انتخاب صفحه

کار کردن در کشور سوئد و شرایط مهاجرت کاری به این کشور همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت کاری بوده است. با توجه اینکه کشور سوئد از نظر اقتصادی در سطح مطلوبی قرار دارد و شرکت‌ها و برندهای مهم و مشهوری در سطح جهانی مانند ولوو، اسکانیا، الکترولوکس، آیکیا، اریکسون، اوریف لیم و اچ اند ام در این کشور حضور فعالی دارند، این کشور می‌تواند در زمینه اشتغال دارای فرصت‌های کاری مناسب بسیاری باشد.

به منظور انجام دادن امر مهاجرت کاری و اخذ اقامت سوئد، اشتغال در کشور سوئد به عنوان یک کشور اروپایی که یکی از قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود، می‌تواند گزینه خوبی باشد.

ویزای کار در کشور سوئد به کسانی که متقاضی دریافت آن هستند، با شرایط و ضوابط خاصی اعطا می‌گردد. این ویزا در کشور سوئد مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا فقط به مشاغلی تعلق می‌گیرد که آن کشور در زمینه آن شغل‌ها نیاز به جذب افراد ماهر دارد. مشاغل حوزه آی تی از جمله رشته‌ها و مشاغلی است که در کشور سوئد، میزان درخواست برای آن بالا می‌باشد.

یکی از مسائل کلیدی که در بازار کار کشور سوئد وجود دارد، این است که میان تخصص‌ها در این کشور، عدم هماهنگی وجود دارد. این موضوع به این معنا می‌‍باشد که در سوئد در بعضی از مشاغل، سمت‌های خالی وجود دارد، اما از نیروی کار مناسبی که در آن زمینه شغلی دارای تخصص باشد، برخوردار نیست و با کمبود مواجه می‌باشد؛ این موضوع سبب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور نزدیک به صفر باشد.

سوئد دارای برخی از بهترین مزایای جهان مانند خدمات بهداشتی ارزان قیمت، طبیعت جذاب و مناسب برای گذراندن تعطیلات و آموزش رایگان است. این مورد باعث می‌شود تا سوئد از نظر رفاه اجتماعی در سطح بالایی از زندگی قرار داشته باشد.

با اینکه کشور سوئد از بالاترین نرخ مالیاتی در سطح جهان برخوردار است، همچنان مسیرهای شغلی قابل توجه و پرسود را ارائه می‌دهد؛ در واقع کشور سوئد به عنوان یکی از بهترین کشورها برای اشتغال افراد در نظر گرفته شده است. اقدام به گرفتن اقامت در سوئد با خرید و کار بر روی ماشین‌آلات سنگین امکان‌پذیر نیست.

افرادی که در این زمینه متقاضی هستند، می‌توانند با تأسیس شرکت تاکسیرانی و از این قبیل شغل‌ها، از طریق اقامت خود‌حمایتی برای دریافت اقامت کشور سوئد اقدام کنند.

به‌ همین دلیل در ادامه مقاله توضیحاتی را در مورد مهاجرت به شیوه خود حمایتی یا مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، ارائه می‌دهیم:

در برنامه مهاجرتی سوئد، چیزی به عنوان برنامه خود حمایتی وجود نداشته و متقاضیان فقط از طریق سرمایه گذاری این امکان را دارند که به اقامت سوئد دسترسی پیدا کنند. علاقه‌مندان به کشور سوئد، برای اقامت خود حمایتی نیازمند به افراد متخصص و حاذق در این زمینه هستند.

 

 

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.