارند. البته دارایی های شخصی افرادی که در این نوع شرکت ها فعالیت می کنند نیز در صورت ورشکسته شدن و یا منحل شدن شرکت، از بین خواهد رفت.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد مراحل مختلفی دارد که افراد با پشت سر گذاشتن این مراحل، اقامت کشور سوئد را به دست می‌آورند.

  • افراد برای ثبت شرکت باید نامی را برای آن انتخاب کرده و برنامه‌ی چند ساله برای آن تدارک ببینند.
  • علاوه بر این متقاضیان باید فرم‌های مرتبط به درخواست ثبت شرکت را پر کرده و همچنین باید یک حساب بانکی در کشور سوئد باز کنند. در مراحل بعدی نامه ای به منظور جلوگیری از اختلال در گردش مالی حساب خود از یکی از بانک‌های کشور خود به دولت کشور سوئد بفرستند. به این ترتیب تمکن مالی فرد متقاضی اقامت در کشور سوئد نیز، ثابت می شود. هنگامی که با درخواست ثبت شرکت موافقت شود، دفاتر روزنامه در کشور سوئد، مطلبی را به منظور تاسیس شرکت جدید منتشر خواهند کرد.
  • دولت سوئد هزینه هایی برای ثبت شرکت شما در نظر خواهد گرفت که این هزینه‌ها  بخاطر راه‌اندازی، اجاره یا خرید ملک برای تاسیس شرکت و هزینه های مربوطه ثبت شرکت در اداره های مختلف است. سرمایه گذار باید توجه داشته باشد که برای طرح تجاری اش، سرمایه‌ای را در نظر بگیرد. درصورتی اخذ اقامت سوئد برای فرد امکان پذیر است که ثابت کند نیمی از سرمایه کسب و کار متعلق به اوست.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشورسوئد

تسلط کامل وکافی به زبان سوئدی ویا انگلیسی

  1. سابقه مدیریتی درخشان ویا داشتن رزومه شغلی مناسب
  2. گذرنامه معتبر (تمام اعضای خانواده)
  3. اثبات تمکن مالی مناسب برای مطمئن شدن از توانایی پرداخت هزینه های زندگی
  4. گواهی عدم سوء پیشینه
  5. گواهی اشتغال به کار

شما می‌توانید با اقدام از طریق تیم ریسا گروپ و مشاوره با ما، اقدامات اولیه را انجام داده و یا با مراجعه به سایت اداره مهاجرت به آدرس https://www.migrationsverket.se/Other-languages/bh-parsy.html و مطالعه شرایط و آموزش‌ها پیگیری نمایید.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.